Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

Abant Platformu sizce ne demek, Abant Platformu size neyi çağrıştırıyor?

Abant Platformu terimi Alp Sönmez tarafından tarihinde eklendi

 • Mehmet Yusuflar
  Mehmet Yusuflar

  Türkiye'mizde aynı fikri taşımasalar da, yeni fikirler devişirilen 'düşünce alışveriş merkezi'.. Son beş yılda davos kadar ses getiren, gelecek 5 yılda davos tan daha ileri ve popüler fikir üretim merkezi.
  not: bazı cahil insanların 'küfürlü' tarif ve tanımları sadece o tür yorum yapanın fikir yapısını gösterir. 'abant platformuna bir zarar veremez.
  Mehmet YUSUFLAR

 • Gülnur Karadeniz
  Gülnur Karadeniz

  Vesayet çocuklarının eleştirdiği,saldırmaktan kaçınmadığı,demokrat ve liberal olarak tanımlanan kesimin Bfaydalanmya çalştığı bir program olarak tanımlanabilir.E tabi ki meyve veren her dalı taşlayan bu vesayet çocukları bunu da kendilerine yakışır,rasyonel olmayan söylemleriyle taşlayacaklardır.Hadi bakalım bir platform da siz düzenleyin,size de kulak verelim.

 • Gülnur Karadeniz
  Gülnur Karadeniz

  Vesayet çocuklarının karşı çıktığı,saldırdığı,demokrat kesimin,liberal kesimin,takip ettiği faydalı bir program olarak tanımlanabileceğini düşünüyorum.E tabi ki bu vesayet çocukları meyve veren her dalı taşladıkları gibi bu girişimi de kendilerine yakışır rasyonel olmayan söylemlerle taşlayacaklardır...Hadi bakalım bir platform da siz oluşturun da sizi de dinleyelim.

 • Atakan Simsek
  Atakan Simsek

  Degisik göruste gibi görunen ama hepsinin ortak özelligi bati emperyalizmine karsi olmayan aydinimsi zat larin okyanus ötesinden organize edilen toplantilaridir..

 • Ntr Ntrx
  Ntr Ntrx

  Abant platformu Türkiyegibi büyük medeniyetlere beşik yapmış bir ülkede farklı görüşlere sahip de olsa insanların medeni bir şekilde toplumun sosyal meselelerini çözme gayretinde olan aydınar buluşmasının adıdır. Yıllarca dökülen gerek kardeş kanı gerek istenmeyen diğer teror faaliyelerde akan, başta memetçiğin kanının durdurulması projesidir. Toplumun değişik kesimlerini temsil eden Abant platformu üyeleri Türkiye mizde hatırı sayılır, küçük oyunlara gelmeyecek kadar gayet zeki ve ilmi yönden donanımlı vatanını seven kimselerdir. Gereksiz şüphelerle evhamlanmanın yerine olumlu katkıda bulunma yöntemlerini araştırarak dostu daha fazla üzüp düşmanları sevindirmemek gereklidir. Bizim milletimiz zilleti tarih boyunca kaldırmamıştır. İk asırdır içine düştüğümüz zilleten, düşünce ve aklı selim ile dayanışma ve kardeşlik içinde bir an evvel dünyada hakettiğimiz seviyeye çıkma gayretini vermek gerek bu vatanı bize emanet eden şehit atalarımız adına gerek gelcek nesillere güzel bir ortam hazırlama adına son derece öneme haizdir. Ehli vicdana ve yüksek fehimlere hediye edilir.

 • Ntr Ntrx
  Ntr Ntrx

  Abant platformu Türkiyegibi büyük medeniyetlere beşik yapmış bir ülkede farklı görüşlere sahip de olsa insanların medeni bir şekilde toplumun sosyal meselelerini çözme gayretinde olan aydınar buluşmasının adıdır.

 • Atakan Simsek
  Atakan Simsek

  gidalarla beraber genetigi degistirilmis aydin takimi,bu cagin,kuresellesmenin problemleri,care olarak ulusal ve dogal degerlerimiz...

 • Sükûn Ve İnşirah
  Sükûn Ve İnşirah

  bizim masonlar..

  @..

 • Sükûn Ve İnşirah
  Sükûn Ve İnşirah

  Fethullah doğrulayıcı..fikir namussuzu entel takımı..

  @..

 • Hikmet Kaan Dursun
  Hikmet Kaan Dursun

  Bush amcamızın mensubu olduğu avanjenist tarikatın türkiye kanadı olan NURİZM cemaatinin DİNLER BOSTANINDA seneye veya daha ilerki senelerde hangi domuz otu -hangi pislik tohumu ekip biceceklerinin konusuldugu bir organizasyon...

