Kültür Sanat Edebiyat Şiir

mastürbasyon sizce ne demek, mastürbasyon size neyi çağrıştırıyor?

mastürbasyon terimi Caner Kol tarafından tarihinde eklendi

 • Şamanist Nirvana £££x
  Şamanist Nirvana £££x

  10,000 FEET'DEN..

  Paraşütle atlamaya eşdeğer :)))

 • Abdulkerim Uzun
  Abdulkerim Uzun

  ağrı yapmaya başladıysa hiç durma..

 • Şamanist Nirvana £££x
  Şamanist Nirvana £££x

  exit..

 • Şamanist Nirvana £££x
  Şamanist Nirvana £££x

  İmdat freni...!

 • Ferruh Safak
  Ferruh Safak

  Insanlarin kendi kendilerini tatmin etme olayina denir... Olaya sadece cinsellik acisindan bakmamak gerekir. Cunku cinsellikten baska alanlar da vardir kendi kendimizi tatmin ettigimiz...

  Ornegin, bilimsel masturbasyon, sanatsal masturbasyon, politik masturbasyon, teknik masturbasyon, psikolojik masturbasyon...vs...

 • Ahmet
  Ahmet

  Evlilik briç gibidir, eğer iyi bir partnerin yoksa iyi bir elin olmalı.

 • Kenan
  Kenan

  kızları düşününce aklıma gelen ilk olay, rahatlığınen kolay ve en iyi yolu genç erkekler için kaçınılmaz... hayatın anlamı...evliliğe ön hazırlık :-) ahhh kızlar ahh...

 • Recep Karagöz
  Recep Karagöz

  Yaşam biçimi abi yaaa.! ! !

  Rönesansa kadar uzanır bu.. Anlatırmayın bana şimdi uzun uzun..

  Hitler'de yaptı, Musollini'de.! ! Birlikte görüntüleri olduğuda iddia ediliyor ya, dedikodu olur girmeyeceğim..

 • Fatih Yalçın
  Fatih Yalçın

  Gençliğimizi MASTÜRBASYON yapmak zorunda bırakanlar utansınnnn :)))))))))))))))))))

 • Çağrı Z
  Çağrı Z

  Mastürbasyon hakkında bilgiler...

  Mastürbasyon, insanın kendi kendini cinsel doyuma ulaştırmasıdır. Mastürbasyon zararlı birşey değildir. Her yaştaki kadın, erkek ve çocuklar bu yolla kedilerini tatmin ederler. Küçük çocuklar da bile çok sık rastlanır. Kazayla cinsel organlarına dokunurlar ve bu da hoşlarına gidince bu aktiviteyi devam ettirirler. Erkek çocukları daha sık mastürbasyon yaparlar, çünkü; penis, klitorise nazaran daha kolay keşfedilir. Araştırmalara göre 15 yaşına gelmiş çoğu erkek çocuğu mastürbasyon yapmış bulunmaktadır.


  Genel Bakış

  Eski dönemlerde mastürbasyon yapmanın imajı çok farklıydı. Kendi kendini tatmin etmenin zararlı olduğu sürekli vurgulanırdı. Zaman içerisinde yapılan araştırmalar sonucunda mastürbasyonun, aşırıya kaçılmadığı sürece, zararlı olmadığı tespit edilmiştir. Aşırı kelimesinin açıkça bir tanımı bu dönemde bulunmamaktaydı.

  Masters ve Johnson 'aşırı' konusunda bir çok araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmalar sayesinde vardıkları sonuçlar şöyleydi:
  Mastürbasyon normal ve doğal bir şekilde cinsel stresin atılmasında her yaştaki kadın ve erkekler için yardımcı olduğu,
  Aşırı mastürbasyon diye bir kavramın olmadığı ve
  Mastürbasyonun ne fiziksel ne de psikolojik bir zarar getirdiğiydi.
  Mastürbasyon denilince akla hep tek bir kişi ve onun kedini tatmin etmesi gelir. Her zaman bu geçerli değildir. Mastürbasyona katılımcı veya seyirci olarak da iştirak etmek mümkündür. Çoğu kişi partneri mastürbasyon yaparken seyretmenin uyarıcı olduğu söyler. Ayrıca, partnerinizi seyrederken onun nasıl uyarılmak istediğini de öğrenme şansınız olmaktadır. Öğrendiklerinizi sevişme esnasında uygulamanız da hem sizin hem de partnerinizin sevişmekten daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır.

