Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Alp Aldatmaz
Alp Aldatmaz

BEDENİM ÖLSE BİLE, TÜRK'ÜN RUHU HEP YAŞAR........... ALP RUHU MAVİ GÖKTE, SONSUZLUKTA AT KOŞAR........

 • ADANA CEYHAN KARAKAYALI KÖYÜ10.11.2015 - 22:10

  Karakaya Yörük'leri Oguzlarin Yüregir boyunun alt koludur. Karakaya biyu Kayi'larda da bilinmesine ragmen, bu boy Kayi boyuna mensup degildir.  Kirim isgalindan sonra 1865'lerde Mersin Namrun (Çamliyayla'dan) önce Tarsus'a oradan da iskan emri gelince tüm çukurovaya dagilmislardir. Çok asiri kalabalik olmadiklari için, Toroslarda Bozdogan oymaklariyla birlikte bulunmuslardir.

 • serbest kürsü10.11.2015 - 20:18

  Atatürk diyorki; 'Bu ulusu ben değil içimizdeki ruh, damarımızdaki KAN kurtarmıştır.'

  Atatürk diyor ki; 'Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil KANda mevcuttur'

  Atatürk diyorki; 'Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur.'

  Atatürk diyorki; 'Bir memleketin, bir memleket halkının düşmandan zarar görmesi acıdır. Fakat kendi IRKından büyük tanıdığı insanlardan vefasızlık, felaket görmesi daha acıdır.'

  Atatürk diyorki; 'Yeni Türk devletinin, genç Türk Cumhuriyetinin temeli burada atıldı. Bu meydanda akan TÜRK KANları, bu gökte dolaşan şehit ruhları, devlet ve cumhuriyetimizin sonsuz bekçileridir.'

  Atatürk diyorki; 'Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. doğuşumdaki tek olağanüstülük TÜRK olarak dünyaya gelmemdir.' “

  Atatürk diyorki; 'Ülkeniz sizindir, Türkiye TÜRKlerindir'

  Ruhu sad olsun,

 • serbest kürsü30.09.2015 - 15:37

  Atölyeci abla, sinirlenme tamam. Çay içer misin.

 • abdullah gül30.09.2015 - 15:35

  Amerikanci siyasilerin çok yogun oldugu Túrkiye'deki, ender en tepeye çikan ingilizci bir siyasimiz. Exeter üniversitesi bos yere fahri doktora vermez.

 • Nihat Doğan30.09.2015 - 15:33

  bu hokkabazi 3-5 defa duydum, bunu gördükçe ne kadar üstün bir varlik oldugumuzu farketmiyor muyuz. Bu nasil bir gerizekali ya Rabbim.

 • serbest kürsü30.09.2015 - 15:28

  ilerde zengin olursam kürtlere bir antoloji sitesi kuracagim, kürtçülük yapmak için didinip duruyorlar, gidin kendi antoloji'nizi kurun. Burda Türkçe kullanim dili olduguna göre kabul gören kimlikte Túrk kimligidir. Etnik köken milliyetçiligini gidin kendi kuracaginiz antolojinizde yapin.
  Ezik kompleksliler:D

 • zal oğlu rüstem30.09.2015 - 15:25

  Zaloglu'nu bosverinde, Saka (iskit) Hakan'i Alp Er Tonga, bu Rüstemleri mahfetmis 70 savasin hepsinde yenmis.

  Zaloglu Rüstem'e kürt diyenler bunu iranda söylerse, iran'daki farslar onlari devletin tarihine muhalefetten devrim mahkemesinde yargilayip meydanda asarlar.

  Bu kürtler tam kro, Fars'larin herseyini sahiplenirler. Kütçe bile farsça iken, kelimeleri kürtçe diyerek her boku kürtçe diye lanse ederler.

  Farslar o kadar mühimdiler de, neden Türkler yönetti orayi 1000 senedir. Bugünkú iraní bile Türkler kurdu, farslar daha dün iktidar oldular.

 • serbest kürsü30.09.2015 - 02:43

  Allah sizi inandirsin, komunistler hiç degismedi.
  Hala 80 ihtilali döneminde yasiyorlar gibi, hala sag sol dónemindeler.

  Komunistler duygu sömürüsü yaparken, derler ki Erdal Eren daha 18 bile degildi.
  Peki sevgili komunistler, Adem Pekmezci komunistler tarafindan agir yarali olarak kurtuldugunda ilk saldirida daha 14 yasindaydi. ikinci sehit oldugu saldirida daha 15'ti.
  Erdal Eren 18'den küçük olan, yasi resit olmayan masum gençti de, ülkücü olan Adem Pekmezci masum insan evladi degil miydi?

  Komunistler kadinlara sonsuz saygi duyarlar, sanata da saygilari vardir.
  Bu yüzden evi basilarak otomatik silahlarla taranmisti Mürüvvet Kekilli komunistler tarafindan.
  Sanatçiydi ya, kadindi ya...

