Kültür Sanat Edebiyat Şiir

çerkes kızı sizce ne demek, çerkes kızı size neyi çağrıştırıyor?

çerkes kızı terimi Yusuf Altan Altınok tarafından tarihinde eklendi

 • Kadir Yıldız
  Kadir Yıldız

  hepsi istisnasız güzel bayanlar olmakla kalmayıp asillerdir. evlenmek isteyen beylere duyurulur..

 • Canan Karaçay
  Canan Karaçay

  bende bir çerkez kızıyım abaza boylarından çerkez kızları bugüne kadar hep güzellikleriyle ve zarafetleriyle nam salmışlardır her milletin iyiside vardır kötüsüde fakat çerkezlerin geneli iyi eşine ve ailesine bağlı insanlardır..

 • Aynur Serbest
  Aynur Serbest

  çerkez kızı asildir,çerkez kızı çalışkandır,çerkez kızı fedakardır,çerkez kızı herkesten üstündür,çerkez olmak bir şereftir..

 • Ahmet Cansever
  Ahmet Cansever

  çerkes kızı bence bir türk erkeğine verdiği sözlerden cayacak kadar sefil ona kendini teslim ettiktekten sonra ondan ailem istemiyor diyecek kadar aciz zavallı ve ihanet sahibidir en azından benim tanıdığım çerkes kızı böyleydi ama hapsi böylemidir bilmem 28 yaşına girdim göksunluyum beğendiğim kızlarda genelde çerkes veya çeçen çıkıyo ben de bunu anlamıyorum imtihan dünyasında yaşadığımız için zannedersem tabi sözlerim çerkeslerin hepsini kapsamıyo benimtanıdığım çerkes öğretmendi ama yukarıda saydığım şeyleri bana yaptı Allah hayırlısını nasip etsinde bence insanın çerkes türkü yok insanlık önemli üstünlük ancak insani meziyuetlerle olur bunu bilmeyen çerkes varsa öğrensin ve kimselerin duyguları ile oynamasınlar

 • Numan Say
  Numan Say

  Çerkez kızları asil, güzel, sadıktırlar. Fakat aşırı megaloman ve gerçek değerleri gözardı edeler.Aynı zamanda bir çerkez ile evlenmektense başkalarını tercih ederler. Anneleri de bunu salık verir kızlarına. Hep bana rabbana derler sonra evleninceye kadar. Akılları bir karış havadadır. Bilmezler ki hiç kimse onlara bir çerkez erkeğinin vereceği değer gerçekte vermez. Ancak onlar başkalarının onlara sunduğu alakadan görmez olurlar unuturlar. Bir çerkezin bir rus kızını kabullenmesi zordur geçmişini biliyorsa. Ancak ruıs kızlarının çerkez kızlarından çok daha iyi olduğu öyle özellikler var ki. Çerkez kızlarının umarsızlıkları yüzünden çerkez erkekleri de başkarı ile evlenmekte. Bugün 3.000.000. çerkez varsa gelecekte çerkezlik sadece melez bir ırktan ibaret olacak.

 • Hasan Menem
  Hasan Menem

  Çerkez kızı bir asaletin bir tavrın bir güzelligin simgesidir
  her türkmen erkeginin hayal prensesidir.Tüm çerkezlere sevgilerimle

 • Ayhan Uluğ
  Ayhan Uluğ

  çerkes kızı asalet demek,tepeden tırnağa onur demek,şeref demek,sevda demek,ana demek,yar demek..her şeyden dahada önemlisi anlam demek,ama onu gerçekten anlayabilmek demek...ayhanulug@gmail.com..tüm çerkeslere selam olsun

 • Esra Erdem
  Esra Erdem

  çerkez kızı asildir.

 • Ahmet Çekiç
  Ahmet Çekiç

  ya boş yere yazılıp çiziliyo çerkezzlik zaten bi ayrıcalık birdee kızları tabiki farklı ne rusu ne ruletii çerkez kızlarıhep sinden güzel dir bazıları abartmış yazdıklarını ama gerek siz

 • Sinemis Şeker
  Sinemis Şeker

  arkadaslar yorum ları okudum neyi anlatmaya calısıyosunuz size rus kızları daha güsel geleilir kimi de cerkes kızı olsun 1 trilyon borcum olsun der herkesin grüşü farklı rus kızları namuslarına sahip olamadık ları ve bazı ihtiyaclarınızı karsıladık ları için size cazip geliodur on kişiye sorun rustan mı kadın olur cerkesten mi die %100 çerkes diceklerdir çünki bizler namusumuz için yasayan insanlarız

 • Sinemis Şeker
  Sinemis Şeker

  çerkes kızı uykudaki haliyle bile asildir.bir adge pşaşe oldugum için onur ve grur duyuyorum.adetleri,dansları,yemekleri,kişilikleri her bakımdan toplumumuz da el üstünde tutulmalıdır.ama ne yazıkkı her kesin adetinin yöresinin bişeyleri tvlerde bangır bangır bagrırken çerkesler tv ye bile çıkmı yo veya cıkarıllmıo

