Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

ufo sizce ne demek, ufo size neyi çağrıştırıyor?

ufo terimi Nick Menza tarafından tarihinde eklendi

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  Evrende tek olmadığımızın kanıtları..

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  tanımlanamayan uçan cisimcikler.Ama artık inanmamız gerektiğini düşünüyorum.Evrende tek biz yokuz.

 • Mehmet Atılgan
  Mehmet Atılgan

  insanlığı çözüp bitirince ihtiyaç duyulan şey.

 • Şahin Yıkılmaz
  Şahin Yıkılmaz

  varmı yok mu muamma..ama olabilitesi yüksek bir ihtimal bence..

 • Ferit Ala
  Ferit Ala

  Yaz aylarında havaların güzel olmasından sebep, yurdumuzu ziyarete gelmelerine şahit olan vatandaşlarımızın haber kanallarında büyük bir heyecanla izlenimlerini anlatmalarına sebep olan yaratıklar (mış) ...

 • Ali Katrancı
  Ali Katrancı

  ışık hızına yetişmiş,cinler kavimi.

 • Giriftar
  Giriftar

  ulen o makina bende olacak sinir stres kalmazdı

  illede hızzz :))

 • Yaşar Özcan
  Yaşar Özcan

  varlığına inanmışımdır

 • Hamza
  Hamza

  http://video.haberturk.com/Video.aspx? v_ID=16809&k_A=kapital

  soru işaretinden sonrakı boşluğu kapatın..

 • Nursen Bingol
  Nursen Bingol

  her dönemde ilgimi çekiyor ve var olduklarını biliyorum.

 • Yıldız
  Yıldız

  görmek nasip olmadı

 • Tamer Öztürk
  Tamer Öztürk

  taşlayın bunları sayın halkım

 • Nesrin Gelincik
  Nesrin Gelincik

  Bir de bu habere yazılan yorumları okumalıydınız.....

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Ne idüğü belirsiz uçan şey...

 • Ahmet Sogutmaz
  Ahmet Sogutmaz

  bilinmeyen uçan cisim

 • Nihan Koçyiğit
  Nihan Koçyiğit

  şekil itibariyle annemin yaptığı içliköftelere ilham kaynağı olan cisimler.

  duyurulmaması rica olunur! şimdi telif-melif uğraşmayalım :)))

 • Fuat Gokbel
  Fuat Gokbel

  bence bilinemeyen yaratıklar veya uca cısimlerdir

 • Artuğ Ermiş
  Artuğ Ermiş

  ufo bence bize yanlız olmadıgımız şu koca galakside veya fezada birilerinini bizi izlediğin çağrıştırıyor

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Bir lepistes yavrusunun akvaryum içinde hareketine benzer hareketlerle atmosferde gezebilen bu cisme ait olduğu iddia edilen fotoğraflara baktığımda eski resimler sanki altında motorları varmış, yeni olanlarının tabanı ise düz yuvarlak manyetik disk şeklinde olarak karşıma çıktı. Bunların ne kadar gerçek olduğu (şu anda da olduğu gibi) tartışılır.

  Fakat bir olasılık varsa bence atmosfer dokusuna yakın belki daha az yoğunlukta bir maddeden yapılma, hava içinde yüzebilen cisimler olması daha mantıklı. Basınç tankları ile oynayarak denizaltılarla nasıl deniz içinde gidebiliyorsak benzeri hava taşıma araçları yapılabilir. Ama akla hemen gelebilecek balon yada zeplinden daha farklı bir teknoloji kurgulamak lazım.

  Ne zaman UFO'ların hareketlerini düşünsem aklıma Amerika'daki teknolojisi bir sır gibi saklanan yer çekimsiz odalar geliyor.

 • Alp Tanhu
  Alp Tanhu

  Tanımlanamayan Uçan Cisim (türkçesi TUC) :))
  selçuk erdem çizmiş:
  mağara döneminde bi adam gökte bi ufo görüyor ve diyor ki:'tanımlanamayan bi cisim gördüm'
  yanındaki arkadaşı da ' sen bu zamana kadar neyi tanımlayabildin ki'
  hehehehe....

  ben ufolara bi diicem yok ama tek uzaylı biz insanlarız...
  bizden başka hayat olduğunu sanmıyorum...

