Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ABDULBAKİ EROL sizce ne demek, ABDULBAKİ EROL size neyi çağrıştırıyor?

ABDULBAKİ EROL terimi Gavsın Sofisi tarafından 01.06.2007 tarihinde eklendi

 • Kaside Bürde
  Kaside Bürde06.10.2011 - 20:54

  Esselamu Aleykum, Gavs Abdulbaki Hazretleri Zamanımızda yetişmiş En büyük Ehlullahtandır, İslamı Hal ile yaşayan Kamil bir Mürşit, Nakşi Silsilesinin Büyüklerindendir... ve Resulullah Aleyhisselamın Soyundandır...
  Rabbim Dostları ile Yakın eylesin,, İyilerle hem hal eylesin.... İyilere yakın eylesin zira iyilerle beraber olmanın Fazileti pek çoktur..

  Salihlerle beraber olan, onlardan hiçbir şey öğrenemese bile, yedi ikrama kavuşur:

  1- İlim talebesinin faziletine kavuşur.
  2- Onlarla beraber iken günahtan uzak olur.
  3- Evinden çıkışından itibaren rahmete girer.
  4- Onlara inen rahmetten o da faydalanır.
  5- Onları dinlerken, kendine sevap yazılır.
  6- Melekler ondan memnun olup, dua eder.
  7- Attığı her adım, günahına kefaret olur.

  Allahü teâlâ da ona altı ikramda bulunur:
  1- İlim ehliyle bulunmayı ona sevdirir.
  2- Âlime uyanlar gibi sevaba kavuşur.
  3- O salihlerden birinin şefaatine kavuşur.
  4- Günahkârların gittiği yerlerden soğur.
  5- O da salihlerin yoluna girmiş olur.
  6- Dinimizin emirlerine uymuş olur.

 • Zeynep Erol
  Zeynep Erol01.07.2011 - 15:15

  sultanlara sultanlık eden şeyhim,seyidim,ehlibeytin varisi,himmet senin yol senin. rabbim yolundan ayırmasın, elinden tutmayı nasip etsin inş.

 • Ayitmatov Yalavac
  Ayitmatov Yalavac19.03.2011 - 21:59

  3,5 sene sonra yuzum karasini kapisina surdugum seyhim seyidim senedim sebebi iftiharim, imdadima yetisenim gozumun nuru Gavsim Sultanim benide kapisina kabul etti. Ibret olsun yukaridaki yazdiklarimla simdi yazdiklarim. Abdulbaki Erol GAVSUL AZAM dir. Bu yaziyi okuyupta daha elini tutmayan varsa kossun tutsun. Usteki yazdiklarimdan utaniyorum ama ibret olsun diye silmiyorum. Rabbim beni affetsin sofiler dua edin. Bu nefis cok zalim.
  Selam ve dua ile.....
  HIMMET GAVSIM! ! ! !

 • Zehra Yamaç
  Zehra Yamaç04.08.2010 - 13:27

  okuduğum yorumlarda bir konu hakkında düzeltme yapmak istiyorum.Sofi kardeşlerimizden birisi Seyyid ABDÜLBAKİ HZ. için kürtlerin yüz akı demiştir ama GAVS-SANİ hz.leri seyidtir yani arap kökenlidir.Amacım kimseye zıt gitmek değildir sadece gördüğüm yanlışı düzeltmektir.bu arada kürt kardeşlerimizede selam gönderir onları canı gönülden sevdiğimi belirtmek isterim.ALLAH'IM BİZİ BU YOLDAN AYIRMASIN...

 • Sevil Kutlu
  Sevil Kutlu12.04.2010 - 04:46

  Gidip Görmen Lazım.

 • Zümra Dua Ünal
  Zümra Dua Ünal07.10.2009 - 23:55

  seyidim,babam,gavsısani ne mutlu onu görene çorbasından içene ahh biz o kapıya sarılmayı tam bilemeyenlerdeniz kürtlerin yüz akı, gururu seydam..
  MEVLAM:.... herbirimize duasını,dizdize muhabbetini, tekrar gidip görebilmeyi banada ümmeti muhammede de nasip etsin inşallah..

