Kültür Sanat Edebiyat Şiir

mastürbasyon sizce ne demek, mastürbasyon size neyi çağrıştırıyor?

mastürbasyon terimi Caner Kol tarafından 01.04.2003 tarihinde eklendi

 • Şamanist Nirvana £££x
  Şamanist Nirvana £££x12.06.2012 - 16:48

  10,000 FEET'DEN..

  Paraşütle atlamaya eşdeğer :)))

 • Abdulkerim Uzun
  Abdulkerim Uzun11.06.2012 - 11:06

  ağrı yapmaya başladıysa hiç durma..

 • Şamanist Nirvana £££x
  Şamanist Nirvana £££x11.06.2012 - 04:39

  exit..

 • Şamanist Nirvana £££x
  Şamanist Nirvana £££x31.05.2012 - 09:32

  İmdat freni...!

 • Ferruh Safak
  Ferruh Safak27.10.2008 - 13:01

  Insanlarin kendi kendilerini tatmin etme olayina denir... Olaya sadece cinsellik acisindan bakmamak gerekir. Cunku cinsellikten baska alanlar da vardir kendi kendimizi tatmin ettigimiz...

  Ornegin, bilimsel masturbasyon, sanatsal masturbasyon, politik masturbasyon, teknik masturbasyon, psikolojik masturbasyon...vs...

 • Ahmet
  Ahmet31.05.2007 - 22:19

  Evlilik briç gibidir, eğer iyi bir partnerin yoksa iyi bir elin olmalı.

 • Kenan
  Kenan28.08.2006 - 20:23

  kızları düşününce aklıma gelen ilk olay, rahatlığınen kolay ve en iyi yolu genç erkekler için kaçınılmaz... hayatın anlamı...evliliğe ön hazırlık :-) ahhh kızlar ahh...

 • Recep Karagöz
  Recep Karagöz05.11.2005 - 05:10

  Yaşam biçimi abi yaaa.! ! !

  Rönesansa kadar uzanır bu.. Anlatırmayın bana şimdi uzun uzun..

  Hitler'de yaptı, Musollini'de.! ! Birlikte görüntüleri olduğuda iddia ediliyor ya, dedikodu olur girmeyeceğim..

 • Fatih Yalçın
  Fatih Yalçın04.11.2005 - 01:44

  Gençliğimizi MASTÜRBASYON yapmak zorunda bırakanlar utansınnnn :)))))))))))))))))))

 • Çağrı Z
  Çağrı Z02.07.2004 - 19:39

  Mastürbasyon hakkında bilgiler...

  Mastürbasyon, insanın kendi kendini cinsel doyuma ulaştırmasıdır. Mastürbasyon zararlı birşey değildir. Her yaştaki kadın, erkek ve çocuklar bu yolla kedilerini tatmin ederler. Küçük çocuklar da bile çok sık rastlanır. Kazayla cinsel organlarına dokunurlar ve bu da hoşlarına gidince bu aktiviteyi devam ettirirler. Erkek çocukları daha sık mastürbasyon yaparlar, çünkü; penis, klitorise nazaran daha kolay keşfedilir. Araştırmalara göre 15 yaşına gelmiş çoğu erkek çocuğu mastürbasyon yapmış bulunmaktadır.


  Genel Bakış

  Eski dönemlerde mastürbasyon yapmanın imajı çok farklıydı. Kendi kendini tatmin etmenin zararlı olduğu sürekli vurgulanırdı. Zaman içerisinde yapılan araştırmalar sonucunda mastürbasyonun, aşırıya kaçılmadığı sürece, zararlı olmadığı tespit edilmiştir. Aşırı kelimesinin açıkça bir tanımı bu dönemde bulunmamaktaydı.

  Masters ve Johnson 'aşırı' konusunda bir çok araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmalar sayesinde vardıkları sonuçlar şöyleydi:
  Mastürbasyon normal ve doğal bir şekilde cinsel stresin atılmasında her yaştaki kadın ve erkekler için yardımcı olduğu,
  Aşırı mastürbasyon diye bir kavramın olmadığı ve
  Mastürbasyonun ne fiziksel ne de psikolojik bir zarar getirdiğiydi.
  Mastürbasyon denilince akla hep tek bir kişi ve onun kedini tatmin etmesi gelir. Her zaman bu geçerli değildir. Mastürbasyona katılımcı veya seyirci olarak da iştirak etmek mümkündür. Çoğu kişi partneri mastürbasyon yaparken seyretmenin uyarıcı olduğu söyler. Ayrıca, partnerinizi seyrederken onun nasıl uyarılmak istediğini de öğrenme şansınız olmaktadır. Öğrendiklerinizi sevişme esnasında uygulamanız da hem sizin hem de partnerinizin sevişmekten daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır.

