Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • adnan menderes22.08.2007 - 21:48

  korhan 241; bu iftiralarına, çok büyüttüğünüz öğrenci olaylarında sadece 1 öğrencinin öldüğünü eklesem acaba rengin değişir mi? Ya da 'o söylediklerini somutlaştırabilir misin? ' desem bir daha yazı yazabilir misin? 'bir hiç uğruna' dediğin Kore'ye asker gönderme mevzuunda o 'askerleri göndermesek NATO'ya kabul edilmiyorduk ve o çok sevdiğiniz Sovyetler şimdi bizim ülkemizin anasını ağlatıyordu(tabi bu senin gibilerin hoşuna giderdi ama benim gitmez!)

 • deniz gezmiş22.08.2007 - 21:38

  Arkadaşlar, kimse kimseyi kandırmasın. Zaten dizilerde, sinemalarda ve birçok yayın organında 'sadece bağımsızlık istemiş, bir karıncayı bile incitmemiş, akıllı-uslu bir devrimci' propagandası yapılıyor. Ama lütfen biraz samimi olalım ve kendisinin aşırı sol görüşlü, komünist eğilimli ve Filistin'de gerilla eğitimi alarak şöyle veya böyle devletle çatışan bir militan olduğunu kabul edelim. Başkalarının kokain kullanması yada suçlu olması Denizleri suçsuz yapmaz...

 • abdülhamit17.02.2007 - 23:50

  Kısa bir olay: Balkan Harbi başladığında Osmanlı'da İttihatçılar'ın iktidarı vardı ve Abdulhamid Han tahttan indirilmişti. Harbin başladığı haberini alan devrik sultan 'Olamaz! ' diyerek ayağa fırlar. Ne olduğunu soranlara: 'Ben Balkan milletlerini birbirine öyle bir düşürmüştüm ki birleşip bize saldırmaları imkansız! ' diyor. Sonra anlaşılıyor ki Ulu Hakan'ı tahttan indiren İttihatçılar Balkan Milletlerine aracılık yapmış ve onları barıştırmıştı. Birleşen Balkanlar ise bize saldırarak emsaline az rastlanır bir katliama girişmişlerdir.
  ARİF OLAN ANLAR...

 • turgut özal17.02.2007 - 23:40

  Ayrıca kendisinin girdiği bir ortamda ayağa kalkmayan sol görüşlü bir belediye başkanını ertesi gün görevden alacak kadar otoriter ve basiretli insan... Sorarım bugün 'erkeklik' yarışına girmiş hangi devlet adamı bunu yapabilecek kadar cesurdur? ? ? ? ?

 • turgut özal17.02.2007 - 23:38

  Türkiye'nin yakın tarihindeki en kaliteli ve zeki devlet adamı. Anlaşılmaması,ihanete uğraması ve bunların sonucunda Orta Asya ile birleşme, Kerkük ve Musul'a hakim olma gibi çok önemli vede ne acıdır ki aynen bu hayalleri kuranlar tarafından vatan hainliği ile suçlanan Kürt olması bir suçmuş gibi gösterilen büyük insan. Ayrıca anlaşılmadığının altını defalarca çizmek istiyorum. Şuan dalga geçilen ve eleştirilen projelerine destek verilseydi şu an belki de bu millet eski günlerine çoktan dönmüştü...

 • Recep Tayyip Erdoğan17.02.2007 - 23:29

  Türkiye Cumhuriyeti 59. Hükumeti Başbakanı. Bu ülkede geriye dönüp hangi durumlardan bu duruma geldiğimizi kavrayamayan partici ve kendini milliyetçi olarak sunan sabit fikirli insanların acımasız, düşüncesiz ve basmakalıp eleştirilerine maruz kalan ama ülke tarihinin en başarılı başbakanlarından biri olan, hakkında açılan -şiir davası hariç- davalarda bir bir aklanan, karizmatik lider.

 • ahmet davutoğlu17.02.2007 - 23:19

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dış ilşkilerden sorumlu danışmanı olması hasebiyle ülkemizin dış politikasına yön verdiği söylenen akademisyen. Oldukça iyi bir kariyere sahip, şu sıralar Beykent Üniversitesi U.İlişkiler Bölüm Başkanlığı yapıyormuş.

 • umberto eco25.08.2006 - 09:26

  Bugünlerde bize insanlık, modernlik dersi veren Avrupa'nın dedelerinin Ortaçağ'da ne haltlar yediğini anlatan o güzel eserin,Gülün Adı'nın, yazarı.

 • sağcı21.08.2006 - 16:08

  Normalde mevcut düzeni destekleyen ve statükodan memnun olan insanlardır. Genelde zengin kesimdir fakat herşeyin ters olduğu ülkemde bu da ters...

 • saçaklı mantık21.08.2006 - 16:03

  Şu an geçerli olan 1-0 mantığına ters düşen ve her an herşeyin mümkün olduğunu iddia eden düşünce tarzı.