Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

timuçin esen sizce ne demek, timuçin esen size neyi çağrıştırıyor?

timuçin esen terimi Sule Yılmaz tarafından tarihinde eklendi

 • Aslı Gül
  Aslı Gül

  sanırım burada en şanslı olanınız benim.çünkü onu realde tanıma fırsatını buldum.büyük bi şans bence bu.onu anlatmak ne mümkün.ama ona bu sayfanın linkini yolloyacağım ki sizin ne düşündüğünüzü görsün.çok mütevazi bi insan.diyorumya kelimeler kiyafetsiz kalıyo onu anlatmaya.seni çok seviyorum Timo iyiki tanıdım seni :) :) şimdi bunları okusan bana ilk ne diyeceğini biliyorum ama hadi bende kalsın o :) :)

 • Burcu Cevahir
  Burcu Cevahir

  merhaba ben timuçin esen in oyunculuğuna hayran bir izleyicisiyim
  bütün hayatı boyunca başarılı yapımlara imza atarsın umarım
  hayatınızda başarılar dilerim.

 • Batuhan Mustafa Yilmaz
  Batuhan Mustafa Yilmaz

  herşeyi cağrıştırıyor.nefes gibi su gibi.adanadan serab

 • Aslı
  Aslı

  yakışıklı adam valla ne diyim ve başarılı, hayatta mutluluklar ve başarılar

 • Demet Kukul
  Demet Kukul

  benim ona duydugum hayranlıgı burada anlatmam olanaksız ama onun kendini yüsek görmeyişi en begendigim yönlerinden biri umarım hep böyle devam eder.Hayatım boyunca en cok istiyecegim sey onunla birkerede olsa karşılaşıp konuşmak umarım yorumlarımızı okuyodur biz ona deger verdigimiz için yazıyoruz umarım oda deger vererek okur.HOŞÇAKAL...

 • Demet Kukul
  Demet Kukul

  Benim için ulaşamıyacagım ama hayatta en cok karsılaşmak istedigim; birisi.Onunla konuşmak,gercek hayatında nasıl biri oldugunu ögrenmek benim için gercektende cok önemli eger bu msj okursa cevap yazmasını cok isterim.Çünkü seni gercekten cok seviyorum TİMUÇİN...

 • Aybars Dinç
  Aybars Dinç

  sesinin muhteşem boğukluğu gözden kaçmaması gereken kişidir.

 • Nuray Ç
  Nuray Ç

  hayran olduğum biri...

 • Meryem Türkeri
  Meryem Türkeri

  oynadığı karakterileri güzel sergileyen oyuncu.

 • Emrah
  Emrah

  iyi bir oyuncu

 • Ali Kemal Çeşmeci
  Ali Kemal Çeşmeci

  Çok geç keşfedilmiş bir yetenek.
  İyi oyuncu. karizmatik daha nice nice rol ler ile hayatımızda yer alması dileği ile.

 • Esra Levent
  Esra Levent

  mutluluk heyecan kalp çarpıntısı

 • Eylül Eskici
  Eylül Eskici

  gönül yarası nda sevdim onu ve bu begeni kişiliğinden ödün vermedikçe devam edecek.

 • Berrak
  Berrak

  Türkiyenin en iyi oyuncusu...

 • Aysegül Sahin
  Aysegül Sahin

  TİMUÇİN ESEN=İMKANSIZLIGIM hayatımda ulasmak istediğim herseyden onun icin vazgeçebileceğim kişi. nerde,nesekılde,ne halde olursam olayım yüreğimin yanık tarafı timuçin. imkansız oldugunu bile bile hayaller kurmak,sanki duyuyormuscasına dertlesmek, ölümle yaşam arasındaki bağ timuçin.kimi zaman aşkım kimi zaman abim kadar sevdigim ve yasamak isteğim kişi.asla ulaştıramayacağımı bile bile mektuplar siirler yazdığım: sırama duvarlara agaçlara adını kazıdığım yürek parçam. sevmek demek karşılıksızca