 • Fatih Nart
  Fatih Nart

  Çerkeskızı candır

 • Fatih Nart
  Fatih Nart

  çerkeskızı candır :)

 • Büşra Deniz
  Büşra Deniz

  ÇERKZ KIZI ÖZÜNE,ATASINA SAGYILI OLMALI. BENDE BİR ÇERKEZ KIZI KOLDUGUM İÇİN NASIL NERDE DAWRANILMASI GEREKTİGİNİ BİLMESİ LAZIM ÇEKRZ KIZI OLMAK ZATEN AYRI BİR GURUR

 • Özlem Ceylan
  Özlem Ceylan

  bakın bugün buraya üye oldum okuduklarımın bir kısmı hiç hoşuma gitmedi çünkü.Ben düzceli bir çerkez kızıyım.ÇERKEZ KIZLARINI BANA SORARSANIZ ASLA BİR RUS KIZIYLA KARŞILAŞTIRAMAZSINIZ.Biz çerkezler güzel olmasına güzeliz ama asla ihanet etmeyiz ucuz şeyler için kendimizi evimizi ailemizi ve ŞEREFİMİZİ SATMAYIZ.Etrafın da ki ruslara bak anlarsın ne demek istediğimi.ASALET VE ŞEREF BENİM GÖRSELLİĞİM DIŞINDA EN BÜYÜK GÜZELLİĞİMDİR.BOYUMDA UZUN GÖZLERİM BÜYÜK VE ÇEKİK VE BELİRGİN BİR YÜZÜM VAR BEN ÇERKEZİM DİYE BAĞIRAN VE EN ÖNEMLİSİ BEN BİR CEMGUYUM YANİ SAVAŞÇI BİR ÇERKEZ BOYUNUN SON FERDİYİMİ.DEDEM ÇOK RUS ÖLDÜRMÜŞ SAVAŞTA......

 • Uğur Şamil Tuğrul
  Uğur Şamil Tuğrul

  Aslına çekmiş bir çerkez kızı varsa haber verin de gözü kapalı talip olalım..

 • Hüseyin Demir
  Hüseyin Demir

  cerkez kizi güzel oldugu kadar kültürüne örf ve adetlerine türk geleneklerine cok baglidirlar eslerine aile kavramina cok sadik namusuna cok duskün olduklari bilinmektedir su fani dünyada esine cok sadik ve bagli bir es isteyen cerkez kökenli türk bir kizla evlenip yuva kurmali insana mutluluk verirler hayat dolu insanlardir
  IYI BIR YUVA KURMAK ICIN CERKEZ KIZI ARANMAKTAYIZ:SAYGILAR DÜRÜST VE GERCEKCI OLANLAR YAZABILIRLER rumumuz siranli29

 • Şamil Yalçın
  Şamil Yalçın

  zerafeti,edebi,kendine güveni.

 • Pelin
  Pelin

  cerkes kızı tam manasiyla guzelligi cagrıstırrıyor 2 tane cerkes arkadsim var hangisi daha guzel karar veremedim bu arada cerkesler de slav ırkındandır sadece topraklarında kalamadıkları icin pek cogu genlerini muhafaza edememistir.

 • Sibel Bayrak
  Sibel Bayrak

  cerkez kizlari cennet hurilerinin dünyadaki nisa taifesine yansimasidir..

  Zeki ASİL GÜsel ve narin bi yapıları vardır. Gururlu ve özgürdürler. Namuslu hamarat Ve çok saygılıdırlar

 • Derya Hasdemir
  Derya Hasdemir

  hem çeçen hem çerkez yada genel ifadesiyle bütün kafkas halkları güzeldir.Allah özel bir güzellik bahşetmiştir.Ama herşeyden önemlisi çeçen ve çerkez kadınlarının namuslu ahlaklı ve geleneklerine bağlılığı terbiyesi önemlidir.

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  'kendimizi hiç bir şey sanmıyoruz hele hele de hollywood oyuncuları asla sanmıyoruz emin olun yanımızdan geçemez.'. DEMİŞ ARKADAŞIMIZ.
  ANCAK DEVAMINDA DA kızların kibirli gibi görünmelerine neden olan şey kendilerine olan güvenin son ulaşabileceği noktada olmasıdır.DEMİŞ.BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU..

  TÜRKİYEDE İKLİM VE BENZERİ YAŞAM KOŞULLARINDAN DOLAYI PEK GÜZEL KADIN YOKTUR.SADECE BALKANLARDAN GELEN SLAV ASILLILAR GÜZELDİR.(MAKEDON-POMAK-BOŞNAK) DİĞERLERİ GENELDE ÇİRKİNDİR.ÇERKESLERİN TÜRK KIZINDAN TEK FARKI BİRKAÇ CM UZUN OLMALARI VE KENDİLERİNE BİRAZ DAHA BAKMALARIDIR.ÖZGÜVENLERİNİN RUH HASTALIĞI BOYUTLARINDA OLMASI TÜRK KIZLARINDA DA GÖRÜLEN CİDDİ BİR RAHATSIZLIKTIR.KEÇİNİN OLMADIĞI YERDE KOYUNA ABDURRAHMAN ÇELEBİ DENİR ZATEN.