  Ya Figen Çöktü, Ya Ayse Çetinkaya... hepsi de kadin degiller miydi... ülkücülük suçtu... kadinda olsa öldürülmeliydi....

  Hele cezaevlerinde komunistler ne çok iskence görmüsler... sanki tabutluklara atilanlar ülkücü degildi, sanki sadece komunistler iskence górdü, sanki tek iskenceye maruz kalan onlardi.

  Velican Oduncu masum iken hapise atildiginda 14 yasindaydi, yillari hapiste geçti, tetikçiligi kabul etmedigi için, hiç ózgür kalamadan, yillar sonra öldúrúldú...

  Bu konulara tek tarafli bakmayi birakmali artik sol cenah...
  Zaman birbirimizi yeme eskileri kurcalama zamani degil...
  Emperyalizm ortak düsmanimiz... yillar sonra en azindan anlamis olmaliyiz ki, Amerika'da emperyalist, Rusya'da, Çin'de...

  Varmi hala bunu anlamamis olan..

 • serbest kürsü28.09.2015 - 18:49

  28 Eylül 1538'de Hizir Reis (Barbaros Hayreddin) komutasindaki Osmanli Türk Donanmasi kadirgalarla, Papa'nin kutsadigi haçli ittifakinin kalyonlarini Preveze'de denize gömmüstür.
  Ceneviz'in, Venedik'in, ispanyollarin, Malta Sövalyelerinin (Hospitalye, Templiyer) boylarini gördük.

  Ben 'Ridaniye' zaferiyim, sen 'Mercidabık'...
  'Vadi'üs-Seyl' ile açıldı 'Cebel'i Tarık'
  Kırk gemiyle geçti Hızır Reis preveze'yi...
  Susturdu Andre Dorya isimli gevezeyi...

  Akdeniz, tarihinde görmedi böyle savaş...
  Haçlı'nın kalyonları, kadırgalardan yavaş...
  Kat kat üstün haçlıya, Preveze bir destandır...
  Andre Dorya utanmaz, arlanmaz bir mestandır..(mestan:savruk, sarhoş)

  Bilip bilmeden Hızır'a Türk değildir diyen,
  Yıkılsın hem karşımdan, olsun bir fistan giyen,
  Oruç Reis'in karındaşı, Hızır bir Türk'tür...
  Oruç şehit olurken, Hızır'ın yaşı kırktır...

  Deryada korsanlarımızla alnımız aktır...
  Türk denizcilerin mazisi, güneşten paktır...
  Nasıl anlatılır bilmem ki, daha nicesi...
  Reislere dayanmaz, haçlının bir kalesi...

  (Bir Osmanli Rüzgari, siirimden alintidir)

  Alp Aldatmaz,

 • kürt tarihi28.09.2015 - 03:37

  En komik seylerden birisi, kürtlerin Anadolu'ya Türklerden evvel gelmis olmasi iddiasidir.
  Ki bu iddia dogru ise, kürtler hristiyandir. Çünkü Selçuklular gelmeden önce Roma imparatorlugunun ikiye bölünmesinden olusmus olan Bizans topraklarinda, Bizans'in müslüman bir tebaasi yoktu. Eger Selçuklulardan önce zaten Anadoludaydik diyorsaniz, Bizans'in hristiyan ahalisi olmus olmaniz gerekir.
  Ki siz buna da evet der hristiyanligi kabul edersiniz, Túrklerden evvel Anadoludaydik iddiasinda bulunabilmek için, fakat bu seferde baska konu olur yine kivirirsiniz, biz Túrklerden önce müslümandik dersiniz.

  Simdi eger Türklerden evvel müslüman idiyseniz, Bizans'in elinde olan Anadolu'da olmus olamazsiniz, çünkü Bizans müslüman azinlik güruh kabul etmiyordu topraklarinda.

  Kürtlere hala tarih uydurulamadi, devlet kurmayi bilmediklerinden, sürekli aileler súlaleler arasi eften püften mevzular için barbarliklar yapip birbirini öldürmek ve kan davasi güdüldügünden.

  Fakat üzülmeyin, dünyanin Türk düsmani tüm milletleri elbirligiyle size tarih uydurmaya çalisiyorlar. 2015'e yetismedi ama 3015'te kürt tarihi tamamlanacak, Holywood olmasa, Bollywood, o da olmadi Kro-wood kurulur, Los Angeles'in ermenileri sponsor olur, bulunur cani birseyler.

  Asurlar'i kürt yapamadik, çünkü paradokslar çikti ortaya, ee dedik, Asur'la savasmis olan Kommagene'yi kürt yapalim, ee tevekkeli degil, Kommagene'de hep eski yunanca adlar var, kürt yapilamiyor Antiokhos'lar Mitridat'lar...

  Med'leri kürt yapalim dedik, Pers'ler kiziyor.

  Durun bulucaz, olmadi evrim teorisinin maymun tekamül sistematiginden birseyler bulucaz, er geç bulucaz sakin olun.