Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

akrep burcu sizce ne demek, akrep burcu size neyi çağrıştırıyor?

akrep burcu terimi Devils_dance tarafından tarihinde eklendi

 • elsa şevval yvc anna olaf
  elsa şevval yvc anna olaf

  Akrep burcuyum intikamım 5 kardeş le ayda tekmeyle olabilir bana bişey yapanın işi bitmiştir

 • Şevval yuvacı
  Şevval yuvacı

  Akrep burcunun ve burcundan çok memnunum intikamı çok kötü olur bunu söyleyim elim aşşırı şarttır vurdu mu morartırım

 • ow my god
  ow my god

  Akrep görünce kaçın, sakın sakin ve ılımlı görüntüsüne alınmayın başlangıçta, sakın o hataya düşmeyin, ayrılmak zorunda bırakacak kadar hayatı sana zindan ediyor... ayrılmaya kalkınca da hayatı sana zindan ediyor... hiç bir laftan anlamaz, asla söz dinlemez, özellikle özgürlüğünüze düşkünseniz unutun!

 • Hanzade Han
  Hanzade Han

  akrep denince bi durup düşünürüm..

 • Gökyüzünün Rengi
  Gökyüzünün Rengi

  Akrep erkeği bencillik konusunda master yapmıştır.

 • Zeynep Yılmaz
  Zeynep Yılmaz

  akrepmi akrep tam bi akrep aslında :) yanicanını sıktınmı senin canını skmadan asla bırakmaz ilk goruste seni sevdimi sevdi sevmedimi yandın o zaman sen agzında kus tutsan yine ona yaranamazsın kotuye tam kotu ıyıye tam iyi çok cekici ve gözler dedinmi bi akrepte zaten onlar herseyi anlatıyo....

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi

  Her ne kadar, çoğu insanı korkutsa da, ben severim akrepleri.Ne istediğini bilen, zeki insanlardır. Gözleri belirgin insanların çoğu akrep burcudur.Güçlüdür, çekicidir, çok ihtiraslıdır. Ancak yapılan iyilikleri unutup, kötülükleri hatırlaması kötü özelliğidir. Biraz nankördürler. Ama bunun dışında,başarılı, hırslı insanlardır.

 • Şems Çelik
  Şems Çelik

  agresif. cesaretli yürüğüşü cesur. kıskanç haksızlıklara tahammülü yoktur.iyi niyetinin suistimal edildiğini sezerse kinlenir asla affetmez. insana insan olduğu için saygı duyar.sevdimi tam sever.kuyruğuna basılırsa saldırgan hale gelir. işte o zaman oradan tüyün derim :) yalakalığı sevmez yalanı sevmez ikiyüzlülüğü sevmez. ayrıca nankör değiliz yiyidi öldürür hakkını yemeyiz. alımlı bakımlı güzeliz... :) akrep asilliğin simgesidir. nereden mi biliyorum kahretmesin bende bir AKREBİM.....)

 • Pınar Vardar
  Pınar Vardar

  Hiç bir akrebin gözlerine baktınız mı?
  Bakmamanız elde diil.Çünkü onlar gözeri ile hemen dikkat çeker.Konuşmasına gerek yoktur.Yaşadığı derin duygular,içine gömdüğü hisleri,6. hissiyle herşeyi anlaması,kuvvetli hafızası,içinde taşıdığı sonsuz şehvet,tanrı vergisi çekiciliği,seksapelliği,tam bir sırdaş oluşu,sağlam karaktere sahip olması........işte buynların hepsi onun gözüne vurur.Bir akrep size öyle bakar ki kendinizi hipnotize olmuş hissedersiniz.Duyguları çok derin yaşıyan akrep,içinden her şeyi düşünür hisseder.Ama asla dışarı belli etmez.Onlarda çok dikkat çekici bir sakinlik ve ağır başlılık görürsünüz.Aslında onun içinde fırtınalar kopmaktadır.Eğer herhangi bir kötü niyetiniz varsa bunu kesinlikle farkeder.Çünkü o bunu sezer ve bilir.İşte o zaman ordan kaçın.Duygusal,romantik,sevgiy i sonuna kadar hisseden ve yaşıyan akrep konu savaşa gelince ondan korkulur.Çünkü onlar doğuştan ağır konuşma özelliğine sahiptir.Size öyle birşey söylerki,bu sizi damarlarınıza kadar zehirler.Boşuna onlara akrep denmemiş.Aslında çoğu insana ağzını yormaya bile değmiyeceğinden şöyle bir gözlerini size dikmesi yeticektir.... Akrep gizemli burçlardandır.İçinde ne düşündüğünü bilemessiniz.Çünkü hayal dünyaları okadar geniştir ki buna kapasiteniz yetmiyebilir.Su grubu olduklarından sesiz sedasız olduklarında seyrine doyum olmaz.Ancak kızdığı zaman kendinize sığınıcak sağlam bir liman bulsanız iyi olur. İşte karşınızdaki alımlı,sizi kendine mıknatıs gibi çeken,duyguları uç noktalarda yaşıyan,zehir gibi hafızası olan,yapılan iyiliği ve kötülüğü asla unutmayan ve karşılığını vermek isteyen,vefakar,sevdiği insana sonuna kadar büyük birt tutku ile bağlanan,sağlam ve kendinden emin duran,karizmatik kişiyi gördünüz mü? Büyük ihtimalle gördünüz.Onu fark eder etmez okyanus gibi derin bakışları ile sizi hemen etkiliycektir.İşte o bir AKREPTİR! ! ! ! Baktığınızda AKREBİN GÖZLERİ.....

