Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • Anasan Anadolu sanatçılar birliği08.04.2011 - 19:47

  ANASAN ANADOLU SANATÇI, ŞAİR, YAZAR, OZAN VE BİLİM ADAMLARI BİRLİĞİ 1. olağan genel kurulu 27 mart 2011 günü birlik merkezinde yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda Sabit İnce yeniden genel başkanlğa getirildi.
  Yönetim kurulu üyeliklerine de Mustafa bozkurt, Osman Türkaslan, İbrahim Budak ve Erdal Oğuz, yönetim kurulu yedek üyeliklerine de Salih Zeki Çelebi, mehmet çitmen, mustafa ceylan, süleyman Akbaş ve Nevzat seçen seçildiler.
  Denetim kurulu asil üyeliklerine de asım burul, adem kozanoğlu, mustafa çağan, yedek üyeliklere de Dr. Nedim Uçar, Özkan Karaca, Ömer çolakoğlu seçildiler.
  Yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyor, kutluyoruz.

 • sabit ince edebiyat ödülü02.04.2011 - 12:45

  SABİT İNCE ULUSLAR ARASI 8. EDEBİYAT ÖDÜLLERİ KATILIM ŞARTLARI:

  2011 Yılında 8. Düzenlenecek Ödül Katılım Şartları Ve Açıklamalar

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve Türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman, anı, deneme, inceleme, hikaye, Senaryo, röportaj ve Türk Dünyasına hizmet edenler dallarında) verilecek.
  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2011 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Yarışmaya tüm Dünya ülkelerinde yaşayan Türk şair ve yazarlar ile Türkçe yazan veya eserleri Türkçe’ye çevrilmiş Türk olmayan yazarlar, şairler ve eserleri de katılabilecektir. Daha önceki yıllarda yarışmaya katılmış ancak ödül ALMAMIŞ eserlerde yarışmaya yeniden katılabilecektir. Ayrıca,Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.
  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 27 Ağustos 2011 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2011. ödülün parasal değerinin 2011 yılı için birinci olan eserlere 300 TL, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. Ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki banka hesaplarına ve posta çeki hesabına katkı ve bağışlarını yatırabileceklerdir. 2008 yılı üç dalda birincilik ödülüne 300'er Ytl katkıda bulunup sponsor olan Kaplan Tekstil Yusuf Kaplan'a ve 2003 yılından bu yana masraflara katkı yapan ANASAN YAYINLARINA, ödül dağıtımına katkıda bulunan Radyo Güllük Mustafa Ceylan ve Ekibine Teşekkür Ediyoruz.
  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.
  ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotoğrafla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/kayseri’ adresine posta ile, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 160/32 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için her bir eser için 30 lira katılım paylarını da Ptt ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.iş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.

  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi bu nedenle uzamaktadır.
  başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  NAZENDE DEMİREL
  şair-mühendis Ödül Yazmanı
  sabit.ince@hotmail.com, sabitince@hotmail.com

  Tel: 0 505 392 67 07-0 536 797 10 50- 0542 233 81 98

 • kapadokya11.07.2009 - 00:51

  Güzel Atlar ülkesi. Dünyada bir benzeri olmayan bir Tanrı lütfu...

 • Yavuz Nufel04.12.2008 - 02:09

  Yavuz Nufel'i 3. kapadokya şiir şöleninde şahsen tanıma şerefine nail oldum. Adam gibi bir adam buldum. Yürekli, şiirin hasını ayak seslerinden duyan bir şair. Harika bir yorumcu, Tv proğram yapımcısı, nükte ve espirileri ile herkesin sevdiği güzel bir insan.
  Ne mutlu seni tanıdığım için, ne mutlu o seni doğuran anaya ve tüm analara selam olsun Yavuz...

