Kültür Sanat Edebiyat Şiir

sağır oda sizce ne demek, sağır oda size neyi çağrıştırıyor?

sağır oda terimi Kenan Alpogan tarafından tarihinde eklendi

 • kurtlar vadısının küçük kardeşi allam ya bunlar kendılerını ne zannedıyor

 • Sanal Dr
  Sanal Dr

  Konu olarak bayağı ilginç olan,
  Ama Cüneyt Arkın filmlerini aratmayan sahneleriyle siyah poşetsiz izlenmeyecek bir dizi(midem kalkıyo da :))
  Hele o Irak çekimleri yok muydu, ne desen boş. Herifler ABD'yi yıktı geldi valla,
  Harbiden de cüneyt arkın abisi...

 • Ahmet Koşar
  Ahmet Koşar

  güzel bişşş hele konusu mükemmel ama aras abimiz iyi oynayamıyor. çok yapmacık ama yinede güzl. hele oğuz bey tam benlik bi herif.

 • Yavuz Selim
  Yavuz Selim

  izlemeye deger bu kadar dandik diziler arasinda seyredilecek tek dizi

 • Serkan Tez
  Serkan Tez

  Sağır oda gercekten ince ayrıntılardan olusan kendine öz nir nitelik üzerine kurulmus bir kurgu. Hersey o kadar özenli ki... Belki unutulanları hatırlatıyor. Benim daha önceki yazılarıma bakarsanız göreceksiniz ki hep aynı seyi söylüyorum: Nerdeyizz? Bu ülkenin değerlerini anlamak için cok gec kalmış olabilirsiniz. Ama araştırın. Eger ne varmış ki diyorsanız işte bu diziyi izleyin. Eminim ki yola cıkarak neler döndüğünü sonunda bulacaksınız. Ama hiç bir zaman stratejik konumun anlamını bilmeden kullanan kişilik ve karakter sahibi olmayan insanların durumuna düşmeyin. Sonunda göreceksiniz ki o kadar büyük o kadar yüce ve gercekten dünyanın merkezi stratejik konumu inanılmaz önem taşıyan bir ülkede yaşıyorsunuz. Düşünceleriniz ve sorularınız içinm mail ime yazabilirsiniz.

 • Alper İnal
  Alper İnal

  sağır odanın ilk bölümünde hasan aladağlı arabasıyla bir suikasta kurban gitti ve o sırada hasan alağdalının çantası suikast yapanlar tarafından alındı_(suikastı yapan hasan alağdalının sağ kolu)

  Çatlının yanından hiç ayırmadığı çantasıda kazadan sora neden ortaya çıkmadı__?

 • Sevde Türksever
  Sevde Türksever

  ewt ya çok anlamsız bişi anlamadım ama güsel bişi gibi

 • Sumeyya Ocal
  Sumeyya Ocal

  ve evet kurtlar vadisinden sonra sagır oda basladı tamam artık kesın emimin nur topu gibi bir derin devletimiz vardı artık büyüyo ya biz ne meraklıyız bir kaharmanınız olsun devleti illegal yollarla kurtarmaya calıssın bizde ağzımız acık bakalım ya kanun nizam hukuk sistemi...............?

 • Emre Dalgın
  Emre Dalgın

  sağır oda türkiye2nin gerçek olaylarını seyirciyle buluşturuyor ve kurtlar vadisinin devamı

 • Cem Sagol
  Cem Sagol

  kurtlar vadisi ekibinden.....
  yeni bir dizi daha......
  reyting garantili......

 • Muzaffer Zeybek
  Muzaffer Zeybek

  Sağır oda bir istihbarat terimidir.Dinlenemeyen bir mekanı belirtir.

