Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ABDULBAKİ EROL sizce ne demek, ABDULBAKİ EROL size neyi çağrıştırıyor?

ABDULBAKİ EROL terimi Gavsın Sofisi tarafından 01.06.2007 tarihinde eklendi

 • Kaside Bürde
  Kaside Bürde 06.10.2011 - 20:54

  Esselamu Aleykum, Gavs Abdulbaki Hazretleri Zamanımızda yetişmiş En büyük Ehlullahtandır, İslamı Hal ile yaşayan Kamil bir Mürşit, Nakşi Silsilesinin Büyüklerindendir... ve Resulullah Aleyhisselamın Soyundandır...
  Rabbim Dostları ile Yakın eylesin,, İyilerle hem hal eylesin.... İyilere yakın eylesin zira iyilerle beraber olmanın Fazileti pek çoktur..

  Salihlerle beraber olan, onlardan hiçbir şey öğrenemese bile, yedi ikrama kavuşur:

  1- İlim talebesinin faziletine kavuşur.
  2- Onlarla beraber iken günahtan uzak olur.
  3- Evinden çıkışından itibaren rahmete girer.
  4- Onlara inen rahmetten o da faydalanır.
  5- Onları dinlerken, kendine sevap yazılır.
  6- Melekler ondan memnun olup, dua eder.
  7- Attığı her adım, günahına kefaret olur.

  Allahü teâlâ da ona altı ikramda bulunur:
  1- İlim ehliyle bulunmayı ona sevdirir.
  2- Âlime uyanlar gibi sevaba kavuşur.
  3- O salihlerden birinin şefaatine kavuşur.
  4- Günahkârların gittiği yerlerden soğur.
  5- O da salihlerin yoluna girmiş olur.
  6- Dinimizin emirlerine uymuş olur.

 • Zeynep Erol
  Zeynep Erol 01.07.2011 - 15:15

  sultanlara sultanlık eden şeyhim,seyidim,ehlibeytin varisi,himmet senin yol senin. rabbim yolundan ayırmasın, elinden tutmayı nasip etsin inş.

 • Ayitmatov Yalavac
  Ayitmatov Yalavac 19.03.2011 - 21:59

  3,5 sene sonra yuzum karasini kapisina surdugum seyhim seyidim senedim sebebi iftiharim, imdadima yetisenim gozumun nuru Gavsim Sultanim benide kapisina kabul etti. Ibret olsun yukaridaki yazdiklarimla simdi yazdiklarim. Abdulbaki Erol GAVSUL AZAM dir. Bu yaziyi okuyupta daha elini tutmayan varsa kossun tutsun. Usteki yazdiklarimdan utaniyorum ama ibret olsun diye silmiyorum. Rabbim beni affetsin sofiler dua edin. Bu nefis cok zalim.
  Selam ve dua ile.....
  HIMMET GAVSIM! ! ! !

 • Zehra Yamaç
  Zehra Yamaç 04.08.2010 - 13:27

  okuduğum yorumlarda bir konu hakkında düzeltme yapmak istiyorum.Sofi kardeşlerimizden birisi Seyyid ABDÜLBAKİ HZ. için kürtlerin yüz akı demiştir ama GAVS-SANİ hz.leri seyidtir yani arap kökenlidir.Amacım kimseye zıt gitmek değildir sadece gördüğüm yanlışı düzeltmektir.bu arada kürt kardeşlerimizede selam gönderir onları canı gönülden sevdiğimi belirtmek isterim.ALLAH'IM BİZİ BU YOLDAN AYIRMASIN...

 • Sevil Kutlu
  Sevil Kutlu 12.04.2010 - 04:46

  Gidip Görmen Lazım.

 • Zümra Dua Ünal
  Zümra Dua Ünal 07.10.2009 - 23:55

  seyidim,babam,gavsısani ne mutlu onu görene çorbasından içene ahh biz o kapıya sarılmayı tam bilemeyenlerdeniz kürtlerin yüz akı, gururu seydam..
  MEVLAM:.... herbirimize duasını,dizdize muhabbetini, tekrar gidip görebilmeyi banada ümmeti muhammede de nasip etsin inşallah..

