Kültür Sanat Edebiyat Şiir

cep telefonu sizce ne demek, cep telefonu size neyi çağrıştırıyor?

cep telefonu terimi Harun Kesik tarafından tarihinde eklendi

 • Melek Çelik
  Melek Çelik

  Varlığı bir dert yokluğu başbaşka bir dert, hayatımızı endeksledik resmen

 • Ayşe Saygılı
  Ayşe Saygılı

  ananem.3928.ananem@hotmail.com
  şifremi unutmuşum nedir?

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Artık cep telefonluk bir hali kalmadı. Akıllı telefon diye boşuna söylemiyorlar.. :)

 • Levent Sever
  Levent Sever

  - Kapat, çok yazmasın. Ben seni ödemeli ararım... Hoh hoyt!

 • Olasılıksız Olasılıksız
  Olasılıksız Olasılıksız

  günümüzün vazgeçilmez icadı temel bir ihtiyaç ama herzaman fayda getirmiyor malesef..gün içinde bir defa ya çalar ya çalmaz olan telefonum en olmadık yerde hayatımın en güzel günlerinden birinde peş peşe 5 defa çaldı bilsem en başından kapatırdım:(..ilk kez o zaman nefret ettim bu icattan denize atasım geldi Allah kahretsin..

 • Gul Simsir
  Gul Simsir

  Graham Bell' in icadı olan telefonun gelişmiş hali, sağırlar araştırmasıyla, sağırlar üzerinden yola çıkarak ve ailesinde sanırım annesi sağırdı bu nedenle böle bir yolla bu iletişim aletini buldu. ve artık insanların onsuz yapamayacağı bir alet. kanser yapıyomuş özellikle kalp ve beyin damarlarında hasarlara sebep oluyomuş. cep telefonu çaldığında hemen açmayın diyodu bi profösör. 3. çalmada açın diyodu ve ilk alo cümlesini sen kullanma karşındaki kullansın, ilk konuşan sen olma diyodu, ozaman risk karşı tarafa geçiyomuş. bencilce biraz ama öyleymiş. :))))

 • Hasan Kalemköy
  Hasan Kalemköy

  cep kullanırken pusuya düşmeyin.100 kontür yerine yirmi kotürlük görüşme yaparsınız..


  1-CEP TELEFONLERI HATLARINDAN BAZILARINDA ŞU SORUNLAR YAŞANMAKTADIR.

  2-ÖRNEĞİN 100 KONTÜR YÜKLEDİNİZ 20 KONTÜRLÜK KONUŞUNCA KONTÜRÜNÜZ BİTEBİLİYOR. NEDENMİ ARKADAŞ SİTELERİNE İSTEĞİNİZ DIŞINDA ÜYE OLDUĞUNUZ İÇİN

  3-BUNDAN SİZİ KİMSE HABERDAR ETMİYOR VE ELİNİZDE OLMADAN SÖYÜŞLENİYORSUNUZ.

  4-ŞEBEKENİZİN SİZİ HABERDAR ETMESİ GEREKİRKEN ÇIKARLARI OLDUĞU İÇİN SİZE UYARIDA BULUNMUYOR ÜSTELİKTE ÜYE OLDUĞUNUZUN FARKINDA DEĞİLSİNİZ BU YILLARCADA SÜREBİLİYOR; TAA Kİ! ŞEBEKENİZİ ARAYANA KADAR

  5-HAKKINIZI ASLA ARAYAMIYORSUNUZ SADECE SİZİ ARKADAŞLIK ABONESİNDEN ÇIKARABİLİRİZ DİYORLAR.

  6-YASAL OLARAK HAKKINIZI ARAMANIZ İMKANSIZ HALE GETİRİLMİŞ. SİZ ONAYLAMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYORSUNUZ.

  7-ÖRNEĞİN YILLAR ÖNCE GELEN BİR MESAJA EVET DİYE CEVAP VERMENİZ BİLE YETERLİ OLUYOR.

  8-ŞEBEKELERİN YAN KOLLARINDAN GELEN MESAJLARDA SİZİ ZARARA UĞRATABİLİYOR.

