Kültür Sanat Edebiyat Şiir

2007 seçimleri sizce ne demek, 2007 seçimleri size neyi çağrıştırıyor?

2007 seçimleri terimi Karbeyaz Karbeyaz tarafından tarihinde eklendi

 • Muhammed Furkan Olcay
  Muhammed Furkan Olcay

  Seçim: Bir partinin, bir kuruluşun veya devleti idare edecek olan kimselerin, halk tarafından oy ile belirlenmesine seçim denir.

  2007 Seçimleri, 2008 seçimleri... seçim seçimdir... 'Seçim' kavramının tanımını yapmamız isteniyor...

 • Murat Yalçın
  Murat Yalçın

  akp nin başarısı demek..

 • Orhan Turan
  Orhan Turan

  Bu milletin hak ettiği sonuç.

 • Ramazan Mutlu Doğaner
  Ramazan Mutlu Doğaner

  İyisiyle kötüsüyle girdik yeni dönemee.

 • İbrahim Gaziantepli
  İbrahim Gaziantepli

  secim ler deyince bana su cagrisim geliyor ilk aklima gelen bir suru vadlerde bulunan asli astari olmayan yalanlar ve bu yalanlari soyleyen hokkabaz politikacilar ilk aklima gelen sey birde bazi insanlarin komur bulgur simit para alarak kendi gorusunu deistirdigi bir olay guzuyle bakiyorum bu secim olayina

 • Yorgun Biri
  Yorgun Biri

  hak ettiğimiz yönetim işte.
  şikayetçi olmanın bi anlamı yok: :)

 • Abdülhey
  Abdülhey

  Bazılarının sindirme sorunu var herhalde. Akp'nin başarısına hazmedemiolar.

  Birde şu ukâlalığa bakın. Gerizekalıymış. O zman bi dahaki seçimlerde bu gerizekalı kesimden oy istemiceksin. Gidiceksin yüzde 38 den (yüzde 15 boş oy var) isteyeceksin oyunu.

  Unutmayın.! ! Allah haddi aşanları sevmez.Kibirlenenleri alçaltır. Sizlerde haddiinizi bilerek konuşun ve daha fazla alçalmayın.

 • Yeşil Hazretleri ``
  Yeşil Hazretleri ``

  Her ne kadar AKP’den nefret etsem de, bu Aziz Nesin’in meşhur (!) sözüne asla katılmıyorum. AKP’ye oy verenler geri zekâlı filân değildir. Niçin geri zekâlı olsun hem? Bu sene AKP’ye oy veren geri zekâlı, seneye sizin istediğiniz partiye oy verirse ileri zekâlı mı olacak?

  Tanıyamamış veya yanlış anlamış olabilir. Ya da tanımıştır. Doğru anlamıştır. Bilerek ve isteyerek oyunu vermiştir. Bilemeyiz.

 • Tuğçe Kaya
  Tuğçe Kaya

  akp'nin başarısını nedense hazmedemeyenler var hala... ülkenin yarısının zeka seviyesini fln bilemem ama seçimlerden sonra akp'ye ve ona oy verenlere yapılan hakaretler gösteriyor ki yanımızda oturanlar arasında terbiyesi edebi olmayanlarda mevcut... demokrasiyi savunup demokratik seçimlerin sonucunu beğenmeyerek türk insanına hakaret edenlerin zeka seviyesini de tartışmak lazım bence.. düzeltiyorum: tartışmak gereksiz onların zeka seviyesi ve terbiyeleri ortada zaten...

 • Murdu
  Murdu

  Sindiremeyenlere, hazım ilaçları ile maden suyu öneriyorlar...! !

  Yenilginin vermiş olduğu arsızlıkla halkımıza hakaret eden, teharetsizler hâla - acaba bizdeki yanlışlık ne..? ? - diye kendi kendilerine soracaklarına Türk Milletine hakaret etme boyutuna gelmiş, edebi aşan konuşmalar yapıyorlar,...!

  Pişkinlik veya - azgınlık - ne derseniz deyin ama bence bu insanlık değil..! !

 • Cgl Cgl
  Cgl Cgl

  yıllar sonra
  'ey gidi eyy...ilk oy kullandıgım seçimdi'
  derim heralde...
  'boşuna kirletmiştim parmağımı...akşam olup da tv'yi açtığımızda hepimiz dumur olmuştuk...şimdi Türkiye neden bu halde anlıyor musunuz...'
  diye de eklerim...

 • Fatma
  Fatma

  Anlamıyorum İzmirlileri Akparti ne yaptıki neden İzmirlilerde Akparti fobisi var hayır en azından dinlerini yazsalarda en azından müslüman müslümandan korkuyor izlemini dağıtsalar! ! Rumlarla samimiyetten onların hakları sahıp oldukları imkanlar elınden alınacak diyemi korkuyorlar!
  2007 seçimi yıllardır iki devlet olan ülkrmizi artık tek devlete dönüştürmesi açısından çok önemli,2007 seçimleri demokrasinin işleme tarihidir miladi bir tarihtir yönetim nıhayet halka geçmiştir inşallah boyle olacak yıllardır bürokrasiden çektiğimiz yeter 2007 özgürlüğün tarihidir 2007 Atatürk'ün de işerete ettiği muassır medenıyetlere çıkma takvimidir.

 • Kara Kartal
  Kara Kartal

  sembolü ampul iyi güzel yanıyor bu ampul ama faturaları biz ödediğimiz sürece ben o ampülü yakmam arkadaşım üflerim söner artık anlayana ampul anlamayana kırmızı bir gül.......