  Mastürbasyon yapıp yapmamanız kişisel bir seçimdir. Eğer yapıyorsunuz bu kötü birşey yaptığınız anlamına gelmez. Yapmıyorsanız da aynı şey geçerlidir. Araştırmaların sonuçlarına bakıldığında 21 yaşına gelmiş erkeklerin %97'si ve kadınların %90'nı mastürbasyonu denemiş oldukları ortaya çıkmıştır. Mastürbasyon konusunda söylenen bir çok gerçek dışı laf vardır. Mastürbasyona ilk etapta kişisel eğitim aracı olarak bakılmalıdır. Ayrıca mastürbasyon kişiye cinsel rahatlılık, güvence ve özsaygı kazandırır.

  Mastürbasyon yapan kişilerin partnerleriyle seks hayatlarından mutlu olmadıkları varsayımı yapılamaz. Mastürbasyon sevişme esnasında da kullanıldığında kişilere değişik zevk tatmalarını sağlayacaktır. Yalnız kadınlar üzerinde yapılan araştırmalarda, kadınların mastürbasyon yapma sebepleri arasında partnerlerinin onları cinsel doyuma ulaştıramamaları en başta gelenlerden biridir.

  Çoğu kişi partnerleriyle beraber olamadıklarında mastürbasyona başvurur. Sağlıklı cinsel hayatı olan çiftlerde partnerlerin mastürbasyon yapmaları onların ilişkisi açısında herhangi bir tehlike teşkil etmediği bilinmektedir. Yalnız bu görüş açısı pek yaygın değildir.


  Partnerler İçin Mastürbasyon

  Mastürbasyon çiftler için bir fırsattır. Kendilerine neyin ne derece zevk verdiğini bulma fırsatıdır. Bu da kişilerin cinsel hayatını zenginleştirmelerinde yardımcı olur.

  Birlikte yapılan mastürbasyon seks hayatınıza değişik bir alternatif olabilir. Birlikte yapılan mastürbasyon için çeşitli pozisyonlar vardır. Örneğin, kadın ve erkek yan yana yatarlar. Kadının yüzü erkeğe dönük olarak vücütları birbirine değecek şekilde yatarlar. Erkek kadının ensesini yüzünü öpebilir ve ğöğüslerini okşayabilir. Bu arada kadın eliyle cinsel organlarını uyarabilir. Erkek ise kadın sürtünerek kendini doyum noktası getirebilir.

  Birlikte uygulanan mastürbasyon seksin yapılamayacağı bazı tıbbi durumlarda da iyi bir alternatiftir. Örneğin kadının hamile olduğu durumlarda veya erkekte ereksiyon sorunları olduğunda.


  Kadınlar İçin Mastürbasyon

  Seks esnasında kadınların en fazla %30'u orgazma ulaşibilir. %80'ninden fazlası ise orgazma mastürbasyon sayesinde ulaşabilir. Mastürbasyon vasıtasıyla orgazma ulaşmak kadınlar için normaldir.

  Her kadın farklı şekilde mastürbasyon yapar. Bazı kadınlar vücutlarını hareket ettirerek bazıları ise ellerinin hareket etmesi ile doyuma ulaşırlar. Bazıları klitorisi direkt olarak uyararak bazıları da endirekt bir şekilde onu uyararak doyuma ulaşırlar. Kadınlar sık sık yöntem değiştirirler çünkü aynı şekilde veya aynı bölgeyi sürekli olarak uyarmak o bölgedeki his oranını düşürebilir.