  9-BUNA BENZER YÜZLERCE TUZAKLARI VAR YÜZDEYÜZ BİRİNE DÜŞÜRÜYORLAR. AVRUPADA BİLE ŞÖYLE PUSULAR VAR HEMDE DEVLETİN KONTROLÜNDE OLAN TELEFONLARDA YAPIYORLAR.

  10-SAAT 20.00 DEN SONRA % 75 UCUZ DİYE HALKA DUYURULAR YAPILIYOR. HALKIN ÇOĞUNLUĞU DUYDUĞU ZAMAN HABERSİZCE KAMPANYAYI KESİYORLAR VE MİLYAR DOLARLAR KAZANIYORLAR.

  11-YİNE SİZLERE BANKALARIN VADESİZ HESAPLARDA HER YIL 100 LİRA GİBİ VERGİLER ALDIĞINDAN BAHSETMİŞTİM.

  12-VADESİZ HESAP SAHİPLERİNİNDE BU ÖDEDİKLERİ 100 YTL DEN HABERLERİ KESİNLİKLE YOK.

  13-TELEFON KULLANIRKENDE BİZLERİ HABERSİZCE SÖYÜŞLEYECEK YÖNTEMLER METOTLAR VE SİSTEMLER GELİŞTİRMEK İÇİN 'ARGE ' ADI ALTINDA DEPARTMAN KURAN TELEFON ŞEBEKELERİ BİLE VAR.

  14-CEP TELEFONLARDAKİ KONTÜRLERİNİZ ÇABUK BİTİYORSA HEMEN ARAŞTIRMA YAPMALISINIZ. HER NASILSA TELEFON ETTİĞİNİZ ZAMAN GERÇEKLERİ SAKLAMIYORLAR. GERÇİ İŞ İŞTEN GEÇİYOR YÜZLERCE KONTÜRÜNÜZ HEBA OLMUŞ OLUYOR AMA YİNEDE KAZANÇLI ÇIKARSINIZ.

  15-BEN 1200 KONTÜR YERİNE 120 KONTÜRLÜK KONUŞTUĞUMU SİZE SÖYLEDİĞİM FORMİLLE ORTAYA ÇIKARDIM. TELEFON ETTİM SİZ ARKADAŞLIK BÖLÜMÜNÜ ONAYLAMIŞSINIZ HER KONTÜR YÜKLEDİĞİNİZDE 80 KONTÜRÜNÜZ GİTMİŞ DEDİLER.

  16-HATTA BU ÜYE OLDUĞUNUZ BÖLÜMDEN ÇIKMAK İSTİYORMUSUNUZ BİLE DEDİLER BENDE ÇIKTIM TABİ Kİ

  17-PARANIN YÖNETİCİLERİ HEP BÖYLE YOLLARDAN GEÇİNMEKTELER. BENİM GİBİ 1 MİLYON ABONEYİ SÖYÜŞLESELER HATIRI SAYILIR PARALAR KAZANMIŞ OLURLAR. HEMDE KANUNLARA UYGUN OLARAK. ÇÜNKİ BİR MANİPLASYONLA SİZE ONAYLATMIŞLAR YANİ ÖZGÜR İRADE OLAYI..

  18-BU METOT VE YÖNTEMLERİ ORTAYA ÇIKMADAN YENİLERİNİ HAZIRDA TUTMAKTALAR.

  19-BİR DÖNEM ORGANİZE PAREKENDE MAĞAZALARINDAN BAZILARI KDV ÜCRETİNİ KASADA EKLEYİP HALKI UZUN SÜRE SÖYÜŞLEDİLER HEMDE YASAL OLARAK. DEVLET BİLE BİR ŞEY YAPAMAMIŞTI.

  20-BU TEKNİKLERİ ORTAYA ÇIKTI ÇÜNKİ RAFLARDAN HESAPLAYARAK ALAN BİREYLERİN KASALARDA PARALARI YETİŞMİYOR ÜSTELİKTE MAHCUP OLUYORLARDI.

