Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Hasan Kalemköy
Hasan Kalemköy

KİMSEDEN KORKMAYIN KORKUTUN KORKARLAR

 • cesaret18.01.2013 - 22:36

  cesaretli olmanın yolları kitabının çıktığını internetten gördüm. ama okumadım

 • kolpacı ve zarfcı mafya06.10.2012 - 21:43

  kitaphane yayınlarından çıkan bir kitap

  yazarı hasan hüseyin kahverengi

 • ateşbaz12.09.2011 - 22:28

  ateşbazların sunduğu karografiler

  KAROGRAFİLER
  Ateş püskürmek
  Ağızda ateş söndürmek
  Elde ateş yakmak
  Vücutta ateş gezdirmek
  Ateş topları yemek
  Ateşlerin üzerinde gezmek
  Elde ateş topları zıplatmak
  Ateşli staff çalışmak
  Elde ateş yakmak
  Ateşli devil stick çevirme

  hasbora

 • cesaret28.04.2011 - 19:50

  KORKUSUZ OLMANIN YOLLARI

  1-Cesareti olmanın en etkili tekniği cesarete nasıl gidileceğini öğrenmektir.

  2-Neden hep siz korkacaksınız ki birazda başkaları korksun.

  3-Üzerinizdeki korkuların gitmesi için telkinde bulununuz.

  4-Korktuğunuz işin sonunda ölüm varsa kesinlikle korkmayınız, çünkü ölmek çok
  zordur.

  5-Kesinlikle ölmezsiniz. Sadece o anlık aklınızdan geçmiştir.


  6-Korktuğunuz zamanları hızlı geçirmeye çalışınız. Bir süre sonra her şey düzelecektir.

  7-Sizi birileri korkutmaya kalkışıyorsa hayatınızda en cesaretli olduğunuz anları aklınızdan geçiriniz.

  8-Bu dünyada korkacak tek şeyin Allah korkusu olduğunu düşününüz.

  9-Dünyadaki tüm yaşayan insanların daha açık anlatımla 7 milyar insanın fırsat bulduğunda sizi korkutmaya kalkışacağını kesinlikle unutmayınız. Tetbirlerinizi alıp fırsat vermeyiniz.

  10-İnsanlar korkak insanları korkutmayı çok sever

  11-Korkak olunca daha kısa ve niteliksiz bir hayat yaşarsınız.

  12-korkusuz olmanın en etkili yolu şudur; isan yapısı cesaret üretebilecek güçtedir. Senelerce korku ile yaşadığı için cesaret üretmeye gereksinim duymaz. 13-Eğer kurtuluşu olmayacağını anlayınca cesaret üretmek için harekete geçer. Bunu benliğimize hisettirmeliyiz.

  14“Kimse kimsenin özgürlüğünü 1 saniye bile kısıtlayamaz.”