  Mastürbasyon yapıp yapmamanız kişisel bir seçimdir. Eğer yapıyorsunuz bu kötü birşey yaptığınız anlamına gelmez. Yapmıyorsanız da aynı şey geçerlidir. Araştırmaların sonuçlarına bakıldığında 21 yaşına gelmiş erkeklerin %97'si ve kadınların %90'nı mastürbasyonu denemiş oldukları ortaya çıkmıştır. Mastürbasyon konusunda söylenen bir çok gerçek dışı laf vardır. Mastürbasyona ilk etapta kişisel eğitim aracı olarak bakılmalıdır. Ayrıca mastürbasyon kişiye cinsel rahatlılık, güvence ve özsaygı kazandırır.

  Mastürbasyon yapan kişilerin partnerleriyle seks hayatlarından mutlu olmadıkları varsayımı yapılamaz. Mastürbasyon sevişme esnasında da kullanıldığında kişilere değişik zevk tatmalarını sağlayacaktır. Yalnız kadınlar üzerinde yapılan araştırmalarda, kadınların mastürbasyon yapma sebepleri arasında partnerlerinin onları cinsel doyuma ulaştıramamaları en başta gelenlerden biridir.

  Çoğu kişi partnerleriyle beraber olamadıklarında mastürbasyona başvurur. Sağlıklı cinsel hayatı olan çiftlerde partnerlerin mastürbasyon yapmaları onların ilişkisi açısında herhangi bir tehlike teşkil etmediği bilinmektedir. Yalnız bu görüş açısı pek yaygın değildir.


  Partnerler İçin Mastürbasyon

  Mastürbasyon çiftler için bir fırsattır. Kendilerine neyin ne derece zevk verdiğini bulma fırsatıdır. Bu da kişilerin cinsel hayatını zenginleştirmelerinde yardımcı olur.

  Birlikte yapılan mastürbasyon seks hayatınıza değişik bir alternatif olabilir. Birlikte yapılan mastürbasyon için çeşitli pozisyonlar vardır. Örneğin, kadın ve erkek yan yana yatarlar. Kadının yüzü erkeğe dönük olarak vücütları birbirine değecek şekilde yatarlar. Erkek kadının ensesini yüzünü öpebilir ve ğöğüslerini okşayabilir. Bu arada kadın eliyle cinsel organlarını uyarabilir. Erkek ise kadın sürtünerek kendini doyum noktası getirebilir.

  Birlikte uygulanan mastürbasyon seksin yapılamayacağı bazı tıbbi durumlarda da iyi bir alternatiftir. Örneğin kadının hamile olduğu durumlarda veya erkekte ereksiyon sorunları olduğunda.


  Kadınlar İçin Mastürbasyon

  Seks esnasında kadınların en fazla %30'u orgazma ulaşibilir. %80'ninden fazlası ise orgazma mastürbasyon sayesinde ulaşabilir. Mastürbasyon vasıtasıyla orgazma ulaşmak kadınlar için normaldir.

  Her kadın farklı şekilde mastürbasyon yapar. Bazı kadınlar vücutlarını hareket ettirerek bazıları ise ellerinin hareket etmesi ile doyuma ulaşırlar. Bazıları klitorisi direkt olarak uyararak bazıları da endirekt bir şekilde onu uyararak doyuma ulaşırlar. Kadınlar sık sık yöntem değiştirirler çünkü aynı şekilde veya aynı bölgeyi sürekli olarak uyarmak o bölgedeki his oranını düşürebilir.

  Uyarılan sadece klitoris değildir. Klitorisin yakınlarındaki bölgelerden de kadınlar uyarılarak doyuma ulaşabilirler. Mastürbasyon esnasında vücuduna dokunması veya ğöğüslerini okşaması da zevkini arttırabilir. Orgazma ulaşıldığında çoğu kadın kendini uyarmaya devam edip arka arka orgazm yaşama şansına sahiptir.


  Erkekler İçin Mastürbasyon

  Çok nadiren kadınlar erkekler kendilerini uyarırken onları seyretme fırsatını elde ederler. Esasında erkekler bu konuda açık davranabilseler kadınlar da partnelerinin nasıl zevk aldıklarını öğrenme fırsatı elde edebilirler.

  Erkeklerin cinsel odakları penisleridir, özellikle de penisin baş kısımları. Genelde mastürbayon esnasında erkekler penislerini avuçlarının içinde ileri geri götürerek kendilerini tatmin ederler. Ama her erkeğin tekniği farklı olabilir. Bazıları penislerine hafif sürtüşmeden zevk alırken bazıları da bunu iyice hissetmek isterler. Bir erkeğin hoşuna giden diğer erkeğin hoşuna gitmeyebilir.

  Mastürbasyon esnasında erkeklerde en sık rastlanan problem ise çok hızlı bir şekilde mastürbasyon yapmalarıdır. Esasında daha yavaş bir şekilde kendilerini uyarsalar, orgazmları da daha kuvvetli olacaktır. Orgazma ulaştıktan sonra çoğu erkek hareketlerini yavaşlatır çünkü penisin başı bu aşamada çok hassas halde olur. Kaygan, özel kremler kullanldığında bu yavaşlamadan kurtulabilirler.