Kültür Sanat Edebiyat Şiir

engin noyan sizce ne demek, engin noyan size neyi çağrıştırıyor?

engin noyan terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Hamza Bacak
  Hamza Bacak

  Selam olsun tüm kardeşlerime. Engin NOYAN benim için çok değerli bir kişiliktir. Kendisi namaza başlama sebebimdir. Kalbime aşkı sokan, gözlerimden yaşlar akmasına vesile olan, dünyadaki yolumu bulmama vesile olan kişidir. ALLAH CC ondan ve onun gibilerden razı olsun.

 • Lââ Lemân
  Lââ Lemân

  Esmaül- hüsna'yı Engin Noyan'dan dinlemek apayrı bir huzur veriyor.Takdir ve hayranlık duyduğum kişilerden birisi...

 • Şerif Taşan
  Şerif Taşan

  selam aleykum engin noyan hocamız çok değerli bir islam mücevheridir kalbi allah ve peygamber aşkıylan yanan bir alimdir. çünki geçen sene kendisiylen beraber umreye gittim onun allah ve resulüne olan aşkını anlatmak kelimelerlen ifa edilemez RABBİM ona rahmet etsin ve onun ettiğin duaların arasını beni ailemi ve tüm müslümanları alsın AMİN.

 • Mustafa Yıldırım
  Mustafa Yıldırım

  Şu lafı çok kullanır: 'Ben aklı hür, vicdanı hür bir müminim.'

 • Umut Mutlusuz
  Umut Mutlusuz

  kapılar ve köprüler

 • Sitare Ağyar
  Sitare Ağyar

  '... başörtü mağduresiyim, diyor.Kafirin kapısında hak dileniyorsun! '

 • Sibel Sahtılı
  Sibel Sahtılı

  Esma-ül Hüsna ve o muhteşem ses getirisi dingin bir ruh hali, ne oldum değil ne olacağım demek gerek, rabbim cümlemizi hidayete erdirsin...

 • Erdem Aydın
  Erdem Aydın

  Sn. Engin Noyan'lı kapılar ve köprüleri özlüyoruz. Aman Allah'ım o ne lezzett idi..

 • Serpil Öztürk
  Serpil Öztürk

  arkadaşlar insanların geçmişlerine bakarak değerlendirmeyin.bir akşam çok tesadüflerle karşılaştığım ve tüm planlarımı uğruna feda ettiğim insan.bu kadar saf ve yürekten gelen bir iman.allah hepimize nasip etsin.şimdilerde annemde izlemeye başladı.izlediğim zaman neden bunları bende düşünmüyorum ben nelerle uğraşıyorum böyle diyorum.allah ondan razı olsun. abicim yolun açık olsun

 • Salih Celık
  Salih Celık

  Cat Stevans (Yusuf İslam) 'dan sonra İslamiyete dönmesi olay olan 2.kişidir. Ancak Yusuf İslam gibi kendisi de zaman zaman yanlış düşünce ve kişilere kapılmaktadır. Allahü Teala yardımcısı olsun.

 • Merve Aslan
  Merve Aslan

  cok degerli bi insan Allah yardımcısı olsun...

 • Wwwfecrgentr
  Wwwfecrgentr

  Allah herkese ona nasip ettiği imanı nasip etsin inş..

 • Yasemin Yasemin
  Yasemin Yasemin

  Rabbime ana trafodan bağlı olan kişi..
  çok tatlı bir insan.. esmaül hüsna yı engin noyandan dinleyin mutlaka
  Rabbim bu dünyada onu salih insanlarla kalbi selimlerle karşılaştırsın..diğer dünya da da gül cemalini göstersin.. ve cümlemize inşallah(amin)

 • Tuba Koçak
  Tuba Koçak

  engin noyan :) ilkkez canlı olarak bursa kitap fuarında görmüştüm.. bizlere beyaz gül kokulu esans sürmüştü.. ve çok güzel bir şey söylemişti.. kitaplarımı imzalattım sohbetinden nasiplenemedim ama olsun bu kadarcık bile onu anlamak için yeterliydi sanki...