  hasbora

 • cesaret31.01.2011 - 01:28

  KORKUSUZ OLMANIN YOLLARI

  sanatta,siyasette,ticarette ve hayatın her pikselinde cesaretli olmamızın önemli bildiğim için sizlere cesaretli olmanın metot ve tekniklerinide yazdım.
  1-korkusuz olabilmek için daha önce cesaretine güvendiğiniz insanlarla birlikte olunuz. Birlikte olamasanız bile onlarla telefonda konuşunuz. Onlara e mail gönderiniz. Hiçbirini yapma olanağınız yoksa onların yaşamlarını ve davranışlarını düşününüz. Bir süre sonra kendinizi cesaretli hissedip korkusuz olacaksınız.
  2-korkuya mı gitmek istiyorsunuz yoksa korkusuzluğa mı kararınızı açık ve net olarak vermelisiniz. Korkak insanlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Benim binlerce övgü dolu e-mail ve telefon aldığım bir sözüm var. Bu sözümü önceki kitabıma da ekledim “kimseden korkmayın korkutun korkarlar”
  3-birileri tarafından size kötülükler yapılıyorsa cesarete ihtiyacınız var demektir. Yeryüzünde yaşayan herkese Peygamberlere dâhil kötülük yapılmıştır, bu doğrudur o yüzden size de yapılabilir. Tedbirlerinizi alırken yakın çevrenizden başlayınız.
  4-önceden cesaretli olanlar sonradan korkak olurlar mı? Genellikle olmazlar ancak birey kendisini gevşek bırakırsa çevrenin baskılarına boyun eğerse direnci kırılabilir.
  4-şu ayrıntıyı aklınızda çıkarmayınız. Dünyanın en zor işi bir can almaktır. Sizinde canınızı kimse alamaz. Sadece Allah izin verince size kötülük yapabilirler.
  5-cesaret veren yiyecekler var mı? Acaba diyen okurlarım olacaktır hemen cevap yazabilirim. Balık yemek insana cesaret vermektedir. Yine en çok işinize yarayacak olan üstelikte denediğinizde hayretler içersinde kalacağınız bir yiyecek söyleyeceğim. Ekmek, börek, vs undan pişirilmiş gıdaların yanık olan yerleri sizleri cesaretlendirecektir. Hatta kendinizi tarihte en cesaretli olarak kabul etmiş bir lider gibi hissedeceksiniz. Hemde bu aşama, aşama değil hemen etkisini gösterecektir. Birde domatese benzeyen hurma yiyebilirsiniz.
  6-cesaretli olarak hayat yaşayanların birçoğuna saldırı yapılmamıştır.
  7-insanlar korkuya da korkusuzluğa da alıştırılabilir. Dünyada ki insanların büyük bir bölümü diğer insanlarında kendileri gibi olmasını istemektedir. Bir insan korkak ise korkak olmanın çok faydalı olduğuna inanır. Bundan dolayı da yanındakilerin de korkak olması için yoğun çaba sarf eder, bu gayretleri sonucun dada bunu başarır. Cesaretli insanlarda aynıdır, onlarda diğerlerinin de korkusuz olmasını ister.
  8-hiçbir kavga 30 dakikadan fazla sürmez kesinlikle korkmayınız. Korku insan üzerinde uzun süre beklemez.
  9-korktuğunuz anlarda şu davranışlarda bulununuz. Sanki korku oluşturacak bir durum yokmuş gibi hareket etmeye çalışınız.
  10-hayat çok güzeldir doya doya yaşanmalıdır. işte bu yüzden korkmadan korkusuzca yaşanmalıdır. korkularımızdan arınmazsak huzur ve güven bizimle olmaz.
  11-korkula şu yüzden yapılmaktadır; hayatta yaşayabilmem için korkarak ve ürkerek hayatıma devam edersem daha uzun yaşarım denmemelidir.
  12-korkuya kapıldığınızda nasıl davranmalıyım sorusuna en güzel ve anlamlı cevap kesinlikle şu olacaktır. benim şu andaki başıma gelen korku ve ürküntüler peygamberimizin başına gelseydi acaba nasıl davranırdı diye akıl yürütünüz. bir süre düşününce korkunuz yerini cesarete bırakacaktır.
  13-korkutulanların tek benzerlikleri vbardır oda şudur; yalnız olmaları ve çevresinden kopuk yaşamalıdır. çevresiyle birlik olan çevresinden destek alan birini asla kimse korkutamaz.
  14-korktuğunuzda bir çözüm yoluda şudur. sizi korkutmaya çalışan örgüt veya topluluk her neyse önemli değil siz şunu yapınız. sizi korkutanlarıda korkutabilecek güçleri bulunuz. bu güç devlet ve millet olabilir. devleti ve milleti hiç bir güç korkutamaz.

  hasbora

 • Malatya16.08.2010 - 11:11

  maltya gezilerim ve turne notlarım

  1-malatyanın en onemli konumu kesinlikle şudur; doğu anadolu bölgesinde olmasına rağmen diğerlerine göre gelişmiş bir vilayetimiz.

  2-malatyada kaysı ağacının altında kaysı satanları görünce çok mutlu oluyorum. kaysılarının hepsini toplamıyorlar. isterseniz ağaçtan toplayıpta size veriyorlar.

  3-malatyada AVM lerde çoğalmaya başladı. benim malatyaya gelme nedenlerimden biriside AVM lerde hasbora show'u sunmamdır. ateş yutan adam &illüzyonist (sihirbaz) showları yapıyorum.bu sene ateş yutan adam showları yapacağım.

  4-malatya haricinde birçok vilayeti gezmekteyim. malatyada il merkezindeki heykelde kaysı olduğunu tahmin edersiniz. hatta en hatırı sayılır AVM ler bile logolarında kaysı fügürünü vurguluyorlar. bir çok il gibi malatyanında saat kulesi var. ya belediyenin logosunda ne var dersiniz. tabiki kaysı hemde üç tane. yine dikkatimi çeken malatya belediye binasının karizmatik hatta büyük şehirllerin belediyeleri kadar büyük yapılmış.

  5-malatya denince nemrut heylellerinin akla gelmesi adıyamana sınır olmasından kaynaklanmaktadır. nemrut adıyamanda olmasına rağmen malatya sırlarında nemrutun olması malatyaya gidince nemrut dağını ve nemrut heykellerini gezin öneriside bundan kaynaklanmaktadır.

