Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yahudi malı sizce ne demek, yahudi malı size neyi çağrıştırıyor?

yahudi malı terimi Erdikenar tarafından 26.07.2004 tarihinde eklendi

 • Mete Esin
  Mete Esin31.01.2009 - 03:12

  Yahudi malı üzerine...
  Yahudi deyince aklımıza hemen Filistin geliyor. Neymiş? .. Yahudi malı alırsak, Filistin’e kurşun sıkacakmışız! Pekiyi, Filistin diye bir yer, bir ulus, bir konu, bir problem vb olmasaydı? . Evet bunlar olmasaydı? .. Bu konuda yazacak başka hiçbir şey de mi olmayacaktı! ? Yahudi malı bu Ülke’ye giriyorsa... Devlet buna izin vermişse... Fiat, kalite gibi iyi unsurları da varsa... O mal kaçınılmaz olarak alınacaktır. İşte! Devlet olarak, ordumuz için İsrâil’den uçaklar almaktayız. Hem de dünyâlar kadar paralar ödeyerek. Ne yâni almayalım mı? Daha doğru bir alternatif mi var?
  Ayrıca... Filistin diyerek kendimizi helâk etmekteyiz. İyi de, bu Filistin’in hiç mi kusuru yok şu düştüğü durumda? Yanlış üstüne yanlış koyarken bize mi güvendiler? Bırakalım bu duygusallığı da aklımızı başımıza devşirelim. Önce kendimizi düşünelim. Kendimizi kurtaralım. Bundan sonra ise... Filistin’i ve varsa diğerlerini de düşünebiliriz. Evet, Filistin ve diğerlerini! .. Bozuk plak gibi Filistin’e takılıp kalmayalım! Dünyâda ezilip, üzülen başkaları da olabilecektir!
  En doğru olanıysa, bize lâzım olanı kendimiz mümkün kılalım! Kendimiz yapalım!
  Mete Esin

 • Mehmet Volkan Balbay
  Mehmet Volkan Balbay26.01.2009 - 17:35

  Yahudi mallarını boykot etmek değildir erdem, erdem kaliteli Türk malı üretip; o malın reklamını adam gibi yapmaktır! Yahudi malını boykot, gelinen durumun vehametini gösterir. Neden mi? Düşünsenize: yüzde bilmem kaçı -güyâ- müslüman olan ülkede boykot edilecek kadar yahudi malı var! ! ! Vah müslümanlar vaaah! Vah Türkiye vaaah! Yata yata yata ne hale geldin bak... Kahvehanelerde, birahanelerde, tv başında, karı-kız peşinde tükettiğin ömrüne yan şimdi Türkiye... Çağdaşlaşma çarşafının altında yediğin haltlara yan şimdi Türkiye... Bilimin, fennin yuvası, kaynağı olması gereken üniversitelerin başına; rektör yerine militan atadığına yan şimdi Türkiye! Bankamatik önünde öğretmen olduğunu hatırlayan öğretmenler yetiştirdiğin için dövün şimdi Türkiye.... Türkiye Türkiye cennetiiiiim benim eşsiz milletiiiim efsaneleriyle kandırıldığına yan şimdi Türkiye..

 • Nehir Akkuş
  Nehir Akkuş26.01.2009 - 14:26

  Kalite hiç bu kadar içimi acıtmamıştı.

 • Oktay Avşin
  Oktay Avşin24.01.2009 - 19:33

  herşeyimizi yahudiler üretiyorken ve bunların karşısına alternatifler üretmedikçe siz ne kadar söylerseniz söyleyin kimse takmaz...

 • Osman Ayhaner
  Osman Ayhaner23.01.2009 - 19:12

  yahudi malını alıp filistine karşı yahudileri güçlendirmektir

 • Nur Ul Envâr
  Nur Ul Envâr23.01.2009 - 16:55

  Hamd olsun.. Boykot işe yaradı, ona mukabilende bazı alışveriş merkezleri bu mallara reklam amaçlı bir alana bir bedava kampanyası başlatmış..
  Boykota devam biiznillah..

 • Osman Ayhaner
  Osman Ayhaner22.01.2009 - 12:44

  Yahudi Malını Kullan..

  Ama Sonra Sana Mermi Olarak Dönünce Ağlayıp Vahlama..! ! !

 • Ümit Ağbulak
  Ümit Ağbulak19.01.2009 - 21:41

  türk milletinden daha balık hafızalı baska bır mıllet tanımam.o kadar olay gelirki basımıza 3 gunden fazla anmayız adını.yahudı mallarını ne kadar boykot edebilirsiniz yada kendi lüksumuz adına neden vazgeceriz, nescafedenmi,koladanmı,yada fast foodanmı, bırakalım bunları yıllar oncede italyan kravatlarını yaktık apo ıcın daha 2 ay gecmeden ulkeye ıtalyan fırmaları tekstili ele gecirdi.masa basında kaybedilen savasları ole boykotlarla asamayız. bu filistine benzedi taşla kovalamaya calısıyoruz ama adamlar donanmayla ulkeye giriyorlar. ısraılle vazgecilmeyecek turlu askeri ve ticarı anlasmaları olan bir ulke bole boykotlarla anca laf kalabalıgı yapar.

 • Esen Çakır
  Esen Çakır19.01.2009 - 01:46

  0891 arkadaşın görüşüne katılıyorum.coca cola ve diğer asitli içecekler aslında sağlığımızada zararlı olduğu için kesinlikle kullanmıyorum.Ülkemin mis gibi meyvasından üretilen meyva sularını tüketmek en iyisi. Bazen aklıma gelir yabancı mallarda bizlerin beden ve ruh sağlığımızı etki altına alacak maddeler kullanılıyormu diye

 • Murat Yalçın
  Murat Yalçın18.01.2009 - 16:08

  yahudi malını alıp filistine karşı yahudileri güçlendirmektir..