Kültür Sanat Edebiyat Şiir

sabit ince edebiyat ödülü sizce ne demek, sabit ince edebiyat ödülü size neyi çağrıştırıyor?

sabit ince edebiyat ödülü terimi Hüseyin Balım tarafından tarihinde eklendi

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  SABİT İNCE ULUSLAR ARASI 8. EDEBİYAT ÖDÜLLERİ KATILIM ŞARTLARI:

  2011 Yılında 8. Düzenlenecek Ödül Katılım Şartları Ve Açıklamalar

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve Türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman, anı, deneme, inceleme, hikaye, Senaryo, röportaj ve Türk Dünyasına hizmet edenler dallarında) verilecek.
  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2011 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Yarışmaya tüm Dünya ülkelerinde yaşayan Türk şair ve yazarlar ile Türkçe yazan veya eserleri Türkçe’ye çevrilmiş Türk olmayan yazarlar, şairler ve eserleri de katılabilecektir. Daha önceki yıllarda yarışmaya katılmış ancak ödül ALMAMIŞ eserlerde yarışmaya yeniden katılabilecektir. Ayrıca,Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.
  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 27 Ağustos 2011 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2011. ödülün parasal değerinin 2011 yılı için birinci olan eserlere 300 TL, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. Ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki banka hesaplarına ve posta çeki hesabına katkı ve bağışlarını yatırabileceklerdir. 2008 yılı üç dalda birincilik ödülüne 300'er Ytl katkıda bulunup sponsor olan Kaplan Tekstil Yusuf Kaplan'a ve 2003 yılından bu yana masraflara katkı yapan ANASAN YAYINLARINA, ödül dağıtımına katkıda bulunan Radyo Güllük Mustafa Ceylan ve Ekibine Teşekkür Ediyoruz.
  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.
  ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotoğrafla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/kayseri’ adresine posta ile, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 160/32 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için her bir eser için 30 lira katılım paylarını da Ptt ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.iş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.

  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi bu nedenle uzamaktadır.
  başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  NAZENDE DEMİREL
  şair-mühendis Ödül Yazmanı
  sabit.ince@hotmail.com, sabitince@hotmail.com

  Tel: 0 505 392 67 07-0 536 797 10 50- 0542 233 81 98

 • Abdülkadir Güler
  Abdülkadir Güler

  Anadolumuzun her yönüyle, güzel, girişken, çalışkan ve başarılı kentlerinden biri olan KAYSERİ'de SABİT İNCE'nın her yıl gençlere yönelik özendirici ve manevi değeri yüksek olan bu Edebiyat Ödülü yarışmlalarını çok olumlu ve yerinde verilmiş bir karar olarak görüyor ve olumlu buluyorum. Gençlerimize ve emek veren eser sahiplerine bir yerde teşvik oluyor.Ben şahsen bugüne değin bir çok ödül aldım. Ancak uzun zaman emek verdiğim kitaplarımdan biri olan Aydın Eski milletvekillerimizden ( Eğitimci- yazar ve Şair) M.Kemal Yılmaz halen Ankara'dadır. 86 Yaşında olmasına rağmen bir delikanlı gibi Türk kültürüne maddi ve manevi açıdan hizmet veriyor. onun hayatı ve eserleri bağlamında özenle hazırladığım 'Hayatı ve Eserleriyle Umurlu'dan M. Kemal Yılmaz ' adını taşıyan eserime ödül vermelerine elbette ki çok sevindim. İnsanındoğasında sevinmek vardır. İlk aldığım ödül de değildir.Bu kitabımla ilgili çok olumlu eleştiriler aldım,ancak ' SABİT İNCE EDEBİYAT ÖDÜLÜ '^ beni daha çok onurlandırdı. Teşekkkürlerimi sunuyorum. İNCE'nin bu çabasını ben de yürekten kutluyorum. Peki SABİT İNCE bizlere ödül veriyor, O'na kim ödül verecek? . Bu çalışmaların devamını diliyor ve Sabit İNCE'ye daha nice başarılı dolu yıllar diliyorum.Ödül alanları da ben de tebrik ediyorum. Daha nice başarı dolu aydınlık yarınlara sevgiyle efendim. Abdülkadir Güler - Söke.

