Kültür Sanat Edebiyat Şiir

çerkes kızı sizce ne demek, çerkes kızı size neyi çağrıştırıyor?

çerkes kızı terimi Yusuf Altan Altınok tarafından 23.05.2005 tarihinde eklendi

 • Kadir Yıldız
  Kadir Yıldız 29.01.2015 - 14:48

  hepsi istisnasız güzel bayanlar olmakla kalmayıp asillerdir. evlenmek isteyen beylere duyurulur..

 • Canan Karaçay
  Canan Karaçay 30.03.2010 - 16:21

  bende bir çerkez kızıyım abaza boylarından çerkez kızları bugüne kadar hep güzellikleriyle ve zarafetleriyle nam salmışlardır her milletin iyiside vardır kötüsüde fakat çerkezlerin geneli iyi eşine ve ailesine bağlı insanlardır..

 • Aynur Serbest
  Aynur Serbest 13.02.2010 - 00:07

  çerkez kızı asildir,çerkez kızı çalışkandır,çerkez kızı fedakardır,çerkez kızı herkesten üstündür,çerkez olmak bir şereftir..

 • Ahmet Cansever
  Ahmet Cansever 29.07.2009 - 16:53

  çerkes kızı bence bir türk erkeğine verdiği sözlerden cayacak kadar sefil ona kendini teslim ettiktekten sonra ondan ailem istemiyor diyecek kadar aciz zavallı ve ihanet sahibidir en azından benim tanıdığım çerkes kızı böyleydi ama hapsi böylemidir bilmem 28 yaşına girdim göksunluyum beğendiğim kızlarda genelde çerkes veya çeçen çıkıyo ben de bunu anlamıyorum imtihan dünyasında yaşadığımız için zannedersem tabi sözlerim çerkeslerin hepsini kapsamıyo benimtanıdığım çerkes öğretmendi ama yukarıda saydığım şeyleri bana yaptı Allah hayırlısını nasip etsinde bence insanın çerkes türkü yok insanlık önemli üstünlük ancak insani meziyuetlerle olur bunu bilmeyen çerkes varsa öğrensin ve kimselerin duyguları ile oynamasınlar

 • Numan Say
  Numan Say 10.05.2009 - 22:07

  Çerkez kızları asil, güzel, sadıktırlar. Fakat aşırı megaloman ve gerçek değerleri gözardı edeler.Aynı zamanda bir çerkez ile evlenmektense başkalarını tercih ederler. Anneleri de bunu salık verir kızlarına. Hep bana rabbana derler sonra evleninceye kadar. Akılları bir karış havadadır. Bilmezler ki hiç kimse onlara bir çerkez erkeğinin vereceği değer gerçekte vermez. Ancak onlar başkalarının onlara sunduğu alakadan görmez olurlar unuturlar. Bir çerkezin bir rus kızını kabullenmesi zordur geçmişini biliyorsa. Ancak ruıs kızlarının çerkez kızlarından çok daha iyi olduğu öyle özellikler var ki. Çerkez kızlarının umarsızlıkları yüzünden çerkez erkekleri de başkarı ile evlenmekte. Bugün 3.000.000. çerkez varsa gelecekte çerkezlik sadece melez bir ırktan ibaret olacak.

 • Hasan Menem
  Hasan Menem 11.04.2009 - 17:26

  Çerkez kızı bir asaletin bir tavrın bir güzelligin simgesidir
  her türkmen erkeginin hayal prensesidir.Tüm çerkezlere sevgilerimle

 • Ayhan Uluğ
  Ayhan Uluğ 27.12.2008 - 18:10

  çerkes kızı asalet demek,tepeden tırnağa onur demek,şeref demek,sevda demek,ana demek,yar demek..her şeyden dahada önemlisi anlam demek,ama onu gerçekten anlayabilmek demek...ayhanulug@gmail.com..tüm çerkeslere selam olsun

 • Esra Erdem
  Esra Erdem 27.11.2008 - 12:32

  çerkez kızı asildir.