 • Yavuz Nufel04.12.2008 - 02:00

  SABİT İNCE KANALAVRUPA TV DE TANITILDI

  Kozaklılı şair, yazar, araştırmacı, gazeteci ve site editörümüz Sabit İnce, Almanya da yayın yapan Türkçe tv kanalı Kanal Avrupa da şair, yazar Yavuz Nufel'in hazırlayıp sunduğu 5+1 proğramında tanıtıldı ve bayramın ikinci günü salı günü özel bir proğramla daha geniş bir şekilde tanıtılacağı öğrenildi.
  3. Kapadokya şiir şölenine hollandadan katılan şair, yazar, gazeteci ve tv proğramcısı Yavuz Nufel, Ürgüp de şahsen tanıştığı Sabit İnce'yi çok sevdiğini de proğramında belirterek iki kitabının izleyicilerine gösterdi ve bundan sonraki ilk proğramında sabit ince'den daha geniş ve belgeleri ile tanıtacağını açıkladı.
  Almanya Kapadokya derneği Başkanı Mümin Uluç tarafından kapadokya şiir şölenine onur konuğu olarak davet edildiğini belirten Nufel, ilgi ve destek gördüğü herkese ve Nevşehirlilere teşekkür ederek kendisinin kapadokyanın fahri hemşerisi olmak istediğini ve yöreyi çok sevdiğini, yüreğini kapadokya da bıraktığını da belirtti.
  Kozaklı haber gazetesi olarak Yavuz Nufel ve kapadokya şiir şölenine katkıda bulunan ve katılan şairler ile katılımcı vatandaşlarımıza teşekkür eder, başarılarınını devamını dileriz.