  21-BU KURGULARININ UZUN SÜRE ORTAYA ÇIKMAMA NEDENLERİNDEN BİR TANESİDE BİR İKİ PARÇA MAL ALANLARA KDV 'E EKLEMEDEN KASADN GEÇİRMELERİYDİ.

  22- www.hasbora.com

 • Mehmet Güneri
  Mehmet Güneri

  İyiki var çok iş görüyor. Bütün bilgiler, şifreler(!) , fotolar, numaralar, adresler, unutulmaması gerekenler, saat...
  Banyoda bile sabunluğun yerine koyarım. dermişim :)

 • King Predator
  King Predator

  Beyin

  Cep telefonlarının en yakın olduğu bölge başımız, dolayısıyla beynimiz. Bu da beynin, gönderilen elektromanyetik dalgaları emmesine yolaçıyor. Oysa beynin kendi içinde zaten dört ayrı elektromanyetik alan haritası var. Bunlar birbirleriyle içiçe geçmiş biçimde çalışıyor ve sinyalleri aktarıyorlar. Yani karmaşık bir düzen söz konusu.

  Buna dışarıdan bir başka alan eklendiğinde, sinyaller gerçekten karmaşık bir hal alıyor. Dolayısıyla beyin, vücuda yanlış sinyaller gönderebiliyor. Dahası bu dalgalar, beyinde hücreleri çevreleyen bazı dokuları da olumsuz etkiliyorlar.

  Sonuç, sinir sistemiyle ilgili hastalıklarda artış, hafıza zayıflaması, neurodejeneretif hastalıklar (beyinde dejenerasyon) ve hatta alzheimer olabiliyor.

  Kulak

  Cep telefonlarından etkilenen bir diğer bölge de kulak. Henüz kanıtlanmamış olmakla beraber, kulakta duyu bozukluklarının ileride yaşanabileceği varsayılıyor.

  Manyetik alanlar, bir takım sesleri duymamamıza veya kalıcı çınlamalara yolaçabiliyor. Zira manyetik alan da bir gürültüdür. Bu da sinir sistemini olumsuz etkiliyor.

  Gözler

  Daha önce yapılan çalışmalarda, yüksek orandaki elektromanyetik dalgaların, görme bozuklukları yapabileceği ortaya konmuştu. Aynı durum, birikme etkisi sonucunda da ortaya çıkabiliyor.

  Göğüsler

  World Health Organization/Dünya Sağlık Örgütü'nün yaptırdığı bir çalışmaya göre, cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik dalgalar, melatonin hormonunu sıkıştırıyor. Bu hormonun bloke olması da bazı göğüs kanseri tiplerinin üremisine neden olabiliyor.

  Kalp

  Cep telefonları, kalbin ritmini hızlandırabiliyor. Özellikle kalp pili veya yapay kalp kapakçığı kullananlarda büyük tehlike yaratabiliyor. Kalbin kasılıp kalmasına yolaçıyor.

  Cinsel Organlar

  Yüksek frekanstaki elektromanyetik dalgaların, testisleri etkilediği biliniyor. Bunu, yapılan bütün çalışmalar kanıtlamış durumda. Bu durumda, cep telefonunu gereğinden fazla kullanan erkeklerin, ileride iktidarsızlık gibi bir sorun yaşayabilme olasılığı var.

  Termoregülatör Sistem

  Elektromanyetik dalgalar, vücudun termaregülatör yani ısı sistemini de etkiliyor. Bu durumda vücut ısısı ya durup dururken düşüyor ve titremeler görülüyor veya artıyor ve yüksek ateş ortaya çıkıyor. Tübitak'ın yaptığı bazı araştırmalar da bu yönde.

  Yetkililer şöyle diyor: 'Fizik tedavi araçlarından biri ısıtma tedavisidir. Elektromanyetik dalgaların dokunun üzerinde ısı etkisi yarattığını burada gözlemleyebilirsiniz. Öyleyse bu dalgaların dokunun üzerinde bir ısınma etkisi yarattığı kesin. Yalnız cep telefonlarında bu kontrollü değil'.