  HER ZAMAN SÖYLERİM 1 TÜRK+1 ÇERKES KARIM OLACAĞINA ÇEYREK RUS SEVGİLİM OLSUN.

 • Janserey Agaoglu
  Janserey Agaoglu

  çerkez kızı en başta terbıyeli,namuslu,sadık ve aileye önem veren..son derece bakımlı ve güzel..uzun bacaklı,iri gözlü,kibar ve ince yapılı,son derece alımlı ve çekicidirr...

 • Laşin Tsey
  Laşin Tsey

  hangi rus kızı için şarılar şiirler yazılmış ki....onlar popülerliği başka şeylrden kaynaklanıo(bi çoğu) çerkes kızlarının çoğu geleneklere yani xabze ye göre yetişmiştir gerçi yazıcaklarımı arkadaş yazmış benim yinelememe gerek yok aynen katılıyorum adige arkadaşa :)

 • Serap Kul
  Serap Kul

  kendimizi hiç bir şey sanmıyoruz hele hele de hollywood oyuncuları asla sanmıyoruz emin olun yanımızdan geçemez..bence bilmeden konu hakkında yorum yapmayın..kızların kibirli gibi görünmelerine neden olan şey kendilerine olan güvenin son ulaşabileceği noktada olmasıdır.. güzellik konusuna gelince ben çirkin bir çerkes kızı görmedim şimdiye kadar ama bu genetik olarak hele hele de ruslarla kıyaslanmamız hatta ve hatta alay konusu gibi ifade edilmemz kadar terbiyesizce bir şey olamaz..o ruslar yüzünden 5 milyon çerkes masum öldü zulüm yaşadı vatanlarından koparılıp atıldılra lütfen bilerek yazın..! !
  xabze(adet) bilen bir çerkes kızı zaten o sıfata uygun yetişmiştir ve nerede olursa olsun o sorumluluk ile hareket eder. bunu o töre ve geleneklleri bilmeden konuşmak komik ve yersiz olur.. çerkeslerde bayanın yeri ve önemi başka hiç bir kültürde belki o kadar önemli olmamıştır.el sütünde tutulan kızlar ve bayanlar ailede de hep binlerce yıldır söz hakkına sahip dinlenen fikirlerine değer verilen bireyler olmuştur.ayrıca çerkes kızı bir etiket bir karizma yapma sıfatı diildir olmamalıdır.. bunu kulllanan sözünona ünlü ama çerkeslikle uzaktan yakından alakaıs olmayan o çerkes kızıyım diyen ünlülere burdan selam olsun...! !

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  kendini cathreen zeta jones sanan türk kızlarından bir kaç santim uzun olmaları dışında hiç bi farkı olmayan kendini monica belluci sanan kızlar.

  bunlarla da karşılaşıldığında arkaya bakılmadan kaçılmalı, rus hatunların ortamlarına akılmalıdır. bir türk karım + bir çerkes karım olacağına çeyrek rus sevgilim olsun.

 • Fatoş Kara
  Fatoş Kara

  Bir çoğu megaloman, ukala, havalı, çok bilmiş ve bilimum benzeri özellikleri taşır. Ben bu gruptamıyım? E tabi bazen. Bunlar güzellikten mi kaynaklanıyor? Tartışılır. Amma velakin güzelizdir be.

 • Cufu Cuf
  Cufu Cuf

  iyi bişeydir herhal yaşamak lazım dio lar

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş

  türklerde 20 kızdan 1 i güzeldir,güzeli çok güzel, çirkini çok çirkindir.ortası olmaz.
  çerkeslerde 20 kızdan 1 i güzeldir,güzeli çok güzel, çirkini çok çirkindir.ortası olmaz.

  ruslarda 20 kızdan yaklaşık 16 sı güzeldir.orda güzellik oranı çok yüksek olduğu için ortalamaya vurunca çoğu güzeldir.

  bizimkilerin kaprisi çekilmez. çeksen de emeğinin karşılığını alamazsın.en fazla aydan şener,tuba atav ayarında bi hatunla takılırsın.(o da zor yani)

  ama rus hem o kadar kapris yapmaz,germez,hem emeğinin karşılığını faiziyle alırsın hem de nicole kidman,anna nicole smith ayarında hatunla takılırsın namın yürür.

  her zaman söylerim. bir türk+bir çerkes sevgilim olacağına çeyrek rus sevgilim olsun.

 • Wumar
  Wumar

  Setenay Guaşe, Goşeneğu Çerase, Türkan Şoray ve bilimum asalet abideleri.