 • Murat Demir
  Murat Demir

  ya ne cahili ya sizin gibi gidipte gece -gunduz magazin izleyen ona buna laf atan he birde arada bir sozde cumh. mitinglerine mi katılan cok cagdas ve akllı. gorduk kardesim gorduk. hepiniz aynısınız sadece bagırır ve elestiirsiniz bir tek bunu yaparsınız. ama bazılarıda calsır icraat yaapr ve boylecede butun oyları toplar. bu parti adnan menderes yolundan gidiyor herkesi kucaklıyor.bende bundan sonra bi aksilik olmazsa akp ye oy verecegim

 • Tuğçe Kaya
  Tuğçe Kaya

  chp trendi nedense baya uzun zamandır uğramıyo buralara bi gelse geçici olup olmadığını anlicaz ama... AKP gider yerine başka bi MÜSLÜMAN düşünceye saygı gösteren, MÜSLÜMANLARA sahip çıkan parti gelir.. bizim trendimiz kalıcı bunu herkes görecek ve kabul etmek zorunda kalacak... ayrıca benim izmirle ve trakya bölgesiyle bi sorunum yok orda türkiyede yaşadığının ve türk olduğunun farkında olarak bu halkın seçimlerine saygı gösterenlerde var elbette ama saygısızlık yapanlar çoğunlukta o yüzden izmir ve trakya dedim yanlış anlaşılmasın lütfen..

 • Yaz Gülü
  Yaz Gülü

  AKP ve aynı zihniyette olan partiler olduğu sürece izmir rahat edemeyecek galiba,chpliler subjektif bakarken akpliler neden bu kadar garez besliyorlar anlamıyorum,izmir de trakyada türkiyenin ilidir akp uğruna yok şöylesiniz yok böylesiniz demek akıl karı olmasa gerek..! ! ! her parti trendi gelip geçicidir.

 • Tuğçe Kaya
  Tuğçe Kaya

  zaten bu ülkede bilgili olan belli kesimler var gerisi bişey bilmio: izmir ve trakya bölgesi.. izmire yunan kanı karışmış trakyayada bulgarlar... bu seçimler TÜRK milleti içindi arkadaşlar ve türk milleti çok doğru bir karar vererek AKP'yi iktidar yaptı.. bilen bildiğini kendine saklasın biz cahil civelek geçinip gidiyoruz(!) ama mutluyuz... en azından bazıları gibi istediğimiz partinin oy oranları yerlerde sürünüyo diye sinirden kudurup başkalarına sataşmıyoruz...herkese hayırlı uğurlu olsun.. ALLAH AKP'yi başımızdan eksik etmesin...

 • Yaz Gülü
  Yaz Gülü

  cahil demeyelim yinede neredeyse 2 kişiden biri akpye oy verdi,ama demokrasinin gerekliliğini savunanlar olmuş,arkadaşlar monarşik yönetimde de demokrasi olabilir,oligarşide de olabilir önemli olan demokrasinin en güzel biçiminin cumhuriyet olması,demokrasi diye öykünmeyelim iyiki cumhuriyet var diyelim zira iran'da daha kötüsü ırak ta da demokrasi(!) var

 • Aslı Güneri
  Aslı Güneri

  Cahil halkımız yaptı yine yapacağını.

 • Murat Demir
  Murat Demir

  haa haa haa. tabiki rezalet ozellikle chp için.. adı halk olanlar için ya ben o kadar diyodumki bu halk partisi falan degil bu SOSYETE PARTİSİ. oyle ancak edirne izmirden alır. demistim. ama gorduk 547 daha kimse konusamazki. gorduk iste. halktamı yalan soyluyo..

 • Aslı Güneri
  Aslı Güneri

  Rezaletle sonuçlandı.

 • Murdu
  Murdu

  Ezici bir çoğunlukla Ak partinin zaferi ile sonuçlandı, ben bu neticeye hiç şaşırmadım, neden diye soracak olursanız, yıllarca muhafazakar halkın oylarını yiyen ' chp ' ve ona benzer türevler milletin sırtında kambur olmuş, değerli halkımız gerçeği görme aşamısına geldikten sonra (Milletin anası ağladıktan sonra ama buna da şükür) , bu kişi ve partileri sandığın dibine gömme seviyesine gelmiştir..! !

  Sol' a TÜRKİYE ' DE geçiş yok...! ! ! ve olamaz da, kıymeti kendi ağırlığınca olan bu görüş, yıllarca belirli söylemlerle hareket etmiş, millet ekmek, gaz, yağ, vs..ihtiyaçlarını düşünürken, bu zihniyetin insanları ' Hangi sahilde güneşlensek ' diye günlerini gün etmiştir...! ! ! Yalan mı...? ?

  Ve halkımız bir kez daha göstermiş oldu ki, Azınlığın yanlış fikirleri ile devlet yönetilemeyeceği bir kez daha kanıtlanmış oldu...! !

  Sıra ' Köşk'e gül hârekatında ', Çankaya giden yolları, güle oynaya geçeriz...'.... :))))

 • Hamza
  Hamza

  demokrasinin galip geleceği darbecilerin yenileceği var olan baskıcı statükocu zihniyetin hezimetlerin en büyüğünü yaşayacağı demokrasi adına türkiyenin bir adımdan öte siçrama yapacağı bir seçim şimdiden tüm Türkiyeye hayırlı uğurlu olsun...

 • Mert Terzibası
  Mert Terzibası

  seçim salonlarındaki 2.Kurtuluş Savaşı'mız

 • Fatih Yalçın
  Fatih Yalçın

  oyumuz MAÇAP'a(Milliyetçi Adalet ve Çalışma Partisi) :)))))

 • Fatih Yılmaz
  Fatih Yılmaz

  Oy kullanan enayidir...

 • Aslı Güneri
  Aslı Güneri

  Kendine gel TÜRKİYEM