  Psikomotor Sistem

  Yani kas/sinir ileti sistemi de cep telefonlarının yaydığı elektromanyetik dalgaların kurbanı olabiliyor. Kasların, beynin verdiği emri yerine getirebilmesi, sinirlerin bir uçtan diğer uca yolladığı sinyaller sayesinde oluyor.

  Sinirlerin bir ucunun artı, diğer ucunun da eksi olduğunu düşünün. Bu mesajlara, dışarıdan müdahele, sürekli artı veya sürekli eksi mesaj gitmesine yolaçabiliyor. Bu da kontrol ve ileti bozuklukları demek.

  Hücreler

  Tüm hücrelerin, içiyle dışı arasında bir potansiyel farkı var. Yani hücrenin içine sodyum-potasyumun giriş çıkışı, belli orantıda gerçekleşiyor. Manyetik alan, bunların bazılarını değiştiriyor. Bir takım hücreler hiç etkilenmezken, bazıları biraz, bazıları da çok etkilenip ters çalışmaya başlıyor. Bu ters çalışmanın da olması gerek ama, bazıları gereğinden fazla gerçekleşiyor.

  İlaç İletimi

  Manyetik dalgalar, vücuttaki iyonları da etkiliyor. Bu da alınan ilaçların, gerekli yerlere daha yavaş ulaşmasına veya hiç ulaşmamasına yolaçıyor.

  Özetle, insan vücudu entropi kanunlarına uyuyor. Yani, insanın içi, daima bir karmaşa içindedir. Bu dengeli ve kendi içinde düzeni olan bir karmaşa. Bu kimyasal kaos içinde olduğumuzdan, yaşamımıza devam ediyoruz. Ölünce bu kimyasal reaksiyonlar düz bir hale geliyor. Cep telefonu kullanmak, bu kaosun içine, dışarıdan bir fiziksel enerji sokmak demek. Bu durumda da enerjiyi koyduğunuz yerde bir takım etkiler söz konusu oluyor.

 • Ece Özdemir
  Ece Özdemir

  Bugün pratik bilgiler deposu gibisin....Ama, bunu da kaydettim...Sağol...)

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun

  bi şey daha :))

  Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa, ceptelefonunuz var ancak sim kartınınız yok ise ve acil bir durum var ise, telefonunuzdan 112 çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı, tuş takımınız kilitli olsa dahi, 112 çevrilebilir.

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun

  Eğer ceptelefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz;
  Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak, telefonunuzu,
  rezerv pille çalışır hala getirebilirsiniz.Cihazınız pil seviyesinde % 50
  artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar
  dolacaktır.

 • Edaa
  Edaa

  http://www.amobil.no/artikkelbilder/nokia_6280_p2_l.jpg

  benimki..

 • Durmus Sul
  Durmus Sul

  cep telefonu benim bir bütünleyicim o olmayınca bir eksiklik duyuyorum ve çok işime yarıyor... benim için bir iletişim aracı
  muğla 20 bay

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  'Laik bir kuruluş olan Türk Hava Kurumu,para için soytarılık yapmaya devam ediyor.Vatandaştan kurban derilerini gasbetmesi yetmemiş olacak ki Ramazan ayında SMS yoluyla fitre bağışı topladı.Avea ve Turkcell ile anlaşan kurum bayram sonrası ne kadar gelir elde ettiğini açıklamadı.Haliyle fitre paralarını,kurban derileri gibi polis zoruyla gasbedemiyor.

  Bunun yanında THK'nın,kurban paralarıyla içkili lokal açtığı da tesbit edildi...'

 • Pelin Su
  Pelin Su

  hayatın vazgeçilmezlerinden biri olmayı başardı......hakikaten insanlar cep telefonu sevgisini zirveye ulaştırdı...o kadar ki artık onsuz yapamıyorlar..

 • Tevfik Pekel
  Tevfik Pekel

  Çağın gerektirdiği,ama hala kullanma kılavuzunu bile kulanmasını bilemeyenlere,TANRI'nın bir lutfuymuş gibi.bir de,boyunlara takılmasıyla,aksesuar muamelesine de maruz bırakılan.insanı nerede,nasıl ve ne pozisyondayken yakalayacağı önceden tespit edilemiyen iletişim cihazı...

