Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yahudi malı sizce ne demek, yahudi malı size neyi çağrıştırıyor?

yahudi malı terimi Erdikenar tarafından 26.07.2004 tarihinde eklendi

 • Mete Esin
  Mete Esin 31.01.2009 - 03:12

  Yahudi malı üzerine...
  Yahudi deyince aklımıza hemen Filistin geliyor. Neymiş? .. Yahudi malı alırsak, Filistin’e kurşun sıkacakmışız! Pekiyi, Filistin diye bir yer, bir ulus, bir konu, bir problem vb olmasaydı? . Evet bunlar olmasaydı? .. Bu konuda yazacak başka hiçbir şey de mi olmayacaktı! ? Yahudi malı bu Ülke’ye giriyorsa... Devlet buna izin vermişse... Fiat, kalite gibi iyi unsurları da varsa... O mal kaçınılmaz olarak alınacaktır. İşte! Devlet olarak, ordumuz için İsrâil’den uçaklar almaktayız. Hem de dünyâlar kadar paralar ödeyerek. Ne yâni almayalım mı? Daha doğru bir alternatif mi var?
  Ayrıca... Filistin diyerek kendimizi helâk etmekteyiz. İyi de, bu Filistin’in hiç mi kusuru yok şu düştüğü durumda? Yanlış üstüne yanlış koyarken bize mi güvendiler? Bırakalım bu duygusallığı da aklımızı başımıza devşirelim. Önce kendimizi düşünelim. Kendimizi kurtaralım. Bundan sonra ise... Filistin’i ve varsa diğerlerini de düşünebiliriz. Evet, Filistin ve diğerlerini! .. Bozuk plak gibi Filistin’e takılıp kalmayalım! Dünyâda ezilip, üzülen başkaları da olabilecektir!
  En doğru olanıysa, bize lâzım olanı kendimiz mümkün kılalım! Kendimiz yapalım!
  Mete Esin

 • Mehmet Volkan Balbay
  Mehmet Volkan Balbay 26.01.2009 - 17:35

  Yahudi mallarını boykot etmek değildir erdem, erdem kaliteli Türk malı üretip; o malın reklamını adam gibi yapmaktır! Yahudi malını boykot, gelinen durumun vehametini gösterir. Neden mi? Düşünsenize: yüzde bilmem kaçı -güyâ- müslüman olan ülkede boykot edilecek kadar yahudi malı var! ! ! Vah müslümanlar vaaah! Vah Türkiye vaaah! Yata yata yata ne hale geldin bak... Kahvehanelerde, birahanelerde, tv başında, karı-kız peşinde tükettiğin ömrüne yan şimdi Türkiye... Çağdaşlaşma çarşafının altında yediğin haltlara yan şimdi Türkiye... Bilimin, fennin yuvası, kaynağı olması gereken üniversitelerin başına; rektör yerine militan atadığına yan şimdi Türkiye! Bankamatik önünde öğretmen olduğunu hatırlayan öğretmenler yetiştirdiğin için dövün şimdi Türkiye.... Türkiye Türkiye cennetiiiiim benim eşsiz milletiiiim efsaneleriyle kandırıldığına yan şimdi Türkiye..

 • Nehir Akkuş
  Nehir Akkuş 26.01.2009 - 14:26

  Kalite hiç bu kadar içimi acıtmamıştı.

 • Oktay Avşin
  Oktay Avşin 24.01.2009 - 19:33

  herşeyimizi yahudiler üretiyorken ve bunların karşısına alternatifler üretmedikçe siz ne kadar söylerseniz söyleyin kimse takmaz...

 • Osman Ayhaner
  Osman Ayhaner 23.01.2009 - 19:12

  yahudi malını alıp filistine karşı yahudileri güçlendirmektir

 • Nur Ul Envâr
  Nur Ul Envâr 23.01.2009 - 16:55

  Hamd olsun.. Boykot işe yaradı, ona mukabilende bazı alışveriş merkezleri bu mallara reklam amaçlı bir alana bir bedava kampanyası başlatmış..
  Boykota devam biiznillah..

 • Osman Ayhaner
  Osman Ayhaner 22.01.2009 - 12:44

  Yahudi Malını Kullan..

  Ama Sonra Sana Mermi Olarak Dönünce Ağlayıp Vahlama..! ! !