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  2008 YILI SABİT İNCE EDEBİYAT ÖDÜLLERİNİ KAZANANLARIN LİSTESİ.

  ŞİİR DALINDA:
  Şiir dalında Birincilik ödülüne Ruhumun kanat sesleri kitabıyla Hüseyin Türkmen layık görülmüştür.
  İkincilik ödülüne Ayşenur Öktem İzgin Kırkbir kere maşallah kitabı layık görülmüştür.
  Üçüncülük ödülüne İmdat Gümüş Sevda sadakatin ustura ağzıdır eseri layık görülmüş,
  İsmail Tunç’un İncitme Anadoluyu adlı şiir kitabı Birinci mansiyon ödülüne layık görülmüş,
  Alper Akdeniz Ateş Alıyor Güvercinler adlı şiir kitabı ikinci Mansiyon ödülüne layık görülmüş,
  Duran Tamer’in Baharı Andırır Gözlerin adlı eseri üçüncü mansiyon ödülüne layık görülmüştür.
  Yekta Aydın İnsan ilişkilerimiz şiir kitabı, Vedat Fidanboy’un Mabet, Mehmet Nacar'ın Yitik Sevgiler, Ünal Şöhret Dirlik’in güney havaları, Hüseyin Bacanak’ın Gönül Çağlayanım, Muhsin Aktaş’ın Sürgün Gönül sancıları, Aşık Yorguni’nin Aşık Yüreğinden bir damla, Deniz Şahinoğlu’nun Anadolu Çocuğuyum Demesin, Bırakıp Gittin Beni yaralı Ahmet Ünal Çam, Sevdan İçimde bir sürgün Karahan Yılmaz, Siyahın Neşesi Ayşım Okudan, Yıldızlar sönmesin Sibel Koçarslan, Meryem Şahin Çanakkale Şehitleri şiir antolojisi adlı eserler de Jüri özel ödülüne layık görülmüştür.
  ROMAN DALINDA:
  Birincilik Kartallar Kafese sığmaz Abdullah Ayata’ya,
  İkincilik Beyaz Çile Fesih Yıldız’a
  Üçüncülük Bugün ayrıldım Fatih Kılınç’a
  Kurtların intikamı Mustafa Ecevit’e birinci mansiyon
  Matemli Kardelen Salih Çetin’e ikinci mansiyon
  ANI DALINDA:
  İkincilik ödülüne Bir sevda Türküsüdür eseriyle Ömer Ulu
  DENEME DALINDA:
  Deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
  İkincilik ödülü Burdurun saz ve söz ustaları adlı eseriyle Dr. İsa Kayacan’a
  Al beni yalan olmayan Yüreğine götür, Murat İnce’ye, Hayata Hislerle Tutunmak Funda Durmuş’a, Kırmızı Takunya Sema Fiğen Akdoğan’a, Yönetmek yada iktidar Tutkusu Muharrem Yılmaz’a Jüri özel ödülleri
  İNCELEME DALINDA:
  inceleme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
  İkincilik ödülü Abdülkadir Güler’in Umurludan M.Kemal Yılmaz adlı eserine,
  Üçüncülük Türk Dili adlı eserle Talat Ülker’e
  HİKAYE DALINDA:
  Hikaye dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir
  İkincilik ödülü Parmak izlerim adlı eseriyle Murat Ertaylan’a
  Üçüncülük ödülü Her ne ise aşk adlı eseriyle Lokman Zor’a
  Kerim Baydak’ın enteresan köyün hikayeleri kitabı Birinci Mansiyon
  Tayfun Tuna’ın Zamansız Aşk kitabı İkinci Mansiyon ödülüne
  RÖPORTAJ DALINDA:
  Röportaj dalında dereceye layık eser bulunamadığından ödül verilmemiştir.
  Ayrıca Türk Edebiyatına katkılarından dolayı; MERHUM ŞAİR, RESSAM HATTAT HÜSEYİN BALIM ANISINA Radyo Güllük ve Güllük Derğisine, GÜLCE EDEBİYAT akımı adına, antoloji com da ilgili grubu da kurup hizmete sokan Refika DOĞAN ve Nurdan ÜNSAL'a, Bursa Ketsel Belediye Başkanlığına Şair Sevim Erdoğan Tezel’in adını yaşatmasına, Gündüz Yayınevi Ali Gündüz'e, Laçin Yayınları Mehmet Çelebi’ye, Ferit Gürsoy Yayınevine, Yusuf Kaplan, Şükran Günay, Ahmet Canbaba, Nusret Turan, Antoloji.com, Hikayeler.net, amatorceedebiyat.com, edebiyatturk.net, edebistan.com, dergibi.com, anafilya.org internet sitelerine ONUR ÖDÜLÜ verilmesi uygun görülmüştür.
  ÖDÜL TÖRENİ: 7-8 Kasım 2008 tarihinde 5. Antalya Şairler Şöleninde Göynük Otıum Otelinde Antalya da yapılacaktır. Törene katılmak isteyen ödül alan kişilerin http://www.radyogulluk.net/site/istek.html adresine girip şölene katılım için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Katılamayanların ödül belgeleri ve hediye kitap paketleri kargo ile adreslerine gönderileceğinden katılımcıların son adres ve ulaşım bilgilerini 05053926707 ve 0352 2210774 nolu telefonlara bildirmeleri rica olunur.
  KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR. Sabit İnce edebiyat Ödülleri Genel Yazmanı Nazende Demirel.

