Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ahmet cem ersever sizce ne demek, ahmet cem ersever size neyi çağrıştırıyor?

ahmet cem ersever terimi F tarafından 13.05.2004 tarihinde eklendi

 • Aşık Mahzun İ
  Aşık Mahzun İ09.10.2009 - 20:54

  oda turgut özal gibi esrarengiz bişekilde öldürülüyor ve bunu ortaya çıkarabilecek aydınlatabilecek birileri çıkamadı malese3f

 • Zeytin Zeytin
  Zeytin Zeytin24.09.2009 - 20:07

  ' 'Güneydoğu Anadolu'daki olayların gerçekleri Türk milletinden gizleniyor' dedikten birkaç ay sonra 4 Kasım 1993'te elleri arkadan bağlanmış ağzı bantlı kafasına iki el ateş edilmiş cesedi, Ankara Elmadağ ilçesi çıkışında bulundu.'

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün09.06.2009 - 00:00

  C.Ersever son olarak Mersin'den İzmit'e,Veli Küçük paşanın yanına gidiyor.Bir hafta kadar kalıuor İzmit'te.Oradan Ankara'ya geçiyor.Yeşil ve mete,Ersever'in peşine düşüyor.Ersever,Kemal Sadık Uzuner'in evinde kalmakta iken birdenbire ortadan kayboluyor.
  Ç.Ağaşe:Cem Ersever gerçeği S:123

 • Serkan Şengül
  Serkan Şengül06.06.2009 - 01:11

  sanırım bir askerdi..

 • Erol Tuncay
  Erol Tuncay06.04.2009 - 19:06

  ahmet cem ersever türkiyenin karanlık bir dönemde oldugu günlerde şerefli bir türk subayıdı ama bildikleri ve yaşadıkları onu ölüme götürdü

 • Aytaç Kurt
  Aytaç Kurt23.01.2009 - 17:52

  Hem üçgendeki tezgah hemde binbaşı erseverin itirafları kitabını okuyan ve uzun zamandır Cem ERSEVER ile ilgili internette araştırma yapan birisi olarak Cem ERSEVER için olumsuz görüş bildiren arkadaşlara şunu söylemek istiyorum.Askerliğimizin doğuya çıktığını duyduğumuzda korktuğumuz geri dönebilecekmiyiz endişesi taşıdığımız bir ortamda ailesini bırakıp çok uzun zaman dağlarda yatıp kalkan PKK'lı gibi yaşayan PKK'lı gibi savaşan gerçek bir türk askerinin arkasından bu şekilde konuşmalar bir vatansever olarak beni çok üzdü.Herkes faili meçhul cinayetleri sorguluyor.Sorgulayalım ama daha yirmili yaşlarda hayatlarını kaybeden en az 5000 şehidimizin faillerinden niye bahsetmiyoruz.Af yasasından yararlanan insanların acaba kaç askerimizi şehit ettiğini kaç insanımızı öldürdüğünü apo itinin cezaevinde nasıl sefa sürdürdüğünü zanaların sakıkların ahmet türk'lerin Atatürkün meclisinde ne işleri olduğunu Baydemirin hala nasıl belediye başkanı olduğunu niye sorgulamıyoruz.Cem ERSEVER faili meçhul cinayetler işlemiş kimleri öldürmüş.Bunlara bakmak lazım.öldürdüğü insanlar kim pkklılar.eğer öldürmese belki o insanların veya o insanların maddi veya siyasal desteği ile daha kaç askerimiz insanımız şehit olacaktı.Unutmayalım öldürülen insanlar sütten çıkmış ak kaşık değiller.Cem ersever pkk ile mücadelede pkk lı gibi yaşamak pkklı gibi düşünmek gerekir demişti.Cem erseveri anlamak içinde onun gibi yaşamak onun gibi düşünmek gerekir.1938 yılından itibaren türkiyeyi kimler hangi ülkeler hangi istihbaratlar yönetiyor bunu bi araştıralım.cem ersever sistemin adamı olmadı sistemi çökertmeye çalıştı öldürüldü.eşref bitlis gibi uğur mumcu gibi....sistemin adamları yıllardır başbakan oldu cumhurbaşkanı oldu milletvekili oldu hep yükseldi.biz hiç konuşmadık hep sustuk.cem ersever susmadı öldürüldü.ermeni olduk hrant dink olduk.bari birkezde aslımıza dönelim TÜRK olalım CEM ERSEVER olalım.bu ülke kahramanlarını hiç unutmamıştır.cem erseverde her zaman bir vatansever bir kahraman olarak akıllarda kalacaktır.

