Kültür Sanat Edebiyat Şiir

nazizm sizce ne demek, nazizm size neyi çağrıştırıyor?

nazizm terimi Yok tarafından tarihinde eklendi

 • Muhammet vurucu??
  Muhammet vurucu??

  Hititlerin ve onun partisinin güttüğü siyasa ,hitler doneminde alman ırkının üstünlüğünü öne cıkarmaktir
  ??????

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün

  Herkes ırkçılığı Nazizmle özleştiriyor,halbuki Nazizm ırkçılığın sapkın haliydi.
  Wallersein

 • Pelin Karatas
  Pelin Karatas

  adolf hitler

 • Gökhan Akgün
  Gökhan Akgün

  Alman milliyetçiliği.
  Sosyal bir kavramdır aslında Alman disiplinin oluşmasına katkıda bulunmuş, girdiği mücadeleden yenik çıktığı içinde hep kötü anılır olmuştur.
  (2. dünya savaşı sonrasında oluşan sınırlar neticesi Fransadaki almanlar Almanyaya gönderilmekte idi bu zorunlu sürgün esnasında binlercesi yolda öldü-öldürüldü aynı şey o dönemki çekoslovakya almanları içinde geçerli bu durumdan rahatsız olan biri de goulle'e 'tarih bizi bunun için yargılayacaktır' dediğinde 'hayır tarihi biz yazacağız' cevabını alır sanırım öcü görülmelerinin nedeni bu
  Dip not: Hitler'in yahudilere soykırım emri halen ispatlanamamıştır ve naziler söylendiği gibi Türk dostu falanda değildir)

 • Mustafa Tas
  Mustafa Tas

  nazızım bır bagımsızlıgı bır ulkenın kımseye boyun egmedıgını emperyalızmın uygalanamacagı yer anlamına gelır

 • Gökhan Çakır
  Gökhan Çakır

  DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUMDUR...

  NAZİLERİN TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNE HİÇBİR ZARARI OLMADI...

  HATTA ÇOK BÜYÜK YARARLARI DOKUNDU...BOĞAZLAR SORUNU ve KKTC KONUSUNDA....

  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINDA İNGİLTERE KIBRIS MISIR IRAK'tan ÇEKİLMEK ZORUNDA KALDI...

  İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI'nda AVRUPA KARIŞTI...

  BU SAYEDE TÜRKİYE ve MÜSLÜMANLAR ZAMAN KAZANDI...

  TÜRKİYE ZATEN BATMIŞTI...(Zaten Türkiye her zaman batmış durumda..) ..NAZİLER SAYESİNDE RAHAT BİR NEFES ALDIK...

  SAVAŞTAN SONRA RUSYA da ÇOK ZARAR GÖRDÜ...AMA RUSYA ÇOK GÜÇLÜ BİR DEVLET...BİZİM GİBİ DEĞİL...RUSYA TÜRKİYE ve YUNANİSTAN'ı İŞGAL EDECEKTİ...AMA TÜRKİYE ve YUNANİSTAN'ı AMERİKA KURTARDI...O GÜN BUGÜNDÜR TÜRKİYE AMERİKA'nın SÖMÜRGESİDİR...

  İŞTE ZAVALLI TÜRKİYE CUMHURİYETİ...DAHA YENİ SAVAŞTAN ÇIKMIŞ..MİLYONLARCA ASKERİ ÖLMÜŞ...BATMIŞ RUSYA BİLE BİZİ İŞGAL EDEBİLİRDİ....TÜRKİYE SAVAŞA BİLE GİRMEDİ...

  ATATÜRK TC. İÇİN ELİNDEN GELEN HERŞEYİ YAPTI AMA..YETERLİ OLMADI...

  VE BU ÜLKEYE ATATÜRK'ten BAŞKA GERÇEK BİR LİDER GELMEDİ...