  2009 YILINDA 6. DÜZENLENECEK ÖDÜL KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,İnceleme, hikaye ve röportaj dallarında) verilecek.

  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2009 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.

  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2009 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2009. ödülün parasal değerinin 2009 yılı için birinci olan eserlere 300 milyon lira, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki banka hesaplarına ve posta çeki hesabına katkı ve bağışlarını yatırabileceklerdir. 2008 yılı üç dalda birincilik ödülüne 300'er YTL katkıda bulunup sponsor olan KAPLAN TEKSTİL YUSUF KAPLAN'a ve 2003 yılından bu yana masraflara katkı yapan ısıpen pvc panjur firmasına, Ödül dağıtımına katkıda bulunan Radyo Güllük Mustafa Ceylan ve Ekibine TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.

  Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/Kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 26/3 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 20 milyon lira katılım paylarını da PTT ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.İş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.
  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi uzamaktadır.
  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  Nazende İnce
  Şair-Mühendis Ödül Yazmanı
  info@ucuzhost.biz, sabitince@kozaklim.com
  Tel: 05053926707-0536 797 1050

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  2009 SABİT İNCE EDEBİYAT ÖDÜLÜ KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR
  BUL YIL 6. DÜZENLENECEK ÖDÜL KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,İnceleme, hikaye ve röportaj dallarında) verilecek.

  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2009 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.

  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2009 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2009. ödülün parasal değerinin 2009 yılı için birinci olan eserlere 300 milyon lira, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki banka hesaplarına ve posta çeki hesabına katkı ve bağışlarını yatırabileceklerdir. 2008 yılı üç dalda birincilik ödülüne 300'er YTL katkıda bulunup sponsor olan KAPLAN TEKSTİL YUSUF KAPLAN'a ve 2003 yılından bu yana masraflara katkı yapan ısıpen pvc panjur firmasına TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.

  Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/Kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 26/3 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 20 milyon lira katılım paylarını da PTT ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.İş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.
  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi uzamaktadır.
  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  Nazende İnce
  Şair-Mühendis Ödül Yazmanı
  info@ucuzhost.biz, sabitince@kozaklim.com
  Tel: 05053926707-0536 797 1050

 • Dursun Yeşil
  Dursun Yeşil

  S.A SABİT ABİ 2007 YARIŞMANIZA BEN 1 DALDA GİRDİM SONRA SİZİN ISRARINIZLA 3 DALDA KİTAP YARIŞMASINA GİRDİM 2 DALDA ÖDÜL ALMIŞIM ŞU ANA KADAR ÖDÜLÜM GELMEDİ DÜRÜST OLACAĞINIZI VAAD ETMİŞTİNİZ İNANMIŞTIM HALENDE İNANIYORUM BEN HEPSİNDEN VAZ GEÇTİM ŞU 60 YTL MASRAFIMI GÖNDERDE HESABIMIZ MAHŞERE KALMASIN ORDA İŞİM ÇOK ABİ SAĞOL TŞK EDERİM ALLAH RAZI OLSUN

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  BUL YIL 5. DÜZENLENECEK ÖDÜL KATILIM ŞARTLARI VE AÇIKLAMALAR

  Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,İnceleme, hikaye ve röportaj dallarında) verilecek.