 • Ahmet Çekiç
  Ahmet Çekiç 22.11.2008 - 03:38

  ya boş yere yazılıp çiziliyo çerkezzlik zaten bi ayrıcalık birdee kızları tabiki farklı ne rusu ne ruletii çerkez kızlarıhep sinden güzel dir bazıları abartmış yazdıklarını ama gerek siz

 • Sinemis Şeker
  Sinemis Şeker 27.09.2008 - 00:11

  arkadaslar yorum ları okudum neyi anlatmaya calısıyosunuz size rus kızları daha güsel geleilir kimi de cerkes kızı olsun 1 trilyon borcum olsun der herkesin grüşü farklı rus kızları namuslarına sahip olamadık ları ve bazı ihtiyaclarınızı karsıladık ları için size cazip geliodur on kişiye sorun rustan mı kadın olur cerkesten mi die %100 çerkes diceklerdir çünki bizler namusumuz için yasayan insanlarız

 • Sinemis Şeker
  Sinemis Şeker 26.09.2008 - 23:50

  çerkes kızı uykudaki haliyle bile asildir.bir adge pşaşe oldugum için onur ve grur duyuyorum.adetleri,dansları,yemekleri,kişilikleri her bakımdan toplumumuz da el üstünde tutulmalıdır.ama ne yazıkkı her kesin adetinin yöresinin bişeyleri tvlerde bangır bangır bagrırken çerkesler tv ye bile çıkmı yo veya cıkarıllmıo

 • Fatih Nart
  Fatih Nart 17.09.2008 - 18:21

  Çerkeskızı candır

 • Fatih Nart
  Fatih Nart 17.09.2008 - 18:20

  çerkeskızı candır :)

 • Büşra Deniz
  Büşra Deniz 15.09.2008 - 22:13

  ÇERKZ KIZI ÖZÜNE,ATASINA SAGYILI OLMALI. BENDE BİR ÇERKEZ KIZI KOLDUGUM İÇİN NASIL NERDE DAWRANILMASI GEREKTİGİNİ BİLMESİ LAZIM ÇEKRZ KIZI OLMAK ZATEN AYRI BİR GURUR

 • Özlem Ceylan
  Özlem Ceylan 02.09.2008 - 18:47

  bakın bugün buraya üye oldum okuduklarımın bir kısmı hiç hoşuma gitmedi çünkü.Ben düzceli bir çerkez kızıyım.ÇERKEZ KIZLARINI BANA SORARSANIZ ASLA BİR RUS KIZIYLA KARŞILAŞTIRAMAZSINIZ.Biz çerkezler güzel olmasına güzeliz ama asla ihanet etmeyiz ucuz şeyler için kendimizi evimizi ailemizi ve ŞEREFİMİZİ SATMAYIZ.Etrafın da ki ruslara bak anlarsın ne demek istediğimi.ASALET VE ŞEREF BENİM GÖRSELLİĞİM DIŞINDA EN BÜYÜK GÜZELLİĞİMDİR.BOYUMDA UZUN GÖZLERİM BÜYÜK VE ÇEKİK VE BELİRGİN BİR YÜZÜM VAR BEN ÇERKEZİM DİYE BAĞIRAN VE EN ÖNEMLİSİ BEN BİR CEMGUYUM YANİ SAVAŞÇI BİR ÇERKEZ BOYUNUN SON FERDİYİMİ.DEDEM ÇOK RUS ÖLDÜRMÜŞ SAVAŞTA......

 • Uğur Şamil Tuğrul
  Uğur Şamil Tuğrul 20.08.2008 - 19:32

  Aslına çekmiş bir çerkez kızı varsa haber verin de gözü kapalı talip olalım..

 • Hüseyin Demir
  Hüseyin Demir 04.04.2008 - 02:00

  cerkez kizi güzel oldugu kadar kültürüne örf ve adetlerine türk geleneklerine cok baglidirlar eslerine aile kavramina cok sadik namusuna cok duskün olduklari bilinmektedir su fani dünyada esine cok sadik ve bagli bir es isteyen cerkez kökenli türk bir kizla evlenip yuva kurmali insana mutluluk verirler hayat dolu insanlardir
  IYI BIR YUVA KURMAK ICIN CERKEZ KIZI ARANMAKTAYIZ:SAYGILAR DÜRÜST VE GERCEKCI OLANLAR YAZABILIRLER rumumuz siranli29

 • Şamil Yalçın
  Şamil Yalçın 14.12.2007 - 00:25

  zerafeti,edebi,kendine güveni.

 • Pelin
  Pelin 17.11.2007 - 00:00

  cerkes kızı tam manasiyla guzelligi cagrıstırrıyor 2 tane cerkes arkadsim var hangisi daha guzel karar veremedim bu arada cerkesler de slav ırkındandır sadece topraklarında kalamadıkları icin pek cogu genlerini muhafaza edememistir.

 • Sibel Bayrak
  Sibel Bayrak 18.09.2007 - 05:56

  cerkez kizlari cennet hurilerinin dünyadaki nisa taifesine yansimasidir..