  Uyarılan sadece klitoris değildir. Klitorisin yakınlarındaki bölgelerden de kadınlar uyarılarak doyuma ulaşabilirler. Mastürbasyon esnasında vücuduna dokunması veya ğöğüslerini okşaması da zevkini arttırabilir. Orgazma ulaşıldığında çoğu kadın kendini uyarmaya devam edip arka arka orgazm yaşama şansına sahiptir.


  Erkekler İçin Mastürbasyon

  Çok nadiren kadınlar erkekler kendilerini uyarırken onları seyretme fırsatını elde ederler. Esasında erkekler bu konuda açık davranabilseler kadınlar da partnelerinin nasıl zevk aldıklarını öğrenme fırsatı elde edebilirler.

  Erkeklerin cinsel odakları penisleridir, özellikle de penisin baş kısımları. Genelde mastürbayon esnasında erkekler penislerini avuçlarının içinde ileri geri götürerek kendilerini tatmin ederler. Ama her erkeğin tekniği farklı olabilir. Bazıları penislerine hafif sürtüşmeden zevk alırken bazıları da bunu iyice hissetmek isterler. Bir erkeğin hoşuna giden diğer erkeğin hoşuna gitmeyebilir.

  Mastürbasyon esnasında erkeklerde en sık rastlanan problem ise çok hızlı bir şekilde mastürbasyon yapmalarıdır. Esasında daha yavaş bir şekilde kendilerini uyarsalar, orgazmları da daha kuvvetli olacaktır. Orgazma ulaştıktan sonra çoğu erkek hareketlerini yavaşlatır çünkü penisin başı bu aşamada çok hassas halde olur. Kaygan, özel kremler kullanldığında bu yavaşlamadan kurtulabilirler.

 • Erol Köçer
  Erol Köçer

  spermlerimizi boşa harcamaktır....türklerin en çok yaptığı şeydir...

 • Ferhat Uzun
  Ferhat Uzun

  Gereksiz, Niteliksiz, Yetersiz....

 • Alaattin Alaattin
  Alaattin Alaattin

  'ne demek' sorusuna cevap... bilmeyecek kadar unutkan mısın cevabı yerine bir terslik arasak mı?
  neyi çağrıştırdığına gelince..
  efendiler
  bu bu çok güçlü bir çağrışım yapmaktadır evvela bunu bilesiniz..lakin
  neyi çağrıştırdığını konusunda beynelminel bir görüş birliği sağlansa danasıl yapılacağı konusunda her millet kendi kültürünün olmazsa olmaz bu biçiminden vazgeçmeye niyetlenmiyor dahi,nedense..
  oysa ey dünya gezegenin evlatları bu kelimenin her kimde ne şekilde olursa olsun yaptığı çağrışım elinize aynı neticeyi vermektedir boşuna ulvi keşiflerinizi yastık altına gizlemeyin ve ne bilim peçeteleri sperm bulaştıktan sonra yıkamayı denemeyin falan...
  netekim saygıdeğer azgın azman kendine yazgın hazzına yazman veliahtlarım,bu söylediklerim az biraz dışında konuyla hemen böylemesine teğet geçen başka bir konu varki...
  söylemem...
  yalnız kalırken yaptığınız iki şeyden biri kaka diğeri bu ne olduğu hince sorulan ve neyi çağrıştırdığı gereksizce vurgulanan olgudur..bu olgu aslında bir tür yeniçeri bulgusudur...denelebilir..
  tabbiii ki ondan daha evvel köle spartaküs de olmak üzere bir çok erkek ve kadın yorganın altında bu ele avuca sığar mı sığmaz mı tartışmasına girmeden bu ele avuca yeterince sığan organları en değerli yeri kabul gördü..çünkü iyi bir oyun arkadaşıydı pipi...sayesinde zaman su gibi akıp akıp akıp gidiyordu onun bir an önce erişmek istediği sevgiliye..
  kukunun durumu biraz daha şansız denilebilir onlar cidi bir uyuklama dönemi var kader işte ne yapalım...
  efendime söylüm bu yeniçeriler evlendirilmekdikleri için osmanlı imparatorluğunun bütün sabun stoklarını hızla tüketmişler..ve osmanlı dışardan sabun ithalatına başlamışlar...nitekim hazine bu yükün altınca eriyince sabunu borç dahi alama z duruma gelmiş ve yeniçeriler kuru kuruya olmaz deyip isyanı başlatmış....tabi bu durumun tecavüze varan vahim sonuçlar doğurduğu söylensede yalandır inanmayın..falan filan...

