Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • aşk17.10.2004 - 12:13

  Aşık olan insan piç edilmiş bir çocuktur, yüreği babasının acısıyla yanan, ve intikam yeminleri eden.Yüreğindeki ateş ancak ve ancak aşkına kavuştuğunda geçer. Onu görmediği her an, babası tekrar ve tekrar vurulur gözü önünde.

 • can dündar17.10.2004 - 12:01

  Can Dündar'ın ortaya çıkardığı işleri sevmeme rağmen kendisini hiç takdir etmiyorum. Çünkü kesinlikle ve kesinlikle oportünist bir yazar. Hele hele en son yorum dershanesinin dergisiyle söyleşi yapması, onu benim gözümde sıfır yaptı. Çünkü dershaneler Türkiye de fakirlerin okuma imkanını sıfıra indiren(üniversite mezunu olma imkanını) kurumlardır. Ve böyle bir yazarın bu kurumlara destek verir gibi, söyleşi yapması bana ters geldi.

 • bermuda şeytan üçgeni16.09.2004 - 20:07

  Makattan uydurma bir yalan... Amerikanların uydurduğu, para tuzağı... Bu yalan uğruna kaç kitap yazdılar. Bu yöntem klasik kapitalist para tuzağı yöntemidir. Ör/ Milyonlarca uzaylı uydurması. En fazla, bu konular hakkında yazılanlardan 3ü ya da 4 ü gerçektir.

 • a.mahzuni şerif12.09.2004 - 22:21

  Onu kendime çok yakın hissettiğimi burada yazınca nedense mutlu oluyorum...

 • üç şey30.08.2004 - 21:54

  İçkilerim, şiirler ve sevgililerim(ya da arkadaşlarım)

 • adolf hitler 30.08.2004 - 21:23

  Hiç bir bilgisi olmayan, fakat fettullah gibi etkisi altına almayı çok iyi bilen. Kendini alman ırkının kurtarıcısı ve alman ırkını en hakiki ırk zanneden. Tek amacı Dünyada sadece almanları bırakmak olan. Geri kafalı faşistlerin en başarılarınından biri. Kahrolsun Faşizm!

 • türkiye komünist partisi29.08.2004 - 20:55

  Bir zamanlar yasadışı olan ve kurucuları arsında Ruhi Su da olmak üzere bir çok aydın insanın da bulunduğu. Komünist parti.Ayrıca üniversite ve liselerde de Okul ve Ülke adında faaliyetleri vardır. Öğrencilerin suskunluğunu bozmak için faaliyetlerde bulunmaktadır. Burdan tüm tkp kurucularını saygıyla anıyorum.

 • bill clinton27.08.2004 - 00:22

  Çapkın....

 • dodo27.08.2004 - 00:18

  Dodo sömürgecilik zamanında Hollandalıların yurtlarını ele geçirmesiyle ve aşırı avlanmayla yok olan, şimdiye sadece pamuk doldurulmuş cesetleri kalan, uçamayan, devekuşu ve tavukla yakın akraba olan soyu tükenmiş bir kuş türüdür.

 • nazım hikmet27.08.2004 - 00:00

  Nazım Hikmet Türk şiirinde yeni bir dönem açmıştır. Çocukluğundan beri yazdığı şiirlerinde git gide kendini geliştirerek ayrı bir tarz olmuştur. Şiirlerinde genellikle serbest bir tarz kullanmıştır. Her şiiri para kaygısı olmadan yazılmıştır. Kesinlikle bir Türkiye Cumhuriyeti severidir. Bu şiirlerinde de apaçık görülür zaten. Kendisi kurtuluş Savaşından önce kuvayi milliye çalışmalarında yer almak istemiştir.Zaten bununla ilgili de bir çok şiiri vardır.İlk hapse girdikten sonra Atatürk'e bir çok mektup yazmış fakat hiçbiri Gazi'ye ulaştırılmamıştır.
  Kesinlikle Türkiye'de şiirin farklı bir boyut almasını sağlamıştır. O eski kalıplaşmış şiirlerin çağını kapatarak apayrı bir çağ açmıştır.
  Onun hakkında kötü şiir yazıyor diyenler ve vatan hayini diyenler elbette ki onun hakkında bilgi sahibi değildir ya da onun şiirlerini önyargıyla okumuşlardır. Çünkü dünya çapında ödüllü bir şairdir kendisi. Sadece farklı düşündüğü ve eşitlik yanlısı olduğu için yıllarca acı çekmiştir ve o çok sevdiği memleketinden uzak bırakılmıştır. Ona kötü laf edebilecek olan herkese acıyorum.Bu kadar masum insanın kime zararı oldu da bu kadar eleştiri aldı. Onu saygıyla ve sevgiyle anıyorum...