  Zeki ASİL GÜsel ve narin bi yapıları vardır. Gururlu ve özgürdürler. Namuslu hamarat Ve çok saygılıdırlar

 • Derya Hasdemir
  Derya Hasdemir 02.09.2007 - 17:25

  hem çeçen hem çerkez yada genel ifadesiyle bütün kafkas halkları güzeldir.Allah özel bir güzellik bahşetmiştir.Ama herşeyden önemlisi çeçen ve çerkez kadınlarının namuslu ahlaklı ve geleneklerine bağlılığı terbiyesi önemlidir.

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş 30.08.2007 - 17:20

  'kendimizi hiç bir şey sanmıyoruz hele hele de hollywood oyuncuları asla sanmıyoruz emin olun yanımızdan geçemez.'. DEMİŞ ARKADAŞIMIZ.
  ANCAK DEVAMINDA DA kızların kibirli gibi görünmelerine neden olan şey kendilerine olan güvenin son ulaşabileceği noktada olmasıdır.DEMİŞ.BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU..

  TÜRKİYEDE İKLİM VE BENZERİ YAŞAM KOŞULLARINDAN DOLAYI PEK GÜZEL KADIN YOKTUR.SADECE BALKANLARDAN GELEN SLAV ASILLILAR GÜZELDİR.(MAKEDON-POMAK-BOŞNAK) DİĞERLERİ GENELDE ÇİRKİNDİR.ÇERKESLERİN TÜRK KIZINDAN TEK FARKI BİRKAÇ CM UZUN OLMALARI VE KENDİLERİNE BİRAZ DAHA BAKMALARIDIR.ÖZGÜVENLERİNİN RUH HASTALIĞI BOYUTLARINDA OLMASI TÜRK KIZLARINDA DA GÖRÜLEN CİDDİ BİR RAHATSIZLIKTIR.KEÇİNİN OLMADIĞI YERDE KOYUNA ABDURRAHMAN ÇELEBİ DENİR ZATEN.

  HER ZAMAN SÖYLERİM 1 TÜRK+1 ÇERKES KARIM OLACAĞINA ÇEYREK RUS SEVGİLİM OLSUN.

 • Janserey Agaoglu
  Janserey Agaoglu 11.08.2007 - 04:12

  çerkez kızı en başta terbıyeli,namuslu,sadık ve aileye önem veren..son derece bakımlı ve güzel..uzun bacaklı,iri gözlü,kibar ve ince yapılı,son derece alımlı ve çekicidirr...

 • Laşin Tsey
  Laşin Tsey 02.07.2007 - 15:57

  hangi rus kızı için şarılar şiirler yazılmış ki....onlar popülerliği başka şeylrden kaynaklanıo(bi çoğu) çerkes kızlarının çoğu geleneklere yani xabze ye göre yetişmiştir gerçi yazıcaklarımı arkadaş yazmış benim yinelememe gerek yok aynen katılıyorum adige arkadaşa :)

 • Serap Kul
  Serap Kul 01.07.2007 - 00:32

  kendimizi hiç bir şey sanmıyoruz hele hele de hollywood oyuncuları asla sanmıyoruz emin olun yanımızdan geçemez..bence bilmeden konu hakkında yorum yapmayın..kızların kibirli gibi görünmelerine neden olan şey kendilerine olan güvenin son ulaşabileceği noktada olmasıdır.. güzellik konusuna gelince ben çirkin bir çerkes kızı görmedim şimdiye kadar ama bu genetik olarak hele hele de ruslarla kıyaslanmamız hatta ve hatta alay konusu gibi ifade edilmemz kadar terbiyesizce bir şey olamaz..o ruslar yüzünden 5 milyon çerkes masum öldü zulüm yaşadı vatanlarından koparılıp atıldılra lütfen bilerek yazın..! !
  xabze(adet) bilen bir çerkes kızı zaten o sıfata uygun yetişmiştir ve nerede olursa olsun o sorumluluk ile hareket eder. bunu o töre ve geleneklleri bilmeden konuşmak komik ve yersiz olur.. çerkeslerde bayanın yeri ve önemi başka hiç bir kültürde belki o kadar önemli olmamıştır.el sütünde tutulan kızlar ve bayanlar ailede de hep binlerce yıldır söz hakkına sahip dinlenen fikirlerine değer verilen bireyler olmuştur.ayrıca çerkes kızı bir etiket bir karizma yapma sıfatı diildir olmamalıdır.. bunu kulllanan sözünona ünlü ama çerkeslikle uzaktan yakından alakaıs olmayan o çerkes kızıyım diyen ünlülere burdan selam olsun...! !