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  *masturbare- fiil kökünden gelir. 'elle oynamak' anlamında kullanılır...
  *Sonrasında...
  ''Nasıldı? '' sorusunu sordurmayacak bir eylem.
  *Sonunda taraflardan biri hamile kalmayacağı için herhangi birski yoktur.
  *El becerisi gerektirir.
  *Bakalım T.D.K bunu ne diye açıklamış?
  ***Cinsel bölgelere dokunarak orgazm sağlama durumu.(Türk Dil Kurumu böyle demiş valla ben demedim...)
  *Bu eylem gerçekleştirilirken düşler ya da pornografik dergiler en popüler araçtır...
  Tabi bi de...
  ''kardeşim ben dergi mergi tanımım öyle düş neymiş bilmem karşı balkondaki kızın şöyle bi kendini göstermesi yeter..''
  sendromu vardır....
  *Binevi ''kendin pişir kendin ye'' durumu...
  *Her nedense 31 rakamı ile yakından ilişkilidir...


  '' Ahhh **ThE UnFoRGiVeN** ahhh sen ne ayıp şeyler söylüyorsun öyle...Git çabuk acı biber sür ağzına... :)) ''

  Eyvallah nedir 'ciler.

 • Michelle Rodriguez
  Michelle Rodriguez

  İnsanın kendisiyle seks yapmasıdır. Bir ilişki içerisinde de bulunulsa yapması çok zevkli ve hazzına ulaşılması çok hızlı ve rahatlatıcı bir faaliyet. İnsanı çok kolay bir şekilde baştan çıkarması ve kendine bağlaması biraz ürkütücü. Fazlası insanı kendi içine kapatan azıysa huysuzlaştıran ve ortası zor bulunulan bir olgu. Alışkanlığa doğru eğilim gösterdiğinde çoktan sorunlardan kaçış kapısı halini almış olan eylemler zinciri. Herkes ama herkes mastürbasyon yapıyor. İnsan olan herkes kendini becermesini seviyor. Nasıl içki mezeyle iyi gidiyorsa, mastürbasyon da pornoyla iyi gidiyor. Fazla kafaya takılmaması gereken. Diş fırçalamak gibi………………………………………………………………………………
  ………………iç gıcıklatıcı.

  BENİM İLK CİNSEL İLİŞKİM. Son da olmadı.

 • Ali Kaplan
  Ali Kaplan

  insanın kendi kendini halletmesi gibi bişey heral...

 • Ahmet Dinler
  Ahmet Dinler

  LANET bi alışkanlık
  YAPAY bişey

 • Gregor Samsa
  Gregor Samsa

  bence vazgeçilmez bir tutku.tıpkı sigara gibi.