 • Ümit Ağbulak
  Ümit Ağbulak 19.01.2009 - 21:41

  türk milletinden daha balık hafızalı baska bır mıllet tanımam.o kadar olay gelirki basımıza 3 gunden fazla anmayız adını.yahudı mallarını ne kadar boykot edebilirsiniz yada kendi lüksumuz adına neden vazgeceriz, nescafedenmi,koladanmı,yada fast foodanmı, bırakalım bunları yıllar oncede italyan kravatlarını yaktık apo ıcın daha 2 ay gecmeden ulkeye ıtalyan fırmaları tekstili ele gecirdi.masa basında kaybedilen savasları ole boykotlarla asamayız. bu filistine benzedi taşla kovalamaya calısıyoruz ama adamlar donanmayla ulkeye giriyorlar. ısraılle vazgecilmeyecek turlu askeri ve ticarı anlasmaları olan bir ulke bole boykotlarla anca laf kalabalıgı yapar.

 • Esen Çakır
  Esen Çakır 19.01.2009 - 01:46

  0891 arkadaşın görüşüne katılıyorum.coca cola ve diğer asitli içecekler aslında sağlığımızada zararlı olduğu için kesinlikle kullanmıyorum.Ülkemin mis gibi meyvasından üretilen meyva sularını tüketmek en iyisi. Bazen aklıma gelir yabancı mallarda bizlerin beden ve ruh sağlığımızı etki altına alacak maddeler kullanılıyormu diye

 • Murat Yalçın
  Murat Yalçın 18.01.2009 - 16:08

  yahudi malını alıp filistine karşı yahudileri güçlendirmektir..

 • Serhat Yıldız
  Serhat Yıldız 15.01.2009 - 15:44

  Yahudi malı,,,

  Kendimizi kandırma sanatı,,dibimizde dünyaları götüren bu ırk,her daim bütüm kanımıza işlemiş durum da..

  Sinsi bir veba gibi içimizdeler...

  Ve nereye bakarsak onlar var...

 • Gülizar Kurtuluş
  Gülizar Kurtuluş 15.01.2009 - 14:37

  yahudi malını almamak benim için kaliteyi değilde nedense insani olarak filistinli kardeşlerimizle aynı safta zalime taş atmayı çağrıştırıyor. Herhalde kalite adı altında bu ürünleri almak zorunda kaldıklarını düşünenler için de mazluma atılan bir bombayı fade ediyordur. ifade etmekten ziyade bizzat zalimin safında çalışmak demektir... bizler HZ.ibrahim i yakmayan ateşin sahibinin gücüne imanımız tam olarak Hakkın galip olması için daha çok çalışıcağız. burda rahat içinde kaliteyi düşünmek çok kolay ve işe gelen bir savunma mekanizmasıdır kaçıştır! nitekim Efendimiz 'doğudaki müslümanın ayağına diken batsa batıdaki bunun acısını gerçekten hissetmezse gerçekten iman etmiş olmaz' buyurmuştur. imanımızı biraz daha sarsarsak bu boyutta ne yapmamız gerekenlere daha duyarlı yaklaşabiliriz sanırım Sayın kaliteyi savunan insan!

 • Mustafa Bayar
  Mustafa Bayar 15.01.2009 - 05:37

  Bu malları kullanmaktan kaçınmamız lazım ama bunu ne kadar başarabiliyoruz ya da başarabiliriz o tartışılır.Her yeri kuşatmış durumdalar maalesef...

 • Tuğba
  Tuğba 14.01.2009 - 17:24

  okadar çoklar ki..her yerimizi kaplamış bu ürünler..
  ariel matik..arıel şaron..

 • Hatice Demircili
  Hatice Demircili 14.01.2009 - 13:46

  %100 YAHUDİ MALI OLARAK BİLDİĞİMİZ ÜRÜNLERİN DIŞINDA,DOLAYLI OLARAK KARI ONLARA GİDEN O KADAR ÇOK ÜRÜN VARKİ; HEPSİNİ TESPİT EDEBİLMEK MÜMKÜN DEĞİL. BİZE DÜŞEN BİLE BİLE ALMAMAK.SADECE COCACOLAYA BİLE BOYKOT UYGULANSA YAHUDİ SERMAYESİ BÜYÜK ZARAR GÖRÜR...
  ZULME KAYITSIZ KALMAKTA ZULÜMDÜR...İSRAİL BUGÜN,BİZE BULAŞMIYORSA İSTEMEDİĞİNDEN DEĞİL SADECE GÖZE ALAMADIĞINDAN...7 MİLYONLUK NÜFUSUYLA(HER NE KADAR GELİŞMİŞ SAVAŞ TEKNOLOJİSİNE SAHİPTE OLSA) KENDİ KANLARINDA BOĞULACAKLARINI BİLDİĞİNDENDİR.BENİM ANLAYAMADIĞIM 1,5 MİLYAR MÜSLÜMANIN NEDEN İSRAİL'DEN KORKUP ONA GÖZ YUMDUĞU....BU TAVIRLARI DEĞİŞMEDİKÇE, BİR ERMENİNİN, BİR YAHUDİNİN KIYIMLARINI SEYREDER DURUR İSLAM(!) COĞRAFYASI...BU KIYIMIN ÖLEN ŞEHİTLERİN DEĞİLDE KENDİ SINAVI OLDUĞUNU BİLMEDEN! ! !