 • Nihan Aydın
  Nihan Aydın

  tmçnesn

 • Hayal Sa
  Hayal Sa

  OYUNCU NEDİR DİYE MERAK EDİYOMUSUNUZ? BN SİZE SÖLİM KISA VE GERÇEKTEN ÇOK ÖZ BİR ŞEKLİDE TİMUÇİN ESEN! DAHA GURBET KADININDA HAKKIYKEN DİKKATİMİ ÇEKMİŞİT...GÖNÜL YARASINDA İİCENE HOŞLANMAYA BAŞLADIM WE HIRSIZ POLİSTE AŞIK OLMUŞTUM! HAYATMDA HEP NEFRET ETMİŞİMDİR BİRİLERİNE HAYRAN OLAN GENÇ KIZLARA.AMA TİMUÇİN ESEN GERÇEKTEN ÇOK FARKLI BEN ONUN MESLEĞİNE KARŞI OLAN SEWİYESİNE,GERÇEKTEN OYUNCU KİMLİĞİNİİ ÇOK GÜSEL TAŞIDII İÇİN HAYRAN OLDUM.GERÇEKTENDE HAYRAN OLMAK BÖLE BİŞİ...SADECE YAKIŞIKLI DİE DİİL NEBİLİM NE GİYDİİ İÇİN DİİL..ADAMDA NE ARARSAN WAR PSİKOPATLIK,SERTLİK,MASUMLUK,NAZİKLİK,AŞK,ROMANTİZİM....BTN AMA BTN ROLLERİ BÜYÜK Bİ ŞEKİLDE KALDIRABİLİYOR...TİYATROSUNADA ÇOK GİTMEK İSTEDİM AMA MALESEFF BİLETLER TÜKENMİŞ...HIRSIZ-POLİS DİZİSİNİ ZTN İŞİN İÇİNE KATAMIORUM.BAŞALRSAM ANLATAMAM ZTN.Bİ İNSAN BU KDR GÜSEL OYNAYAMAZ SENARYODA SÜPER...HERŞEY GÜZEL..ÖLEDİKİ BTN ARKADAŞLARIMA BEN BU DİZİYİ İZLETTİM! HERKEZ HAYRAN KALDI...ARKADAŞLARIM BANA TEŞEKKÜR ETTİ O DERECE! İŞTE BU TİMUÇİN ESEN ARTIK NUMBER ONE! BENCE ASRIN EN İYİ ERKEK OYUNCU SEÇİLMESİ GEREKİYOR!

 • Nalan
  Nalan

  Onu ilk Gönül yarası filmiyle tanıdım. Bu filmde hem nefretimi hem de büyük hayranlığımı kazanan, rolüyle tamamıyla bütünleşen oldukça yetenekli bir oyuncu

 • Deniz Sema Mavim
  Deniz Sema Mavim

  son zamanların yetiştirdiği ender sanatçılardan birisi...devin özgür çınarın sda sevgilisi...allah mutlulşuklarını daim etsin...yakışıklılıkla değil sadece oyunculuğuyla biryerlere gelmiş bir insan ancak taktir edilir...başarılarının devamı gelsin timuçin esen..