 • Umut Baydar
  Umut Baydar

  ichbins
  densiz anlamında kullanılmıştır

 • Cay Keyfi
  Cay Keyfi

  Istimnâ' Arapça'da, 'istihâ bi'l-yed' ve 'hadhada' olarak da bilinen masturbasyon, genellikle fıtrata, yani genel olarak insanın yaratılışına, özel olarak da organlarının yaratılış gaye ve görevlerine ters görülmüş ve Islâm bir 'fıtrat' dini olduğu, bu da fıtrata uymadığı için zaruret (zorunluluk hali) olmadıkça haram, ya da en, azından mekruh görülmüştür. Fıtratı daha iyi anlamak için şöyle bir örnek verebiliriz: Çivi, tahtaları birbirine tutturmak için yapılmıştır. Öyleyse onunla şiş kebabı yapılmaya kalkılırsa insanın eli yanar, kebap da iyi olmaz. Bu, işin fıtrat tarafıdır. Diğer yönden bir âyet-i kerîmede, irzlarını koruyanlar övüldükten sonra: '...eşleri ve câriyeleri müstesna. Onlarla olacak ilişkiden dolayı kınanmazlar. Işte bunun ötesine geçenler, haddi aşanlardır...' (K.K. el-Mü'minûn 23/5-7) buyurulur. Çoğu müfessirler, 'bunun ötesine geçenler'e, eliyle istimna yâpanlar da girer, öyleyse onlar da haddi aşmış (haram işlemiş) olur, demişlerdir. (Örnek olarak bk. Kurtubî XII/105-106; Ibn Kesîr V/458; AIûsî XVNI/10-11) Ancak Alûsî, Cumhura (çoğunluğa) göre istimna âdet haline getirilmişse (cinsel sapma halini almışsa) bu âyetin kapsamına gireceğini, aksi halde girmeyeceğini söyler. (Alûsî, agk.)

  Bir hadîste: 'elini nikâhlayan met'undur' (Mahlüf, Fetâvâ I/117: (Ancak mûracaat edebildiğim sahîh hadîs kitaplarında bu hadisi bulamadım. Bu hadisî AIûsî, 'meşâyihin rivayeti' diye nakleder. bk. 16\11) Saîd b. Cübeyr'in rivayet ettiği bir hadiste: 'Zekerleriyle oynayan bir ümmete Allah azab etmiştir' Atâ'nin bir rivayetinde: 'Elleri hamile olarak hasredilecek bir kavim duydum. Bunların elleriyle istimna yapanlar olduğunu sanıyorum' demiştir.

  Ayrıca Allah (c.c.) , evlenme imkânı bulamayanların, imkân buluncaya kadar iffetlerini korumalarını emretmiş (K.K. en-Nûr 24/33) böyle bir yöntem uygulasınlar dememiştir. Rasûlüllah Efendimiz de: 'Gençler! Imkân bulanlarınız evlensin, çünkü bu, gözü ve iffeti daha iyi korur. Bunu yapamayan oruç tutsun çünkü orucûn bunu sağlayacak bir kamçısı vardır.' (Buharî, savm 10, nikah 2,3; Müslim, nikâh 1,3) buyurmuş ve bekârlara çare olarak orucu göstermiştir. Eğer istimna mübah olsaydı, çare olârak o gösterilirdi. Çünkü o daha kolay bir yoldur, denmiştir. (Mahlûf, age I/117)