 • sabit ince edebiyat ödülü31.10.2008 - 03:57

  2008 YILI SABİT İNCE EDEBİYAT ÖDÜLLERİNİ KAZANANLARIN LİSTESİ.

  ŞİİR DALINDA:
  Şiir dalında Birincilik ödülüne Ruhumun kanat sesleri kitabıyla Hüseyin Türkmen layık görülmüştür.
  İkincilik ödülüne Ayşenur Öktem İzgin Kırkbir kere maşallah kitabı layık görülmüştür.
  Üçüncülük ödülüne İmdat Gümüş Sevda sadakatin ustura ağzıdır eseri layık görülmüş,
  İsmail Tunç’un İncitme Anadoluyu adlı şiir kitabı Birinci mansiyon ödülüne layık görülmüş,
  Alper Akdeniz Ateş Alıyor Güvercinler adlı şiir kitabı ikinci Mansiyon ödülüne layık görülmüş,
  Duran Tamer’in Baharı Andırır Gözlerin adlı eseri üçüncü mansiyon ödülüne layık görülmüştür.
  Yekta Aydın İnsan ilişkilerimiz şiir kitabı, Vedat Fidanboy’un Mabet, Mehmet Nacar'ın Yitik Sevgiler, Ünal Şöhret Dirlik’in güney havaları, Hüseyin Bacanak’ın Gönül Çağlayanım, Muhsin Aktaş’ın Sürgün Gönül sancıları, Aşık Yorguni’nin Aşık Yüreğinden bir damla, Deniz Şahinoğlu’nun Anadolu Çocuğuyum Demesin, Bırakıp Gittin Beni yaralı Ahmet Ünal Çam, Sevdan İçimde bir sürgün Karahan Yılmaz, Siyahın Neşesi Ayşım Okudan, Yıldızlar sönmesin Sibel Koçarslan, Meryem Şahin Çanakkale Şehitleri şiir antolojisi adlı eserler de Jüri özel ödülüne layık görülmüştür.
  ROMAN DALINDA:
  Birincilik Kartallar Kafese sığmaz Abdullah Ayata’ya,
  İkincilik Beyaz Çile Fesih Yıldız’a
  Üçüncülük Bugün ayrıldım Fatih Kılınç’a
  Kurtların intikamı Mustafa Ecevit’e birinci mansiyon
  Matemli Kardelen Salih Çetin’e ikinci mansiyon
  ANI DALINDA:
  İkincilik ödülüne Bir sevda Türküsüdür eseriyle Ömer Ulu
  DENEME DALINDA:
  Deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
  İkincilik ödülü Burdurun saz ve söz ustaları adlı eseriyle Dr. İsa Kayacan’a
  Al beni yalan olmayan Yüreğine götür, Murat İnce’ye, Hayata Hislerle Tutunmak Funda Durmuş’a, Kırmızı Takunya Sema Fiğen Akdoğan’a, Yönetmek yada iktidar Tutkusu Muharrem Yılmaz’a Jüri özel ödülleri
  İNCELEME DALINDA:
  inceleme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
  İkincilik ödülü Abdülkadir Güler’in Umurludan M.Kemal Yılmaz adlı eserine,
  Üçüncülük Türk Dili adlı eserle Talat Ülker’e
  HİKAYE DALINDA:
  Hikaye dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
  İkincilik ödülü Parmak izlerim adlı eseriyle Murat Ertaylan’a
  Üçüncülük ödülü Her ne ise aşk adlı eseriyle Lokman Zor’a
  Kerim Baydak’ın enteresan köyün hikayeleri kitabı Birinci Mansiyon
  Tayfun Tuna’ın Zamansız Aşk kitabı İkinci Mansiyon ödülüne
  RÖPORTAJ DALINDA:
  Röportaj dalında dereceye layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir.
  Ayrıca Türk Edebiyatına katkılarından dolayı; MERHUM ŞAİR, RESSAM HATTAT HÜSEYİN BALIM ANISINA Radyo Güllük ve Güllük Derğisine, GÜLCE EDEBİYAT akımı adına, antoloji com da ilgili grubu da kurup hizmete sokan Refika DOĞAN ve Nurdan ÜNSAL'a, Bursa Ketsel Belediye Başkanlığına Şair Sevim Erdoğan Tezel’in adını yaşatmasına, Gündüz Yayınevi Ali Gündüz'e, Laçin Yayınları Mehmet Çelebi’ye, Ferit Gürsoy Yayınevine, Yusuf Kaplan, Şükran Günay, Ahmet Canbaba, Nusret Turan, Antoloji.com, Hikayeler.net, amatorceedebiyat.com, edebiyatturk.net, edebistan.com, dergibi.com, anafilya.org internet sitelerine ONUR ÖDÜLÜ verilmesi uygun görülmüştür.
  ÖDÜL TÖRENİ: 7-8 Kasım 2008 tarihinde 5. Antalya Şairler Şöleninde Göynük Otıum Otelinde Antalya da yapılacaktır. Törene katılmak isteyen ödül alan kişilerin http://www.radyogulluk.net/site/istek.html adresine girip şölene katılım için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Katılamayanların ödül belgeleri ve hediye kitap paketleri kargo ile adreslerine gönderileceğinden katılımcıların son adres ve ulaşım bilgilerini 05053926707 ve 0352 2210774 nolu telefonlara bildirmeleri rica olunur.
  KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR. Sabit İnce edebiyat Ödülleri Genel Yazmanı Nazende Demirel.

  2009 YILINDA 6. DÜZENLENECEK ÖDÜL KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,İnceleme, hikaye ve röportaj dallarında) verilecek.

  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2009 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.

  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2009 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2009. ödülün parasal değerinin 2009 yılı için birinci olan eserlere 300 milyon lira, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki banka hesaplarına ve posta çeki hesabına katkı ve bağışlarını yatırabileceklerdir. 2008 yılı üç dalda birincilik ödülüne 300'er YTL katkıda bulunup sponsor olan KAPLAN TEKSTİL YUSUF KAPLAN'a ve 2003 yılından bu yana masraflara katkı yapan ısıpen pvc panjur firmasına, Ödül dağıtımına katkıda bulunan Radyo Güllük Mustafa Ceylan ve Ekibine TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.

  Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/Kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 26/3 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 20 milyon lira katılım paylarını da PTT ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.İş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.
  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi uzamaktadır.
  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  Nazende İnce
  Şair-Mühendis Ödül Yazmanı
  info@ucuzhost.biz, sabitince@kozaklim.com
  Tel: 05053926707-0536 797 1050

 • sabit ince edebiyat ödülü14.10.2008 - 00:49

  2009 SABİT İNCE EDEBİYAT ÖDÜLÜ KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR
  BUL YIL 6. DÜZENLENECEK ÖDÜL KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,İnceleme, hikaye ve röportaj dallarında) verilecek.

  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2009 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.

  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2009 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2009. ödülün parasal değerinin 2009 yılı için birinci olan eserlere 300 milyon lira, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki banka hesaplarına ve posta çeki hesabına katkı ve bağışlarını yatırabileceklerdir. 2008 yılı üç dalda birincilik ödülüne 300'er YTL katkıda bulunup sponsor olan KAPLAN TEKSTİL YUSUF KAPLAN'a ve 2003 yılından bu yana masraflara katkı yapan ısıpen pvc panjur firmasına TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.

  Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/Kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 26/3 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 20 milyon lira katılım paylarını da PTT ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.İş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.
  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi uzamaktadır.
  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  Nazende İnce
  Şair-Mühendis Ödül Yazmanı
  info@ucuzhost.biz, sabitince@kozaklim.com
  Tel: 05053926707-0536 797 1050

 • Dilaver Cebeci29.05.2008 - 01:16

  Ünlü Şair Dilaver Cebeci vefat etti

  Ünlü şair ve yazar Dilaver Cebeci, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
  28 Mayıs 2008 23:13
  Yazı boyutunu büyütmek için
  Alınan bilgiye göre, bir süre önce kalp krizi geçirerek Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Cebeci, bu akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

  Özellikle bestelenen 'Türkiyem' şiiriyle adını geniş kitlelere duyuran Cebeci'nin cenazesi, 30 Mayıs Cuma günü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde öğle vakti kılınacak namazın ardından İstanbul'da toprağa verilecek.

  -CEBECİ-

  Dilaver Cebeci, 1943'te Gümüşhane'ye bağlı Kelkit ilçesinin Dayısı köyünde doğdu.

  Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Cebeci, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde İktisat Tarihi yüksek lisansı ve sosyoloji doktorası yaptı. Cebeci, öğretim üyesi olarak görev yaptığı Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden emekli oldu.

  İlk şiiri 1965 yılında Defne dergisinde çıkan Cebeci'nin şiir, hikaye ve mizah yazıları, Devlet, Töre, Bozkurt, Türk Edebiyatı, Türk Yurdu, Güney Su, Ortadoğu, Hergün, Yeni Düşünce, Ayrıntılı Haber, Türkiye dergi ve gazetelerinde yayınlandı.

  Cebeci'nin 'Hun Aşkı' (1972) , 'Şafağa Çekilenler' (1984) , 'Ve Sığınırım içime' (1992) adlı şiir kitapları, kendi sesiyle şiirlerini okuduğu 'Kandahar Dağlarında Sabah Namazı' adlı bir kaseti ile çeşitli kitapları bulunuyor.

  Ayla Cebeci ile evli olan Dilaver Cebeci, karikatürist Çağrı Cebeci'nin de babasıydı.

 • Mehmet Aycı25.11.2007 - 04:22

  Dergilerde yazı ve şiirlerini gördüğüm bir yazar olarak biliyorum Mehmet Aycı'yı..

 • sabit ince edebiyat ödülü25.11.2007 - 04:11

  BUL YIL 5. DÜZENLENECEK ÖDÜL KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,İnceleme, hikaye ve röportaj dallarında) verilecek.

  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2008 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.

  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2008 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2008. ödülün parasal değerinin 2008 yılı için birinci olan eserlere 300 milyon lira, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki telefonlarla irtibata geçerek katkıda bulunabilecekleri belirtildi.

  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.

  Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/Kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 26/3 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 20 milyon lira katılım paylarını da PTT ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.İş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.
  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi uzamaktadır.
  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  Nazende İnce
  Şair-Mühendis Ödül Yazmanı
  info@ucuzhost.biz, sabitince@kozaklim.com
  Tel: 05053926707-05543147181