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Neden insanlar bundan bu kadar çok korkuyor hiç anlamıyorum çok kötü şeyler yapıp hesap vakti geldiği için olabilir mi acaba

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Ayak takımına hadini bildiricek olan şey

 • Sayhan Öztürk
  Sayhan Öztürk

  saf olan tek şeyin öldürmek olduğunu düşünenlerin,Sadistlik duygularını sakladıkları kılıf.Bir Türk'ün nazi olması ise genetik imkansılığı kabul edemeyecek kadar saf olmalarından heralde...Başka bir millete özenip onu yücelten ve işin komik yanı bir zaman sonra kendinide onlardan sayanlara kullanılabilecek en terbiyeli terim saf heralde...(Ari değil,saf...Hani aptalın kibarcası)

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Zafere ve parlak ufka doğru atılan bir adımdır

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Bu Ülkenin kurtuluşunun tek yolu.Tek haklı dava.
  Din kisvesi adı altında akla mantığa sığmayan şeyler yapan insanlar gördüm.Halkların kardeşliği diyip pkk lılar ve onların yandaşlarına destek çıkanlar gördüm.
  Bozuk insanlar saf ve doğru olan şeyleri anlamazlar

 • Sayhan Öztürk
  Sayhan Öztürk

  sen merak etme...Ben bir Nazinin İslam hakkında söylediği hiç bir şeyi dikkate almam(Leyhte veya aleyhte) .Nazizm gibi bir sapıklığın İslamla hiç bir şekilde bağdaşmayacağını bilecek kadar aklım var.Bunu zekiyim anlamında demiyorum, biraz beyni olan herkes müslümanla faşistin aynı vücudda olamayacağını bilir.

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Bu ülkeyi komünistlerden ve onların üç kuruşluk sosyalist uşaklarından kurtarıcak olan şey

 • B B
  B B

  m_gorki akıl hastanesine olan kısma kadar sana katılıyorum:D. bazıları hayatlarını tek kitap üzerine kurmuş. ne yazık ki bu kitap, sadistçe fikirler içeriyor. bunlar yüzünden çoğu insan islamı da yanlış yorumluyor.
  kendilerine ve dinlerine nekadar kötülük yaptıklarını bilmiyorlar. sanırım bu kişiler ya ne söylediklerini bilmiyorlar yada nüfus kağıtlarında islam yazdığının farkında değiller.

 • Sayhan Öztürk
  Sayhan Öztürk

  Nazizm kendini Nazi ve bizleri Almanyadaki Nazilerin Türk düşmanı olduğunu ve onları yakacak kadar ileri gittiklerini unutacak kadar aptal sanan embesillerin inandığı bir kavramdır.Kendilerinin bir kitap(Kavgam) okuyup bundan bu kadar etkilenicek kadar kuş beyinli olmaları ne yazıkki burada tarihin en sapık ideolojisini savunmalarını engellemiyor.Halbuki sorunlarının daha kesin bir çözümü var:Tam teşekküllü bir akıl hastanesinde geçirilecek bir kaç yıl....

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi

  simdilerde hersey tam tersi fakir alman/hollandali vs..olanlari sosyalist zenginleriyse fasistttir..
  sosyalist olani, turk, arap, zenci ve diger yabancilarin kendisiyle ayni haklara sahip olmasini ister

  fasist olani simarikligindan olsa gerek -ancak internet uzerinden -
  (yasak oldugu icin) , tum gocmenleri beyaz olmadiklari icin asagilar.......

  olay tamamen duygusaldir yani :)

 • Hamza
  Hamza

  Nazi Irkçılığının Sözdebilimsel Kökeni

  Darwinizm’in ve Nazizm’in gelişmesinde büyük bir rolü olan, bu Sosyal Darwinizm’in faşist yorumu, Friedrich Nietzsche’nin Darwin’i benimsemesiyle ilk önemli adımlarından birini atmıştı. Nietzsche, insanların çoğunu “köle ahlakı”na sahip sefiller olarak görüyor, ancak aralarındaki az sayıda bir grubun “üstün-insan” olduğunu düşünüyordu. Aynı ayrım ırklar arasında da vardı; ırkların çoğu sefildi, ancak bir tanesi “üstün ırk”tı. Bu vasıfların oluşabilmesi için de sürekli bir savaş ve mücadelenin gerekliliğine inanıyordu. Savaşın zaruri olarak gerçekleşen bir kötülük olarak değil de, ırkların ya da milletlerin gelişmesini sağlayan bir iyilik olarak algılanması, Nietzsche’den sonra, her türlü ırkçılığın ve nasyonalizmin de temel inançlarından biri haline gelecekti. Nietzsche’nin aşağıdaki sözü de bu yaklaşımı çok açık ifade eder:

  Vicdandan, merhametten, bağışlamadan, insanların bu dahili zalimlerinden kurtulunuz; güçsüzleri baskı altına alınız, cesetleri üzerinden yukarıya tırmanınız… (Aliyev İzzetbegoviç, Doğu ve Batı Arasında İslam s. 97)