 • Hakan Akbulak
  Hakan Akbulak

  'Sadece bir dizi film değil'

 • Rasim Resim
  Rasim Resim

  sağır oda herkes tarafından bilinene ama herkesin dışarıya çıktığı anadan itibaren duymadıkları örnek istanbul ziya paşa köşkü

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  Soner Yalçın'ın senaryosunu devlet destekli olarak yazdığı tamamı hayal ürünü olan,ancak izleyiclerin raytinglerini toplayabilmek için 'gerçeklik' süsü katılan dizi...Daha öncede belirttiğim gibi 1998 yılından günümüze kadar olan süreçte Türkiye devleti,ABD'nin Hollywood film sektörüne yaptırdığı gibi kendi film ve dizi sektörüne 'Osmanlıdan bağımsız yapay bir Türkiye tarihi' yarattırmanın derdine düşmüştür..Bilindiği gibi 1923 yılında kulunan Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı devletinin şanlı ve savaşçı tarihinin yanında fazlasıyla gölgede kalmıştır..Ülkedeki radikal ülkücüler bile Türkiyeden ziyade Osmanlıya karşı hayranlık beslemektedirler..Ancak Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye cumhuriyeti batı desteğini de arkasına alarak hep islam dininden bağımsız bir imaj çizmeyi kendisine hedef edinmiştir..İşte bu tip dizilerin mantar gibi çoğalmasının altında yatan neden, laik Türkiye cumhuriyeti için yaratılmak istenen yapay tarihtir..Bu yapay tarih neticesinde ülkemizde yaşayan insanlar Türkiye devletine karşı hayranlık besleyecekler ve devlete saygı duyacaklardır..Amaçlanan şey budur..Nasıl Hollywood film sektörü tüm dünyanın gözünde 'çok teknolojik,iyi teşkilatlanmış ve baş edilemez' bir CIA imajı yarattıysa,Türk dizi sektöründen de beklenen Türk insanın gözünde Türk derin devletine karşı bir hayranlık uyandıracak sinema filmerine yada dizilere imza atmasıdır..Devletin vermiş olduğu maddi ve manevi destekle Türk yapımcıları halkın gözünde Polat,Çakır,Memati gibi hayranlık uynadıracak hayali karekterler yaratmayı başarmışlardır..Ancak gerçekte,son yıllarda papağan gibi heryerde tekrarlanan 'Türk derin devleti' kelimesi,Batıya,İsrail'e ve onların gizli servislerine maşalık eden ve bu doğrultuda irticai faaliyetlerle de savaşan halktan gizli, ve antidemokratik bir oluşumdan başka birşey değildir..Meşhur Türk derin devletinin karşısında ise denge politikası izlemeye çalışan ve elini güçlendirmek için devlet mallarını 'körfez sermayesine ve yeşil sermayeye' satmaya çalışan Ak parti hükümeti vardır..Dini hareketlere karşı olan Türk derin devleti,AK partinin bu hamlelerine ses çıkarmamaktadır..Çünkü AK partinin 'islamcı' sandığı körfez sermayesi esasında kaynağını yahudi sermayesinden alan paravan bir fondan başka birşey değildir..Yani dolaylı olarak ülkemizde halkın malı olan birçok kuruluşu su parasına satın alan yine meşhur Türk derin devletinin efendisi olan güçlerdir..Bu iki grup arasındaki savaşta ise olan halka olmuştur..başka birşey değil.
  Dizinin konusuna ise bakıldığında saçmalıktan geçilmiyor..Nazi altınları bir Türkteymiş de Türk de İstanbuldaymış..Dünyanın en önemli gizli servisleri bu altınlar için İstanbul'da kapışmış...Senaryoya baktığınız zaman Batman yada Superman filmlerinden daha fantastik bir dizi filmle karşılaşıldığı açıkça görünüyor..Nazi altınlarının bir Türkde ne işi var? Kanın gövdeyi götürdüğü bir zamanda bir Türkün Almanya'da ne işi var? O kadar çok altın ikinci dünya savaşında Almanya'dan Türkiye'ye işgalci ordulara ve yerel çetelere yakalanmadan nasıl taşınabilir? Naziler nasıl olur da bu altınları bırakın naziliği,Alman bile olmayan birine emanet edebilir? Nazilerin bu şekilde altınları vardı bu doğru ama savaştan sonra bu altınların tümüne müttefikler ve Sovyetler Birliği tarafından 'savaş tazminatı' olarak el konulmuştur..Soner Yalçın biraz Avrupa tarihi çalışmalı bence..Türk Tarihini iyi bildiği için Kurtlar Vadisi gibi gerçeğe yakın yalanlar söylemede üstüne yok ama Avrupa tarihinde sınıfta kalır..Çünkü dizinin konusu saç-baş yolduracak düzeyde saçmalıklarla dolu..