Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • edip akbayram18.12.2005 - 16:15

  edip akbayram büyük bir sanatçi ve dava adami.onca işkence ve zulüme rağmen pes etmemiş ve davasina sadik kalmiştir.onun 'KİZİMİN ADİ SEVGİ' şarkisi sayesinde kardeşimin adi 'BARŞI oldu. :)) :)) .

 • zülfü livaneli18.12.2005 - 16:11

  ZÜLFÜ LİVANELİ BÜYÜK BİR SANATÇİ BÜYÜK BİR DAVA ADAMİ.ONU ÇOK SEVİYOR VE DİNLİYORUM.ANCAK SİYASETE GİRMESİ ONA EKSİ İMAJ KAZANDİRDİ.GİRMESE DAHA İYİ OLURDU.

 • yörük17.12.2005 - 19:32

  YÖRÜKLER GÖÇEBE TÜRKLERDİR.GENELLİKLE TOROSLARDA YAŞARLAR.BİR ÇOK GRUBA AYRİLMİŞLARDİR.SARİ KEÇİLİ,KİZİL KEÇİLİ,AVŞAR VD. GİBİ.AYRİCA KAYSERİ,ADANA,OSMANİYE,KONYA GİBİ KENTLERDEDE YAŞARLAR.TÜM TÜRKİYE'YE DAĞİLMİŞLARDİR.AYRİCA AKSARAY'DADA VARDİRLAR.OSMANLİ DÖNEMİNDE SÜRGÜN EDİLMİŞLERDİR.İŞTE BENDE TOROSLARDAN AKSARAY'A SÜRGÜN EDİLMİŞ BİR AVŞAR YÖRÜK AİLENİN ÇOCUĞUYUM.BALKAN TÜRKLERİ'NİN ÇOĞUNLUĞU YÖRÜKTÜR.FATİH KARAMANLİLARİ YOK EDİNCE AKSARAY KARAMAN KONYA'DAKİ HALKI BALKANLARA SÜRGÜN ETMİŞ.YÖRÜK TEMİZLİĞİN,SAFLİĞİN,ÖZTÜRKLÜĞÜN SEMBOLÜDÜR.HAS TÜRKLER BİZLERİZ.

 • grup yorum17.12.2005 - 19:19

  GRUP YORUM İSYANİN SESİ.EZİLMİŞ HALKİN SESİ.SEVGİ VE BARİŞİN SESİ.ÇOK GÜZEL MÜZİKLERİ VAR.

 • tunceli17.12.2005 - 19:15

  DÊRSİM.BAJARÊ SERHÎLDAN.MUNZUR DAĞİ,MUNZUR ÇAYI VE VADİSİ İLE ÖZGÜRLÜĞÜN BAŞKENTİ.İKİNCİ WELATÊ MİN.SEYİT RIZA'NİN MEMLEKTİ.DAĞLARİNA ÇİKİP 'BİJİ BİRATİYA GELAN' DİYE BAĞİRASİM GELDİĞİ BAJAR.DÊRSİM ANLATİLMAZ YAŞANİR.ONUN GİBİ MÜKEMMEL SERHİLDANÎ BİR KENTİ ANLATACAK BİR SÖZ BULAMİYORUM.MUTLAKA GİDİLİP GEZİLMELİ.

 • Niğde17.12.2005 - 19:09

  NİĞDE 80 BİN NÜFUSLU,(ALTUNHİSAR,BOR,ÇAMARDI,ÇİFTLİK,ULUKIŞLA) ADLİ 5 İLÇESİ OLAN,DEMİRKAZİK,ALADĞALAR,TYANA(KEMERHİSAR,GÜMÜŞLER MANASTİRİ,MELENDİZ,.ÇOK SAYİDA KİLİSESİ OLAN TARİHİ GÜZEL VE SEVGİ DOLU BİR KENT.İKİNCİ VATANİM.SİCAK KANLİ İNSANLARİN VATANİ.SAPA BİR YERDE OLMASİ NEDENİYLE HİZMET ALAMAMİŞ,KENDİNDEN KOPMA BİR İL OLAN BENİM MEMLEKETİM AKSARAY'İN ÇOK ÇOK GERİSİNDE KALMİŞ,EVVELDEN SOLCUYKEN SAĞA DÖNMÜŞ KÜÇÜK AMA GÜZEL BİR KENTİMİZ.51_NİĞDE_51

 • kadir gecesi17.12.2005 - 16:32

  BİN GECEDEN DAHA HAYİRLİ,BİR KURTULUŞ GECESİ,RAHMET KAPİSİNİN SABAHA KADAR ARDİNA KADAR AÇİLDİĞİ,MELEKLERİN YERYÜZÜNE AKİN AKİN RAHMET SAÇMAK İÇİN ALLAH(CC) 'NİN İZNİYLE İNDİĞİ,BİR AF,BİR MA'RİFET GECESİ,KUR'AN-I KERİM BU MÜBAREK GECEDE İNMİŞTİR.ALLAH'IN O GECENİN HAYRİNA BİZLERİ AFFETSİN İNŞALLAH.

 • KUR'AN I KERİM17.12.2005 - 16:30

  YÜCE ALLAH(CC) TARAFİNDA İNSANLİĞA GÖNDERİLEN EN SON VE EN GÜZEL DİN İSLÂM'IN MÜBAREK,KUTSAL KİTAB-I ŞERİF'İDİR, KUR'AN-I KERİM.23 YİLDA İNMİŞTİR.GELMİŞ GEÇMİŞ KİTAPLARİN EN MÜKEMMELİDİR.KADİR GECESİ'NDE İNMİŞTİR.ALLAH KELAMİDİR.PEYGAMBER EFENDİMİZİ(SAV) ONU HAYATİNDA UYGULAMİŞTİR.ALLAH(CC) TÜM İNSANLARA BU KİTABA UYMASİNİ EMİR ETMİŞTİR.

 • islamiyet17.12.2005 - 16:24

  İSLÂMİYET TÜM İLAHİ DİNLERİN SONUNCUSU,RAHMET KAPİSİ,BİR KURTULUŞ VE HAKK KAPİSİ,YÜCE ALLAH(CC) TARAFİNDAN HZ.MUHAMMED(SAV) EFENDİMİZ ARACİLİĞİYLA TÜM İNSANLİĞA GÖNDERİLEN,EN SON EN MÜKEMMEL,EN MÜTHİŞ DİN.ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ MÜSLÜMAN DOĞDUK VE MÜSLÜMAN OLDUK.ALLAH TÜM İNSANLARİ İSLAM İLE ŞEREFLENDİRSİN(AMİN)

 • hz.ebubekir17.12.2005 - 16:19

  HZ.MUHAMMED(SAV) EFENDİMİZİN EN YAKİN ARKADAŞİ,KAYİNBABASİ,İSLAMİ KABUL EDEN İKİNCİ İNSAN,'SIDDIK' LAKABİNİ ALACAK KADAR EFENDİMİZE SÂDIK,TÜM MALİNİ İSLAMA HARCAYACAK KADAR CÖMERT,'YA RABBİ BENİM BEDENİMİ O KADAR BÜYÜT Kİ CEHENNEM'İN TAMAMINI KAPLASİN VE ÜMMET-İ MUHAMMED'E YER KALMASİN DİYECEK KADAR İMAN SAHİBİ,ALÇAK GÖNÜLLÜ,ÖLMEDEN ÖNCE CENNET-İ ALÂ İLE MÜCDELENEN,BİRİNCİ HALİFE'DİR.ALLAH HEPİMİZİ ONUN GİBİ MÜ'MİN KULLARDAN EYLESİN.