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  7 yaşa kadar düştü........

 • Can Akta
  Can Akta

  On günlük dinlenmeye alındı.(relax)

 • Badel
  Badel

  mesaj olmasaydı da ses duyulsaydı!
  sen mesaj atarsan ben mesaj atarsam nasıl cıkar bu ilişkiler feraha! ! demeyi gerektiriyor...bu durum..

  ayrıca bu 'lanetaletler' yüzünden artık her türlü adamın elinde bir kamera bulunmasının ne gibi olaylara sebep oldugu ortadadır.
  orda burda abuk subuk ilişkilenme halleri afişe olmaktadır, hic geregi yokken rezillik dizboyunu aşmaktadır! ! hep oldugu gibi..

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  Cep telefonu kullanırken sol kulağınızı kullanın, cünkü sağ kulak direkt beyni etkiliyor.

 • Mustafa Nihat Malkoç
  Mustafa Nihat Malkoç

  CEP TELEFONU ÇIKTI NEZAKET BOZULDU

  M.NİHAT MALKOÇ

  Teknolojinin zirveye ulaştığı bir çağdayız. Dün hayal bile edemediklerimizi bugün yaşıyoruz. Gerçekten de dünya koşar adım uzay çağına doğru ilerliyor. Gün geçmiyor ki bir büyük yenilik hayatımıza girmesin.
  Hayatımızı değiştiren ve kolaylaştıran buluşlardan birisi de cep telefonlarıdır. Kısa zamanda hayatımızın olmazsa olmazları arasına giren bu iletişim vasıtaları her geçen gün yayılıyor. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan bu teknoloji harikası, çocuğundan yaşlısına kadar hemen herkesin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Adeta çağdaş bir oyuncağımız oldu bu aletler.
  Cep telefonu deyip geçmeyin… Çok mühim bir buluş bu… Dilediğiniz yerde ve zamanda dilediğiniz kişiyle iletişim kurabiliyorsunuz. Sabit telefonlarda olduğu gibi bir yere bağımlı değilsiniz. Dileyen kişi sizinle konuşma imkânına sahip… Herkes bir tuşun ucunda… Mekân olarak uzak olsalar da sesleri size çok yakın.
  Günümüz dünyasında bir cep telefonu çılgınlığı yaşanıyor. İstatistiklere göre 1994 yılında dünyada 692 milyon cep telefonu satılarak rekor kırıldı. Cep telefonu sahipliği oranı önceki yıla göre yüzde 34 arttı. Özellikle renkli ekran ve fotoğraf makinesi özellikli telefonlar sebebiyle rekorlar kırıldı. 2005’te aktif cep telefonu abonesi sayısı dünyada 1,7 milyara ulaştı.
  Bu rakamlar sizi şaşırtmasın. Bu rakamların yarıya yakını ilk kez cep telefonu alırken bir o kadarı da mevcut telefonunu değiştiriyor. Yeni telefon alanları anlıyorum da, bir yıl evvel aldığı telefonu değiştirme ihtiyacı duyanları anlamakta zorlanıyorum. Hatta bazılarında bu değiştirme süresi bir aya kadar düşebiliyor. Yani bir kısım gençler çorap değiştirir gibi cep telefonu değiştiriyor. Buna anlam vermek müşkül görünüyor.
  Bilindiği gibi cep telefonu pazarı yabancıların, özellikle de Avrupalıların elinde. Ülkemiz her gün cep telefonu ithal etmek için dış ülkelere milyon dolarlar veriyor. Cep telefonlarının yaygın kullanımına başlandığı 1996 yılından bu yana 30 milyar doların üzerinde bir parayı cep telefonu makineleri ithalatı için harcamışız. Bu yıllık üç milyar doların üzerinde bir rakama tekabül ediyor. Çok ihtiyacımız olan dolarlar ve avrolar gereksiz yere dışarıya çıkıyor. Neymiş efendim! .. Yeni modeli çıkmış, elindekinin kamerası yokmuş, chat yapılan tercih ediliyormuş… Bilmem daha neler… Mesaj çekme, oyun oynama, görüntü-video kaydı ve hatta chatleşme imkânı sunan yeni nesil cep telefonları moda artık. Herkes bunlardan alıyor. Eskiler çöpe giderken bu yeni nesil akıllı telefonlar ceplere giriyor. Bunları elde etmek için de bizim dövizler bazı kodamanların cebine iniyor. Onların cebine dolar inerken bizim de yüreğimize iniyor. Böyle garip bir durum var ortada.
