Kültür Sanat Edebiyat Şiir

tarantino sizce ne demek, tarantino size neyi çağrıştırıyor?

tarantino terimi Onur Umut tarafından tarihinde eklendi

 • Özlem Odabaşı
  Özlem Odabaşı

  sevimli adam :)) kim inanır? o filmleri yönettiğine ve yazdığına..

 • Murat Faust
  Murat Faust

  Çok hoşuma giden psikopat içerikli filmleri yöneten yönetmen.

 • Blue Send Me
  Blue Send Me

  her zaman 1(bir-one :) numara...

 • Kemal Değer
  Kemal Değer

  İNSANIN HAYATTA YAPTIĞI İŞLER ONUN HAYATTA BAKIŞ AÇISI KEYİF VE ZEVK Kİ KENDİNİ AŞMAK İÇİN DEĞİL TARZ OLARAK YANSITA BİLEN ENDER RASTLANAN KİŞİLERDEN BİRİ ONUN HEYECANLARI ALTI ADIM YERDE SÜRÜNEREK ÖLMEMEK DEĞİL

 • Fatma Sena Gündüz
  Fatma Sena Gündüz

  1988 de(ben daha küçücükken) golden girls dizisinin bir bölümünde elvis taklitcisi bir adamı oynamış...gecenlerde bir gün yine hayattan tüm ümidimi kesip ''dur bi bakim tv de neler var'' derken (hangi kanal hatırlamıyorum) tarantinonun (sevimli bi herif aslında) hayatının konu edildiği (durmadan kill billden bahsediliyordu ki ben four rooms u da severim) bi program(yazık ki belgesel demeye dilim varmıyor) izliyordum ki tarantinonun 1988 deki elvis taklitçisi rolünü görüp tv yi kapattım...
  iyi yönetmen iyi...ama david lynch kadar iyi değil.

 • Gülçin Yilmaz
  Gülçin Yilmaz

  Filmlerine doyamadığım takıntılı adam...

 • Arthas
  Arthas

  27 mart 1963 dogumlu tarantino, yonetmen,senaryo yazar,aktor ve produktor.
  yeni bir yetenek olarak 90 baslarinda kendini yavas yavas gostermeye baslar.film okuluna gider.kariyerine buyuk bir rol ustlendigi ELVIS filmiyle aktor olarak baslar.ardindan THE GOLDEN GIRLS un bir bolumunde oynar.okul sonrasinda manhattan beach.c.l.nin video arsivinde calisir.
  ilk senaryosunu 1987 de roger avary ile tamamladi.TRUE ROMANCE.Senaryoyu yonetmen TONY SCOTT a satti.daha conra NATURAL BORN KILLERS i yazar ve Oliver Stone satar.kazandigi paralari RESERVOIR DOGS u cekmek icin kullanir.HARVEY KEITEL filmde oynamayi kabul edince tarantino icin kapilar acilmistir.1992 de SUNDANCE FILM FESTIVAL inde odul kazandi.hit bir cult film yapmistir.ardindan direktor ve yazar olarak CITY ON FIRE i cekti.1993 te yazar ve yonetmen olarak PULP FICTION i ceker.bu arada yonetmen TONY SCOTTS TRUE ROMANCE i ceker.
  1994 de Q.TARANTINO cult figurun en onemli temsilcisi olmustur.PULP FICTION PALME D OR AT THE CANNES FILM FESTIVAL inden ilk odulunu alir.bu arad oliver stone NATURLA BORN KILLERS i cekti.bu iki film sayesinde hem cok populer olmustur hemde cok para kazanmisti.PULP FICTION 7 TANE ACADEMY AWARD odulu alir.samuel l. jackson ve j.travolta bu filmle beraber buyuk bir populerlik kazanirlar.SLEEP WITH ME filmin de oynar artik cok unludur.1995 baslarinda FOUR ROOM S (ANTOLOGY filmidir) un cekilmesini saglar.EL MARIACHI,DESPERADO VE (COMEDY) DESTINY TURN SON THE RADIO filmlerinde buyuk rollerde oynar.bu arada tv icin biseyler yapar.NBC nin hit serisi E.R. IN 1. VE 2. SEZON u tamamini yonetir.MARGARET CHO nun sitcom u ALL AMERICAN GIRLS U yonetir.
  1996 da senaryo ve excutive producer olarak FROM DUSK TILL DAWN I yapar.hemen ardindan senaryosunu yazdigi ve yonettigi JACKIE BROWN i tamamlar.1997 de FULL TILT BOOGIE yi yapar.bir dokumanter film idir from dusk till dawn in nasil yapildigin anlatmaktadir.devam eden yilda GOD SAID HA! .1999 DA yapimci olarak FROM DUSK TILL DAWN 2:TEXAS BLOOD MONEY i yapti.2001 yilinda tv icin iki bolum ALIAS isimli serinin yonetmenligini yapti ve misafir oyuncu olarakta rol aldi.2002 sonu 2003 BASI KILL BILL VOL 1 cekti.2003 te KILL BILL VOL 2 yi cekti.artik sinema tarihinde tartisilmaz bir figur olmustur.