Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • umay umay24.02.2005 - 21:58

  Yıllarca aradığım kişi ne kadar mükemmel sözcükleri birleştirsede kitaplarında onu Müziğiyle kabul ediyorum. keşke müziği hiç bırakmasaydı belki bir gün yine devam edebilir. O sözler müzik ile birleşince hiç bir şey istemem. seni seviyorum umay teşekkürler herşey için

 • ateist13.01.2004 - 13:45

  Ateistle hiç bir şeye inanmadıkları söyleyebilirler ama bu düşünceyi savunan çoğu kişi başka bir nesneye tapmaktadır günü birlik.
  Şarap içerken arap şişesine, birini seviyorsa karşısındaki kişiye, en degerli mektuba, en sevdigi gömlegine bu örnekleri çoğaltmak mümkün.

 • ölü13.01.2004 - 13:40

  bir ölü öldü gecen gün mezarında
  saçları hala simsiyahtı hiç ak değmemiş
  Bir adamı öldürdüler ayın 5.de
  Ve bir ölüyü gömdüler sonsuz karanlığa
  Böylece bir kez daha öldü ölü........

 • anarşi11.01.2004 - 13:04

  ANARŞİ bazı insanların; kısıtlı beyinlerinin düşünemeyeceği, düşünse bile saçmalayacağı bir kavram olmakla birlikte; bu kavrama karşı olan insanlar gösterdikleri karşılaştırmalı örneklerle kendileri ile çelişmektedir.

 • dost06.01.2004 - 21:58

  DOST nedemek bilmiyorum ve Anlamını bilmek isterdim.
  Ama çağrıştırdığı bir çok şey var kendi dünyamda.
  Ağladığında koluna sümkürdüğün ve göz yaşlarınla ıslattığında ters tepki vermeyecek kişi.
  Sevindiginde onun yüreginde o sevgiyi görebilecegin kişi veya nesne.
  Tıpkı insan vucudunun bir parçası gibi bir şey olmalı.....

 • anarşi06.01.2004 - 21:48

  yazında çok güzel şeylere değinmişsin. Bence Anarşi'ye bakış açın biraz ters bu belli oluyor.
  ''bireylerin birbirleriyle eşitler olarak özgürce işbirliği içinde olabileceği bir toplum yaratmaya' devam edecek... Yani, kandırmacanın içinde ki kandırmaca devam edecek...''' demişsin. Bireylerin özgürce işbirliği içinde olmasının ne gibi bir kandırmacası olabilir.
  birde kurumlara deginmişsin anarşi kurumlara veya devlete karşı bir şey değildir anarşi sisteme ve hiyerarşiye karşıdır.
  Anarşi henüz hayata geçirilmemiş bir ütopya olabilir. Düşünsene zamanında Osmanlı'da bir Cümhuriyet devletinin olma ihtimali yüzde Sıfırdı.
  Aile din gibi kavramları koruyan bir çok anarşist gösterirebilirim.
  şahsen ben kendimce anarşinin tanımını bir kez daha yapmak isterim.
  Bireylerin özgürce hareket ettiği, kimsenin kimseye emir vermediği bir şeyi zorla dayatmadığı ve bilinçli bir toplumda devamlılığını sağlayacak bir kavramdır.

 • kızlar13.05.2003 - 23:29

  l see girls without underwear
  l see underwear without girl
  because l take girls' underwear off
  Girls are beautiful when they are naked

 • anarşi12.02.2003 - 16:58

  Anarşizm; kendilerini Yer'de Tanrı atraksiyonu yapmak isteyen sözde efendileri öldürüp asalarını onlara mezar taşı yapmaktır! ! !

 • anarşi12.02.2003 - 16:55

  anarşi nedir?
  İnsanın insanlığından ve o insanlığını var kılan doğadan vaz geçmeme savaşıdır.Bu savaş bizler için o kadar önemlidir ki, savunmamızın temelini; 'Ya yaşam, ya da; sonsuza dek yok oluş'üzerine kurmamız hiçte abartı sayılmaz.Bu kuramın sonucu ise şudur; Ya anarşizm-yani insanlık-kazanacak ve yahut, belli bir süre sonra, insandan evrildiğini dahi hatırlayamayacak olan canlılar oluşacak(Basit primatlar demek istemiyorum çünkü hayvanlarda bile, iptidaide olsa, bir özgürlük dürtüsü vardır) .

 • anarşi12.02.2003 - 16:54

  BARİKATLARINDA DANS EDEMEDİĞİN, BAYRAĞINI YERE SERİP ÜZERİNDE SEVİŞEMEDİĞİN, ŞEREFİNE KADEH KALDIRAMADIĞIN DEVRİM, DEVRİM DEĞİLDİR!