Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ebubekir sifil sizce ne demek, ebubekir sifil size neyi çağrıştırıyor?

ebubekir sifil terimi Omer Faruk tarafından tarihinde eklendi

 • Dabbetül-arz-ı Mevud
  Dabbetül-arz-ı Mevud

  ...dr.ebubekir sifile cevap üzerinden konuya dahil olan herkese cevap niteliğindedir:'...iran neden müslümanlarla savaşıyor? el-cevab:'...hz.hüseyin ve ehlibeyt hanedanına zulmedenler ne yahudi nede hıristiyandı.basbaya müslümandılar.kıble
  ehliydiler? ve dolayısı ile kerbela vakasını el-kaide yapan bir meshebin elbetteki yahudilerle veya hıristiyanlarla savaşacak cedelleşecek hali yoktu.üstelik bir rahip hz.hüseyinin başı uğruna yedi evladının başını vermiştir? ' ikinci soru? hz.mehdi alevilerin içinden çıkarsa önce yahudilerle ve hıristiyanlarlamı savaşacak yoksa müslümanlarlamı? el-cevab:'...alevileri dersimde, maraşda, çorumda, malatyada, sivasda, ve gazide kimler katlettiyse elbetteki onlarla önce hesaplaşacaktır.ve aleviler için ölüm fetvası verenlerin torunlarıyla savaşacaktır.emevi abbasi selçuklu ve osmanlının zalim emr vezir hakim ve alimlerinin torunlarıyla savaşacaktır elbette.şimdi anladınız mı nedne yahudilerle ve hıristiyanlarla önce olmadığını.ayrıca ümminebi/fakirresul dedi ki:en büyük cihat nefis ile yapılandır.daha doğrusu nefs-i emmare ile...? şimdi bize göre ümmet-i muhammedin nefsi emmaresi 72 fırka-i dalle olan sözde ehl-i sünnet vel cemaat demiyicem ama bu öğretiye sığınanlarla elbetteki savaşmak farzdır bize...hüccetül-nass bize bunu emrediyor.hz.ulul-emr mehdi aleyhisselamımızda hüccetullah olursa gerisini siz hesap ediniz ey sünni-süfyaniler? '...not:(...gerçek sünnilik nakşibendiliktir? ehl-i nabiteyi ve kuran ve ehlibeyti terkeden rafiziliği tanımıyoruz vesselam? bütün mümin müttaki mücahit kardeşlerimize es-sam-ı hak ve esselamualeyküm? selam ilmi rahmetül aleyküm ehlibeytten vesselam :) _ayhanaytaç/yazar-efendi?

  Ayhan Aytaç'ın Notları...biz müslümanlarla değil ümmet-i muhammedin nefsi emmaresi olan sözde ehlisünnetin 72 fırka-i dallesiyle savaşıyoruz? hüccetimizde ömer öngüttür? bu cevab hepinize kısaca yeterlidir vesselam :)

 • Hasan Yuce
  Hasan Yuce

  'innema yeğşallaha min ibadihi-l u'lamau' 35/Fatır Süresi,...28... vasfına bihakkın haizdir. Hocaefendi Kevseri(rh.a) 'yi tanıttığı bazı yazılarında o'nun hasaisinden bahsederken biz kendisinde de o vasıfları görüyoruz.Rabbim kendisine ihlas/salih amel ve afiyetle geçirilmiş uzun ömür versin.Firdevs makamına ulaştırsın cemalini göstersin razı olacağı amellere muvaffak kılsın.(AMİN)

 • Ali Sukru
  Ali Sukru

  Ebu Bekir Sifil Sadik bir Ehl-i Sunnet taraflisidir.

 • Ali Sukru
  Ali Sukru

  Yaa Sher Naarii'den igrenir,tiksinirim; Ebu-Bekir Sifil'i ise severim!

 • Hasan Yuce
  Hasan Yuce

  Bismillahirrahmanirrahim
  Min ğayri haddin...İlmiyle amil, ehl-i takva, ehl-i vera ve gerçek bir din alimi.

 • Mehmet Emin Yavuz
  Mehmet Emin Yavuz

  Allah'ın selamı rahmeti ve berketi onun üzerine olsun. Haşa biz kimiz ki onun hakkında birşeyler söyleyelim. ancak ve ancak ondan bahsetmekle bahsettiğimiz kelimeler kıymetlenir.

 • Mehmet Emin Yavuz
  Mehmet Emin Yavuz

  arştırmacı-yazar, yaptığı araştırmanın hakkını veren ve araştırmacı-yazar kimliğinden önce bihakkın ALİM. Muhterem Mehmed Şevket EYGİ Beyefendi'nin ifadesi ile hakiki bir din ALİMİ. İnkişaf Dergisi Genel Yayın Yönetmeni İhsan ŞENOCAK Hocaefendi'nin ifadesiyle MUHAKKİK ALİM. Bu ifadelere ilaveten günümüzü anlayabilmek için ve geçmişle irtibat kurabilmek için kendisine hava, su ve ekmek kadar ihtiyaç duyulan ALLAME'dir. Günümüzün Muhammed Zahid EL-KEVSERİSİ'dir.Mübalağa yaptığımı zannedenlere Ebubekir HOCAEFENDİ'nin yazılarına bakmayı hararetle tavsiye ederim. Buyrun www.ebubekirsifil.com

 • Hasan Yuce
  Hasan Yuce

  Ebubekir SİFİL Hocaefendi ilmiyle amil ve ilmi ile takvası parelel hakiki ve muhakkik ve müdekkik bir ehli sünnet ve'l cemaat alimi.

 • Ebubekir Zererey
  Ebubekir Zererey

  ebubekirin anlamı ne dir acaba

 • Salih Celık
  Salih Celık

  Beyit:
  Zavallı cahil sanırki din adamıdır,
  din ile ilgisi yanlız böyle sanmasıdır! ! ! ! ! !

 • Zafer Kalkan
  Zafer Kalkan

  bence nuri kelpatlagın, kör zekeriyanın korkulu rüyası sı......
  saglam biri yani...iyi ki var.

 • Murat Küçük
  Murat Küçük

  Ebubekir Sifil bence Ehli Sünnet itikatını en cesurcva savunan son yıllarda benzerini az gördüğümüz değerli bir yazardır. Bazı yazdıkları ile bazı kesimleri kızdırmış olabilir. Önemli olan ilmi seviyede kendisine cevap verilip verilemediğidir.

 • Salih Celık
  Salih Celık

  Herşeyin iyisini ben bilirim düşüncesinde olan, Arabi öğrenince Kur'anı Kerimin tüm ahkamına vakıf olunacağını zanneden, yazılarında yoğun kibir kokusu olan, gazetedeki köşesinde dini edeb dışı ifadeleri bolca kullanan, aslında dinen SEFİL denebilecek biridir. Uyanık müslüman kardeşlerimin bu gibi kişilerin yazılarına aldanmamalarını istirham ediyorum efendim.

 • Ali Demir
  Ali Demir

  Ülkenin en çok bilgi hatası içeren, son olarak yöneticilerinin hata bulan abonelerini tehdit ettiğini öğrendiğimiz (http://groups.yahoo.com/group/AriflerMeclisi/message/1508? l=1) Samsun menşeli İnkişaf dergisinin makalat editörü. Milli Gazete'de de haftada bir kaç kez yazar.

 • Omer Faruk
  Omer Faruk

  Islami ilimler üzerine çalışmalar yapan özgün bir düşünür ve araştırmacı