 • Yağız Fırat Altındağ
  Yağız Fırat Altındağ

  Akrepler, diğer 3 sabit burç gibi 8. kürede yani ilahi olanların tahtında ikamet ederler. Akrepler yazılanların aksine evrensel bütünlüğün farkında olup, dünya planında insanlığın,edep ve ahlakın, emsali görülmemiş temsilciledirler.

  Bir akrep, hayatını arzularına bağlı halde yaşamaya adamış ise; sizlerin onları (kindar,cinselliğe düşkün,ketum,acımasız vs) olarak kabul etmeniz pek tabii ki doğaldır. Ancak gerçek bundan çok daha fazlasıdır.

  Ruhsal açıdan gelişmemiş hiçbir ruh Akrep olarak Dünya'ya gelmez.
  Onlar Işığın sadık hizmetkarları ve Cennet'in batı kapısının bekçileridirler.

  Duyuların ötesindeki algıları onları kainatın en yüce kartalları halinde yahut yer altı dünyasının(arzuların) karanlık şafağında tekamül etmeye mahkum bir yılan olarak yaşatır.


  Gerçek Akrepler hiçkimseden kendilerini gizlemez yahut kin tutmazlar. Gizledikleri tek şey ise onların duyuların ötesinden aldıkları ilahi bilgilerdir. Onların yüzlerine emrettiği o soğuk ifadenin arkasındaki kaynayan yaşam kaynağını sizler ancak tahmin edebilirsiniz.

  Unutmayın; Muhammed ve M.Kemal'i selamlayın...

 • Dianadina
  Dianadina

  Akrep burcu kadınını neredeyse çok iyi tanırım denilebilir. Çünkü ben kaçtıkça onlar beni buluyor.Hep gözde olmak hırsındadırlar. Ellerini kollarını sallamazlar, şans onlarladır. İstekleri ayaklarına geliverir. En çirkinleri bile erkeklere çekici gelir. Beğenilmeye bayılırlar. Hep kendilerinin sorunları vardır. Sizin derdiniz var mı diye sormazlar bile. En iyi aracılar bunlardandır. Kalbinizi rahatça kırabilirler. Asla yetinmezler. Sürekli her şeye sahip olmak isterler. Bu yolda herkesi de kullanıp harcayabilirler. Bilin ki çıkarı varsa sizi çevresinde tutuyordur. İkiyüzlüdürler. İnsanlar da bunları bir şey sanırlar. Siz uğraşıp didinirsiniz. Ama bir bakarsınız yine bunlar pohpohlanmakta. Gerçekten burçlar kuşağının bence en şanslı burçları bunlar.Ama bence en gıcıkları da. Ya inşallah bunlardan kurtulurum. Çünkü adamı akrep gibi de sokarlar...

 • ´m e R n n`
  ´m e R n n`

  çekici
  sexi
  tutkulu...
  bakışları etkileyicidir
  gözleri güzell

 • Pınar Alev
  Pınar Alev

  Tehlikeli bir burç.Ama çok sevimli ve cana yakın olurlar.Ne istediklerini bilen,hırslı kıskanç tipler.

 • Emrah Kağan
  Emrah Kağan

  ``pervasız
  günü birlik yaşayan
  bohemspor
  amatör aktris
  sıfır işbitirici
  unuttuğunu unutan
  miskinoviç``
  bi arkadaşım vardı.Akrepti.

