Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

lolita sizce ne demek, lolita size neyi çağrıştırıyor?

lolita terimi Onur Umut tarafından tarihinde eklendi

 • Yılmaz Derin
  Yılmaz Derin

  Lan millet neymiş peeeeeh...

 • Yılmaz Derin
  Yılmaz Derin

  adaş bayaaa sakız muhabbet tufaya gelmem, yanarız...

 • Elanur Nur
  Elanur Nur

  bir şeker cinsi kanımca :)

 • Kadir Yıldız
  Kadir Yıldız

  lolipopla bir ilgisi var mı?

 • Bay Grey
  Bay Grey

  pedofili...

 • Melih Genceli
  Melih Genceli

  Lolita:
  1.Orta yaşLı erkekLerin hayaLLerini süsLeyen 16-20 yaş araLığındaki kızLar..
  2. Vladimir Nabokov'un güzeL bir eseridir.. StanLey Kubrick bu eser'i beyaz perdeye taşımıştır..
  3.Telefonda konuşurken kullandığımız ' ALO '; kelimesinin açılımı olan
  ' Allessandra Lolita Oswaldo ' (Yani telefonu icat eden mucit Graham BELL'in sevgilisi) olan genç bayanın 2. ismidir.

 • Zeyneb Öner
  Zeyneb Öner

  Lolita; yaş olarak genç güzel ve çekici bayana denir
  fıstık gibi de denilebilir:P

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  Vladimir Nabokov'un, ilk baskısı 1955'te Paris'te yapılan, romanının adıdır. Daha sonra yazar tarafından Rusça'ya çevrilen roman, 1962'de Stanley Kubrick tarafından yine 'Lolita' adıyla sinemaya da uyarlanmıştır.

 • Osman Aslan
  Osman Aslan

  80'lerin hemen başında, Alfa yayınları tarafından çıkarılan Erotik-komedi içerikli çizgiromanın adıdır.

 • Beste Negâr
  Beste Negâr

  Efendim sanılanın aksine lolita, Fransada 19. yüzyıl sonrası genelevlerde çalışan kadınların, kendileri yaşlanınca erkek ve kadın müşterilerine sundukları kızlarına verilen abartılmış isim imiş... Lolita düşkünlüğü ise tüm milliyetlerden bir takım erkeğin sapkın zevklerindendir diye belirtmek de çok da yanlış olmaz bu durumda… Hani adama pedofili hastası diyeceklerine lolita sever, ya da çıtır sever falan deyip medyanın, sinemanın kışkırttığı ve üstünde en çok para kazanılan görsel malzeme… İşin aslı dangalaklık mıdır? Aynen öyledir…

 • Smile Helalxx
  Smile Helalxx

  kokusunu 500 metreden alıp takip ettiğim şahane parfüm LOLITA LEMPICKA

 • Rıdvan Koyuncu
  Rıdvan Koyuncu

  arkdaslarını bırbırıne dusuren yalancı mutfak robotu bılendır gbı herseyı karıstran

 • Ferruh Safak
  Ferruh Safak

  Aslinda yas olarak ergen olmayan ancak, vucudu bakimindan buyuk gosteren, cinsel cazibesi ust seviyede kiz cocuklarina denir efendim...

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  alizee geldi gözlerimin önüne

 • Kara Dut
  Kara Dut

  topitop.............

 • Busra Korkmaz
  Busra Korkmaz

  Bunalar Türkiye de çıtır diye hitap edilen kız türü değil mi?
  Hayır, onun daha havalı şekli doğru :)
  Bir kere hikayesini duymuştum bu Lolita'nın, kız çok güzelmiş, üvey babası ondan hoşlanınca, onu baştan mı çıkarmış ney...
  Kesinlikle bu Lolita çok tehlikeli, ama ismi gibi kendisi de çok tatlı, şeker mi şeker bir kız, kızamıyoruz, kızmayız... Lolitayı seviyoruz!