  1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2008 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir.

  Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2008 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2008. ödülün parasal değerinin 2008 yılı için birinci olan eserlere 300 milyon lira, ikinci ve üçüncü eserlere de ödül belgesi ve kitap hediye paketleri olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki telefonlarla irtibata geçerek katkıda bulunabilecekleri belirtildi.

  Katkıda bulunan ve Sponsor olan kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir.

  Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/Kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Bozantı Cad. 26/3 Kayseri adresine Aras kargo ile, Aras kargo yoksa diğer kargo şirketleri ile gönderilmesi gerekiyor. Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 20 milyon lira katılım paylarını da PTT ile 254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.İş Bankası Düvenönü şubesi Kayseri 5302 0274190 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.
  ÖNEMLİ NOT: Kitapları hazır olan ve basılmış olanların son katılım tarihini beklememeleri şimdiden katılmaları özellikle rica edilmektedir. Çünkü jüri son aylarda inceleme de sıkışmakta ve ödül ilan süresi uzamaktadır.
  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  Nazende İnce
  Şair-Mühendis Ödül Yazmanı
  info@ucuzhost.biz, sabitince@kozaklim.com
  Tel: 05053926707-05543147181

 • İbrahim Sağır
  İbrahim Sağır

  Değerli dost,şair, bestekar, araştırmacı yazar Sabit İNCE'yi böyle bir güzelliği başlatması ve yaşatması cihetiyle candan tebrik ederim. Türk edebiyatı ve Türk şiiri adına değerli katkılarının devamı dileklerimle en içten saygı ve selamlarımı sunarım.

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  Şiir hayatımın ilk ödülü sizden geldi. Bu benim için büyük bir mutluluk.
  Böyle bir yarışmayı düzenlediğiniz için size ve şiir kitabımı mansiyon ödülüne layık gördükleri için jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum.

  İnşaallah şiir hayatımın ilk ödülü bana şans getirir.
  Manevi ödülün yerini hiç bir şey dolduramaz.

  İşten eve yorgun gelmiştim. Bu mesajı okuyunca yorgunluk falan kalmadı :) Yüzüm güldü. Mutluyum.

  Teşekkürler

  Gönlünüzce olsun her şey
  Saygılarımla

 • Kemal Tunca
  Kemal Tunca

  Bu ne be.İnsanlarla dalga mı geçiyorsunuz.Hüseyin balım kimse bulmuş zavallı Sabit'i yalakalık yapıyor(belkide kendisidir) adam kim ki,de adına yarışmalar düzenleniyor? Megalomanlık olurda bu kadar olmaz yani.Pes. Ona sponsor olan gerzek kim acaba?

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  SABİT İNCE 2005 EDEBİYAT ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI

  Şair, Yazar, Bestekar, Araştırmacı Sabit İnce adına dostları ve Isıpen Pvc Panjur sanayi firması tarafından Sabit ince'nin 37.sanat yılı için düzenlenen edebiyat ödülünü kazananlar belli oldu. Şiir, roman, anı, deneme,fıkra ve hikaye dalında yarışmaya katılan eserler arasından: Roman dalında birincilik ve ikinciliğe değer eser bulunamadığından Nurettin Kocabıyık'ın suzan adlı romanına üçüncülük ödülü verilmiştir. Anı dalında birincilik, ikinciliğe layık bir eser bulunamadığından Neşet Tınaztepe'nin Köye Doğru eseri üçüncülük ödülü almıştır. Deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından birincilik ödülü verilememiş olup, Nesrin Özyaycı'nın Kanka adlı kitabı ikincilik ödülüne, Şemsettin Kuzeci'nin Türkmeneli Edebiyatı adlı eseri Üçüncülük ödülüne layık görülmüştür. Fıkra dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından birincilik ödülü verilememiş olup, Galip Kurdoğlu'nun Temel Oğli Temel adlı Karadeniz fıkraları kitabı ikinciliğe layık görülmüştür. Hikaye dalında birinciliğe değer eser bulunamadığından Merih sGünay'ın Pabuçlarımın yazarı kitabına ikincilik ödülü, Sevgi Koyuncu'nun Gelincikler Geceye Düşer Hikaye kitabına üçüncülük ödülü ve Ahmet Canbaba'nın Cennette Seninleyim adlı eserine Jüri özel ödülü verilmiştir. Şiir dalında Birincilik ödülüne layık eser bulunamadığından İkincilik ödülüne Almanya'dan Harun Yiğit'in eseri Duy Yunus Emre kitabı layık görülmüştür. Üçüncülük ödülüne Almanya'dan Mehmet Işıkoğlu'nun Gönül Şelalesi adlı eseri layık görülmüştür. Orhan Karahan'ın Eylül ve gül kitabı Birinci Mansiyon, Gaziantep'den Ahmet Ayaz'ın Sızı adlı şiir kitabı ikinci mansiyon, Eşref Karadağ'ın Çıkınımdaki Azıklar adlı eseri üçüncü mansiyon ödülüne layık görülmüştür. Ankara'dan Eda Keskin'in Susuzluğun Kıyısında, Antalya'dan Şükrü Erciyeslioğlu'nun Sırlı Geceler, Hakan Kılıç'ın Duygularım, Dr. Abdullah Çelik'in Bizim Canlar,Ebru Nil Özüdoğru'nun Laf Aramızda, Süheyl Türkoğlu'nun Her yağmur ertesi Nusret Turan'ın Para ve Ölü Aşklar Derneğinin Ölü Aşklar şiir antolojisi adlı şiir kitapları ise Jüri özel ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca Türk Edebiyatına Hizmetlerinden dolayı Ali Göndüz, Cengiz Ekrem Teymur, Anar, Ekber Koşalı M. Fatin Baki, Mehmet Turan, ve Zehra Birsen Yamak'a Onur ödülleri verilmesine karar verilmiştir. 1 Ocak 1993 - 1 Temmuz 2004 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar yarışmaya katılmıştır. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi kitapları da ödüle aday göstermiştir. Ödül kazanan yapıtların, ödül töreni 11-12 Eylül 2005 Tarihinde Antalya'da yapılacak 1. Antalya Akdeniz Şiir Şöleni Buluşmasında yapılacağından ödül kazanan eser sahiplerine ayrıca yazılı bildirim yapılma zamanı kısaldığından Ödül kazananlara telefon ve e mail ile ulaşılarak bilgi verilmeye çalışılacaktır. Ayrıca ulaşılamayan eser sahiplerine de bu duyurunun ulaştırılmasının da sizler tarafından ulaştırılacağına güvenerek kamuoyuna ve ilgililere saygı ile duyuruyoruz. 2006 yılında 4. düzenlenecek Sabit ince edebiyat ödülü ile ilgili geniş bilgi aşagıdaki adresden, telefon ve e maillerden alınabilir. Başvuru Adresi ve detaylı bilgi: ÖDÜL YAZMANI P.K. 10 Gar/kayseri Nazende İnce 0 505 3926707 Şair-Mühendis Akşam: 0352 2360763 sabitince@hotmail.com, Nazendeince@mynet.com www.sabit.freeservers.com/yeni.html