  Anlayamadığım bir şey daha var ortada… Bunlar telefon mu, yoksa sanal oyun aleti mi? Çoğu insan cep telefonunu asıl amacının dışında kullanıyor. Sabahtan akşama kadar telefonunu kurcalayan insanlar görüyoruz hayatta. Biri oyun oynuyor, öbürü mesaj yazıyor, bir başkası chat yapıyor. Hatta kameralı telefonlarla kısa metrajlı film çekenler bile var! .. Çektikleri görüntüleri şantaj amaçlı kullananlarla ilgili haberleri duymaktan usandık artık. Bu arada numarasını gizleyerek sapıklık yapanlar da cabası… Bu numara gizleme olayı cep telefonlarından kaldırılmalıdır. Buna imkân verilmemelidir. Adam olan adam numarasını gizlemez. Yani iş çığırından çıkmış görünüyor.
  Piyasaya çıktıklarından bu yana büyük bir hızla yayılan cep telefonları, pek çok faydanın yanında bir kısım mahsurları da beraberinde getiriyor. Bu aletler her şeyden evvel büyük oranlarda radyasyon yayarak kişinin sağlığını ciddi biçimde bozuyorlar. Hatta kısırlık yapacak derecede elektromanyetik dalgalar yaydıkları bile söyleniyor. Bundan epey bir zaman önce Salford Üniversitesi öğretim üyesi Simon Cassidy, düzenli olarak cep telefonu kullanmanın sağlığa sigaradan daha fazla zarar verdiğini iddia etti. Cassidy, kendisinin cep telefonu kullanımını kısıtladığını ve kendi çocuklarını da cep telefonu kullanmamaları konusunda uyardığını belirtti. Bu Pazar, çok büyük bir kitleyi ve yüksek meblağlardaki paraları ilgilendirdiği için bilenler de konuşmaktan çekiniyor. Bazıları da ya yemlenerek ya da tehdit edilerek susturuluyor.
  Cep telefonlarının asıl zararları sosyal hayatta kendini gösteriyor. Öncelikle insanlar artık birbirini görme ihtiyacı duymuyor. Sılayı rahim unutuldu. Her şey cep telefonuyla hallediliyor. Artık o eski gidip gelmeler olmuyor. Her şey uzaktan kumandayla hallediliyor. Bu da sosyalleşmeyi engelliyor. Birebir insanî iletişimi bozuk, kalas gibi bir insan modeli çıkıyor ortaya.
  Cep telefonları icat olalı beri nezaket diye bir mefhum kalmadı hayatımızda. İnsanlar en olmadık yerde cep telefonuyla konuşup çevrenin tepkisini çekiyor. Pek çok toplantıda, gösteride cep telefonu çalan insanlara rastlıyoruz. Çok az bir kısmı yüzü kızararak telefonunu kapatıyorsa da çoğu güya çaktırmadan salon içerisinde bağıra çağıra konuşuyor. Gel sen kızma bu işe. Tabi her şey bir anda Arap saçına dönüyor; sinirler geriliyor. Fakat bazı kişiler bunu çok doğal bir işmiş gibi algılayıp “Yavuz hırsız, ev sahibini kovar” misali tepki gösterenleri kınayabiliyor. “Binmişiz bir alamete gidiyoruz kıyamete…”
  Son yıllarda cep telefonlarında sınırsız konuşma tarifeleri çıktı. Bu durum bazı cahil kafalıları telefon manyağı yaptı. Adamlar 24 saat konuşuyor. Arabada, yolda, okulda, camide, salonda, tuvalette durmadan konuşuyorlar. Nede olsa bedava, yani sınırsız. Konuş babam konuş. Sınırsız konuşma hakkını bazıları konuşma mecburiyeti diye algılıyor! .. Okullarda öğretmenler sırf bu yüzden derse zamanında gitmeyebiliyor. Dairelerde memurlar, hastanelerde hemşireler, doktorlar, adliyelerde avukatlar, hâkimler bu zincire eklenebilir. Gece gün konuşuyoruz. Tam bize göre… Millet olarak çok konuşur az iş yaparız ya! ..
  Otobüste giderken önünüzdeki veya arkanızdaki kişinin dakikalarca telefonla konuştuğunu bir düşünün…. Kafanız şişer vallahi… Tahammülünüz sıfırın altına düşer… Ya tahammül ya sefer misali tercih karmaşası yaşarsınız. Hatta maazallah, katil bile olabilirsiniz. Öte yandan hiç istemeseniz de konuşan kişinin yedi sülalesine ait malumatlara vakıf olursunuz. Özel hayatların yerlerde sürünmesi sizi rahatsız eder.
  Mesele uzun ve de hayatî… Kısaca söylemek gerekirse cep telefonu da bıçak gibidir. Usta bir cerrahın elinde hayat kurtarır; bir katilin elindeyse hayatlar söndürür. Ne olur bu güzel icadı yerinde, zamanında ve de ölçülü olarak kullanın. Aldığım istihbaratlara göre yersiz kullanımlardan dolayı bu yararlı aletin mucidinin ebesine galiz göndermelerde bulunuluyor! Buna hakkınız yok! ...

