Kültür Sanat Edebiyat Şiir

hakan günday sizce ne demek, hakan günday size neyi çağrıştırıyor?

hakan günday terimi Melike Toros tarafından tarihinde eklendi

 • Kadir Güney
  Kadir Güney

  'Sonunda tanrı sıkıntıdan patlamıştır. Buna da big bang denir.'

  Azil..

 • İrem Başar
  İrem Başar

  bi kere öyle aman man bi adam değil..hem sigarada yakışmıyor ağzına.. :)) zarifoğlu güzel içerdi...

 • Şeyma Akgül
  Şeyma Akgül

  daha önce aldıgım kınyas ve kayra adlı romanınızı okumaya niyetim yoktu ama bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine kitaplıgımdan indirdim ve okumaya başladım.Beni bu kadar sara bilecegini tahmin etmemiştim 17 yaşında olmama ragmen bende kitabınız aracılıgı ile mükemmel we çok saglam bir hayat felsefesi oluşturdunuz.Hayatınız boyunca başarılar dilerim sizi yakından tanımak dilegiyle hoşcakalın...

 • Deniz Teber
  Deniz Teber

  Düşünsenize, Hakan Günday sizin en iyi arkadaşınız, bazı akşamları oturup bu adamla rakı içiyorsunuz...

 • Sevda Sağlam
  Sevda Sağlam

  'piç' adında müthiş bir kitap yazmış daha sonra aynı tadı verememiştir.

 • Deniz Eda Ünal
  Deniz Eda Ünal

  'Sözlerimin sonunu duymadığın zaman,
  cümlelerimin sonunu duymadığın zaman,
  değiştiriyorum son cümlemi,
  değiştiriyorum sonumu...' Hakan GÜNDAY

  Ne pembe hayalleri yazmış kitabında,ne de örnek alınacak kişileri.Mantıkla boğuşmuş,hepimize ters gelen şeyi mantığa bürümüş.Kabul etsek de yapamayacaklarımızı.

  Hep çelişkiye düşürür insanı,sanki kusursuz zekasıyla bizimle oyun oynar;

  Kitabında geçen;

  'Her şeyi kendim keşfedebiliyordum.Kimsenin yol göstermesine ve hayal gücüne ihtiyacım yoktu.Romanları,edebiyattaki bütün eserleri dolandırıcılık sektörünün bir parçası olarak görmeye başlamıştım.Fikir satmak,herkesin oturup düşündüğü takdirde erişebileceği kavramları şekillendirip,ambalajlayıp pazarlamak,herhangi bir sahtekarlıktan farksızdı benim için.Dolayısıyla matbaadan çıkan kayda değer tek ürünün ansiklopedi olduğuna inandım.İhtiyacım olan salt bilgiydi.Ve o bilgiyi aldıktan sonra ne yapacağım sadece beni ilgilendirirdi.'

  paragrafıyla insanı kitabı elinden bıraktıracak kadar düşündüren lakin kitabı bırakılamayacak kadar içine çektirici yapan,belki de ilk defa düşüncesine hayran olduğum bir yazar.

 • Ozgur Ozanguc
  Ozgur Ozanguc

  Cok fazla Bukowski okumus taklitci demek

 • Demet Canturk
  Demet Canturk

  hakan gündayı çok sewiyorum bana göre iyi we ilginç yazarlardan biri bütün kitablarını okudum we yenilerini büyük bi merakala bekliyorum..sewgilerle

 • Nilgün Saban
  Nilgün Saban

  bence hakan günday hayat tek kelimeyle hayat

 • Kinyas Kayra
  Kinyas Kayra

  nedense ustalar elştirirlerken, hep bu sistemin pisliğine gömülmenin görkeminden bahsederler. tüm kitaplarını okudum. hakan günday bence hangi konu olursa olsun, zengin bir anlatım ve kendine özgü imgelizcesiyle hepsinin altından ustalıkla kalkabilecek usta bir kalemdir.

 • Emin Kaya
  Emin Kaya

  Kesinlikle okumayın arkadaşlar. Ben okudum pişmanım. Çünkü hayatım bir hiçe dönüştü.

 • Sinem Balcı
  Sinem Balcı

  HAKAN GÜNDAY...bi yazara ne kadar tapabilirse bi insan bende on öyle tapıyorum işte..HİÇlik felsefemi daha da geliştirdi beni HİÇliğe daha da bağladı..okuduğum kitaplarından sonra hayatımda değişen çok şey oldu..

 • Eric Drawen
  Eric Drawen

  türk edebiyat tarihinde bir devrimdir.özellikle piç tarihsel bir baş yapıttır.yaşamak istediğim bir hayatı ve sonu tanımadığım birinin sayfalara dökmesi beni kopardı.saol hakan.ve bi ara izmirede gel.

 • Elif Orhan
  Elif Orhan

  Kinyas iyiki tolgaya dönüştü. Yoksa ben de HİÇLİK batağında zihin ölümüne geçecektim.

 • Elif Orhan
  Elif Orhan

  edebiyatın tarantinosu

 • Ahe
  Ahe

  gerek yok kelimelere_fazla metadon gibi..biraz sahte..asıl bu bayağı olmanın yeri...

  'hayat hala olanla olması gereken arasında ki çelişki'

 • Melike Toros
  Melike Toros

  Hayatımda okuyup,altını çizdiim tek kitap. Ve sanırım kendimin bir özetini çıkarsam bu kitaptır derim. Evet evet bu kitap benim özüm. Kinyas ve Kayra.. hayata, kimsenin göremeyeceği kadar derinden bakmayı başarmış siyah ruhların dibe vuruşudur bu. Aslında hiç ellenmemiş ve bozulmamış doğruların fazlaca gerçek oluşundaki ayrıntıyı yakaladıklarından yaşam ve ölüm arasındaki o ince çizginin kendilerine bahşetmiş olduğu tıkanıklığı hiçe sayarak ne yol çizmişler ne de durup dinlenmişler.. Kinyas ve Kayra.. Bir muallakta kalış.. Karmaşanın içinde herkes kaçarken çığlık çığlığa ölüm anındaki sakinliğin yaşanması veya denizin en durgun yerinden koca bir dalga çıkıp gelmesi gibi.. Olması gerekenler olduğu gibi değil aslında.. Gibi görünmekle görüntü arasındaki farklılıklar görünmeye başladığında canlı tarafından artık bakmak için başını yukarı kaldırmak zorunda kalırsın. Ve ezilmek..