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  SABİT İNCE EDEBİYAT ÖDÜLÜ 2005 KATILIM ŞARTLARI

  Son katılım 15 Temmuz 2005
  Şair, Yazar, Bestekar, Araştırmacı Sabit İnce adına dostları ve Isıpen Pvc Panjur sanayi firması Sabit ince'nin 37.sanat yılı için 3.Kez yarışma düzenlemişlerdir. Sabit İnce edebiyat Ödülü’ne aday eserlerde Sabit İnce'nin edebiyat anlayışı göz önüne alınarak, çağdaş bir dünya görüşü ve türkçe dil bilinci temel ölçüt olacak. Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,hikaye ve röportaj dallarında) verilecek.1 Ocak 1993 - 15 Haziran 2005 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar ve kitap bütünlüğündeki eserler yarışmaya katılabilecektir. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday gösterebilecektir. Kitap halinde basılmamış, ancak kitap bütünlüğü taşıyan eserlerle de ödüle aday olunabilecektir. Ödül kazanan yapıtlar, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 28 Ağustos 2005 tarihinde açıklanacak. Ödüle son katılma ve aday gösterilme tarihi ise 15 Temmuz 2005. ödülün parasal değerinin 2005 yılı için 200 milyon lira olarak belirlendiği kaydedildi. ödüle maddi katkıda bulunmak ve sponsor olmak isteyen kişi ve kuruluşların da aşağıdaki telefonlarla irtibata geçerek katkıda bulunabilecekleri belirtildi.. Katkıda bulunan ve Sponsor kişi ve kuruluşlar ayrıca ilan edilecek ve plaket verilecektir. Ödüle aday olacak eserlerde, yazarın adı, açık adresi ve kısa hayat hikayesi ile 1 adet fotografla birlikte 5 adet kitap ya da 5 kopya dosyayla Postayla gönderecekler P.K. 10 Gar/Kayseri’ adresine, kargo ile gönderecekler de Fuzuli Cad. 75/A Kayseri adresine gönderilmesi gerekiyor.Katılacak kişi ve kuruluşların posta, haberleşme ve diğer giderler için herbir eser için 15 milyon lira katılım paylarını da PTT ile 0254991 nolu posta çeki hesabına ücretsiz olarak veya T.İş Bankası Sivas Cad. şubesi Kayseri 5304 0098113 nolu banka hesabına yatırmaları gerekmektedir. Bir başka uyarı da yapıtların sahiplerine iade edilmeyeceği ve ilk beş arasına giren eserlerin basımı konusunda telif hakkı sahipleriyle görüşmeler yapılarak eserlerin basılmasına yardımcı olunacağı belirtilmektedir.

  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi:
  P.K. 10 Gar/kayseri
  Nazende İnce
  Şair-Mühendis
  0 532 2919163- 0352 2233826 Ödül Yazmanı

 • Sabit İnce
  Sabit İnce

  SABİT İNCE 2004 EDEBİYAT ÖDÜLÜNÜ KAZANANLAR AÇIKLANDI

  Şair, Yazar, Bestekar, Araştırmacı Sabit İnce adına dostları ve Isıpen Pvc Panjur sanayi firması tarafından Sabit ince'nin 36.sanat yılı için düzenlenen edebiyat ödülünü kazananlar belli oldu. Şiir, roman, anı, deneme,fıkra ve hikaye dalında yarışmaya katılan eserler arasından:

  Roman dalında dereceye layık eser bulunamadığından hiçbir Romana ödül verilmemiştir.

  Anı dalında birincilik, ikinciliğe layık bir eser bulunamadığından Ünal Şöhret Dirlik'in İncirköy incirköy adlı eseri üçüncülük ödülü almıştır.

  Deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından birincilik ödülü verilememiş olup, Hamdi Mert'in eseri Kastamonu adlı kitap ikincilik ödülüne layık görülmüştür.
  Fıkra dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından birincilik ödülü verilememiş olup, Galip Kurdoğlu'nun Fadime Hala adlı Karadeniz fıkraları kitabı layık görülmüştür.
  Hikaye dalında birincilik ve ikinciliğe layık eser bulunamadığından Vicdan Efe'nin Sen de Topla Düşlerini adlı Hikaye kitabına üçüncülük ödülü verilmiştir.

  Şiir dalında Birincilik ödülüne layık eser bulunamadığından
  İkincilik ödülüne Ankara'dan Murat İnce'nin(Murat ince’nin Sabit ince ile soyadı benzerliği dışında bir akrabalık ilişkisi bulunmamaktadır) eseri Ankara kitabı layık görülmüştür.

