Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • nazım hikmet23.08.2006 - 14:19

  Gerçekten bağımsızlığı ve özgürlüğü bunların yanında aşk'ı şiirlere sokabilen ender şairlerden.. Arkasından ideolojik anlamda ne söylenirse söylensin, yazdığı şiirleri okumaya cesaret edebilen insanlara tattırdığı duygularla kendi anlamını anlatan ve şairliği hak eden insan..

 • nazım hikmet17.07.2006 - 19:11

  İnsan olanın ve olmaya çalışanın anlayabilceği bir şair, insandır.
  Yazıları okunduğunda vatanseverliğin ne demek olduğu anlaşılır.
  Eğer ki NAZIM hakkında boş laf söyler, vatan hainidir vb. tanımları yapanlar olursa şiirlerini okumaları tavsiyemdir.
  Ve NAZIM'la ilgili aşşağılayıcı söz yazanlara tavsiyem, yazdıkları yazının altına, yazılarını destekleyen, NAZIM'dan bir şiir eklemeleridir..
  Yurtsever Halk Şairi

  'BU VATANA NASIL KIYDILAR'

 • ateist17.07.2006 - 19:02

  Ateistlik insanların tabuları yıkmaya cesaret edebildikleri zamanlardan beri var olan bir düşünce akımıdır. Ateistlik kabullenme değil doğruyu araştırma ve arayıştır. Herhangi bir fikre körü körüne bağlanmak yerine, kitaplarda yazanlarla, bilimle kanıtlananlarla birlikte hayatı anlama çabasıdır. Ve hayatı sorgularken aklından geçen soruları korkusuzca ve sınırsız bir şekilde sorabilme ve yanıtının peşine düşebilme düşüncesidir. Bu ateistliğin indirgenmiş tanımıdır. Eğer gerçek anlamının öğrenmek istiyorsanız sağdan soldan duyduklarınıza yada belli görüşe itimat eden yazarların kitaplarına değilde çeşitli yazar ve kaynaklara başvurun. VE kulaktan dılma haberlere inanmayın kanıt arayın..

 • Yedi Numara15.04.2006 - 22:08

  çok güzel bir dizi tıpkı birbirimizle konuştukları için daha yakın geliyorlar.... aralarındaki ilişkilerin saflığı ve doğallığı hertürlü duygunun yaşandığı bir ev insan daha ne ister ki...
  hala devam edip etmediklerini bilemiyorum tv de bir türlü göremedim
  devam ediyorsa programın saatini bilen varsa yazabilir misiniz?

 • Yedi Tepe İstanbul15.04.2006 - 21:55

  Dizi olmayı hak etmiş sayılı yapımlardan biri...
  izlerken sanki bizimle konuşuyorlar olayları bizimle yaşıyorlar gibi özellikle uğur polat geçmişi bugünle harmanlayıp çok güzel sunuyor...
  uzun zamandır yokluğundan dolayı ekranlardan baya uzaklaşmıştım ama geri döndüğünü duydum baya güzel olacak..
  Hoşgeldin yedi tepe

 • kahramanmaraş olayları21.12.2005 - 19:26

  1978 YILINDA DEVLET DESTEKLİ FAŞİST MİLİSLERCE NÜFUS SAYIMI BAHANESİYLE KAPILARINA KONAN ÇARPILARLA BELİRLENEN EVLERDEKİ İNSANLARI HUNHARCA KATLEDİLMESİDİR..
  ARAŞTIRILMASI GEREKEN TARİHSEL BİR KANIT..
  DEVLETİ TANIMAK İÇİN ÇOK GÜZEL BİR FIRSAT..
  ARAŞTIRIN ÖĞRENİN..
  SAYGILARIMLA..

 • nazım hikmet17.10.2005 - 11:58

  Yaşadıklarınızdan çıkarımlarda bulunun, yaşamı yazılardan ziyade yaşadıklarınızdan öğrenin.. Eğer tanışma fırsatını bulamadığınız tarihte yer alan önemli kimseler varsa yaşamlarını okuyun şair iseler şiirlerini okuyun.. Halkçı, komünist, yurtsever bir şairimiz..

 • nazım hikmet12.09.2005 - 22:06

  Nazım Hikmet -İşçi Sınıfına Sevdalı Bir Komünist Ozan

 • nazım hikmet11.09.2005 - 22:05

  Halka rağmen halk içindi.
  Halk bunu bilemedi.

 • nazım hikmet30.07.2005 - 17:50

  Halkımızın yetiştirdiği ve değerini bilmediği nice aydınlardan biri. Özelliği şair yönünü zevk için değilde halkının uyanması ve vatanının emperyalist güçler tarafından kuşatılmasına karşı kullanması idi. Onu tanımayanların şiirlerine göz atması aslında en iyi tanımı çıkaracaktır.