Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • pi sayısı06.03.2005 - 18:57

  bir dairenin veya bir çemberin çevre ölçüsünün çap uzunluğuna bölümü.isterseniz deneyebilirsiniz(eheehe)

 • Anthony Hopkins06.03.2005 - 18:47

  sinema tarihinin bence en iyi aktörlerden biri.rollerini öyle bir yapıyor ki izlerken hayret kalıyorsunuz.yüz ifadeleri ve konuşması birer dehşet sanki.onu izlerken büyüsüne kapılmamak imkansız.
  not:sinemanın en iyi aktörü derken tabiki al pacino dan sonraki en iyi..

 • 6. his26.01.2005 - 12:18

  6.HİS:görmek istemediğimizi görmemek,görmek istediğimizi görmek.aslında insanın paranoyak korkularını dile getiren ilginç ve güzel bir flim.

 • köy26.01.2005 - 12:11

  KÖY:'para eksenli modern kent hayatı ançak bu kadar güzel sorgulanabilir.'
  köy tek kelimeyle şahane bir flim.çünkü bize kent yaşantısının çirkin yüzünü:tecavüzleri,ölümleri,intiharlar,ihanetleri ve menfaat gereği ilişkileri yüzümüze vurmaktadır.evet modern kent insanı sevgiden uzak durmuştur ve para için öz anne-baba-kardeşlerinı bile tanıyamamaktadır.
  köy aslında kent yaşantısında kaybettiğimiz sevgiyi,masumiyet ilişkilerimizi dile getirmektedir.köy filmini beğenmiyenlerden bir rican lütfen filmi modern kent hayatımızı göz önüne alarak tekrardan izlemeleri.o zaman anlayacaklardır ne demek istediğimi.
  ve bence sanat toplumm için olmalıdır.sinemada bir sanat dalı olduğuna göre sinema da toplum için yapılmalıdır.işte bu anlamda köy toplumsal sorunlarımızı,korkularımızı bence güzel bir şekilde dile getirmektedir.

 • ahmet hamdi tanpınar19.01.2005 - 19:18

  çağdaş türk dilinin gelişmesinde büyük katkıları olan düşünür ve AŞIK.Ahmet hamdi tanpınar ı anlamak için enaz 3-4 eserini okumak lazım.
  doğu-batı çatışmasını da aşk ve sevgi yumağında öğütülebileceğini ifade eder.ve böylece aslında doğu-batı sentezinden kurtulabileceğimizi anlatır bize.

 • ahmet hamdi tanpınar19.01.2005 - 19:17

  çağdaş türk dilinin gelişmesinde büyük katkıları olan düşünür ve AŞK.Ahmet hamdi tanpınar ı anlamak için enaz 3-4 eserini okumak lazım.
  doğu-batı çatışmasını da aşk ve sevgi yumağında öğütülebileceğini ifade eder.ve böylece aslında doğu-batı sentezinden kurtulabileceğimizi anlatır bize.

 • ab-ı hayat19.01.2005 - 19:04

  ab-ı hayat suyumu bir azizenin koynunda unutun
  tüm şiirlerimde olduğu gibi
  şimdi orada büyüyecek
  tüm özlemlerim,hayallerim
  düşlerim, gülüşlerim
  bir bebeğin saflığıyla...

 • ahmede xane11.01.2005 - 13:53

  kürt dilinin genişliğini ve kürt edebiyatının güzelliğini gelişmişliğini görmek isteyen ahmede xane yi okusun.düşünün 14 yaşında başlanıp 44 yaşında ancak biritilebilen bir eser tanıyormusunuz. tanımıyorsanız size tanıtayım:MEM U ZİN.bu eseri düşününce kürt edebiyatın inanılmaz güzelliğiyle büyüleniyorum.

 • albert einstein11.01.2005 - 13:14

  albert einstein:özelde zamanın göreceliği,genelde dünya hayatının izafiyetini tek kelimeyle acıklayan üstün ve zeki adam....

 • iman31.10.2004 - 13:16

  iman inanıyorum demektir. hayata canlılık veren yegane kaynaktır.her kim ben inanmıyorum diyebiliyorsa da aslında o da her hangi bir şeye ve ya kavrama inanıyordur.örneğin bir insan ben tanrıya inanmıyorum diyebilir, ama tanrıya inanmasada' tanrıya inanmamaya iman ediyordur.
  işte buda aslında bir iman çeşididir.bu örnek aynı zamanda ateistler içinde geçerlidir.