 • Gökhan M
  Gökhan M

  abd nin verdiği dolarlarla düzenlenen herkesin yiyip içip piknik yaptığı organizasyon

 • Vedat Aydemir
  Vedat Aydemir

  ABD eksenli Fethullahçıların 'Ilımlı İslam Projesi'ni yaymak amacı ile düzenlediği her yıl tekrarlanan bir grup çalışmasıdır.Abant Platformu, Fettulah Gülen’in örgütlenme Projesidir. “Abant platformu” kendiliğinde oluşan ya da farklı görüşlerden, çevrelerden yan yana gelen bir kaç, aydın, yazar ve gazetecinin oluşturduğu bir proje değildir. Abant Platformunun arkasında 1994 yılında kurulan “Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı” vardır. Vakfın Onursal Başkanı Fetulah Gülen’dir. Vakfın kurucu üyeleri ise Gülen’e yakınlığı ile bilinen gazeteci ve yazarlardan oluşmaktadır. Bunlar arasında, Abdullah AYMAZ, Ahmet TAŞGETİREN, Ali BULAÇ, Ekrem DUMANLI, şu anki Vakıf başkanı, Harun TOKAK ve Hüseyin GÜLERCE gibi gazeteciler vardır. Ortak özellikleri Fetullah Gülen çizgisine zerre eleştiri getirmemek ve toz kondurmamaktır. Kısacası, Fetullah Gülen’in onursal başkanlık yaptığı bu vakıf, sadece Abant ile sınırlı bir çalışma yapmamaktadır. Buna ek olarak, Kültürlerarası Diyalog Platformu, Diyalog Avrasya Platformu gibi farklı uluslararası platformları da yürütmektedir. Sloganları basit ABANT PLATFORMU, YA HAZIR OL, YA MÜSLÜMAN OL ÇAĞRISI YAPIYOR MECLİSİN YOLU ABANT PLATFORMUNDAN GEÇER.

 • Mehmet Zeki
  Mehmet Zeki

  Her ne kadar formatını beğenmesemde Türkiye'ye giden hatta fazla bile gelen özgür bir düşünce platformu...

 • Ahmet Er
  Ahmet Er

  Bu ülkenin aydın geçinen satılmış bir avuç zehirli beyin takımı

 • Hülya Aydın
  Hülya Aydın

  abant türkiyenin düşünce platformudur.yeniliklerin kapısıdır şu aşamada

 • Sim
  Sim

  Kendi akıllarınca dinde reform yapacak olan haddini bilmez zevat.

 • Ferit Gür
  Ferit Gür

  lütfen karanlığa küfretmeyiniz

 • Mahir Raman
  Mahir Raman

  Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın Düşünce Kuruluşu ve bu kuruluş tarafından 1998 yılından beri yapılan toplantılar.
  1998-2003 yılları arasındaki ilk altı toplantı Abant'ta yapılmıştır.
  2004 yılında Washington ve Brüksel'de iki ayrı toplantı yapılmıştır.
  2005 toplantısı ise Palandöken'de düzenlenmektedir.
  Sırasıyla şu konular ele alınmıştır.
  Haziran 1998 İslam ve Laiklik
  Temmuz 1999 Din, Devlet ve Toplum
  Temmuz 2000 Demokratik Hukuk Devleti
  Temmuz 2001 Çoğulculuk ve Toplumsal Uzlaşma
  Temmuz 2002 Siyasi, Ekonomik ve Kültürel Boyutlarıyla Küreselleşme
  Temmuz 2003 Savaş ve Demokrasi
  Nisan 2004 Abant Washington - İslam, Demokrasi ve Laiklik: Türkiye Deneyimi
  Aralık 2004 Abant Brüksel - Türkiye'nin AB üyeliği sürecinde kültür, kimlik ve din
  Temmuz 2005 Abant Palandöken Yeni Bir Çağın Eşiğinde Eğitimde Yeni Arayışlar”

  diyalog, hoşgörü, İslam, Demokrasi, Laiklik

 • Seu Kuyt
  Seu Kuyt

  boyle sagli sollu aydinlar toplanıyorlar, guzelce bazen munakasa ederek de olsa sonunda bir sonuc bildirgesine imza atıyorlar ve gönül rahatlığıyla köşelerine dönünüyorlar. Olmadı -yor ekiyle bitirdigim icin bir tanımlama anlamı katmadi. İşte bir grup düşünür, yahut münevver, yahut aydın toplanır, tartışır, bir platform oluşturur, sonra da gider; ilk defa Abant'ta organize edilmesinden dolayı bu adı almış olup, şimdilerde başka mekanlarda gerçekleşmektedir. Oldu :)