 • Kerem Tunahan
  Kerem Tunahan 14.01.2009 - 10:32

  kullandığımız veya kullanmadığımız her ürün dolaylı ya da dolaysız olarak yahudilere muhakkak bir fayda sağladığından boykot edilmesinin hiçbir anlamı olmayan maldır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan 12.01.2009 - 13:40

  Yahudi mallarına verdiğimiz her kuruş,Filistinli bir çocuğa atılan kurşun olacaktır.

  Yahudi mallarına verdiğimiz her kuruş,Filistinli bir çocuğa atılan kurşun olacaktır.

  Yahudi mallarına verdiğimiz her kuruş,Filistinli bir çocuğa atılan kurşun olacaktır.

 • Gulsah Ebcin
  Gulsah Ebcin 11.01.2009 - 22:48

  İsrailin Filistin'de yasayan bırakın bir insanı bir tek kuşu bile öldürmeye hakkı yok. Umarım hak ettikleri cezayı ahirette değil bu dünyada çekerler ve bir daha hiç bir canlıya zarar veremezler.

  Bir cok kişi israil mallarını boykot etmek için bana mail gonderdi ama pek cok firmada bunu yalanlayan mail gonderiyor. En iyisi bilen her kişi gerçek türk firmalarını buraya yazsında bizde gönül rahatlıgı ile ihiyaclarımızı alalım.

 • Ali Erdal Acar
  Ali Erdal Acar 11.01.2009 - 18:59

  kullanmaktan vazgeçip hangileri olduğunu araştırmaya başaladığınızda kafayı hala yemediyseniz alternatifi için doğru adres çin malları :)) işinize gelirse!

 • Burcu Soykarcı
  Burcu Soykarcı 11.01.2009 - 12:47

  arkadaşlar biz burada rahat uyurken onlşar orada ne zaman öleceğiz die düşünüo lütfen biraz aklımızı basımıza devşirelim bn bu duruma çook üzülüorm hayatımız yahudi malları olmuş ne olur biraz dikkatli olalım ve mümkünse hiç yahudi mallları kullanmayalım

 • Burcu Soykarcı
  Burcu Soykarcı 11.01.2009 - 12:45

  bncede alınmamalı biz burda rahat uyku uyurken onlar orda ne zaman öleceğiz die düşünüolar bn bu duruma çook üzülüorm we yahudi malları almamaya çalışıorm arkadaşlar ne olur bu savası engelleyelim

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan 11.01.2009 - 12:02

  Sırtımıza kene gibi yapışmış,
  etrafımızı ahtapotun kolları gibi sarmış,
  mallların tümü....

 • Perihan Pehlivan
  Perihan Pehlivan 08.01.2009 - 19:26

  her müslümana önce inancına uygun yaşamalı. dostunu düşmanını iyi bilmeli. yapabileceği oranda kendi din kardeşlerine sahip çıkmalı örnek olmalı. tabiiki kendi öz malları varken zihni tariflere hizmet yolunda gitmemeli.

 • Ozan Oyunbozan
  Ozan Oyunbozan 08.01.2009 - 11:08

  alınmamalı...

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan 30.12.2008 - 14:15

  Durum bu halde iken;
  Ey müslümanlar!
  yahudi malını alın, yiyin için giyinin.
  Verdiğiniz her kuruş, filistinlilere atılan bir mermi bedeli olarak,
  hayır hasenat defterinize yazılmaktadır.

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan 30.12.2008 - 14:12

  İsrailin Ortadoğuda uyguladığı VAHŞET, SOYKIRIM VE İŞGAL
  Değişitirilmiş bu günkü Tevrat'ta EMİR olarak yer alır.
  İsrailin 350 insanı katletmişken, bu oyunu durup durup oynarken,Uygar batı! seyrederken, Katil ABD destek çıkarken, Türk hükümetleri bunlarla anlaşma yapmak için koştururken,
  müslümanın diyen yahudi malı almak için can atarken;
  nasıl düzelecek bu müslümanlar.
  Müslümanın islamı yaşamasındaki en byük engel ne yazıkki
  müslümanın kendisinden başkası değildir.
  Yazıklar olsun.

 • Erim Sabuncuoğlu
  Erim Sabuncuoğlu 14.03.2007 - 15:26

  Hacı Şakir'in kurucuları Yahudi değildi daha sonradan şirket bir Amerikan şirketine satıldı. Sonuçta hepimiz insanız bu kısa hayatta onun malı bunun malı diyerek birbirimizi yememeli. Sonuçta üründe kalite mühim

 • Sonma Takılır
  Sonma Takılır 21.02.2007 - 18:03

  kalite! ! !