  6- malatyada oteldeyim 29 günlük bir turne icin geldim. otelimiz teknolojiyi takip ettiği için internet var. bende diz üstü bilgisayarımı getirdim. ve bilgilerimi siz antoloji.com sevdalıları ile paylaşmaktan mutluyum. sizlerinde bilgierinizi yazdığınız için teşekkür ederim

  7-www.hasbora.com

 • uçak17.05.2010 - 18:06

  ilk kez biniliyorsa heyecan demektir. peki heyecan nedemektir sonu bilinmeyen olgu ve oluşum  1-bu aramalara ragmen nasıl oluyorda yasak mal kacırmalar oluyor diye düşünmek demektir.
  2-kemerinizi ayakkabınızı cıkartıyorlar.bozuk paralarınızı alıyorlar gerci benim hiç almadılar çünki ben götürmüyorum.
  3-son çağrı espirisi cok ilgimi çekiyor. artık macera başlıyor demek heralde
  4-bazen 2 bazen üç aramadan geçiriyorlar.
  5-maket ustaları için adeta bir eğitim sayılır bu uçak yolculuğu kibrit kutusu kadar evler görebiliyorsunuz.
  6-ucakta pencerelerin kücük olması güzel düşünülmüş kimse kafasını çıkaramıyor.
  7-iniş ve kalkışlardaki sarsıntıyı atlattınız mı gerisi kolay.
  8-uçakta her şey harika denebilir. yemek yemek kahve ve çay içmenin ayrı bir anlamı var.
  9-ingilizceyi yeni öğreniyorsanız hemen uçağa binin havalanında epeyce ingilizcenizi geliştirirsiniz. birde uçağa binince kemerlerinizin nasıl bağlanacağını ingilizce dinlediğinizde uzman olursunuz.
  10-havalanı olan illerimiz çoğunlukta bu doğru ancak bazıları cok küçük yani ilin büyüklüğüne göre ayarlandığı kesin.
  11-uçak manaton hayat yaşayanlar için ilaç denebilir.
  12-hatta benim gibi uçakla çok seyehat edenlerdenseniz kesinlikle manoton hayat yaşamıyorsunuz demektir.
  13-neden uçaktan korkuyorlar anlamıyorum en fazla onbin metre yukarıdasınız ya on milyon olsayıdı ne olacaktı.
  14-koltuklarda çoğunlukla üçlü oluyor dört kişi olursanız nasıl sohpet edeceksiniz hiç düşünülmemiş
  15-uçağa genelde illüzyon ve alev gösterileri için gidiyorum.bazende çekimler oluyor. uçak düşerse malzemelerime bir şey olurmu diye aklımdan geçirdiğim anlar yanımdakiler hep bana bakıyor. bazende uyarı alacak gibi oluyorum. nedenmi sesli gülüyorumda ondan.şu anda bile gözlerimde yaş gelecek kadar güldüm.
  16-özcümle:bir kaç gün sonra uçak yolculuğum var İNŞALLAH ne ben taklaya gelirim nede malzemelerim.
  17 hasbora.com uçak yazım son ucaklarla ilgili yazılarım bittiii..

 • web sitesi05.12.2009 - 23:15

  sizler web tasarım uzmanı olmak istiyormusunuz? cevabınız evetse kesinlikle olacaksınız. diğer başardığınız işlerdeki yöntem metot ve sistemlerin hepsini kullanacaksınız.


  çünki başarı uykusuzluk demektir. direnç göstermek demektir. sabah erken kalkmaktır. özcümle başarmak istediğimiz işe zaman ayırmaktır.

  hiç bilgisayar bilmediğinizi düşünün ve bilgisayarın karşısına geçin her şey karma karışık gelecektir. ya öğrendikten sonra sandaviç hazırlamak kadar kolay ve zevklidir.

  ne mi demek istiyorum yazacağım yazılar size biraz zor gelebilir ama yolunuza devam etmelisiniz.. EEEEE BAŞARI BÖYLE! ! !

  DREAMWEAVER proğramını kurmanız gerekiyor. bu o kadar kolayki helede deneme sürümleri var bir ay ücretsiz. dahada önemli bir şey bile çıkardılar anlık olarak kuruyorsunuz.

  bizim zamanımızda böyle olanaklar yoktu. şifre üstüne şifre isterlerdi. bu süreci yönetip proğram kurdum diyenlere uzman gözüyle bakarlardı.