 • Sende Kalmışş
  Sende Kalmışş

  benim burcum,üstelik yükselenim de akrep,çok kötü şeyler yazılmış,kıskançlık mı ne? :))

 • Metin Murat
  Metin Murat

  Ben sahsen bir akrep bucu erkegiyim ve kendimi ögmek gibi olmasin ama bazen kendi kendime ´mükemmelmiyim ne´ diyorum..
  bizim arkadas bulmamiz cok zordur cünki cok ince eler dokuruz,yani herkesle arkadas olmayiz eger biriylede samimi olmussak arkadas olmussak o kisi bizim icin degerlidir.
  kalleslik yapmayiz yapanada tahammül edemeyiz, insanlara kisiligine ve kalitesine göre deger veririz,süpheciyizdir en kücük bir bakista,sözde herhangi bir olayda birseyler arar ve degerlendiririz kisinin özelliklerini beynimizde depolar gerektiginde aklimiza getiririz,maddiyata deger vermeyiz ama savurganda degilizdir bazi bizi tanimayanlar bize yakin olmasi mümkün olmayan insanlar bizi cimri diye tanimlar cünli bizim eli acik tarafimiz o kisilere kapalidir..
  en cok gicik oldugumuz uyamayacagimiz tiplerde sunlardir kendini kasan,havalara giren,ne oldum delileri,gevezeler,kivirtanlar(sözünden) ,cok bilmisler daha ekleyebilirim Tabiiki bu saydigim kisilerin özellikleri bizi etkilemez yani biz bunlari kaale almayiz hatta o insanlarla alay edercesine sahsen ben etkilenmis gibi görünürüm onlari haline gülerim ama yalnizca gülümserim.
  karsimizdaki kisiden gelecek iyi veya kötü tepkileri sezeriz.
  dostluklarimiz saglamdir,, su anda benim deger verdigim bir dostum yok arkadasim tanidiklarim var günlük hayatta is yaptigim oturup cay kahve ictigim insanlar var ama gercek dostluk yapacak bir insan halen benim karsima cikmadi belkide hic cikmayacak.
  ben kendim akrep olarak bu özellikleri tasiyan bir kisiligim var..
  iki yüzlülüge katlanamiyorum sanki insanlarin gözüne baktigim zaman iclerini görüyorum..

 • Leyla Şenkal
  Leyla Şenkal

  Çevresine genelde ılımlı ve temiz kalpli havası veren akreplerin, insanları dumura uğratmakta üstüne yoktur. Kuşkucu, kıskanç ve iki yüzlünün biridir. Size ne zaman hangi yüzünü göstereceğini de asla kestiremezsiniz. Bazen şefkatli, sıcak, bazen de saldırgan ve soğuk bir buzdolabı gibi olur. Sizin yüzünüze gülüyor olması, asla size karşı iyi niyetler beslediğinin garantisi değildir. O tam bir tiyatrocudur. Hat safhada bencildir. Bu var ya bu, öyle melun bir şeydir ki, Allah bunun şerrinden düşmanımı bile korusun. Kafaya koydu mu yapar bu. Vücut dilini çok iyi kullanır. Yüz mimikleri en çok olan insan tipidir. Her olaya, her şeye bir mazereti vardır. Çok dikkatli ve akillidir. Avına sinsi sinsi yaklaşır. Eğer çevrenizde bir akrep varsa, bence onunla kesinlikle dost olmaya çalışın. Kıskançlığı yüzünden yapmayacağı şey yoktur bunun. Sürekli ilginin kendisinde olmasını ister. İnsani çileden çıkaracak kadar kendine güveni vardır. Burcunun adi gibi akrebin tekidir. Melek yüzlü şeytan lafı sanki bunun için söylenmiştir

 • Merve Bozal
  Merve Bozal

  akrep burçlarını yeni yeni tanıyorum ama çok iyi sır tuttuklarını söyleyebilirim. Yazıldığı kadar ketum değiller çok ve cok seviyorum akrep burçlarını çok iyi arkadaslık yapıyorlar

 • Cgl Cgl
  Cgl Cgl

  bilinmez çekiciliği olan burçtur...(oyle duymustum) (yükselenim akrep) (:P)

 • Ela Mihrace
  Ela Mihrace

  akrep burcu olan çok arkadaşım var hiçbir kötülüklerini görmedim anlatıldığı kadar gaddar çekilmez insanlar değiller önyargılısın kardeşim :))) ama çok kıskançlar ve ırta yolları yok ya hep ya hiç başka kanunları yok

 • Burcu Ceyda
  Burcu Ceyda

  yahu akrep burcu gazetelerde 24 ekim yazıyor ama internette 23 ekim yazıyor bu durumda 23 ekimde doğanlar akrep mi oluyor yoksa terazimi bu arada 4 yıl öncesi tamamen her yerde 23 ekim akrep olarak geçiyordu ne dengisiz bir burc bu yavvvv:(biri beni aydınlatsın çünki 23 ekimde doğdum :)