 • Sedat Soyalan
  Sedat Soyalan 12.03.2009 - 08:24

  s.a allah dostlarının koruuyucusu yaradandır.diyorlarki gavstır alameti varmıdır bunu oraya gitmeden görmek mümkün değildir.allah dostlarına atılan iftaraların savunmak güzelddir sevgiden kaynaklanıyor çünkü ama onların bizim savunmamıza övmemize ihtiyaçlarıda yoktur.allah için hiç münakaşaya girmeyin.şüpheli olanlara da tafsiyem şudur.bugün amerikayı merak ediyoruz oraya gidiyoruz dünyanın en uzak köşelerine gidiyoruz uzaya gidiyoruz ama inanmadığımız şüphe ettiğimiz laf attığımız birini gidip yerinde görmek istemiyoruz.kendimizemi yalan söylüyoruz evet peki bu yalanın bize getirsi varmıdr tabi ki yoktur.kardeşler ben daha görmedim oraya gidip görende olumsuz bir fikir oluştuğunu.gidin görün yerinde değerlendirin.

 • Levent Mustafov
  Levent Mustafov 12.02.2009 - 08:26

  esenlik üzerinize olsun
  bize geçen cuma /06 02 2008/ gitmek nasib oldu.kimileri var ki yok istismar var imiş vs diyorlar.yav mümkün mü ki tek bir nazar ile muhabbbet duymak? ! demek ki kendisinde 1 şeyler var ki kendisine boyle muhabbet duyuluyor.elbette ki beri taraftada alıcılar açı olacak! ... uzun boylu kısa boylu, uzun saçlı kısa saçlı,kupeli kupesiz, normal kılıklı hipi kılıklı satanist kılıklı.vs vs.kimler gitmiyor ki oraya daha o kapının eşiğinden adım atar atmaz nasıl 1 tevbe ediyorlar ya Rabbi ne muhlis 1 tevbe.tabi kanallar açık ise lâ-mümkün ona bakabilmek.sadece feryad.şimdi duyar gibi oluyoruz ,, büyülenmiş lâflarını,, kapılar kapalıysa ne çare..
  ebu cehil çok çok zeki birisiydi ve Yari s.a.v daim görüyor oldugu halde kalbinde zerre misalı muhabbet duymuyordu Ona s.a.v karşı.gözsüzlere güneş ne yapsın
  Sultanıma /k.s./ buradan çoook uzaklardan 1 selam çok uzaklarda olsanda hemen yanımızdasın
  dagha şimdiden çok özledik

 • Hayrettin Özbay
  Hayrettin Özbay 12.01.2009 - 19:56

  Ben müntesibi degilim...Yanlız siirtin baykan ilçesinde bayağı zman olalı vefaat eden abisi seyyid muhammed nurani hazretlerinin dergahına bir ramazan günü gittim ve 2 gün kaldım.Sufilerini çok yakından tanımaktayım.
  Allah ondan razı olsunki kapısnın eşiğinden gireni öyle bir tövbe ile tövbe ettirmeye nasip ediyorki dönebilene aşk olsun.O hazretin bulunduğu havalide tek bir terör olayı görülmemektedir.Etraftan sevdiğim arkadaşlarımın pek çoğu onun müridi ve müntesibidir.Ama bizim gibilere daha o kapı nasip olmamıştır.
  Evladı rasul ve hadimül islamdır.Buna cemaati açık bir delildir.Herkim dil uzatırsa bir evladı rasule dil uzatmıştır.Hangi yuzle rasulullahın şefaatini talep edecektir yevmi mahşerde...

 • Hakan Çoban
  Hakan Çoban 26.12.2008 - 17:26

  selamınaleyküm; ben mübareği bundan 2 sene önce tepeören'de bir külliyede gördüm.o güne kadar böyle birşeyle karşılaşmadım.Allah'ım o ne geliş öyle,mübarek hafif kısa boylu,ama bir gelişi var gümbür gümbür Allahu ekber...biraz kurnazlık yapayım dedim yakından görmek için,kalabalıktan sıyrıldım ve mübarekle göz göze geldik...bana öyle bir baktı ki,öyle sert öyle keskin bakışları varki az kalsın olduğum yerde bayılacaktım.ve sonra bir ağlama tuttu inanın nerdeyse ikindi namazını kılana kadar hüngür hüngür ağladım.sonrada tövbe almak nasip oldu.

