Kültür Sanat Edebiyat Şiir

İsrailoğulları sizce ne demek, İsrailoğulları size neyi çağrıştırıyor?

İsrailoğulları terimi Sıddık Ladin tarafından 13.05.2007 tarihinde eklendi

 • Kadir Yüksel
  Kadir Yüksel 08.02.2011 - 00:08

  fesatcı bir millettir

 • Gökhan Karataş
  Gökhan Karataş 05.06.2010 - 17:53

  israil ogulları yapuk peygamperin soyundan gelen demek israil ogulları soyunun nerden geldigini bilmeyen bencil müslümanları küçük gören eli kanlı bence bir terör devlettidir ama yaradan onların belalarını elbet bir gün verecektir ve bir gün yok olup gidecektirler
  masum çoçukları öldürmek ancak aşagılık bir davranıştır ama israilinde sonu yakındır

 • Nusret Orhan
  Nusret Orhan 27.12.2008 - 18:59

  iŞTE BU GÜNKÜ (27.12.2008) MARİFETİ:
  İsrail, Hamas ile 6 aylık ateşkesin geçen hafta sona ermesinin ardından Gazze’ye hava operasyonu başlattı. Saldırılarda 200’e yakın kişi yaşamını yitirdi.
  İsrail ordusu, Gazze kenti ile civarındaki Hamas hedeflerini havadan füzelerle vurdu. İsrail, saldırılarına kentin merkeziyle kuzey kesimleri vurarak devam ediyor. 195 kişinin yaşamını yitirdiği saldırılarda, 120’si ağır olmak üzere 300’den fazla kişi de yaralandı.

  Siyonist İsraili ve ABD yi tanımak için şiir sayfamdaki Amerika isimli şiiri okuyun lütfen

 • Alp Metiner
  Alp Metiner 18.09.2008 - 17:28

  İnsanlık tarihinin en beter ruh hastalığı ve bu hastalığın sarhoş taşıyıcıları

 • İsmail Efe Dikyol
  İsmail Efe Dikyol 08.07.2007 - 00:10

  İsrailoğulları tarihi okunduğu zaman; İsrailin neden bu kadar zalim, kinci, islam karşıtı olduğu açığa kavuşur.

 • Polatt
  Polatt 08.06.2007 - 11:53

  İSRAİLOĞULLARI’NİN KİBİRLİ YÜKSELİŞİ

  Kitapta İsrailoğulları'na şu hükmü verdik: 'Muhakkak siz yer(yüzün) de iki defa bozgunculuk çıkaracaksınız ve muhakkak büyük bir kibirleniş-yükselişle kibirlenecek-yükseleceksiniz. Nitekim o ikiden ilk-vaid geldiği zaman, oldukça zorlu olan kullarımızı üzerinize gönderdik de (sizi) evlerin aralarına kadar girip araştırdılar. Bu yerine getirilmesi gereken bir sözdü. Sonra onlara karşı size tekrar 'güç ve kuvvet verdik', size mallar ve çocuklarla yardım ettik ve topluluk olarak sizi sayıca çok kıldık. (İsra Suresi, 4-6)

  İsra Suresi'ndeki bu ayetlerde bildirildiği gibi, İsrailoğulları yeryüzünde iki kez bozgunculuk çıkaracaklardır. Bunlardan ilk 'bozgun ve kibirli yükseliş'lerinin ardından, Allah onların üzerine güçlü bir ordu gönderdiğini bildirmektedir. Gerçekten de İsrailoğulları, Hz. Yahya'yı öldürdükleri ve Hz. İsa'yı öldürmek için tuzak kurdukları dönemin, yani kibirli yükselişlerinin ve bozgunculuklarının hemen ardından, MS 70 yılında, Romalılar tarafından Kudüs'ten çıkarılmış ve tüm dünyaya yayılmışlardır.

  Peygamber Efendimize bu ayet vahyedildiği zaman da, Yahudiler çeşitli ülkelerde dağınık şekilde yaşamaktaydılar ve bir devletleri bulunmamaktaydı. Oysa Allah ayetlerde İsrailoğulları'na tekrar güç vereceğini haber vermiştir.  Ancak o dönemde bu haberin gerçekleşmesi oldukça uzak ve zor bir ihtimal olarak görünüyordu. Allah'ın ayetlerde haber verdiği bu olay asırlar sonra tam olarak gerçekleşti. Yahudiler, Filistin'e geri döndüler ve 1948 yılında İsrail Devleti'ni kurdular. Bundan sonra İsrail Devleti'nde yaşayan, ırkçı görüşlere sahip bir kısım Siyonistlerin tutumları Ortadoğu'da karışıklığa sebep olmuştur.

  İşte bu mevcut durum da İsrailoğulları'nın çıkardığı ikinci 'bozgunculuğa' işaret etmektedir. Ancak şunu da önemle belirtmek gerekir ki, bu bozguncu tavır kesinlikle tüm Yahudi halkını kapsamamaktadır. Yahudi halkı arasında da, söz konusu bozguncu tavrın son bulması gerektiğini savunan çok sayıda vicdan ve sağduyu sahibi insan bulunmaktadır. Bozgunculuğu teşvik eden bir kısım ırkçı, radikal Siyonistlerin de Kuran'da Rabbimiz'in tavsiye ettiği gibi 'af (veya kolaylık) yolunu benimse'meleri (Araf Suresi, 199) gerekmektedir. Böyle davranılırsa, Fussilet Suresi'nde bildirildiği gibi barış, kardeşlik ortamı Allah'ın izniyle yeniden sağlanacaktır:

  İyilikle kötülük eşit olmaz. Sen, en güzel olan bir tarzda (kötülüğü) uzaklaştır; o zaman, (görürsün ki) seninle onun arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki sıcak bir dost(un) oluvermiştir.' (Fussilet Suresi, 34)

  İsrailoğulları ile ilgili olan İsra Suresi'ndeki ayetlerde önemli olan noktalardan biri, o dönemde imkansız görünen ve olmasına dair hiçbir gelişme veya ipucu bulunmayan olayların, ileride gerçekleşeceğinin haber verilmesidir. Elbette tüm bunlar, Kuran'ın bir mucizesidir.

 • Panecea For You
  Panecea For You 23.05.2007 - 10:43

  türkler gibi kendilerini tanrı tarafından seçilmiş bir ırk zanneden bir doğu akdeniz toplumu.

 • Büyük Reis
  Büyük Reis 15.05.2007 - 11:33

  İnsanlık tarihinin en asi toplumudur. Çok peygamber, İsrailoğullarına barışı ve huzuru getirebilme için, getirilmiştir.

  Fakat maalesef…

 • Lanet Herif
  Lanet Herif 14.05.2007 - 14:56

  reklamları sayesinde en çok peygamber kazanan toplum :))