  Ancak gerek sözkonusu âyetlerin istimnayı açıkça zikretmedikleri, gerekse bu konudaki hadislerin bir kısmının zayıf oluşu sebebiyle, çoğunluğun haram görmesine karşılık, istimnayı mahzursuz gören âlimler de vardır. Meselâ Ahmed b. Hanbel bunu, tıpkı kan aldırmaya benzetmiş ve ihtiyaç duyulduğunda, vücuttaki fazlalıkları dışarı atmaktan ibaret olduğu için câiz olduğunu söylemiştir. (AIûsî XVNI/10: Burada AIûsî, Ahmed b. Hanbel'i o bu görüşünü, Cumhurun haram olduğu kanaatini verdikten sonra verir. Ama mahlûf HanbeIî fıkıh kitaplarında buna rastlayamadığını söyler, bk. Fet8v8 I/118: ibnü'I-Hümâm da 'haramdır, çünkü genellikle şehvet için yapılır, ancak umarım ki, cezası yoktur' der. bk. AIûsî agk.) Hanefîlerce genel olarak haram görülmüş, ancak; kişi bekârsa, ya da hanımından uzakta ise ve de şehvet kafasını aşırı meşgul ediyorsa, ya da zinaya düşme endişesi varsa ve bunu kendini teskin için yaparsa günah olmayacağı umulur. Ama zevklenmek ve şehvetlenmek için yaparsa günâhkardır, denmiştir. (ibn Âbidîn N/160: Mezühib-i erba'a'da: 'Bazı Hanefi ve Hanbelîlerin, zinaya düşme korkusuyla caiz görmeleri zayıf bir görüştür' denir. bk. V/152; Mâlikiler de cevazı için iki şartı öngörürler: 1. Zinaya düşme korkusu, 2. Evlenmeye güç yetirememe. bk. Kardüvî, el-Helâl ve'I-harâm 165) Imam-i Şâfî önceki görüşünde (kadîm) câiz olduğunu söylerken, sonraki görüşünde (cedîd) haram olduğu kanaatına varmıştır. (Bu konuda geniş bilgi için bk. Zuhaylît VI/25) Mesele Rasûlullah'ın amcaoğlu Ibn Abbas'a sorulduğunda: 'Zina yapmaktansa bu iyidir' (Sa'rânî, Kesf) cevabını vermiştir. Bütün bunlara göre; istimna genellikle hoş görülmemiş, fıtrata (normal yaratılışın gereğine) zıt bir eylem kabul edilmiş, cinsel sapma halini alması, psikolojik hastalık oluşturması gibi olumsuz yönleri hesaba katılarak, haram, ya da mekruhtur denmiştir. Ancak daha büyük zararlara düsme endişesi olduğu yerde; 'iki zarardan başka alternatif yoksa, küçük olan zarar tercih edilir', 'zaruretler haram şeyleri mubah kılar' kurallarınca yapılması câiz görülmüş, hattâ zina endişesi kesin ise, vacip bile olur denmiştir. Alışkanlık oluşturması ve zevk için yapılması ise ittifakla haramdır.

 • Alp Eren
  Alp Eren

  düşük devirlerde motorun torkunu yükseltip devir almasını sağlayan,soğuk günlerde motorun stop etmesini önleyen bir motor parçası, ayrıca uzun süre kullanılmayan araçlarda akünün bitmesinede engel olur....ve tabii kii ekonomikdirde haa aracınız ve siz başbaşa kalır bayanların bitmek bilmeyen isteklerine para yetiştirmekten kurtulursunuz :))))

 • Cay Keyfi
  Cay Keyfi

  Aslının Yahudi kaynaklı olduğu bilinen birşeydir.En kısa yoldan bırakmaz iseniz ilerleyen yaşlarda karşılaşacağınız sorunlardan kurtulmuş olursunuz. en azından psikolojik ve fizyolojik osrunlarınız en aza iner.Dinen sakıncalıdır. Sadece çok zor durumda kalırsanız yani zina durumuna kadar geldi iseniz başvurabilirsiniz. Bunun dışında bekarların yediklerine dikkat etmeleri ve banyoya girdiklerine ağış aralarına soğuk su vurmaları gerekir. Ayrıca sizi tahrik edici mekan ve ortamlardan uzak durun.

 • Aras Selim
  Aras Selim

  'Belli bir dönem boş kaldıktan sonra çaresizlik' olarak adlandırmak istiyorum...

 • Şaban Işık
  Şaban Işık

  birgün canlarım eliniz yapışırsa su bile fayda etmez banyoda yaparsanız çok temiz olur

 • Volkan A
  Volkan A

  başlarken ve yaparken iyi hissedilen yaptıktan sonra iğrenç gelen ama yapmaktan vaz geçemediğimiz bi deşarj olma yöntemi

 • Giray Turan
  Giray Turan

  Mastürbasyon yapıldıktan sonra 'Niye yaptım ben bunu'diye sordurtan bir el işidir.Sigara içmeye benzer.İnsana istediği zaman bırakabilecekmiş gibi gelir fakat mal bulunmadıkça bırakması imkansıza yakındır!

 • Zeynel Celik
  Zeynel Celik

  Nâm-ı diğer otuzbir. Horozun ilk öttüğü zamanlar, niye 'otuzbir' denilmiş diye merak ederdim. Otuzbir defadan sonra mı diye düşünüp, pratikte öyle olmadığını bizzat yaşadım. Velhâsıl...niye otuzbir dendiği tarafımca hâlâ bir muamma.