 • Neslihan Aslım
  Neslihan Aslım

  YENİ FAVORİM (GEÇ BULDUM, ÇABUK KAYBETTİM)
  Uzun zamandır hiç kimseye bu kadar hayran olmamıştım. Hem de bu denli kısa bir sürede… O’nu ilk kez, her hafta yayınlanmakta olan dizisindeki rolüyle keşfettim. Oysa daha önce de bir TV dizisinde, bir de sinema filminde önemli birer rolde oynamış. (Tiyatroyla -çok istediğim halde- pek haşır neşir olmadığım için, bu diziden önce oynadığı oyunları bilmiyorum.) Bir erkek, bu kadar mı yakışıklı olur ya? Uzun boylu, orta boy (kısa ile uzun arası) saçlı, zayıf (ama çiroz da değil) … Manken gibi adam… (En beğendiğim fiziksel özelliği, saç şekli. Hiçbir erkekte görmedim o saçı ben. Harika ya!) İdeal tipim olan bebek yüzlülere benzemiyor; ama çok etkilendim kendisinden. Elleri bile hoşuma gitti nedense. Göz altlarındaki morluklar dahi yakışıyor O’na. Bakışları büyüleyici. Çoğu zaman çok sert bakıyor. Deli gibi, fıldır fıldır gözleri… (Hatta annem, malum dizinin ilk bölümünden beri: “Bu çocuğun gözlerinde bir sorun var galiba. Çok acayip bakıyor.” diyor.) Fakat güldüğü zaman da öyle tatlı oluyor ki… Aslında dış görünüşe pek önem vermem. Zaten sadece yakışıklı olsaydı, O’ndan bu kadar çok hoşlanmaz ve size bu mesajı da yazmazdım. Son derece yetenekli bir oyuncu… Ses tonu çok özel. Belki de dizideki rolünü çok inandırıcı oynadığı için, bu denli etkiledi beni. Belki hala gerçekle hayali karıştırıyorum ben de. Ama yine de, oyuncuların, oynadıkları her role kendilerinden bir şeyler kattığına inanmak istiyorum. Timuçin Esen de Çınar gibi duygusal, romantik, tutkulu, anlayışlı, kibar biri midir acaba? (Bizi bu fikrin tersine ikna etse daha iyi olacak galiba. Daha az acı çekeriz o zaman.)
  Ne zamandır ünlü bir erkeğin evleneceğini duyduğumda üzülmemiştim. Adının kimseyle anılmadığını düşünerek sevinirken, meslektaşı olan Devin Özgür Çınar’la 2 yıldır beraber olduğunu ve evlenmeyi düşündüklerini duydum. (Timuçin Esen’in “Hırsız-Polis”teki isminin niye Çınar olduğu belli oldu.) Meltem Cumbul’dan sonra, en çok kıskandığım ünlü kadın; Devin Hanım olacak herhalde. (Cumbul’u Burak Kut’la yıllarca süren ilişkisinden ötürü kıskanmışımdır hep.) Çiftimiz, şimdilerde iki kişilik bir tiyatro oyunu sergiliyor. (Birlikte oynadıklarını öğrenince, özel bir ilişkilerinin olabileceği aklıma hiç gelmemişti. Hâlbuki “Gönül Yarası” filminin kadrosunda da vardı Devin Hanım. Ama zaten ben o filmi de sinemada değil, televizyonda; yani “Hırsız-Polis’te Esen’e hayran olunca seyrettim.) Kızcağıza karşı herhangi bir antipatim yokken, hatta O’nun o hanımefendi tarzını içten içe takdir ederken; şimdi neredeyse düşman olacağım Devin Özgür Çınar’a. Oysaki O’nu da “İkinci Bahar” ve “Biz Size Âşık Olduk” dizilerinden tanıyordum ve başarılı buluyordum. Yeni dizisi “Hayat Türküsü” de ara sıra seyrettiğim bir yapımdı. Bu haberi alınca güzelim kız, benim gibi bir kıskancın ‘aman aman da güzel değil; böyle müthiş yakışıklı bir adam da bu kızı mı bulmuş’ şeklindeki saçma düşüncelerine maruz kaldı. (Gerçi O, benim bu haset fesat fikirlerimden bihaber ya; neyse…) Zaten çok güzel olmasa ne yazar? Hani görselliği önemsemek yanlıştı, Neslihan Hanım? (Kendi kendime konuşuyorum. Bana bakmayın.)
  Timuçin Bey’in “Mikado’nun Çöpleri” oyununda rol aldığını öğrenince, tiyatroya gitmek için öyle heveslenmiştim ki… Ama şimdi O’nu sahnede gerçek aşkıyla birlikte canlı canlı izlemeye yüreğim dayanmaz herhalde.
  “Mikado’nun Çöpleri” ile ilgili olarak NTV’de bir canlı yayına katıldığında öyle tuhaf oldum ki… Yanında rol (ve hayat) arkadaşı Devin Hanım vardı. O zamanlar bilmiyordum ilişkilerini. Timuçin Esen’in hali bir garipti. Kamera karşısında olmaktan utanır gibiydi. Bütün gün rol yapan adam, O değildi sanki. Devamlı önüne bakıyordu. Oturduğu yerde yaslanmasına imkân olmadığı için rahatsız gibi duruyordu; ama bacaklarını da açmış ve -tabiri caizse- iyice yayılmıştı. Meslektaşları olan Yekta Kopan’ın sorularını duymuyor gibiydi. Yere bakarak sessiz sessiz oturuyordu öylece. Neredeyse bütün sorulara Devin Özgür Hanım cevap verdi. Hatta bir ara içimden ‘bu adam içki mi içmiş, yoksa uyuşturucu mu kullanıyor’ gibi korkunç şüpheler geçti.
  Timuçin Esen hakkında internette araştırma yaptığım halde, hakkında fazla bir şey öğrenebilmiş değilim. Yalnızca 1973 doğumlu ve Niğdeli olduğunu (bununla gurur duyduğunu): 1994’te üniversiteden mezun olup, yurtdışına giderek yönetmenlik eğitimi aldığını öğrenebildim. (Asıl hedefi, kamera arkasına hâkim olmakmış.) Kendisiyle röportaj yapan gazeteciler, Timuçin Esen’i konuşturmanın çok zor olduğunu (ağzından kerpetenle laf alındığını) , starlık gibi bir iddiası olmadığını söylüyorlar. Mütevazı yönüyle de cezbetti beni. Bir yandan O’nu kıskanırken, bir yandan da ‘sevenler mutlu olsun’ diyorum. Çünkü severek ayrılmanın ne demek olduğunu çok acı bir şekilde öğrenmiş bulunuyorum. Timuçin Bey’in günübirlik ilişkiler yaşaması, isminin her gün başka biriyle çıkması; hoşuma gider miydi ki? Hiç kimseyle beraber olmaması mümkün mü? Benimle birlikte olması imkân dâhilinde mi sanki? Çekememezlik yapmamalıyım. Kimsenin gözü kalmamalı, hiç kimsenin mutluluğunda. Sadece birilerinin ahını alanlar layıktır mutsuzluğa.

