Kültür Sanat Edebiyat Şiir

pedofil sizce ne demek, pedofil size neyi çağrıştırıyor?

pedofil terimi ´m e R n n` tarafından 09.08.2008 tarihinde eklendi

 • Ferruh Safak
  Ferruh Safak 12.07.2012 - 17:00

  Henuz ergenlige adim atmamis cocuklara karsi cinsel ilgi duyan kisi.

 • Melih Genceli
  Melih Genceli 30.03.2011 - 10:06

  Pedofili: Ruh hastası bireylerin, ergenlik çağına gelmemiş çocuklara cinsel istismarda bulunma eğiliminden ötürü bu tip mahluklara konulan teşhisdir.

  Günümüzde sıkça rastlanan bir hastalık tipidir.Küreselleşen ve her geçen gün yozlaşan dünya halinde bu tip sapıklık eğilimde bulunan cahil ve hasta ruhlu insanların sayısı maalesef gün geçtikçe artmaktadır.

  Allah çoluğumuzu çocuğumuzu böyle sapıklardan korusun inşallah.

 • Siddh Artha
  Siddh Artha 29.03.2011 - 03:07

  Türkiye'de her iki dakikada bir çocuğun istismara uğradığını söylüyor uzmanlar.hal böyleyken,biri sizin çocuğunuza ya da en sevdiğiniz yeğeninize falan malum hareketlerde bulunsa, hâlâ 'yazııkk ama hasta onnaaarrr,tedafi etmemis lazıımmm amaaa' gibi cümleler kuramayacağınız,hissettiğiniz travmayla insan hakkı nedir hayvan hakkı nedir unutup muhtemelen hadımedilmesini ya da ölmesini isteyeceğiniz kişilerdir pedofiller!

 • Leyla Altınbaş
  Leyla Altınbaş 16.03.2010 - 22:02

  Pedofili ya da sübyancılık, yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları cinsel açıdan çekici bulması ve onlara cinsel eğilim duymasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık. Bu durumdan muzdarip kişilere pedofil ya da sübyancı denir.

  Sübyancılar -tipik olarak- yetişkin cinsel ilişkiden zevk almakta güçlük çekerler, özgüvenleri eksik olabilir ve çocuklarla ilişkiyi yetişkinlere nazaran daha az tehdit edici bulurlar. Sübyancının eğilimi karşıt cinse veya kendi cinsine olabilir. Sübyancıların büyük bir çoğunluğu erkektir ve bu durum kadınlarda çok nadir görülür.hayvanlarlada ilşkiye girler.
  Sübyancılık, birçok Batılı devletde suçların en önemlisi kabul edilir. Genellikle kurbanın yaşı küçüldükçe ve kurbanla saldırgan arasındaki yaş farkı arttıkça cezalar artar. En büyük cezalar genellikle livataya verilir.Suçluların %50'sinden fazlası kurbanların akrabaları, aile dostları ya da tanıdıklarıdır.

 • ´m e R n n`
  ´m e R n n` 09.08.2008 - 23:00

  michael jackson gibi sexuel iştahı
  çocuklara yönelmiş sapıklığa verilen isim

 • Ezogelin Yildirim
  Ezogelin Yildirim 09.08.2008 - 21:51

  cocuklara yonelik cinsel istismarda bulunan sapiklara denir