 • Hakan Kalkman
  Hakan Kalkman 15.12.2008 - 21:20

  selamün aleykum ben o insanın mübarek olduguna ve alla dostu olduguna inanıyorum gitmedim görmedim ama milyonlarca insan onu ziyaret ediyor tövbe alıyor ve eminimki cenabı hakka dahada yaklaşıyorlar ben tövbe almak cok isterdim onu görmeyide ama kendime güvenemiyorum ama ne olursa olsun rabbim nasip ederse görmeye gidicem o mübarek insanı ama şunu sakın unutmayın arkadaşlar hic bir alimi şeyhi ve allaha ibadet eden allah dostlarıyla bilmeden yorum yapmayın gercekten allahın mucizelerine inanıyorsanız iman ehli iseniz iftira o kimmiş seyhmiş falanmış filanmış lafları yapmayın müslüman olan yapmaz bunu zaten ama yapanlarıda o muhakkak din düşmanıdır evet arkadaşlar ben gercekten günah batagına saplanmış biriyim icimde inanc merhamet duygusu var cok şükür ama borc batagındayım ne şükrü dilimden eksik ederim nede kötü alışkanlıklarımdan vaz geciyorum cok pişmanım ama tövbe edicek allaha samimi duygularla yönelicek cesaretim yok sizden para pul degil dua ve manevi yardım istiyorum adaım hakan 28 yaşındayım allah rızası icin dua edin bana

 • Muratkavusmus
  Muratkavusmus 12.10.2008 - 20:26

  BAŞKA ŞEYHLERE LAF ATMAK DERVİŞLİKDE VE SOFİLİKDE EDEP DIŞI GÖRÜLÜR GÜNAH DIR.RABBİM BİZLERİ ŞEYHİNİN EMRİNDE ONA HİZMET EDENLERDEN EYLESİN SELAM VE DUA İLE ALLAHA EMANET KARDEŞLERİM

 • Hasan Terzi
  Hasan Terzi 01.09.2008 - 22:39

  şimdi ne yaptıgımı yazıp başlayacagım yazıma oturuyorum ve nargilemi yaktım hemde karpuzlu bide yanında hemde narlı soda var neyse görüşüm şudur? (be akılsız adam sen n dedigini bilmiyosun yada senin islam tarihinden haberin yok he olmaya bilir ama şu var bir şeyi itam ederken delil şarttır eyer müslümansan bilirsi iftira yada gıybetin ne oldugunu burda ikiside var hemde bir kamil insana yapılıyor? şahıs bir insana iftira atmış bulunluyorsun ki o insan bir veli bun hesabını onun sahibine bırakıyorum o versin kabenin sahibi nasıl savunduysa zamanı gelince velisini aşıgını öyle savunur benden sana abi tavsiyesi hemen tövbe et etmessen bilki müsibetletler sana geliyordur ALLAH tan kendine gel ve akıllı ol bensana ancak bunu söylerim)

 • Gavsın Sofisi
  Gavsın Sofisi 05.10.2007 - 21:25

  Kardeslerim;
  Günümüz insanının hali ne kadar garip! Vede Çok zavallıca.Asrımızın İrşad Kutbu olan Gavs-i Sani Şeyh Seyyid Abdulbaki Hüseyni el-Buhari hz. için bir kardesimizin yazdıkları çok vahim vericidir.Kendisinin son derece bilgisiz olduğunu görmek mümkün.
  Kardesim yazınız beni çok üzdü.O kişinin Milyonlarca sofisi var vede siz o kişiyi neylerle suçluyorsunuz.Kardesim onun Seyyid olduğu SEYYİDLİK ŞECERESİNDEN belli.İSTİYORSAN BAK VE ARAŞTIR.