 • Batuhan Batu
  Batuhan Batu05.01.2009 - 21:15

  Ahmet Cem Ersever, 1950 Erzurum, Kerkük Türkleri'ndendir. Resmi adı İstihbarat Grup Komutanlığı olan, halk arasında Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele (JİTEM) adıyla anılan biriminin kurucusu ve komutanı olan Jandarma subayı (E. Binbaşı) .

  Cem Ersever, Güneydoğu Anadolu'da PKK ile yapılan gerilla ve istihbarat çalışmalarının tümünde yer almış, silahlı çatışmalara bizzat katılmış, tüm faaliyetleri yönetmiş, PKK'ya yardım ve yataklık eden kişi ve guruplarla irtibat kurmuş, bunları tam yetkiyle ve Komutanlığa doğrudan bağlı olarak yürütmüştür.

  Ersever ile Hizbullah lideri Hüseyin Velioğlu arasındaki ilişki olduğu ve Ersever’in Velioğlu’ndan çok iyi istihbarat aldığı, avukatı Emin Emir (MHP'nin eski lideri Alparslan Türkeş'in de avukatı) tarafından ifade edilmiştir. Özellikle 1989-1990 yıllarında bu ikilinin çok sık görüştüğünden bahseden Emir, Ersever’in o dönem ‘Düşmanımın düşmanı dostumdur’ ilkesiyle hareket ettiğini ve ayrıca Hizbullah'ın devlet tarafından kurulduğuna dair Ersever'den herhangi bir şey duymadığını da belirtmiştir.

  Eşref Bitlis Paşanın uçağının düşürülerek kendisinin katledilmesinden sonra Mart 1993'te bu olayı protesto etmek için askerlikten istifa etti ve 'Güneydoğu Anadolu'daki olayların gerçekleri Türk milletinden gizleniyor' dedikten birkaç ay sonra faili meçhul bir cinayete kurban gitti.
  24 Ekim 1993'te Ankara'ya bir dava için gittikten sonra kayboldu ve 4 Kasım 1993'te elleri arkadan bağlanmış ağzı bantlı kafasına iki kurşun sıkılmış cesedi Ankara Elmadağ ilçesi çıkışında kireç ocaklarında bulundu.

 • Ezogelin Yildirim
  Ezogelin Yildirim02.09.2008 - 10:30

  tansu cillerin destegiyle jitemi kurup guneydoguda binlerce masum insani ölduren katil. su testisi su yolunda kirilir cemde öyle oldu kurdugu katil örgut tarafindan ölduruldu

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören16.08.2008 - 02:21

  -eşref bitlis paşa öldürüldü...
  -ahmet cem ersever öldürüldü....
  -gaffar okkan öldürüldü...
  -gün sazak öldürüldü...
  -adnan kahveci öldürüldü...
  -uğur mumcu öldürüldü..
  -sadettin tantan siyasetten zorla uzaklaştırıldı...
  -osman pamukoğlu paşa onca kariyerine rağmen tümgenerallikten bir türlü yükselemeden emekli oldu.....
  -Ve Hurşit tolon paşa şimdi cezaevinde...

  ve Orhan pamuk-Ahmet Altan-Elif şafak-Ahmet Türk-Osman Baydemir-Yasemin çongar-
  gibileri de dışarıda keyif sürüyor...
  yoruma gerek varmı? ? ? ? ?

 • Erhan Ersever
  Erhan Ersever10.08.2008 - 13:58

  Ahmet Cem ERSEVER, bu ülkenin yetiştirdiği en milliyetçi ve gözüpek subaylardan biridir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü için canını hiçe saymıştır. Hakkında olumsuz konuşanlar, kandırılmış ve satılık ahmaklardır. Ahmet Cem Ersever gibi büyük bir vatanseveri tanımaktan ve O'nun bize öğrettikleri doğrultusunda hareket etmekten dolayı gurur duyuyorum. Ruhun şad olsun büyük komutan, sevgili amcacığım... Ne mutlu TÜRKÜM diyene! ..