  Bu sözlerden de anlaşılmaktadır ki, dinsiz bir yapının oluşturduğu mantık bozuklukları sınır tanımamaktadır. Bu ifadelerde, Allah korkusu olmayan insanların zalimlikte, insaniyetsizlikte, bencillikte kısacası her türlü şeytani vasıfta ne kadar ileri gidebilecekleri görülmektedir. Hitler de teorilerini geliştirirken Darwin’in yaşam mücadelesi fikrinden ilham aldı. Ünlü kitabı Kavgam’ın adını, bu yaşam mücadelesi fikrinden esinlenerek belirlemişti. Hitler de, aynı Darwin gibi, Avrupalı olmayan ırkları maymunlarla aynı statüye koyuyor ve şöyle diyordu:

  Kuzey Avrupa Almanlarını insanlık tarihinden çıkarın, geriye maymun dansından başka bir şey kalmaz. (Carl Cohen, Communism, Facism and Democracy, 1967, s.408-409)

  kaynak
  http://www.turk-islamkulturu.com/kultursayfasi6/kultursayfasi6.html

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  türkiyedeki yahudi paranoyasının,insanları fırınlarda yakan bir örgüte sempati duyacak kadar ruh hastalığı boyutlarına vardığını gösteren başlık.

 • Talha Yasin
  Talha Yasin

  sanırsam, naz yapanlar ve naza inananlar dimektir. aynen kömünizm faşizm gibin bi kelimedir.

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Bu Ülkenin kurtuluşunun tek yolu.Tek haklı dava.
  Din kisvesi adı altında akla mantığa sığmayan şeyler yapan insanlar gördüm.Halkların kardeşliği diyip pkk lılar ve onların yandaşlarına destek çıkanlar gördüm.
  Bozuk insanlar saf ve doğru olan şeyleri anlamazlar

 • Safira El-azizi
  Safira El-azizi

  1. dunya savasina almanlarin yaninda girmissin......bide sevmeselerdi...az bile seviyorlar....

 • Sayhan Öztürk
  Sayhan Öztürk

  Batının makyevelist oyunlarına karşı bir fikir üretemeyip,sonunda kendinizi nazizmin kollarına mı attınız.Zavallılığınızı hafifletmek için size daha mantıklı sapıklıklar öneririm...

 • B B
  B B

  bazı insanlar, faşizm gibi sapıkça bi düşüncyi başkalarına, kabul ettiremeyince, 'sen ne anlarsın, kalın kafalısın' deme yolunu seçiyorlar. inandığınız saçma ideolojiyi böyle mi yayacaksınız? devam edin nasıl olsa bizim işimize geliyor. komünistlerle birbirinizi yerken memleketi biz yönetiyoruz. haberiniz yok :)

 • Hamza
  Hamza

  adamın kıçından şırıngayla kan alırlar hiç öyle şey olurmu bi türk nazilerin kucağına atılırmı el insaf nereye misafir ediyorsunnuz... :))

  türk ve alman imparatorluğu

  yani nedenirki körler sağırlar bir birlerini ağırlar....

  wollen wir ihn wirklich einladen :))

 • Samican Okakın
  Samican Okakın

  ekonomik alanda kendisine sosyalizmi benimsemiş siyasi olarak ırkçı ideoloji nasyonel sosyalizm uzatılmış halidir...çok kötü gözle bakmıyorum bu ideolojiye...

 • Gökhan Çakır
  Gökhan Çakır

  Adolf Hitler yahudileri neden sevmediğini şöyle açıklıyor..
  'Yahudiler zorda kalınca kendilerine zavallı süsü verir.kendilerini acındırırlar.ama fırsat bulduklarında insanı arkadan vururlar.yahudiler ikiyüzlüdür.bu yüzden sevmiyorum.'

 • Bon Jovi
  Bon Jovi

  milliyetçilik..............

 • Şener Ak
  Şener Ak

  Daima kurtarıcak birileri ve birşeyler vardır değil mi :)
  Geldiği gün kurtuluşumuz olucak yeni günün şafağıdır Nazizm.Gelecektir inancımız umudumuzdur

 • Harun İşlek
  Harun İşlek

  Bu sistemin gelmesi için...100 yıl gerekli...

  Çünkü dehâlar 100 yılda bir gelir...

 • İbrahim Kocatas
  İbrahim Kocatas

  dünyada şu anda olması gereken bişey..
  çünkü israil azamaya başladı birilerinin onları ortadoğudan silmesi lazım
  Son umudumuz ahmedinecad
  HEİL HİTLER! ! !