  Üçüncülük ödülüneİsviçre'den Yusuf Ter'in Dağlar Şahit Aşkıma adlı eseri layık görülmüştür. Bekir Karadeniz'in Gitmeli Şiirler kitabı Birinci Mansiyon ödülüne layık görülmüş,

  İstanbul'dan Aydil Erol'un Horyatlar adlı şiir kitabı ikinci mansiyon ödülüne layık görülmüş,

  Adana'dan Arslan Bayır'ın Çocuk +çiçek adlı eseri üçüncü mansiyon ödülüne layık görülmüştür.

  İstanbul'dan Osman Aslan'ın Çağrı ve Yankı, Amerika'dan Mehmet Fatin Baki'nin Şimdi Yetmiş Yedi İsa Karatepe'nin Herkes mi Ayrıldı, Adana'dan Baki Yıldırım'ın Sevgi Çiçekleri Solmasın adlı şiir kitapları ise Jüri özel ödülüne layık görülmüştür.
  Ayrıca Türk Edebiyatına Hizmetlerinden dolayı Mustafa Ceylan, Dr. İsa Kayacan, Şemsettin Kuzeci, Ahmet Tufan Şentürk, Güzide Gülpınar Taranoğlu,Muharrem Kubat, Osman Karaaslan, Abdurrahim Karakoç, Yahya Akengin, İsmail Kara ve Rasim Köroğlu'na Onur ödülleri verilmesine karar verilmiştir.
  Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,hikaye dalında) verilecek.1 Ocak 1993 - 1 Temmuz 2003 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar yarışmaya katılmıştır. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday göstermiştir.
  Ödül kazanan yapıtların, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 27 Ağustos 2004 tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. Ancak ödüle yoğun başvuruların olması nedeniyle inceleme çalışmaları uzun sürmüş açıklama 31 Ağustos 2004 tarihine kalmıştır.2003 yılı ödül töreni 2004 yılı ödül töreni ile birleştirilerek 11-12 Eylül 2004 Tarihinde Antalya'da yapılacak 1. Antalya Şairler Buluşmasında yapılacağından ödül kazanan eser sahiplerine ayrıca yazılı bildirim yapılma zamanı kısaldığından Ödül kazananlara telefon ve e mail ile ulaşılarak bilgi verilmeye çalışılacaktır. Ayrıca ulaşılamayan eser sahiplerine bu duyurunun ulaştırılmasının da sizler tarafından ulaştırılacağına güvenerek kamuoyuna ve ilgililere saygı ile duyuruyoruz.


  2005 yılında üçüncüsü düzenlenecek Sabit ince edebiyat ödülü ile ilgili geniş bilgi aşagıdaki adresden, telefon ve e maillerden alınabilir.

  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi: ÖDÜL YAZMANI

  P.K. 10 Gar/kayseri Nazende İnce

  0 532 2919163 Şair-Mühendis
  Akşam: 0352 2360763
  sabitince@hotmail.com, Nazendeince@mynet.com
  www.sabit.freeservers.com/yeni

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  Ne ödülmüş ama :)

 • Hüseyin Balım
  Hüseyin Balım

  şiir, roman, hikaye, anı, deneme dalında sabit ince adına verilen bir ödüldür.

 • Hüseyin Balım
  Hüseyin Balım

  şair yazar sabit ince adına verilen bir edebiyat ödülüdür.

 • Hüseyin Balım
  Hüseyin Balım

  Sabit ince adına 2003 yılından beri verilen edebiyat ödülüdür.

 • Hüseyin Balım
  Hüseyin Balım

  Sabit ince adına her yıl verilen edebiyat ödülüdür

 • Hüseyin Balım
  Hüseyin Balım

  SABİT İNCE 2003 EDEBİYAT ÖDÜLÜNÜ KAZANANLAR AÇIKLANDI
  Şair, Yazar, Bestekar, Araştırmacı Sabit İnce adına dostları ve Isıpen Pvc Panjur sanayi firması tarafından Sabit ince'nin 35.sanat yılı için düzenlenen edebiyat ödülünü kazananlar belli oldu. Şiir, roman, anı, deneme ve hikaye dalında yarışmaya katılan eserler arasından:

  Roman dalında dereceye layık eser bulunamadığından hiçbir Romana ödül verilmemiştir.

