Kültür Sanat Edebiyat Şiir

ordu sizce ne demek, ordu size neyi çağrıştırıyor?

ordu terimi Cem Nizamoglu tarafından 25.10.2003 tarihinde eklendi

 • Derviş Güneş
  Derviş Güneş01.12.2009 - 03:11

  TÜRKİYEDE EN YÜKSEK BURJUVA SINIFI

 • Erdem Ülkün
  Erdem Ülkün24.04.2009 - 03:57

  Ordu'nun dereleri aksa yukarı aksa

  Vermem seni ellere Ordu üstüme kalksa
  1970 askeri darbesinde radyolarda yasaklanan türkü

 • Tülin Mermer
  Tülin Mermer18.11.2007 - 22:15

  ordu aklıma ilk gelen şey nedense büyük Hun Devletidir

 • Tahsin Çayıroğlu
  Tahsin Çayıroğlu22.08.2007 - 10:24

  KARADENİZ'İN ORTA YERİNDE YER ALAN DENİZİ,MAVİSİ,YEŞİLİ,FINDIĞI BOL ŞİRİN BİR VİLAYET. KÜLTÜRÜ İLE ORTA ANDOLU, DOĞU VE BATI KARADENİZ'İN BİR SENTEZİ OLAN MEMLEKETİM! ! ! ! ! ! ! !

 • Melek Gür
  Melek Gür09.04.2007 - 16:19

  ordu bu ülkenin temelidir..ülkemizde bir ordu olması.. aslında dünyanın merkezi olmamızdan kaynaklanıyor tabiki bizde isteriz ordusuz bir ülke ama bu imkansızdır..ama gurur duyulacak bir durumdur ki ordu dünyanın en ii kara kuvvetleri ordusudur..hala ülke olarak türkiye olarak varlığımızı sürdürebiliyorsak buda güçlü bir orduya sahip olmamaızdan kaynaklanır..

 • Osman Yurdakul
  Osman Yurdakul09.03.2007 - 19:19

  ordu bir ülkenin en önemli unsurudur.zmanında süleyman dmirel b.ecevit gibi devlet adamlarına derin devlet nedir diye soruldugunda 'ordu' cevabını vermişlerdir.

 • Hakan Akbulak
  Hakan Akbulak13.01.2007 - 23:16

  Dünya savaş tarihinde,doğaya karşı savaşmış tek ordu; Türk Ordusu’dur…
  Fakat,mağlup olmuştur:
  Sarıkamış’ta…

 • Ahmet Mete Kaplan
  Ahmet Mete Kaplan07.12.2006 - 18:45

  türklüğümle gurur duyuyorum ama türk ordusuyla utanıyorum. şehit düşen askerlerimizin annesi türbanlı diye cumhuriyet bayramı resepsiyonuna alınmasına kızıp resepsiyonu terk eden paşaları ordumuzun başında görmek istemiyoruz... zaten şehit cenazelerine bir bakın gözyaşı döken annelerimiz hepsi türbanlı. madem bu ordu türbanlıları sevmiyor o zaman hangi hakla çocuklarını askere alıyor. bence türk ordusu allah göstermesin bir savaş olsa bizi koruyacak güce sahip değil güçlü ordu sadece silahıyla değil inancıyla savaşmalı bizim ordumuzda inanç yok. inançlı subaylarda zaten hemen ordudan uzaklaştırılıyor. yazık biz bu vatanı tekbirle kazandık viski içen subaylarla seğil. bende askerlik yaptım ama bana askerliği soranlara ömrümden çalınan 18 ay diyorum çünkü ben askerlikte halkımıza değil subaylara hizmet ettim. birşey daha var dünyada harcamaları kontrol altında tutulmayan tek ordu bizim ordumuz devlet hazinesinden istediği kadar para alan askerler bu paraların nerelere harcandığüı konusunda kimseye hesap vermiyorlar. peki ben bu ülkeye vergi ödüyorum benim ödediğim bu vergilerde orduya aktarılıyor ben ödediğim verginin nereye harcandığını bilme hakkına sahip değilmiyim. söze gelince türk ordusu yenilmezmiş 22 yıldır bir avuç pkk lıyı temizleyemeyen ordu nasıl güçlü oluyor anlayamıyorum? ondan sonrada şehit düşen askerlerin ardından vatan sağolsun diyorlar vatan sağolsunda ataş düştüğü yeri yakıyor sayın paşalar sizin işe yaramaz savaş taktikleriniz yüzünde hergün askerlerimiz şehit düşüyor. yazık bu vatanın evlatlarına ımarı ordumuzun başına müslüman bir türk geçer. unutmadan yaşar büyükanıtın yahudi dönmesi olduğu belgelerle ispatlandı bir yahudi dönmesi müslüman tüklerin ordusunun paşası utanç verici bir durum atamız yaşasaydı herhalde adam bu seferde kahrından ölürdü.

 • Mahmut Gencer
  Mahmut Gencer10.11.2006 - 00:01

  çok acayip bir karadeniz şehri

 • Bay Grey
  Bay Grey08.10.2006 - 22:21

  Dünyanın en seçkin on ordusu şöyle sıralanıyormuş.
  1-United States
  2-China
  3-Israel
  4-India
  5-Russia
  6-Korea, South
  7-Korea, North
  8-United Kingdom
  9-Turkey
  10-Pakistan