Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • namık kemal12.01.2008 - 19:29

  Namık Kemal, Ulu Hakan 2.Abdulhamit Han'a düşmandı. 2.Abdulhamid'in yanında onu öven kelimeler söyler, ama gizlice düşmanlığını yapan bir şahsiyetti. Utanması lazım aslında, çünkü devlet adamları Namık Kemal'in idam edilmesini istemelerine rağmen, Namık Kemal'in düşman olduğu, baskıcı dediği o ulu hakan kendisini idam ettirtmemiştir. Sürgüne yollamıştır. Anlayanlara.

 • ibni teymiyye12.01.2008 - 19:22

  Önce alim idi. Hanbeli Mezhebindeydi. Ancak sonradan mezhepsiz olduğu, doğru yoldan ayrıldığı Ehli Sünnet alimlerinin pekçok kitabında ispatlarıyla bildirilmektedir.

 • Seyyid Kutup12.01.2008 - 19:18

  Seyid Kutubun yaptığı gibi, İslam'ın içine çaktırmadan Sosyalizm fitnesini sokmaya çalışmak, Sahabelere saygısızlık çok veballi işlerdir.

 • nihal atsız11.01.2008 - 20:07

  Nihal Atsızın kitaplarının çoğunu okudum. Irkçı olduğu anlaşılır zaten biraz araştırılırsa. Vasiyetine bir göz atın her önüne geleni düşman biliyor. O zaman Çeçenistandaki, Afganistandaki, bir zamanlar Bosnadaki Türkler düşmanlarına yardım ediyormuş demekki bu şahsa göre.

 • Seyyid Kutup11.01.2008 - 19:48

  Burada herkez görüşünü yazıyor ama karşı görüşede yer verilmelidir. Yazdığım bazı yazılar yayınlanmamaktadır. Burada hakaret yok. Yazığım şudurki: Seyyid Kutup, Hz.Osman efendimizin, bu büyük sahabinin kıymetini değerini anlayamamıştır. Anlayamadığı içinde ona İslam Alimi gözüyle bakılamaz. Sahabenin en alt derecedeki bile bütün Evliyadan üstün iken, Hz.Osman gibi Cennetle Müjdelenen 10 sahabeden birine saygısızlığı düşününde korkunçluğunu anlayın.

 • abdülhamit11.01.2008 - 18:56

  Ulu Hakan Sultan Abdulhamid Han, Osmanlının en büyük padişahlarındandır. Kendisine baskıcı diyenler, kızıl sultan diyenler İnşallah bir gün gerçekleri öğrenirlerde utanırlar Rıza Tevfik gibi. Abdulhamid Hana sadece sultan gözüyle bakamayız. Çünkü o sultanlıktanda üstün olan Evliyalık makamındadır.

 • mahkeme-i kübra10.01.2008 - 20:13

  En adaletli en kesin mahkeme. Orada kesinlikle haksızlık olmaz. Mazlumlar, garipler, kimsesizler orada Allahü Teala gibi bir koruyucunun koruması altında olurlar. Mahkeme-i Kübra Mahkemelerin en yücesidir.

 • milliyetçilik10.01.2008 - 20:10

  Bu kelimeyi herkez kendi görüşüne göre yorumlayabilir. Tek bir tarifi yapılamaz çünkü bir insan Milliyetçiyim derken bu sözü ırk anlamında Türk Milliyetçiliği, Alman Milliyetçiliği, Fars Milliyetçiliği vb. amacıylada söyleyebilir. Ama Millet-Milliyet kelimesi Arapça bir kelimedir ve ümmet manasınada gelir. Yani İslam Milleti gibi. Türklük, Araplık, Farslık, Arnavutluk ise bu tabire göre kavmiyettir. Yani kavimdir. Kavim Milleti kapsamaz. Ama Millet kavmi kapsar. İslam Milleti içinde, Türk kavminide Arap kavminide Afgan kavminide Hind kavminide Zenci kavimlerinide ve diğer Müslüman kavimleride kapsar.

 • necip fazıl kısakürek10.01.2008 - 18:52

  Necip Fazıl, Mukaddesatçı, Muhafazakar gençliğin ekol olarak gördüğü ve hayran olduğu bir Üstaddır. Cumhuriyet devrinin en iyi şairidir.

 • necip fazıl kısakürek10.01.2008 - 18:51

  Necip Fazıl, Mukadessatçı, Muhafazakar gençliğin ekol olarak gördüğü ve hayran olduğu bir Üstaddır. Cumhuriyet devrinin en iyi şairidir.