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş 21.06.2007 - 21:58

  kendini cathreen zeta jones sanan türk kızlarından bir kaç santim uzun olmaları dışında hiç bi farkı olmayan kendini monica belluci sanan kızlar.

  bunlarla da karşılaşıldığında arkaya bakılmadan kaçılmalı, rus hatunların ortamlarına akılmalıdır. bir türk karım + bir çerkes karım olacağına çeyrek rus sevgilim olsun.

 • Fatoş Kara
  Fatoş Kara 12.03.2007 - 10:50

  Bir çoğu megaloman, ukala, havalı, çok bilmiş ve bilimum benzeri özellikleri taşır. Ben bu gruptamıyım? E tabi bazen. Bunlar güzellikten mi kaynaklanıyor? Tartışılır. Amma velakin güzelizdir be.

 • Cufu Cuf
  Cufu Cuf 19.01.2007 - 17:18

  iyi bişeydir herhal yaşamak lazım dio lar

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş 18.01.2007 - 20:33

  türklerde 20 kızdan 1 i güzeldir,güzeli çok güzel, çirkini çok çirkindir.ortası olmaz.
  çerkeslerde 20 kızdan 1 i güzeldir,güzeli çok güzel, çirkini çok çirkindir.ortası olmaz.

  ruslarda 20 kızdan yaklaşık 16 sı güzeldir.orda güzellik oranı çok yüksek olduğu için ortalamaya vurunca çoğu güzeldir.

  bizimkilerin kaprisi çekilmez. çeksen de emeğinin karşılığını alamazsın.en fazla aydan şener,tuba atav ayarında bi hatunla takılırsın.(o da zor yani)

  ama rus hem o kadar kapris yapmaz,germez,hem emeğinin karşılığını faiziyle alırsın hem de nicole kidman,anna nicole smith ayarında hatunla takılırsın namın yürür.

  her zaman söylerim. bir türk+bir çerkes sevgilim olacağına çeyrek rus sevgilim olsun.

 • Wumar
  Wumar 15.01.2007 - 11:51

  Setenay Guaşe, Goşeneğu Çerase, Türkan Şoray ve bilimum asalet abideleri.

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş 30.12.2006 - 13:34

  diğer özellikler tartışılır tabi ama güzellik ve sıcakkanlılıkta 'bir türk+bir çerkes kızı' çeyrek rus kızı etmez.

 • Savas Karakaş
  Savas Karakaş 30.12.2006 - 13:31

  kendini üstün ırk gibi görme,diğerlerini kurbağa gibi görme eğilimi içinde olan çerkes toplumunun narsist kızları.

  bu arkadaşların, buğday tenli ve ortalama 1.62-167 arasında olan türk kızlarına oranla avantajları,

  güneş almayan,sulak bir coğrafyadan geldikelri için daha beyaz tenli ve ortalama 3 cm daha uzun olmalarıdır.

  türk kızlarının bunlara karşı avantajı ise her ne kadar megaloman olsalar da çerkes kızları kadar megaloman olmamalarıdır.başka da bir farkları yoktur.ikisi de slav-rus kadınının eline su dökemez.bu konuda çerkes arkadaşlarımla mutabakata vardık.

  bir türk,bir çerkes eşim olacağına,çeyrek rus sevgilim deriz.

 • Laşin Tsey
  Laşin Tsey 11.12.2006 - 16:34

  bi de bunların adetleri vardır tabii mesela çerkes oyunu oynarken eğer kızın babası ordaysa izlemez ya da kız çıkıp oynamaz tabi teoride böyle artık bunu herkes uygulamıyo...
  Evin gözdeleridir çok kıymet verir babaları çok sevilirler tabii kız saygıyı bırakmadığı sürece...
  Ya aslında varya Allah tüm Çerkeslere tam bi Çerkes kızı Çerkes olmayana da aynı özellikleri taşıyan ama Çerkes olmayan bi kız nasip etsin(Çerkes olmasın diyorum çünkü milliyetçi falan oluyolar ayrıca adetleri farklı ya anlaşmak açısından)

 • Serap Kul
  Serap Kul 28.11.2006 - 23:04

  bakınız.. AdiGe GuaŞe :))

