Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • embriyo16.09.2009 - 23:39

  farklı programların yüklendiğ iki mikroskobik hücre bir bakmışlar ki iç içe. bari demişler faklılık katalım bu sevince güzel yanlarını almışlar derin bir uykuya dalmışlar ve uzun ruyalarından uyanmışlar bir varmış bir yokmuş ne biri varmış ne öteki. bambaşka bir varlık olmuş gördükleri. AAA demiş biri içeri almış nöbetçi bak demiş embriyo, burası senin yeni yaşam yerin.anlamış bizimkiler oluşturdukları program embriyo belliki. yeni bir hayata endeksli ve hazırlanmaya başlamışlar sessizce.

 • mehdi19.08.2009 - 18:21

  soylu 54 arkadaşımızın beyanlarına katılıyorum. isa son peygamber olarak inmeyecektir. son peygamber Hz. Muhammeddir ve İsa peygamber onun ümmetine yaptıkları sapkınlıktan dönmeleri ve doğru yolda ilerlemeleri için ikaz etmek üzere gönderilecektir. ve kıyamet alametlerinin habercisi olaylardan biridir. zaten mehdi denmesi bu yüzdendir. çünkü Allah zaman zaman kulları doğru yolu bulsun diya adaletli ve ilahi emirleri bilen yayan kullar yollamış ve onları güçlü kılmıştır. şu internet ve iletişim ortamında ona buna yorum yapmaya gerekte yoktur. her şey açık seçik Kur'anda vardır mealini sindirerek okumak kafidir.Allah yanılmıyan, sapkınlığa düşmeyen kullarından eylesin birde üşenmeyip okuyan,araştıran.

 • güme gitmek20.06.2009 - 20:47

  HİÇ OLAYLA ALAKASI OLMADIĞI HALDE KENDİNİ BİRDEN BİRE ORTA YERDE BULUP OLAYA KARIŞAN KİŞİDEN DAHA ZOR DURUMA DÜŞEN,YANİ MERAKI MUCİBİNİN SONUCUNDA BAŞINA GELMEYEN KALMAMIŞ MADUR ZAT.

 • Cahide Sonku20.06.2009 - 20:41

  MUHTEŞEM KADIN.

 • Kamyoncu deyimleri20.06.2009 - 20:40

  NAZAR ETME NE OLUR ÇALIŞ SENİNDE OLUR

 • Tombalacı13.06.2009 - 19:15

  aklıma Kemal Sunal'ın filimleri geliyor. onların polislerden kaçışları tam bir komedi.
  Aslında çocukluğumda kahve önlerinde görürdüm onları ve küçük torbalarını.sonra filimlere konu oldu. hala zaman zaman bazı yerlerde gözümüze çarpıyor.

 • ağlama anne, benim için ağlama24.05.2009 - 19:58

  umutlarım elimde bir avuç solmuş tomurcuk, sen büyüttün,sensiz bıraktığın bu çocuk, şimdi yapayanlız,acılarıyla olgunlaşmakta.ağlama anne,ağlama zaman herşeye ılaç olmakta.senin çektiğin acılar bil ki tekrar yaşanmakta. sen hep ağladın ömrünce ama olmadı.sevgi yoksulluğunda sevginin vermeye çalıştığın bu çocuk ağlamakta.ağlama anne ağlama sende,bende kadınlığımızı yaşamakta.

 • Sacayağı11.05.2009 - 20:49

  ASLINDA SİYAH AYAKLI ORTASI BOŞ ÜÇGEN BİÇİMİNDE BİR DEMİR GENELDE OCAK İÇİNE KONUR. ÜZERİNDE TENCERE KONULUP YEMEK PİŞİRİLİR,SAC ÖRTÜLÜP YUFKA,BÖREK GİBİ HAMUR İŞLERİ YAPILIR. BAZENDE ŞİŞE DİZİLMİŞ ETLER KIZARTILIR.
  AMA MECAZ ANLAMI DAHA YAYGINDIR. MEYDANA GELEN BİR VAKADA İŞİ YAPAN KİŞİ TEK GİBİ GÖRÜNÜR.SONRA BİRDE BAKARSINIZ ARKALAYAN,TARAF ÇIKANLAR TEŞRİF ETMEYE BAŞLAR.OLAYIN PERDE ARKASI DAHA FARKLI. İŞTE O ZAMAN DERSİNİZ;
  ANLAŞILDI BUNLAR SAC AYAK OLMUŞ.

 • anne09.05.2009 - 23:44

  ancak anne olduğunuzda; ne demekmiş anlarsınız.
  bir pınardır hiç dinmez
  bir dermandır farımez,
  bir deryadır sevgisi yitmez,
  bir güneştir asla sönmez.

 • hıdırellez.05.05.2009 - 21:41

  kul daralmayınca hızır yetişmezmiş. inşallah baharın bereketi şu krize bir derman getirir de insanlar işsizlikten kurtulur.çocuklar sefaletten, ana babalar evladıma bakamıyorum,geçinemiyorum sancılarından feraha erer.Allahtan umut kesilmez.beş Mayıs gecesi tüm daualar aş,iş barış adına olsun.Tüm TÜRK ALEMİNİN HIDIRELLEZİ KUTLU OLSUN.