 • Aysegul Yazıcıoglu
  Aysegul Yazıcıoglu

  askım

 • Cansu Çelik
  Cansu Çelik

  ilah demekk.... gurbet kadınındaki rolü de çok güseldi; hırsız poliste daha da güsel...bence gerçek bir oyuncunun nasıl olması gerektiğini ortaya koyan biri....

 • Kibar Hanım Koç
  Kibar Hanım Koç

  onu anlatacak kelime bulamıyorum yani tam anlamıyla süper.gerçektende rolünü harika yapıyor.ben onu önce hakkı ağa olarak tanıdım sora gönül yarası ve son olarakta hırsız-polis.bir yazısında okumuştum daha önce amerikada çocuk bakıcılığı yapmış yani amerikada yaşayıp nasıl olurda doğu aksanaıyla bu kadar güzel bi şekilde konuşur hayret! onu seven kızlara kötü bi haberim var nişanlıymış.iknci bahar dizisindeki cennetle.neyse allah tamamını erdirsin.ekranda onu gördüğüm zaman sanki dünya duruyo.

  başarılarının devamını dilerim.

 • Özlem Korkmaz
  Özlem Korkmaz

  yeryüzü cumhuriyetinin johnny depp ten sonraki en iyi oyuncusu oyunculukta lafkalabalığının sacmalığını vücıt dilinin ki onda en çok yuzu konusuyor herseyin üstünde oldugu kanıtlayan bir tiyatrocu ve aktör su an onu hollywood tan biri görse önümüzdeki yıl milyon dolarlık işlere imza atabilir

 • Özlem Kaynak
  Özlem Kaynak

  cANLANDIRDIĞI KARAKTERLERİ ÇOK İYİ SERGİLEYEN SEMPATİK İLERKİ YILLARDA DA ADINI HİÇ UNUTTURMAYACAK OLAN İYİ NİYETLİ BİR TİYATRO OYUNCUSU

 • Özlem Kaynak
  Özlem Kaynak

  cANLANDIRDIĞI KARAKTERLERİ ÇOK İYİ SERGİLEYEN SEMPATİK İLERKİ YILLARDA DA ADINI HİÇ UNUTTURMAYACAK OLAN İYİ NİYETLİ BİR TİYATRO OYUNCUSU

 • Neşe Şener
  Neşe Şener

  timuçin esen´´i tanımıyorum. benim sevdiğim çınar merak ettiğim
  timuçin esen oynadığı karaktere benziyormu yoksa oda sıradan bir erkekmi çınar kadar tutkulu sevebilirmi

 • Neşe Şener
  Neşe Şener

  timuçin esen´´i tanımıyorum. benim sevdiğim çınar merak ettiğim
  timuçin esen oynadığı karaktere benziyormu yoksa oda sıradan bir erkekmi çınar kadar tutkulu sevebilirmi

 • Neşe Şener
  Neşe Şener

  timuçin esen´´i tanımıyorum. benim sevdiğim çınar merak ettiğim
  timuçin esen oynadığı karaktere benziyormu yoksa oda sıradan bir erkekmi çınar kadar tutkulu sevebilirmi

 • Aynur Keser
  Aynur Keser

  timuçin esen türkiyenin en ii erkek oyuncusu.ben onu ilk gurbet kadının da keşfettim çk ön planda olmamasına rağmen.şu an hırsız poliste oynuyo her izleddiğimde onu çk etkileniyorum çk ii oynuyo ve çk ta yakışıklı.ona hayranım