  daha önceki yazılarımı betimlemeli yazdım şimdi ise özet yazıyorum. başarılar:TABLO EKLEME: önce boş bir html sayfası açın-ekle - tablo-1*1, w=900, border thicknees=0,cell padding=0,cell spa-
  cing=0-ok-propertieste-table Id=tblContenier yazın-Align bir defaya mahsus=center-enter.
  2.tablo(content) -ilk tablonun içini tıklayın ve tekrar talo ekleyin-R=3,C=3,diğer ayarlara dokunmayın-ok.-properties-
  te-table ıd=content yazıp-enter. 3) TABLO=üstteki tbl'yi seç(sürükleyerek) propertieste Row da,hücreleri birleştir ve
  içini tıkla-tbl ekle-1*1,w=900-ok (tbl header yaz enter) tbl header da hücre içini tıklayarak resim ekleyebilirsiniz.
  3) ortadaki satırda 1.hücreyi tıklayın tekrar tablo -1*1 w=200-ok-tbl left-enter, orta satırın 2.hücresini tıklayın 1*1 w=500-tbl center-enter. 2.satırın 3.hücresini tıklayın 1*1 w=200 tblright-enter.
  Enlttaki hücreyi birleştirin 1*1 w=900 tbl header-enter.

  dikkat Menü tablosu: Orta satırdaki 1. hücreyi tıklayın-tbl ekle 1*1 w=200-ok-isim=tbl menü-tblo W'sini 100 yapın işaretinide (%) yapın-enter. bundan sonraki hava durumu tbl si için-menü tbl sini tıklayın-menü tbl sini aşağıdan seçin
  dikkat sol ok tuşuna 1 kez basıp (imleç yanında yanıp sönecek) diğer tabloyu ekleyin.kolay gelsin.

  www.hasbora.com

 • dikkat çekmek12.11.2009 - 23:45

  dikat çekmenin 2 yolu vardır. bu sırları sadece www.antoloji.com aşıkları için yazıyorum. dikkat çekmek para kazanmak demektir. para kazanmak cesaret ister. risk almak ister. 2. şık full dikkat çekmenin en baba yoludur.


  1-kırmızı gravat takmak; benim çok işime yaradı
  2-lahmacun soğanlı köfte yiyip toplantılara gitmek eee... bööyle para kazanmak zor ve risklidir dedim ya...

 • zati sungur06.11.2009 - 01:47

  illüzyon sanatı ve zati sungur

  1-sürekli illüzyon malzemesi imalatı yapar ve o zamanki pazarlamanın en iyisini kullanırdı.
  2-oysa illüzyon imalatını illüzyon üstatları sadece kendisi için yapar ve ya yaptırırdı.
  3-hatta kendisi için yedek bir tane illüzyon malzemesi yaptırmayan illüzyonistler vardı.
  4-illüzyon malzemesinin eskimesini beklerlerdi.
  5-bir nedenide illüzyon malzemesinin kimsenin eline geçmemesini engellemekti.
  6-zati sungur ise marangoz ve demirci çalıştırır bolca imalat yapardı.
  7-ülke genelinde satış yapardı.
  8-posta kutusu ile çalışırdı.
  9-parayı gönderen herkese en büyük sahne oyunlarını bile gönderirdi.
  10-isminin duyulma nedenlerinden biriside buydu.
  11-bir diğeride efsane uydurucuları ile çalışmş olmasıydı.
  12-yani yapılanın aşırı derecede abartılma görevi üstlenen insanların gayretli çalışması sonucunda zati sungur efsanesi güçlendi.
  13-hiç bir öğrencisinin olmaması kesinlikle doğrudur.
  14-akrabaları ile görüşmemde bunu bana aktarmışlardır. akrabalarının hiç biri sanata devam etmemektedir.
  15-öz cümle siz insanlara bol bol marangoz malzemeleri satarsanız sonuç ne olur.
  16-usta marangozlar yerine acemiler tayfası oluşur. oysa marangozluk okul açarsanız daha iyi olmaz mı?
  17-zati sungu bol bol malzeme satışı yaptı illüzyonist yetiştirmedi.
  18-illüzyonistler derneği kurulmasına öncülük edemedi.engelledimi hayır.
  19-ölümünden bir yıl sonra resmi olarak illüzyonistler derneği kuruldu. halen faaliyetlerini devam ettirmektedir.
  20-dernegimizin genel başkanı Erdinç Demiray' dır. yeni genel kongrede erdinç demirayı seçtik.
  21-derneğimiz her ay düzenli olarak dernek binamızda etkinliklr yapmaktadır.
  22-zati sungur illüzyon malzemesi satışını iyi yaptığı için gösteri olanaklarıda güzeldi. olanakları dahilinde büyük oyunlarda yapardı.
  23-yazacak çok önemli şeylerim var ancak önemli olan bir şey var sizler varsınız. saygılar.
  24- illüzyonist alevbaz hasbora www.hasbora.com