 • Ümit Kiris
  Ümit Kiris

  Ben akrep burcuyum. Kimdir akrep nasıl biridir. Su grubu olmamız sebebiyle duygusalızdır. Kesinlikle aşırı kıskancız, Benciliz hepimizin aşırı egolorı vardır. Özellikle ilişkilerimizde partnerimizi kendimizin bir parçası gibi algılarız bu yüzden hava grupları ile (ikizler,kova,terazi) ile hiç yapamayız. Sevgi dilimiz kesinlikle dokunmaktır. Sevgimizi ilgimizi dokunuşlarımızla anlatırız. Hepimiz az veya çok ukalayızdır. Bir akrebe ukalasın dersiniz o size ukalanın akıl kökünden geldiği gibi bir ukalalıkla cevap verebilir. :) Kesinlikle hırslı kişiliklerimiz vardır. Öfkemiz aslanın kükremesine benzemez sonunda bir yok ediş vardır bazen kendimizi bile yokederiz. Fakat akrepler 3 gruptur. Kartallar kertenkeleler ve yılanlar. Ben kertenkele grubundayım. Kartallar gerçekten yüksek şahsiyetlerdir akrepsi özelliklerini toplumun ve başkalarının iyiliği için kullanırlar.Biz kertenkeleler ise sadece hakettiğini düşündüğümüz insanlara lütfederiz zamanımızı ve küçük dağları yaratan kudretimizi :) yılanlar en kötüsüdür bu tip akreplerden diğer akrepler bile çekinir: :) Onlar kendi çıkarları için evreni bile yok edebilirler. Genelde suçlu kişiliklerdir. Hırsızlar dolandırıcıların kolay yakalanamayanları bu akrep gruptan çıkar. Ayrıca soğuk kanlı katillerdir. Bütün akreplerin ortak doğası ise tezatları içinde barındırmalarıdır. Çevrenizdeki en gaddar ve en merhametli kişi aynı akrep burcu olan şahıstır. Sevdiği içiin canını verebilen ama bir pire için yorgan değil taptığı aşkını yakabilen de yine akreplerdir.

 • Nurhan Guder
  Nurhan Guder

  kaf dağından herkeze selamlar..:D

 • Nurhan Guder
  Nurhan Guder

  yükselenim..
  bu yüzden kibirliyim..kindarım..kompleksliyim..adaletsizim..
  iyi ki bu burcta değilim..bütün bunların bilmemkaç katı..artı kendini beğenmişlik..ne işim var kaf dağında...

 • Emre Kul
  Emre Kul

  akrep burcu bence herkesin olması gereken bir burç. Ya akrep değilseniz bile öyle davranı verin canım falan filanla olmaz bu işler sölim. çakma akrep olmaz zaten akrepsen taklit neyin olmaz. ideal koca baba çocuk işçi patron lider akreptir. aslan halt etmiş. yıldızın şekli aslana benziyor diye aslan gibi mi olacak mış. yok yee. akrep dünyayı kurtaracak kişidir yazın bunu bi yere.

 • Labi Durla
  Labi Durla

  hele de siz akrepler berbatlarin icinde en berbat olan, en icten pazarlikli, en kiskanc, ahlak anlayisiniz sifirin altinda bilmem ki kactir. belkide bu yuzden akrep burcundakilerin cogu eninde sonunda korkunc bi cinayete kurban giderler. canini seven akreplerden uzak durmali ;)

 • Kerem Bayrak
  Kerem Bayrak

  benim burcum.......

 • Ayşegül Kama
  Ayşegül Kama

  Ben de akrep burcuyum ama burç kitaplarında yazanlar özellikler bana pek uymuyor,doğrusu astroloji kitaplarına inanmıyorum.

 • Jhukfgkrfgmvjhg
  Jhukfgkrfgmvjhg

  ultraslan arkadaşıma kesinlikle katılıyorum... :))) aynısını bide benim yazmama gerek yok... bi de ilaveten şu varki....en asil burçtur AKREP......

 • Gülcan Özkan
  Gülcan Özkan

  psikopat değiliz arkadaşlar yapmayın lütfen :)) okadarda değil...
  kıskancız,,kinciyiz,,cana yakınız,,sıcak kanlıyız,,kararlıyız,,duygusalız,,sahiplenmeyi severiz,,ihtiraslıyız,,tutkularımız vardır..bundan daha güzel bir burç olabilirmi Allah aşkına :)) burcunun akrep olmasını isteyen ne çok insan var ben bilirim :)