Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Marilyn Monroe sizce ne demek, Marilyn Monroe size neyi çağrıştırıyor?

Marilyn Monroe terimi Onur Umut tarafından tarihinde eklendi

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Hayatta en çok Joe Di Maggio'yu sevmiştir.

 • İrem Başar
  İrem Başar


  Marilyn, manik depresifti ve bu yüzden çevresi onun acılarını sevinçlerini tam olarak anlamadı..''Beni takip ediyorlar''dediğinde bile ,ruh hali iyi değil diye gülüp geçmişler..Dahası hepimizin hafızalarına kazındığı The Seven Year Itch(Yaz Bekarı) filmindeki meşhur fan sahnesinden sonra kocası kıskanmış ve onu dövmüş..
  kısacası,'Aptal sarışın' değildi,olmak zorunda kaldı..

 • İrem Başar
  İrem Başar


  “Baltalar
  İndikten sonra orman nasıl da inler
  Nasıl da yankılanır!”

  Sylvia Plath

 • Merkan Esen
  Merkan Esen

  İlk aşkım

 • Mehmet
  Mehmet

  dünyada üstsüz güneşlenirken paparazilere yakalanan ilk hatun heyytt o ne gözler menekşe gibi mübarek

 • Cemal Eroğlu
  Cemal Eroğlu

  ne kadar güzel bir yüzü var gülmenin bu kadar yakıştığı bir insan bir daha dünyaya gelmez ama ona cinsellik vurgusunu daha çok yapıyorlar vede bu güzelliğini alçaltıyor

 • Turhan Feyizoğlu
  Turhan Feyizoğlu

  Marilyn Monroe hakkında Türkçe'de en iyibilgileribulabileceğiniz kitap: Turhan Feyizoğlu'nun 'Ahhh Marilyn/ Marilyn Monroe' isimli bir kitabıdır.

 • Talha Yasin
  Talha Yasin

  seksi efsane

 • Saliha Yadigar
  Saliha Yadigar

  Aptal sarışın efsanesinin oluşmasına varlığıyla, yeteneğiyle, güzelliğiyle en çok neden olan aktris. Aslında hiç de aptal değil, tersine son derece zeki.

 • Atakan Kartaltepe
  Atakan Kartaltepe

  (Filmlerinden gördüğüm kadarı ile) Kadın gibi kadın! ..

 • Fatma Yıldız
  Fatma Yıldız

  Hayal üstü kadın... Ve her hayal üstü kadın gibi mutlu olamayan bir kadın...

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  4 Ağustos 1962'de evinde ölü bulunduğunda yapılan otopside kanında bir atı öldürebilecek kadar uyuşturucu bulunmuştu..Amerika'nın komplolarla dolu 60'lı yıllarında bu cinayette kamuoyuna basit bir intihar olayı olarak gösterilmiş ve hemen üstü örtülmüştür..Marılyn Monroe'nun yakınları güzel yıldızın pembe kaplı bir ajandasının bulunduğunu ve yaşadığı her olayı buraya aktardığını biliyorlardı..Ne gariptirki 4 Ağustos 1962 sabahı hiçbir ihbar ve şikayet olmadan üst düzey FBI şefleri Marılıyn Monroe'nun evine dalmışlar ve evin her karesini aramalarına rağmen şu meşhur pembe kaplı ajandayı bulamamışlardır..Hiçbir emir ve şikayet olmadan FBI, Marılıyn Monroe'nun evine neden dalmıştı? Ne arıyordu ve neyin peşindeydi? Kimden emir almıştı? Marılyn Monroe'nun Amerikan Başkanı John F Kennedy ile aşk yaşadığı ve yaptığı kaçamaklar Başkanın eşi Fırst Lady Jacquelıne Bouvıer Kennedy dahil tüm Amerikan kamouoyu tarafından biliniyordu...Birçok yakın tarih uzmanına göre Marılıyn Monroe pembe kaplı günlüğü için öldürülmüştü..Çünkü Marılıyn Monroe Başkan Kennedy'e herkesten daha yakın birisiydi..Dolayısı ile kimsenin bilmediği net ve gerçekçi bilgilere sahipti Kennedy hakkında. Kennedy'nin diplomat,senatör ve işadamları hakkındaki görüşleri, yapacağı askeri ve siyasi ıslahatlar,atamalar ve çevresindeki insanlar hakkındaki görüşleri artık Marılıyn Monroe'nun hafızasında ve günlüğündeydi..Bu çok çok özel bilgiler sıradan bir insana değil Amerikanın en önemli insanına aitti..Marılıyn Monroe'nun da Kennedy'nin de kokaine düşkün olduğu her ikisinin de yakın çevresi tarafından bilinmekteydi..Dolayısı ile bu ikilinin yaptığı kaçamaklarda kokain ve alkol eksik olmayacak dolayısı ile Kennedy kokain ve alkolün etkisi ile aklındaki herşeyi söyleyecekti..Ve belkide Kasım 1963'te bu gevezeleiğinin faturasını Dallas'ta tuhaf bir suikaste kurban giderek ödeyecekti..

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Memlekette ne kadar çok ayak fetişti varmış.Hayran kitlesi daha çok artar bu devranın

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  ayak fetişti insanlar için bulunmaz hint kumaşı...

 • Bilhan Erden
  Bilhan Erden

  6 ayak parmağı olduğunu öğrendikten sonra benim gibi ayak fetişti olan birinin dah daha daha dikkatini çeken bi hatun.)

 • Onur Umut
  Onur Umut

  küçük kız sesiyle ABD Başkanına 'iyi ki doğdun' diyerek şarkı söyledi, belleklere kazındı.
  Erkeklerin arzu ettiği, kadınların olmayı arzu ettikleri bir seks sembolüydü.
  Oysa ne sarışın ne de aptaldı ve sadece bir arzu nesnesi olmayı hep reddetti ama kimse duygularına önem vermiyor gibiydi...
  Marilyn Monroe, 41 yıl önce 5 Ağustos'ta herşeyden vazgeçmişti