 • Boran
  Boran

  Her bakımdan Muhammed Esed e çok benziyor...

 • Bkara
  Bkara

  kuranla ilgili yazdığı ilk kitabı 'kuran günlüğü' bir arkadaşım dolayısıyla elime geçmişti..maksat o ara bi kitap okumaktı..iyiki de okumuşum...onun ardından kurana merak saldım..ve kendi kuran günlüklerim oldu..sonra meal çalışmalarım..hadis araştırmalarım derken resmen ufkumu geniştetmeme izin verdi Rabbim..
  tabi bunların tüm sebebi noyan mı? bilemem..
  daha sonra bi-iki kitabını daha okudum..kurana nasıl yaklaşmalı-yada-kurana yaklaşmaktan korkmamalı' bunu bana ilk öğreten oldu..
  iyki de oldu...7-8 senelik imam hatip geçmişim var..kimse bana bukadar kurann dolu anlatmadı dini..ondan sonra esede merak saldım(ki noyanı okuyan herkes esedi de okumak ister) ..sonra diğer kitaplar...herşey size geliyor zaten..kuran size ulaşıyor..yeter ki kurana kapıyı açık bırakın..
  2-3 senedir noyanla alakalı hiç bişi okumadım..ama bence bukadar eleştirilmesinin altında; kuranın direkt okunmasını istemeyen; bunu bi şekilde insanlara 'sakıncalı' olarak gösteren bazı dini cemaatlerin de etkisi olduğunu düşünüyorum..çünkü insan kuranla doğru bağlantıyı kurabilirse; Allah la da doğru bağlantıyı kurar..yani kul-Rab ilişkisini...ve aracılara ihtiyacı olmaz..kim şah damarı ile insanın arasına girebilir ki...?
  ayrıca..
  ben fatihdeki bi kitap imza gününde bulunmuştum..orada eşini de gördüm..öyle anlatıldıgı gibi'genç,güzel v.s.'deeğil..orta yaşlı,hafif toplu,asla cinsiyeti ön planda olmayan bi hanım idi.

  museviliğe merak sarmış..benim bu konu da herhangi bi bilgim yok..ama,insan din araştırması yaptıktan sonra,islamı seçmesi yadırganacaksa...eyvah yani...başka dinlerden kimseyi kabul etmeyelim ozaman..


  bence bir kişiyi eleştirmeden yada methetmeden evvel kesinlikle önyargısız olarak ele almak gerekir..

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  kişilikli şahsiyetin teki

 • Ali Osman
  Ali Osman

  engin noyan bana samimi bir müslümani cagristiriyor.
  bir müslüman böyle olmalidir denilebilecek kadar müslüman biridir.
  Ayrica Türkiye ve Türkce düsmani oldugu iddiasi da yanlistir. örnek; biz FM i EFEM diye okurken o inatla ve komik durmasina ragmen FEME diye telaffuz etmektedir. veya TV yi TEVE.
  Ayrica konusmalarini dinleyenler Türkceye ne kadar hakim oldugunu bilirler.

  cocuguna Almanca ögretmesinden daha dogal da bir sey yok bence. Zira Anneannesi bir Almandir. Engin Noyanda annesinden ögrenmistir Almancayi.

  Yani Fatih Altayli halt etmis demek laim son olarak.

 • Noname
  Noname

  Bizim universiteye gelmisti zamaninda. Guzel bir konusma yapmisti. Vucut dilini de cok iyi kullandiginin farkina o zaman vardim.

 • Boran
  Boran

  İnsanların kalplerini Allah'a bırakıp, kendini beyanına itibar etmek ehl-i İslam olanların şiarıdır. (Not:Engin Noyan buna 'ehl-i müslüman' demek gibi bir Türkçe hatasına düşmezdi...Ne demiş Ziya Paşa; Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.)

 • Boran
  Boran

  Türkçeyi de Kuranı da burada yazan herkesten daha iyi bilen birisi...Geçmişine gelince, iddia edilen vasıfların hepsi sahabe de de vardı...ama islam olmalarına engel olmadı; kimse de onları geçmişleriyle yargılamadı. Tanrının işini Tanrıya bırakalım...