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören 23.11.2006 - 23:15

  şu mal yahudinin bu mal türkün diye hiç boşu boşuna kasmayın kendinizi türkiyede bilinen malların hepsi yahudilerin...
  piyasa yahudilerin elinde hiç kendilerinden olmayanı piysada tutarlarmı...
  piysadaki mallar ya bizzat yahudilerin yada yahudilere çalışanların...onun için herkes kafasına göre alsın...he yahudilerin olmayan mallarda var ama onlarda hayatınızda adını sanını duymadığınız ucuz kalitesiz mallardandır...yahudilere destek vermek istemiyorum diyen varsa alsın ama kötüsünü almış olur...

 • Selçuk Akçaören
  Selçuk Akçaören 26.09.2006 - 20:33

  Dünyadaki tanınmış malların nerdeyse tamamına yakını yahudilerin.
  Marlboro Nestle Coca Cola Pepsi Adidas Nike.........
  Vatanını seven dinini seven her Türk bunları boykot etsin Türk mallarına yönelsin.

 • Kemal Tunca
  Kemal Tunca 23.09.2006 - 20:50

  Yazılı ve görsel medyanın çoğu

 • Ali Aydın
  Ali Aydın 12.09.2006 - 14:51

  Millet Gitsin Aslını Öğrensin. O Malların Hepsi Yahudi Sermayelidir....Gözünüzü Açın Biraz..Annenizin Koyduğu İsimle Duruyorsunuz Hala.

 • Yagmur Yılmaz
  Yagmur Yılmaz 03.08.2006 - 12:46

  ticareti iyi bilen insanlar oldukları için yaptıkları mallar kaliteli.bu yüzden dünyada dış pazarda iyi bi yere sahir değiller mi? ama para için yapmıycakları şey yok cevremizde milyonlarca masum insan ölmekte ve bunların hepsi yanımızda oluyo.eğer onların malı kulanırken silahlar size cevrilip ateş edilmeye başladığında heralde artık yahudi malını kulanacak halimiz kalmaz.yada artık kulanırken vijdanımız sızlar.[yerlin malı yurdun malı herkez onu kulanmalı :) ]

 • Ali Aydın
  Ali Aydın 05.07.2006 - 14:03

  Yahudi Malını Kullan..Ama Sonra Sana Mermi Olarak Dönünce Ağlayıp Vahlama..! ! !

 • Mustafa Koca
  Mustafa Koca 27.05.2006 - 11:12

  Azim,güven ve inanç demektir.Yoo...daha çok şaşıracağız.

 • Şayler Gafici
  Şayler Gafici 27.04.2006 - 00:36

  kullanmamalı.

 • Fırat Karahan
  Fırat Karahan 07.02.2006 - 14:26

  Eğer yahudi kelimesini din olarak algılıyorsak(aslında bir milletin-ırkın ismidir) :
  Helal yollardan kazanıldığı ve hayırlı işlere harcandığı sürece, müslümanların kullanmasında hiç bir sakınca olmayan mal.

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş 07.05.2005 - 08:36

  Adnan Hoca'nın çevirisini yaptığı ve yorumladığı tevrata göre;
  Tüm insanlar yahudi ırkının malıdır. Aynı zamanda bu kendi malları olan insanların, malının sahibi de yahudilerdir. (bknz Adnan Hoca'nın kitabı 'Masonluk')

 • Beyza
  Beyza 26.01.2005 - 18:17

  Maksad safimiz belli olsun....

 • Borahan Bilen
  Borahan Bilen 26.01.2005 - 18:08

  Peki nedakar Türk malı var? Asıl bu önemli..Bırakalım Yahudi, Abd bilmem ne malını protesto etmeyi.Bir ara İtalyayı protesto ettik ne oldu? Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış hesabı.....Bugün bu mallar olmasa Afrikadaki kabileler gibi yaşardık...
  Önemli olan Türkiyenin sanayi ve üretimde dışa bağlılığı sıfıra indirmesidir...

 • F
  F 20.08.2004 - 12:30

  Çoktur.

 • Emrah Çekiç
  Emrah Çekiç 18.08.2004 - 18:52

  peugeot.

 • Var Mısın?
  Var Mısın? 18.08.2004 - 18:29

  coca cola,nestle,maggi,turkuaz,,,,
  oo say say bitmez bunlar,,,

 • Cay Keyfi
  Cay Keyfi 18.08.2004 - 17:21

  Hacı Şakir ve diğer ürünler...
  Diğer ürünleri yazmadım, sadece Hacı Şakir yazmamın nedeni adamlardaki mantığa bakışımız ne olmalı..