Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
Esra Bayrak
Esra Bayrak

___YA SEV YA TERKET__

 • kürt açılımı04.10.2009 - 15:12

  Benim bu açılımla ilgili görüşüm; AB-D ve İmralı'nın yol haritalarıyla beraber Hükümetin deliğe süpürülme kaygısı yaşadığı şu dönemde kendilerine dikte ettirilen herşeyi kayıtsız şartsız, hazmettire hazmettire ilerlettiği bir süreçtir. Ve sonucu dedikleri gibi barış demokrasi değil çatışmadır. İnşallah tüm bu süreç bir şekilde durdurulur ve daha ileri gitmelerini izin verilmez.

 • LAZİSTAN18.10.2008 - 22:11

  Edirne'den Kars'a kadar bu toprakların adı Türkiye'dir. Anayasamıza göre Türkiye'de yaşayan herkes TÜRK'tür.

 • nihal atsız24.08.2008 - 16:15

  ' Biz Türkçüler (gerçek ve samimî Türkçülerden bahsediyorum) kanaatlerimizi apaçık söylediğimiz için bazılarına sevimsiz görünüyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz. Siyaseti bilmiyoruz. Çünkü bizim davamız bugünün sandalye davası değildir.
  Onun için herkese sevimli gözükmeğe mecburiyet duymuyoruz. Bizim davamız asırlara bakan bir davadır. Bir ülküdür. İnandığımız Türklüğün davasıdır. Bütün Türklerin davasıdır. ' (ATSIZ)

  Türk Milleti'nin bekasını, güçlü olmasını ve birleşmesini isteyen birinin Atsız'ın yanlış fikirler peşinde koştuğunu iddaa edeceğini sanmıyorum. Belki birkaç noktada farklı düşünebilir ama temel olarak fazla bir ayrılık olmayacaktır.
  O'nun hakkında hiçbir fikri olmayanların kulaktan dolma bilgilerle bu şekilde atıp-tutmaları çok komik.

 • Yusuf Halaçoğlu16.08.2008 - 14:32

  Kro denince benim aklıma başkaları geliyor.

 • nihal atsız27.07.2008 - 12:42

  '........Belli ki bu iftira benim ırkçılık prensibimi çürütmek için ortaya atılmıştır. Fakat çürütülemez. Farzımuhâl benim, ana ve baba tarafımdan bütün ecdadım gayr-ı Türk olsa bile yine bununla ırkçılık ülküsü çürütülemez. Çünkü îlmi hakikatler ve tarihi zaruretler, şahısların hususi durumuna bağlı olarak değildir. Eğer ben hâlis Türk değilsem ırkçılık dâvâsını gütmem hem samimi olduğumu, hem de bu dâvânın haklı ve kuvvetli olduğunu gösterir. Çünkü ırkçılık ülküsünün zaferinde şahsi hiçbir kazancım yoktur. '

  Atsız ATA (1944 Davası'sında ki Savunması)

  Üstüne söylenecek çok fazla söz olduğuna inanmıyorum.

 • ergenekon çete25.07.2008 - 20:54

  Davaya her ne olursa olsun Ergenekon denmesi yanlış. Türklük'e, kimliğimize ait ne kadar unsur-kavram varsa hepsini törpülemeye, yerle bir etmeye, yok etmeye çalışıyorlar.
  Adının içinde TÜRK kelimesi geçen ne kadar kurumumuz, işletmemiz varsa hepsini yabancılara peşkeş çektiler. Sıra Vatanımız'da. Onuda parselleyip satıyorlar. Yabancılara peşkeş çektikleri bankalar verdiği krediler karşılığında vatandaşın elinde ne varsa hepsine el koyuyor. Geleceğimiz için çok önemli olan tarım alanları bu şekilde ipotekleniyor. Pahalı tarım ilaçları ve gübreler yüzünden ürün elde edilemiyor. Edilse bile ağır vergilerle çiftçinin elinde kalıyor. Şikayet etmeye kalkışsan 'ananı da al git lan ' deyip başlarından savıyorlar.
  Bunun gibi Türkiye'de daha birçok vahim tablo varken insanları (satılmış medyanında yardımıyla) böyle içi boş tartışmalara itiyorlar.
  Ne diyelim Allah yardımcımız olsunda bir an önce uyanalım.

  Son olarakta bu ülkeye yıllarca emek vermiş canı pahasına vatanını savunmuş şerefli ordumuzun çok değerli komutanlarına bu şekilde davranılması ve onları neredeyse vatanımızı, milletimizi bölmeye çalışan katiller seviyesine indirilmesi hiç hoş değil.

 • TURAN23.07.2008 - 22:50

  Ortada gerçekleşmeyecek bir ideoloji varsa o da kürdistan rüyasıdır.

  Turan şanlı mazimizde birkaç kere nasıl gerçekleştiyse gelecekte hemde çok yakın bir gelecekte tekrar gerçek olacak.

 • Kürtçenin ikinci resmi dil olması23.07.2008 - 22:02

  Bu ülke Türkler'in Ülkesi'dir. Başka bir ortağı yoktur. Doğal olarak da başka bir resmi dile ihtiyacı yoktur.

  Bu memleket tarihte TÜRK'tü,
  Halde TÜRK'tür,
  Ve ebediyen TÜRK olarak yaşayacaktır.

  M.Kemal ATATÜRK (1923)

 • kızıl elma23.07.2008 - 21:48

  Türkler'in Büyük ÜLKÜ'sü.
  Cihan hakimiyeti mefkuresiyle birleşen ' Güneşin Doğduğu Yerden Battığı Yere Kadar Fethetmek ' düşüncesi. İslamiyet'le birlikte bu büyük Ülkü daha da güçlenmiştir.

 • Yusuf Halaçoğlu25.03.2008 - 22:38

  Günümüz Türkiye'sinde en çok sevdiğim insanlardan biri. Söylediği her kelimeyi belgeleriyle kanıtlıyor. ERMENİ YALANLARINA karşı en canla başla çalışan insanlardan birisi. Gerçek bir tarihçi.