 • Sedat Soyalan
  Sedat Soyalan12.03.2009 - 08:24

  s.a allah dostlarının koruuyucusu yaradandır.diyorlarki gavstır alameti varmıdır bunu oraya gitmeden görmek mümkün değildir.allah dostlarına atılan iftaraların savunmak güzelddir sevgiden kaynaklanıyor çünkü ama onların bizim savunmamıza övmemize ihtiyaçlarıda yoktur.allah için hiç münakaşaya girmeyin.şüpheli olanlara da tafsiyem şudur.bugün amerikayı merak ediyoruz oraya gidiyoruz dünyanın en uzak köşelerine gidiyoruz uzaya gidiyoruz ama inanmadığımız şüphe ettiğimiz laf attığımız birini gidip yerinde görmek istemiyoruz.kendimizemi yalan söylüyoruz evet peki bu yalanın bize getirsi varmıdr tabi ki yoktur.kardeşler ben daha görmedim oraya gidip görende olumsuz bir fikir oluştuğunu.gidin görün yerinde değerlendirin.

 • Levent Mustafov
  Levent Mustafov12.02.2009 - 08:26

  esenlik üzerinize olsun
  bize geçen cuma /06 02 2008/ gitmek nasib oldu.kimileri var ki yok istismar var imiş vs diyorlar.yav mümkün mü ki tek bir nazar ile muhabbbet duymak? ! demek ki kendisinde 1 şeyler var ki kendisine boyle muhabbet duyuluyor.elbette ki beri taraftada alıcılar açı olacak! ... uzun boylu kısa boylu, uzun saçlı kısa saçlı,kupeli kupesiz, normal kılıklı hipi kılıklı satanist kılıklı.vs vs.kimler gitmiyor ki oraya daha o kapının eşiğinden adım atar atmaz nasıl 1 tevbe ediyorlar ya Rabbi ne muhlis 1 tevbe.tabi kanallar açık ise lâ-mümkün ona bakabilmek.sadece feryad.şimdi duyar gibi oluyoruz ,, büyülenmiş lâflarını,, kapılar kapalıysa ne çare..
  ebu cehil çok çok zeki birisiydi ve Yari s.a.v daim görüyor oldugu halde kalbinde zerre misalı muhabbet duymuyordu Ona s.a.v karşı.gözsüzlere güneş ne yapsın
  Sultanıma /k.s./ buradan çoook uzaklardan 1 selam çok uzaklarda olsanda hemen yanımızdasın
  dagha şimdiden çok özledik

 • Hayrettin Özbay
  Hayrettin Özbay12.01.2009 - 19:56

  Ben müntesibi degilim...Yanlız siirtin baykan ilçesinde bayağı zman olalı vefaat eden abisi seyyid muhammed nurani hazretlerinin dergahına bir ramazan günü gittim ve 2 gün kaldım.Sufilerini çok yakından tanımaktayım.
  Allah ondan razı olsunki kapısnın eşiğinden gireni öyle bir tövbe ile tövbe ettirmeye nasip ediyorki dönebilene aşk olsun.O hazretin bulunduğu havalide tek bir terör olayı görülmemektedir.Etraftan sevdiğim arkadaşlarımın pek çoğu onun müridi ve müntesibidir.Ama bizim gibilere daha o kapı nasip olmamıştır.
  Evladı rasul ve hadimül islamdır.Buna cemaati açık bir delildir.Herkim dil uzatırsa bir evladı rasule dil uzatmıştır.Hangi yuzle rasulullahın şefaatini talep edecektir yevmi mahşerde...

 • Hakan Çoban
  Hakan Çoban26.12.2008 - 17:26

  selamınaleyküm; ben mübareği bundan 2 sene önce tepeören'de bir külliyede gördüm.o güne kadar böyle birşeyle karşılaşmadım.Allah'ım o ne geliş öyle,mübarek hafif kısa boylu,ama bir gelişi var gümbür gümbür Allahu ekber...biraz kurnazlık yapayım dedim yakından görmek için,kalabalıktan sıyrıldım ve mübarekle göz göze geldik...bana öyle bir baktı ki,öyle sert öyle keskin bakışları varki az kalsın olduğum yerde bayılacaktım.ve sonra bir ağlama tuttu inanın nerdeyse ikindi namazını kılana kadar hüngür hüngür ağladım.sonrada tövbe almak nasip oldu.