 • Hacer Gumus
  Hacer Gumus 12.11.2006 - 15:24

  ÇERKESKIZI

  Diyelim ki;
  Hercai sevdalara takıldın,
  Yalancı sevgilerden usandın,
  İnsanların yapay gülüşlerini,
  Kaplama sevinçlerini anlayıp,
  Yalnızlık yoldaşın oldu,
  Daraldı soluğun, canın sıkıldı,
  Gülmez olduğunda dudakların,
  Unutma, rıhtımda biri bekler seni!
  Bekliyorum seni, her zor halinde;
  Ceylan gözlü, vefalıyım,
  Sevdiğime yeminliyim,
  Çünkü ben bir çerkes kızıyım!
  Aşkıma can verir, sevdaya sahip olur,
  Sevgime yelken açarım…
  Çünkü ben bir çerkes kızıyım!
  Sıkıntıları toplar, dağıtır, siper olur yüreğimi açarım.
  Çok vefalıyım; ben bir çerkes kızıyım!

 • Adige Çerkes
  Adige Çerkes 01.11.2006 - 11:51

  çerkes kızı denince aklıma gelen ilk şey güzel olduğumuzdur.

 • Şeyma Küneşko
  Şeyma Küneşko 20.09.2006 - 14:30

  ben :) ama burda yazılanlar fazla abartı her ırkın güseli çirkini vardır genel özlleikleri uzun boylu beyaz tenli ince belli olurlar ki oda önceden çerkelseri öleydi bana göre çeçen kızları çok daha güsel çerkes kıslarından
  çok nazlı ve geç ewlnedikleri doğru bu kadar nazı neden yaparlar bende anlamıyorum walla...

 • Selma Doğan
  Selma Doğan 30.07.2006 - 01:17

  bütün nedircilerin peşinde olduğu.............. :)))

 • Semih
  Semih 29.07.2006 - 15:17

  'Çerkes Güzeli, Bir Şarkiyatçı İmgenin Serüveni' adli kitapta Çerkes ve Gürcü kizlarinin olağanüstü güzellikte, beyaz tenli, cinsel acidan hünerli oldugu söyleniyor. :)

 • Tamer Kara
  Tamer Kara 29.07.2006 - 13:55

  memlekete rus kizlari gelmezden once her türk erkeginin favorisi olan fakat ruslarin gelmesiyle papuclari dama atilan kizlar.

 • Hatice Soyismim Ateş Tanrısı Demek
  Hatice Soyismim Ateş Tanrısı Demek 26.07.2006 - 12:08

  tabi ki BENNNNNNN :)))))))))))))))))

 • Tuguj
  Tuguj 15.07.2006 - 18:28

  Diretiyorum hala bir tane güzel Çerkes kızı göremedim.

 • Ugur Berat
  Ugur Berat 28.06.2006 - 13:00

  Güzellik,Saygı,Sevgi,Güç.
  Fakat evlilik kararını zor almalarından dolayı biraz geç evlenirler.

 • Ayşin Altınel
  Ayşin Altınel 24.06.2006 - 20:05

  Platin saçlı yengem :)

 • Janset Olga Turay
  Janset Olga Turay 20.05.2006 - 21:09

  ÇERKES KIZI uzaklardan esen yelin sesini duymak gibi bir şeydir çerkes kızı.ne hissedersiniz ne de bilisiniz nasıl birşey olduğunu.^^O^^zarifliğin inceliğin ve asilliğin ta kendisidir.^^O^^ EL DEYMEMİŞ BİR İPEK ^^O^^KAFKAS DAĞLARINDA AÇMIŞ BİR ÇİCEK...
  çekers kızından selamlar...

 • Göçmen Kızı
  Göçmen Kızı 26.04.2006 - 15:21

  çerkez tavuğu

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 09.04.2006 - 13:07

  zarif, ahlaklı, güzel, sokak dilini iyice kavramış, 'gelirsem oraya yırtarım ağzını ikiye! ! ' ve 'senin ağzına mbrofkd! ' sloganlarıyla ilerleyenleri de mevcuttur ;)
  kirpi yavrusunu pamuğum diye sevmiş, yavru da bunu yemiş durumu...

 • Time Çakar
  Time Çakar 09.04.2006 - 12:33

  Çerkes kızı zarafet,ahlak,güzellik demektir.Kızlrımızın güzelliği ve sabırları su götürmez gerçektir

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz 03.04.2006 - 11:05

  yakında 'dışkıları ilaçtır! ' da diyecekler bu hatunlar için ;) bis yine kıs kıs gülecess :))

 • Tuguj
  Tuguj 23.02.2006 - 16:14

  Naz çekmek istemeyenlerin uzak durması gereken kızlar :)