  1- Seyyid Abdulbaki el-Hüseyni
  2- Seyyid Abdülhakim el-Hüseyni
  3- Seyyid Muhammed
  4- Seyyid Ma'ruf
  S- Seyyid Tahir
  6- Şeyh Seyyid Kâl
  7- Seyyid Hace Ehu Tâhir
  8- Seyyid Said Ebu'l-Hayr
  9- Seyyid Ali
  10- Seyyid Halil
  11- Seyyid Hasan
  12- Seyyid Mahmud
  l3- Seyyid Ali
  l4- Seyyid Taceddin
  15- Seyyid Kasım
  l6- Seyyid İdris
  l7- Seyyid Ca'fer
  l8- Seyyid Kasım
  l9- Seyyid Kemaleddin
  20- Seyyid Ebu Firas
  21- Seyyid Fellâh
  22- Seyyid Muhammed
  23- Seyyid Taceddin
  24- Seyyid Ebu Firas
  25- Seyyid Maceddin
  26- Seyyid Muhammed el-Mağfur Ebu Firas
  27- Seyyid Şerafeddin
  28- Şeyyid İmam Ali
  29- Seyyid İmam Hüseyni (r.a.)


  Evt Kardesim Seyyid Abdulbaki hz.nin SEYYİD olduğunu gördünmü?

  Ayrıca Sen Seyyid Abdulbaki hz.nin Şeyhliğini tanımayarak silsile yolu ile SEYYİD SIBGATULLAH ARVASI hz.ni Oradan İmamı Rabbani hz.ni bile münkir ediyorsun! Sen Kendi Bilgilerini Bi Sorgula..

  Bak Gavs-ı Sani hazretleri bugün çıkmadı.Hizmeti silsilesi ile Taa Peygambere ulaşmaktadır.Allah ins sizleri tam manasıyla anlayanlardan etsin.

 • Bülent Üçel
  Bülent Üçel 01.10.2007 - 03:20

  Üye arkadaşların Saygı çerçevesinde bilinçli olarak yorum yazmalarını rica ediyorum.Kendisi evladı resul olup ümmetin iman selameti ile ahirete göç etmesinden başka bir muradı yoktur.Manevi kalp hastalıklarının tabibi mürşidi kamil bir Gavs'dır.Resululahın sünneti seniyyesini hayatının her anına yansıtan bunu hal olarak yaşayan bir ALLAH dostudur.Dünyanın dört bir yanından tekrar görmek için ziyaretine gelenler vardır.Çünkü bakış ve nazarı itibariyle insana bir feyz ve rahmet gelmektedir.Allah ondan razı olsun bizleri kapısından ayırmasın,saygılarmla

 • Alper Türk
  Alper Türk 10.08.2007 - 23:51

  ilk mesajı yazan insan! ! ! !
  bir insan hem seyyid hem kürt nasıl olur seyyid olması için arap olmak gerekir ki mübarek araptır ama bulunduğu yörede kim çoğunluksa ona o yörenin ırkını yüklüyosan bende ingilizim o zaman ıQkaldırmaz anladığın işlere bak zavallı

 • Gavsın Sofisi
  Gavsın Sofisi 02.06.2007 - 00:49

  GAVSIM, ŞEYHİM, SAHİBİM, DİNİN VE NAKŞİBENDİ TARİKATININ SAHİBİ, İMDAT İSTEYENLERE YARDIM EDİCİ, HERTÜRLÜ YARDIMI KENDİSİNDEN İSTEDİĞİM.
  Gavsı Sani Şeyh Seyyid Abdulbaki Bilvanisi ismiyle anılır.Günümüzün güneşi olup gelenlere hiç tatmadığı Allahın aşkını kalbine nakşederek en kutsal lezzeti vermek için hayatını sofileri ve Ümmeti Muhammed uğrunda faydalanması için harcamaktadır.Mübarek babası Gavsı Bilvanisi Seyyid Abdulhakim El-Hüseyni olup Nakşibendi büyüklerinden sayılır.Kendisi Adıyaman-Kahta-Menzil köyünde Ümmeti Muhammed'e hizmet etmektedir.Görenlere selam olsun....
  GAVSIM SENİ SEVMEMEK MÜMKÜN MÜ_? __?
  HABİBEM SEN ABDULBAKİ! ! !