 • Hayat Yeniden
  Hayat Yeniden

  yaş itibarı ile ufak yaştaki insan demek diye biliyosanız yanılıyosunuz.
  olgun ama çocuksu bayan demektir.
  :=)

 • LOLİTA İHTİLALİ

  Dünkü Milliyet'in 3. sayfasında bir haber: '12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı.'
  Sayfayı çevirin:
  Edirne'de sevişirken görüntülenen liseli kızın fotoğrafları... Ve günlerdir Mardin'den Sivas'a kadar Türkiye'nin dört bir yanından 12 - 13 yaşında küçük kızlara tecavüz haberleri... Madalyonun bir yüzünde ağzı salyalı sübyancılar var. Peki diğer yüzünde? ..Alttan alta inanılmaz bir 'ergen ihtilali' yaşadığımızın farkında mısınız? Son zamanlarda bir lise mezuniyet balosunda bulundunuz mu hiç? Gitseniz, gördüğünüz ağır makyajlı, cesur dekolteli, yüksek topuklu, cep telefonlu kızların 16 - 17 yaşında olduğuna inanabilir miydiniz acaba? Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm. Dinlediklerime inanamadım:
  '14 - 15 yaşında kızlar, ana babalarından habersiz gelip kaşlarını kaldırmak, fazla yağlarını aldırmak, selülit tedavisi yaptırmak istiyor'muş.Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie'nin fotoğrafıyla gelmiş ve 'Bununki gibi dudak istiyorum' demiş.18'lik bir lolita da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış. 'En büyük istekleri' neymiş biliyor musunuz? Zara'nın ya da Diesel'in 34 bedenine sığmak...Bunun için yarışıyorlarmış: 'Çünkü televizyonda gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri, bir kase yoğurt, iki tas salata, sigara, kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir, sodyum eksikliği var. Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor, müdahale için de bize geliyorlar.'Uzman, bunun son 3 yılda gözlenen bir 'patlama' olduğunu söylüyor:
  'Ben de anneyim, 18'lik 'lipolu' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum. Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip 'Dudağımızı şişir' diyenleri 'Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum.' Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekoloğun gözlemleri daha da çarpıcı:
  'Genç nüfusta müthiş bir uyanma var' diyor. 17 - 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor:Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi. Amerika'da 10 yaşa kadar düştü.Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık...Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri 'psiko - seksüel uyarımın artması'...Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması... Baştan çıkarıcı klipler, uyarıcı filmler, cinsellik yüklü diziler, çıplaklığa çağıran reklamlar, beyinde ergenliği erken uyandırıyor, cinselliğin keşfini hızlandırıyor.
  Özellikle varlıklı kesimden gençler, lise çağında, özentiyle büyük ve seksi görünme derdine düşüyor. Karşı cinsi de sadece bir seks nesnesi olarak görüyor.Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...
  Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta... Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz: İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken, kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara 'Göğsünü değil, kütüphaneni büyüt' öğüdü verebiliriz ki? Yasak çare değil... Beyin faaliyetine itibar kazandırmaya ve öncelikler konusunda topyekün bir hesaplaşmaya ihtiyacımız var. (MİLLİYET: Can Dündar)

 • Sevcan Sevinç
  Sevcan Sevinç

  lolita bir şeker demektir.bu bahaatlı bir şekr türüdür.

 • Şengül Erdoğan
  Şengül Erdoğan

  severim...çıtır çıtır,

 • Ccc
  Ccc

  cıtır kızların hepsi lolitadır...

 • Martin Gore
  Martin Gore

  jeremy irons yedi vallaa.....

 • Bahar
  Bahar

  17 yaşında,uzun boylu,güzelce kızlar gördük mü lolita kelimesini de arkasından yakıştırıveririz.

 • Oguzcan Demir
  Oguzcan Demir

  sübyan:Çocuklar
  çocuk yaştaki kızların sex objesi olarak kullanılması, hayvani yan

 • ?
  ?

  Kendini kendinde sansürleyen film.

 • Düşünmüyorum Yine De Varım
  Düşünmüyorum Yine De Varım

  Silvina Luna

 • Onur Umut
  Onur Umut

  Lolita. Vladimir Nabakov'un ayni adli romanindan uyarladigi 1962 yili yapimi filmde Stanley Kubrick, profesor olan yasli bir uvey babanin on alti yasindaki kizinin cazibesine kapilmasini carpici bir yaklasimla anlatmistir. Gunumuzde basli basina cinsellik ve tutku kokan bir sifata donusmus olan 'Lolita' ismi bile filmin Kubrick'in ustune cektigi simsekleri tahmin etmenizi saglayabilir. Bundan da ote, yonetmenlik yasamina baslarken klâsik sayilan romanlarin sinemaya uyarlanmasini yanlis buldugunu soyleyen Kubrick'in Nabakov'un bu unlu romanini sinemaya uyarlamis olmasi, elestirmenlerden gelen tepkilerin artmasina neden olmustur.

 • Onur Umut
  Onur Umut

  çıtırlar farkında değil...

 • Sezgin Yeşiltaş
  Sezgin Yeşiltaş

  Dün gece rüyamda şeytani pırıltılar saçan o yaratık..

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  Melissa Panarello