 • Cevat Şakir Hamitoğlu
  Cevat Şakir Hamitoğlu

  Ben uzayda hayat olduğuna kesinlikle inanıyorum; ama bizim anladığımız boyutta bir hayata ya da bugün bize yutturulmaya çalışılan ve saçma sapan olan çirkin yaratıklara değil.
  Uzay farklı bir mekan ve boyut, oradaki şartlar da çok farklı. Bugün bize yutturulmaya çalışılan şeyler dar düşünce ve kısır hayallerden başka hiçbir şey değil. İnsan görmeği bir şeyi hayal ederse ne olur; uzaylıyı ya çirkin bir insana ya da bir hayvana benzetecek, bunun dışına çıkılamaz.
  Uzayda hayat yoktur diyenler şöyle diyor 'Mars'ta sıcaklık 400 derece burada nasıl canlı yaşayabilir ki' bunu söyleyenler canlıları sadece insandan ibaret zannediyorlar galiba, bu düşünceden yola çıkarsak şöyle de diye biliriz, 'Denizlerde hayat olamaz çünkü orada oksijen yok' veya ' Donmuş bir canlı ölmüştür tekrar hayata dönemez' bu söylediklerimizin doğru olmadığını artık hepimiz biliyoruz, denizler milyonlarca canlının yaşadığını biliyoruz ve donmuş bir kurbağanın bir yıl sonra bile buzları çözüldüğünde tekrar yaşamını sürdürebildiğini de biliyoruz.
  Ben uzaylıların farklı bir boyutta olduğunu düşünüyorum;
  Onlar oksijene, suya kısacası bizim ihtiyaç duyduğumuz her şeye ihtiyaç duymaya bilirler.
  Onlar belkide dünyaya geliyorlardır da biz onları göremiyoruzdur onlar da bizi göremiyordur. Tıkkı mikroplar gibi veya cinler gibi bir belki öyle bir teknoji geliştirilir onları görebiliriz.
  Bugün görüldüğü söylenen ufolar, bazı insanlar tarafından rant amaçlı kullanıldığı için sık sık gündeme getiriliyor.
  Bazı insanların gördüğü ve ufo zannettiği ışıklı cisimlerin ise süper güçlerin keşif uçakları olduğunu düşünüyorum.

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  MEKSİKA SAVUNMA BAKANLIĞI, MEKSİKA ÜZERİNDEKİ UFO’LARIN VARLIĞINI TASDİK ETTİ / ASKERİ UÇAK KAMERASI FİLMİNDE YAKALANAN İNANILMAZ GÖRÜNTÜLER! / MEKSİKA HAVA KUVVETLERİNE BAĞLI ASKERİ UÇAK 11 UFO’YLA KARŞI KARŞIYA GELDİ VE BU OLAĞANÜSTÜ OLAY ÖZEL KAMERALARLA FİLME ALINDI ve BASINA AÇIKLANDI!
  Meksika’da “UFO Gerçeği”, Meksika Savunma Bakanlığınca, bizzat ülkedeki bütün silahlı kuvvetlerin de komutanı olan Savunma Bakanı General Clemente Vega Garcia tarafından tarihi ve benzeri görülmemiş bir kararla, dün yapılan Uluslararası Basın toplantısıyla bir hakikat olarak tanındı.


  Meksika’da ve tüm Dünyada tarihi değiştirecek olan bu olağandışı adımın atılmasına neden olan üst düzey bir olaydı. Meksika Hava Kuvvetleri’ne ait bir uçak, askeri pilotlar ve personel, uyuşturucu kaçakçılığına karşı bir operasyon kapsamında rutin bir denetleme uçuşu yaparken UFO’larla yaşanan bir olaya karıştı.

  Meksika’nın en saygın gazetecisi ve TV haber yapımcısı Jaime Maussan’ın bildirdiğine göre 11 Mayıs 2004 Salı günü düzenlenen uluslararası bir basın konferansında vaka, Savunma Bakanlığı ile Maussan’ın araştırma ekibinin eşi görülmemiş bir işbirliği içinde yaptıkları inceleme ile birlikte takdim edildi. Bütün uluslararası medya temsilcilerinin davet edildiği basın toplantısı Mexico City’deki Sevilla Palace Oteli’nde dün saat 11’de, 140’ın üzerinde yerli ve yabancı basın mensubunun katılımıyla gerçekleşti.. Ve bu önemli haber başta CNN olmak üzere tüm Medya kuruluşlarında yer almaya başladı...


  http://www.cnn.com/2004/WORLD/americas/05/11/mexico.ufos.ap/index.html

 • Hakan Yıldırım
  Hakan Yıldırım

  torunlarımız...zaman yolcuları...ciddiyim bakın.

 • Cay Keyfi
  Cay Keyfi

  Bir efsane olabilir yahut koca bir yalan....

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  1969 bir UFO dünyaya indi:

  Davul - Andy Parker (21 Mart 1952)
  Vokal - Phil Mogg (15 Nisan 1948)
  Bass - Pete Way (7 Ağustos 1951)
  Mick Bolton (? Mayıs 1950))

  Progressive Space-Rock denilen ahenkli müzik türü yapan grubun ilk adı Hocus Pocus idi sonra UFO adını aldılar. İngiliz grubu olmasına rağmen ilk başta Almanya ve Japonya'da ünlünen grub Chrysalis Records (muzik şirketi) ile anlaşıp ''Rock Bottom'' ve ''Doctor Doctor'' (bu şarkıyı belki WASP grubundan da bilirsiniz) gibi önemli şarkıların olduğu ''Phenomenon'' adlı çok güclü bir albüm çıkartıktan sonra ünleri iyice yayıldı..

  Bu albümden önce ayrılan Mick Bolton yerine önce Pink Fairies'den Larry Wallis, sonra Bernie Marsden (sonra Whitesnake'e katıldı) ve sonunda ünlü Scorpions'dan Almanya'dan Michael Schenker(10 Ocak1955) gelmişti. Tabi Michael Schenker olması albümlerinin başarısını etkilemiş ve daha da grub ilgi görmüştür.

