Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • Hrant Dink27.12.2007 - 15:29

  Hırant Dink, bu vatanın güzel evlatlarından birisidir. Hırant Dink, emperyalist batılıların ermeni halkını kandırarak Osmanlıya isyan ettirdiğini, Osmanlı adaleti ile karşılaştığında ise ermeni halkına hiç sahip olmadığını gören, bu yüzden hristiyanlıktan küsen bir aydındır.
  Hırant Dink, batının emperyalist çehresini çok iyi idrak eden, onların emperyalizmine karşı çıkan bir insandır.

  Biz ermeni değiliz, Müslüman Türküz, ancak, Hırant Dink ise bizim komşumuz, vatandaşımızdır. Aynı vatanın evlatlarıyız. Aynı atmosferi soluklayan insanlarıyız.

  Hırant Dink hiç bir zaman, bizim milli ve manevi değerlerimize hakaret etmedi. Bizim islami değerlerimize küfretmedi. Bize hiç bir zaman hakaret etmedi. Bizi annemizin kara çarşafı ile, bacımızın tesettürü ile aşağılamadı. Bizimle bu vatanı kardeşçe paylaştı, kardeşçe yaşadı, ancak kalleşçe öldürüldü. Yazık.

 • fatih terim22.11.2005 - 14:50

  Yetenek sahiplerinin en büyük zaafları kendilerini aşılamayack zannetmeleridir. Alanında başarılara imza atmış bir spor adamıdır, doğruları ile birlikte yanlışlarıda çoktur. Kendisinden daha yetenekli spor yeteneklerinin olduğuna inanamaması büyük yanlış, ancak isviçreye karşı tavrını doğru buluyorum. Şahsi kanaatim.

 • hz.ali17.02.2005 - 14:17

  Hz. Ali, İmam Ali, Rasulullah' ın damadı, Ehli Beyt' ın kendisi, kardeşi, damadı, babası, İslamı Süreyya yıldızında da olsa yeryüzüne hakim kılacak kahramanların atası, Canlı Kur' an, Canlı İslam, Allahın Arslanı,İlmin Kapısı, Nuhun Gemisi, Kurtuluş Çerağı, Dinin Direği, Al-i Beytin Mümessili, Şahı Velayet, Afitabı Adalet, Hurşidi Şefkat, Mihengi Mizan, Aşkı Namütenahı, Sabrı Kebir, Hamiyi Müstazaf, Muhibbi Vahdet, Vesilei Necat. Sahibi Havzı Kevser, Zevci Fatımai Zehra El Betül, Gözler Nuru, Gönüller Süruru, Nuru Aşki Gönül, Yoluna Kurban Olduğumuz, Yüce Rasulullahın Kardeşi, Valisi, Vasisi, Dini Kemale erdirici, Fatihi Hayber, Kahramanı Hendek, Arslanı Bedir, İmam Ali, böyle yazsak kıyamete kadar yazabiliriz.

 • alevilik tarihi03.08.2004 - 13:42

  Alevilik; İmam Ali gibi olmak, onun gibi dünyaya bakmak, yaşamak, onu örnek almak, ona benzemektir. İnsan fiillerinde İmam Ali ile çelişen bir tarafı bulunanın Alevilik iddiası anlamsızdır. İmam Ali İslamın örnek bir şahsiyetidir. Onun hayatında İslama zıt hiç bir şey yoktur. İslama zıt davranışlar içerisinde bulunanlar nasıl Alevi olabilirler.

 • amerika02.08.2004 - 17:18

  Amerika demek insanlık için bir karabasan, bir talihsizlik, zülum, işkence, yokluk, sefalet, acı, keder ve kolları pislikten oluşmuş ve dünyayı kuşatmış bir ahtapot.

 • ırak02.08.2004 - 17:13

  Irak; Amerika çakallarına dünyayı dar eden, aslanlar yatağı bir memleket. Amerika emperyalizminin son tangosunu oynadığı ve yıkılacağı bir savaş meydanı.

 • hamas02.08.2004 - 17:09

  Mukaddes Mescidi Aksa ve bir islam vatanı olan filistini siyonist düşmandan kurtarmak için savaşan kahramanlardır.

 • milliyetçilik02.08.2004 - 17:07

  Milliyetçilik; Türkü sevmek, ama arab'a fars'a hiç bir millete düşman olmamak kaydıyla, kendisini diğer milletlerden üstün görmemek kaydıyla gerekli olan, aksi durumda zararlı olan bir vakıadır.

 • sosyalizm02.08.2004 - 17:01

  Sosyalizm; kapitalist sömürü ve zulmünün sonucu, insanlığın umut diye sarıldığı, ancak uygulanması hayal ve ütopyadan ibaret, tarihin müzesinde yerini almış bir ekonomik düşünce felsefesidir.

 • fethullah gülen02.08.2004 - 16:55

  Fetullah GÜLEN, Amerikanın ılımlı ıslam politikasını islam ülkelerine yayması için görevlendirdiği bir hoca, öyleki dünya ve islam ülkeleri bu politikalarla yumuşatılacakki amerika yumuşak, yumuşak, rahat, rahat yutsun. Amerika hakkındaki düşüncemiz ne ise onun emrindekiler içinde aynen geçerli.