 • Zeki Şahin
  Zeki Şahin

  zamana karşı bir silah olabilir :)

 • Gül Solmaz
  Gül Solmaz

  cep telefonuna şarkı:
  bülent ortaçgil : sensiz olmaz.....

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  -2.arayışta bileklerimi kestim çok ciddiyim desem ne yapacaktın
  -iyi ki 2. yi aramamışım
  -ben de yalancı çoban olmak istemezdim
  -bu daha tedirgin edici, kendine bir ciddiyet hakkı tanıyabileceğin anlamına geliyor...
  -ne yapardın pekiyi?
  -inanmazdım...
  -bu konuşma zaten yaşanmıyor ki... ben sana söylediğimi hayal ettiğim gibi bunu da hayal ediyorum... dediğini hayal ettiğim gibi ikinci arama çelme yedi.

 • Seda
  Seda

  benim de var :)))

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  Kim koymuşsa o ismi yanlış koymuş...Bizde cep değil EL telefonu...isteyen yolda baksın etrafına...marifetmiş gibi...herkesin elinde göstere göstere...'anne benim cicim var' dercesine...

 • Mâi Eflatun
  Mâi Eflatun

  eskiden yasaktı Mâi'ye..şimdilerde kulaklıkla uzaktan uzağa kullanma müsaadesi verilen teknoloji harikası..e tabii her harikanın bir aması geliverir peşinden..bunun da amaları çok tabiiki ;)

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  isveçli bilimadamları tarafından yapılan araştırmaya göre cep telefonunun kansere ve özellikle de beyin tümörüne yol açtığı labortuar ortamında kanıtlanmıştır..Bunun nedeni telefonun konuşma ve mesajlaşma esnasında verici uydu ile bağlantıya geçmesi ve bu arada alfa nümerik sinyaller göndermesidir..Bu sinyaller kısa dalga boyunda radyasyon etkisi yapan ölümcül dalga boylarıdır..Telefon bilhassa konuşma sırasında kulağa doğru tutulduğundan bu radyoaktif sinyaller en çok beyni etkilemektedir..ilerleyen yaşlarda beyin tümörü oluşma riski kat ve kat artmaktadır..Telefon kullanırken konuşma kulaklığını kullanmanızı tavsiye ederim..aksi halde geri dönüşü olmayan korkunç sürprizlerle karşılaşabilirsiniz

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  şükür