Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

john nash sizce ne demek, john nash size neyi çağrıştırıyor?

john nash terimi Emre Topoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Ayşe Rize
  Ayşe Rize

  oğlu da şizofren doğal olarak (şizofreninin kalıtsal olmasından geliyor bu doğalllık) .

 • Ali Ninja
  Ali Ninja

  hayatını okudum,

  anladığım kadarıyla çok fazla abartmaya gerek yok belki biraz sıra dışı ama deha demek için fazla veri yok. ayrıca eşcinsel ilişkiler yaşamış tabi bu deha olmasına engel değildir ama genelde burasına dikkat edilmez. birde akıl oyunları filmini çok severim ama o film tam olarak john nash i anlatmıyor. filmi izleyince herif gzünde dağ gibi büyüyor ama hayatını okuyunca anlıyorsun ki fiyasko :)))

  çocukluğunda sandalyeyle dans etmiş, tabi bu buyuk bi yetenek olduğunu gsterir

 • Pelin Laçin
  Pelin Laçin

  o bir şizofren...Kimilerinin dediği gibi dahi değil bana göre...Sadece iyi bir matematikçi hepsi o kadar.Akıl Oyunları nı hergün izlerim ve izlediğimden beri tek hayalim var.Nobel ödülü almak ve ürettiğim teorilerin(bir çok teorim var) dünyaca kabul görmesi...Tabi şizofren olmayı istemiyorum.Çünkü zaten ben de bir şizofrenim...

 • Pelin Laçin
  Pelin Laçin

  denge teorisini ortaya atan ve her matematikçi gibi riemann hipotezini ispatlamaya çalışan ama her matematikçi gibi ispatı yapamayan şizofren bir matematikçi...Dahi değil...Ama normal de değil...deli de değil...Sadece bir hasta...Ama hastalığını yendiğini gördüğüm ilk şizofren.

 • Erkan Savaş
  Erkan Savaş

  insanlar onun gibi bir zekaya sahip olmadıkları için onu kötülüyorlar hadi nash gibi olunda görüyüm.Siz ancak onu eleştirirsiniz kendinz hiç bir b..k bilmezsiniz.Herkes benim bir şey bildiğimi sanabilir fakat ben aptallığının sonunu göremeyen bir insanım.Ama...

 • Erkan Savaş
  Erkan Savaş

  bir dahi,zeki bir meczup,biraz da ben çünkü yaşam sitilim ona çok benziyor,bana göre en büyük matematikçilerden biri harika bir insan.Örnek alınması gereken bir insan.Dahi JOHN FORBES NASH.oNU TANIMLAMAK İÇİ HANGİ KELİMEYİ KULLANIRSANIZ KULLANIN KELİMELER BİLE CÜMLE OLMAYA ÇALŞTIKLARI İÇİN UTANIRLAR.....

 • Pedelisa Pedelisa
  Pedelisa Pedelisa

  şizofren dahi odüllü biseksüel prof..


  john nash deyince aklıma direk russell crowe ve muhteşem oyunculugu gelio valla.. bi de akıl oyunları teoremini anlatmak için kullanılan meşhur 3 köprü hikayesi..

 • Merdan Zengin
  Merdan Zengin

  'bizim görmediğimiz şeyleri gören duyan ve bilen bir adam'

 • Yılmazkılıç
  Yılmazkılıç

  john nash ben ce çağının en önemli bilimadamlarından biri.Geçirdiği hastalık onu bilime olan sevgisinden ayıramamış ve tamtersine onu matematiğe daha da bağlamıştır.Onun hakkında yapılan hemen hemen bütün olumsuz eleştirilerin yanlış olduğunu düşünüyorum.Çünkü onun yaptıkları,buldukları olumsuz yönleri tamamen örtüp onu gerçekten kusursuz biri yapmıştır.Bazıları onun tam bir erkek o0lmadığını söylüyor.Kesinlikle onları kınıyorum.Onun bir karısı ve ayrıca birde çocuğu var.Onun gibi değerli birisini olumsuz eleştirmenin kimsenin yararı olmayacağını söylüyorum.Bunu yapanlar kesinlikle onu çekemeyenlerdir.Şahsen benim Einstein'den sonra en çok sevdiğim bilgindir. teşekkür ederim

 • Cem Doğan
  Cem Doğan

  Eğer herkes gibi olsaydı, denge teorisini bulamazdı. Bence o, bu dünyadaki görevini başarıyla yerine getirmiş kişilerden biri. Kişiliği, sağlığı, özel hayatı ne olursa olsun.

 • Selvi Kaptan
  Selvi Kaptan

  şizofren bilim adamı

 • ?
  ?

  Eşçinsel olduğunu yeni duydum.

 • Gamze Kırlangıç
  Gamze Kırlangıç

  Hem sizofren hem dahi..garip ama gerçek.

 • Drag Bonfire
  Drag Bonfire

  kimse neden onun hastalığından bahsetmiyor. o bir şizofrendi. dahi olması şizofren olması durumuyla tabi ki ilintili değil fakat onu tanınmış biri yapmaya yetti. hiçbir şey makul bir insan tarafından başarılmamıştır ve Nash'de makul bir insan değildi. Tarihe imzasını atabilmiş pekçok insanın makul olmadığı gibi. Kitabında ise biraz daha farklı anlatılır gördüğü şeyler. Asıl soru şu olmalı bence: beyin henüz sırrı -çalışma prensibi- çözülememiş bir aygıt. normal insanların hastalık diye baktıkları durum aslında farklı bir boyutun ta kendisi ise. yani Nash ya gerçeği bizden farklı görüyorsa?

 • Levent Özdemir
  Levent Özdemir

  Oyun teo ve ünlü Nash eşitliği...aman aman finallerin üzerinden çok oldu geçeli!
  Nash'in en güzel tarafı:FİLMİ

 • Hasan Aydın
  Hasan Aydın

  Fılmın verdıklerı dısında fazla bırsey bılmıyorum adamın hakkında ve fılmde superdı ve bır sınema ancak bır yansıma olabılır adamın kendısını dusunemıyorum be! !

 • Mithat Dedeoğlu
  Mithat Dedeoğlu

  süper bir adam ama ben ondan daha iyiyim. bunu yıllar sonra göreceksiniz...

 • Bora Bozkurt
  Bora Bozkurt

  'Akıl Oyunları' (Beautiful Mind) isimli sinema yapıtında hayatı canlandırılan kişi.

 • Ayse Mutlu
  Ayse Mutlu

  deli_dahi arası..
  oyun kuramı yaratıcısı..
  evli ve çocuklu..
  sanırım hayatta..(en azından film çekildiğinde hayattaydı)
  eşcinsel..miş
  çocuğunun biri de 'dahi'
  İstanbul'a geldi..
  evet hayatta..