  Grubun tarzı sonra biraz daha sertleşip seri halinde olan Flying V. A adlı albümler çıkarttılar. Grub tabi bu arada genişlemeye başladı, önce piyanoya Heavy Metal Kids grubundan Arjantinli Danny Peyronel (gerçek ismi Daniel Augusto) sonra yerine Savoy Brown grubundan Paul Raymond katıldı. Lights Out, Obsession ve Strangers In The Night çalışmaları ünlerine ün katıp bunla kalmayıp 1977 deki muhteşem iki bölümlü konser albümleri ile Amerika'yı feth ettiler.

  Michael Schenker Scorpions'e geri dönüp sonra MSG çıkarırken yerine UFO'ya Lone Star grubundan Galli Paul Chapman (9 Haziran 1954) geldi ve bir kaç vasat albüm çıkarttılar ve bu noktadan sonra Schenker zamanlarındaki ünlerine bir daha dönemediler. Pianist Raymond 1980'de MSG'ye katıldı ve yerine Wild Horse grubundan Neil Carter geldi. Sonra 1982 de Pete Way'de gruptan ayrıldı ve Waysted kurdu ama yine grup üyeleri ara ara bir araya gelip çıkışlar yapmaya çalıştılar.1983'teki Elvada İngiltere adlı konser (adı üzerinde) turlarının hüsranla sonuçlanması çok iyi ad yapmış bir grub için kötü bir son oldu.

  Yine de 1985 Raymond ve Gray grubu baştan canlandırmaya çalıştılar, Atomik Tommy takma isimli gerçek adı Thomas McClendon olan Japonya doğumlu gitarisçileri ile Misdemeanor adında eski ateşleri söndüren yine başarısız bir albüm çıkardılar. Yenilen pehlivan güreşe doymaz gibilerinden bu sefer yeni gitaristçleri Laurence Archer (9 Kasım 1962) ve davulda Clive Edwards ile High Stakes & Desperate Men adlı albümlerinı çıkardılar.1992 de çıkan bu albüm ne kadar 1974-78'teki deli günlerini yakalamaya çalışssa da malasef zaman aşımına uğradıklarından kısıtlı ve zorlamalı bir başarı elde ettiler.

  Sonunda hayranlarının ısrarlarıyla esas UFO oluşturan Mogg, Schenker, Way, Raymond ve Parker bir araya gelip 1995 Walk On Water albümünü çıkardılar ama ve ama ilginçtir sadece Japonya'da yayınlandı. Grub'a en son davulda Aynsley Dunbar (10 Ocak 1946) katıldı ve Covenant, Sharks gibi stüdyo, konser ve toplama albümler çıkardılar. Yıkılmadık hala ayaktayız gibilerinden hala albüm çıkartmaya devam ediyorlar.

  Albümleri:
  1 UFO 1970
  2 UFO 2 Flying One Hour Space Rock 1971
  3 UFO Live (recorded live in Japan) 1972
  4 Phenomenon 1974
  5 Force It 1974
  6 No Heavy Petting 1976
  7 Lights Out 1977
  8 Obsession 1978
  9 Strangers In The Night (live) 1978
  10 No Place To Run 1979
  11 The Wild, The Willing And The Innocent 1981
  12 Mechanix 1982
  13 Making Contact 1983
  14 Misdemeanor 1985
  15 Ain't Misbehavin' 1988
  16 High Stakes & Dangerous Men 1992
  17 BBC Radio 1 Live In Concert (1974-80) 1992
  18 Lights Out In Tokyo - Live 1993
  19 Walk On Water 1995
  20 BBC: In Session And Live In Concert (from 1974/75/77) 1999
  21 Covenant (2 CD set; one disc studio recordings, other live) 2000
  22. On With The Action: Live At The Roundhouse Theatre 2000
  23. Regenerator: Live (1982) 2001
  24. Sharks 2002
  25. The Best Of UFO 2003
  26. Then & Now 2003

  Grupta bulunanların tam listesi:
  Phil Mogg - Vocal
  Michael Schenker - Gitar
  Pete Way - Bass
  Aynsley Dunbar - Davul
  Mick Bolton - Gitar
  Paul Chapman - Gitar
  Tommy McClendon - Gitar
  Laurence Archer - Gitar
  Paul Gray - Bass
  Danny Peyronel - Keyboards
  Paul Raymond - Keyboards
  Neil Carter - Keyboards
  Andy Parker - Davul
  Jim Simpson - Davul
  Clive Edwards - Davul

 • Horus
  Horus

  ufo (udentified flying object) genel anlamıyla gökyüzünde görülen ancak tanımlanamayan nesnelere verilen addır. anacak günümüzde ufo kelimesi uzayın başka bir yerinden dünyamızı ziyarete gelen canlıların kullandığı araçlara atfedilmektedir ve son yıllarda hakkında çok tartışılmaktadır.

 • Stu
  Stu

  bir ufo, hep daire şeklinde olur. dikdörtgen ve pörsümüş havuç şeklinde olanları da vardır ama onlar dünyaya pek uğramazlar.