  Anı dalında dereceye layık bir eser bulunamadığından hiçbir esere ödül verilmemiştir.

  Deneme dalında birinciliğe layık eser bulunamadığından birincilik ödülü verilememiş olup, istanbul Karaözü derneğince yarışmaya katılan Ahmet Özerdem’in eseri Şahruh’un iki Yanı (Karaözü’nün eğitim ve kültür tarihi) adlı kitap ikincilik ödülüne layık görülmüştür.

  Deneme dalında Ankara’dan katılan Murat İnce’nin Zamanlı Zamansız Duygu Esnemeleri adlı kitabı üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

  İstanbul’dan katılan Sumru Karabaş’ın henüz yayınlanmamış kitap bütünlüğü halindeki eseri Pagamemnon ise jüri özel ödülüne layık görülmüştür.

  Hikaye dalında dereceye layık eser bulunamadığından hiçbir Hikaye kitabına ödül verilmemiştir.

  Şiir dalında Birincilik ödülüne Sivas’tan katılan Aşık Sefil Selimi (Ahmet Günbulut) un Türküleriyle Sefil Selimi adlı kitabı layık görülmüştür.

  İkincilik ödülüne Sumru Karabaş’ın henüz yayınlanmamış kitap bütünlüğü halindeki eseri Aşk Bu Olsa gerek kitabı layık görülmüştür.

  Üçüncülük ödülüne Ankara’dan Fadıl Oktay’ın Kozmosda Yalnızlar adlı eseri layık görülmüştür. Hüseyin Hatipoğlu’nun Tek Kişilik Aşk adlı şiir kitabı Birinci Mansiyon ödülüne layık görülmüş,

  Ankara’dan Şemsettin Kaya’nın Sarı Çerçeveli Resim adlı şiir kitabı ikinci mansiyon ödülüne layık görülmüş,

  Manisa’dan Murat Koska’nın henüz kitap halinde yayınlanmamış kitap bütünlüğü halindeki Her Şey Şiir için adlı eseri üçüncü mansiyon ödülüne layık görülmüştür.

  Ankara’dan Murat ince’nin (Murat ince’nin Sabit ince ile soyadı benzerliği dışında bir akrabalık ilişkisi bulunmamaktadır) Reisin Gönlü isimli şiir kitabı ise Jüri özel ödülüne layık görülmüştür.


  Ödül, tek bir esere (kitap ya da kitap bütünlüğü taşıyan şiir, roman,anı, deneme,hikaye dalında) verilecek.1 Ocak 1993 - 1 Temmuz 2003 tarihleri arasında yayımlanan bütün kitaplar yarışmaya katılmıştır. Ayrıca, Ödül Yazmanlığı, bu kitaplar arasından çeşitli nedenlerle katılamayan kimi yapıtları da ödüle aday göstermiştir.  Ödül kazanan yapıtların, Sabit İnce'nin Doğum yıldönümü olan 27 Ağustos 2003 tarihinde açıklanacağı duyurulmuştu. Ancak ödüle yoğun başvuruların olması nedeniyle inceleme çalışmaları uzun sürmüş ve Sabit ince’nin rahatsızlığından dolayı ödül töreni belirtilen 27 Ağustos 2003 tarihinde yapılamamıştır. Bu yıl yapılamayan ödül töreni 2004 yılında yapılacak olan ödül töreni ile birleştirilerek yapılacağından ödül kazanan eser sahiplerine ayrıca yazılı bildirim yapılmaktadır.

  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  2004 yılında ikincisi düzenlenecek Sabit ince edebiyat ödülü ile ilgili geniş bilgi aşagıdaki adresden ve telefonlardan alınabilir.

  Başvuru Adresi ve detaylı bilgi: TERTİP KOMİTESİ

  P.K. 10 Gar/kayseri

  0 532 2919163

  Akşam: 0352 2350458