Kültür Sanat Edebiyat Şiir

akrep burcu sizce ne demek, akrep burcu size neyi çağrıştırıyor?

akrep burcu terimi Devils_dance tarafından 30.08.2003 tarihinde eklendi

 • Gulfem Gulfem
  Gulfem Gulfem06.06.2017 - 16:55

  Akrep burcu :)

 • Sondraktaki Şaşkınyolcu
  Sondraktaki Şaşkınyolcu05.11.2016 - 13:05

  Bir şeyi yapmak isterse büyük bir heyecan ile peşinden gider. Her zaman yeni şeyler öğrenmeye ve keşfetmeye isteklidir. Elde etmek istediğini mutlaka elde eder. Buna kararlı olmaları da destek çıkar. Kararlı olmalarından dolayı onları yolundan çevirmek oldukça zor bir durumdur.
  21 kasım

 • Hanzade Han
  Hanzade Han24.01.2016 - 21:54

  akrep denince bi durup düşünürüm..

 • Gökyüzünün Rengi
  Gökyüzünün Rengi24.01.2016 - 16:31

  Akrep erkeği bencillik konusunda master yapmıştır.

 • Zeynep Yılmaz
  Zeynep Yılmaz10.11.2014 - 20:18

  akrepmi akrep tam bi akrep aslında :) yanicanını sıktınmı senin canını skmadan asla bırakmaz ilk goruste seni sevdimi sevdi sevmedimi yandın o zaman sen agzında kus tutsan yine ona yaranamazsın kotuye tam kotu ıyıye tam iyi çok cekici ve gözler dedinmi bi akrepte zaten onlar herseyi anlatıyo....

 • Cillop Kedi
  Cillop Kedi27.07.2012 - 22:51

  Her ne kadar, çoğu insanı korkutsa da, ben severim akrepleri.Ne istediğini bilen, zeki insanlardır. Gözleri belirgin insanların çoğu akrep burcudur.Güçlüdür, çekicidir, çok ihtiraslıdır. Ancak yapılan iyilikleri unutup, kötülükleri hatırlaması kötü özelliğidir. Biraz nankördürler. Ama bunun dışında,başarılı, hırslı insanlardır.

 • Şems Çelik
  Şems Çelik05.04.2012 - 23:36

  agresif. cesaretli yürüğüşü cesur. kıskanç haksızlıklara tahammülü yoktur.iyi niyetinin suistimal edildiğini sezerse kinlenir asla affetmez. insana insan olduğu için saygı duyar.sevdimi tam sever.kuyruğuna basılırsa saldırgan hale gelir. işte o zaman oradan tüyün derim :) yalakalığı sevmez yalanı sevmez ikiyüzlülüğü sevmez. ayrıca nankör değiliz yiyidi öldürür hakkını yemeyiz. alımlı bakımlı güzeliz... :) akrep asilliğin simgesidir. nereden mi biliyorum kahretmesin bende bir AKREBİM.....)

 • Pınar Vardar
  Pınar Vardar03.08.2010 - 16:26

  Hiç bir akrebin gözlerine baktınız mı?
  Bakmamanız elde diil.Çünkü onlar gözeri ile hemen dikkat çeker.Konuşmasına gerek yoktur.Yaşadığı derin duygular,içine gömdüğü hisleri,6. hissiyle herşeyi anlaması,kuvvetli hafızası,içinde taşıdığı sonsuz şehvet,tanrı vergisi çekiciliği,seksapelliği,tam bir sırdaş oluşu,sağlam karaktere sahip olması........işte buynların hepsi onun gözüne vurur.Bir akrep size öyle bakar ki kendinizi hipnotize olmuş hissedersiniz.Duyguları çok derin yaşıyan akrep,içinden her şeyi düşünür hisseder.Ama asla dışarı belli etmez.Onlarda çok dikkat çekici bir sakinlik ve ağır başlılık görürsünüz.Aslında onun içinde fırtınalar kopmaktadır.Eğer herhangi bir kötü niyetiniz varsa bunu kesinlikle farkeder.Çünkü o bunu sezer ve bilir.İşte o zaman ordan kaçın.Duygusal,romantik,sevgiy i sonuna kadar hisseden ve yaşıyan akrep konu savaşa gelince ondan korkulur.Çünkü onlar doğuştan ağır konuşma özelliğine sahiptir.Size öyle birşey söylerki,bu sizi damarlarınıza kadar zehirler.Boşuna onlara akrep denmemiş.Aslında çoğu insana ağzını yormaya bile değmiyeceğinden şöyle bir gözlerini size dikmesi yeticektir.... Akrep gizemli burçlardandır.İçinde ne düşündüğünü bilemessiniz.Çünkü hayal dünyaları okadar geniştir ki buna kapasiteniz yetmiyebilir.Su grubu olduklarından sesiz sedasız olduklarında seyrine doyum olmaz.Ancak kızdığı zaman kendinize sığınıcak sağlam bir liman bulsanız iyi olur. İşte karşınızdaki alımlı,sizi kendine mıknatıs gibi çeken,duyguları uç noktalarda yaşıyan,zehir gibi hafızası olan,yapılan iyiliği ve kötülüğü asla unutmayan ve karşılığını vermek isteyen,vefakar,sevdiği insana sonuna kadar büyük birt tutku ile bağlanan,sağlam ve kendinden emin duran,karizmatik kişiyi gördünüz mü? Büyük ihtimalle gördünüz.Onu fark eder etmez okyanus gibi derin bakışları ile sizi hemen etkiliycektir.İşte o bir AKREPTİR! ! ! ! Baktığınızda AKREBİN GÖZLERİ.....

 • Yağız Fırat Altındağ
  Yağız Fırat Altındağ01.12.2009 - 19:39

  Akrepler, diğer 3 sabit burç gibi 8. kürede yani ilahi olanların tahtında ikamet ederler. Akrepler yazılanların aksine evrensel bütünlüğün farkında olup, dünya planında insanlığın,edep ve ahlakın, emsali görülmemiş temsilciledirler.

  Bir akrep, hayatını arzularına bağlı halde yaşamaya adamış ise; sizlerin onları (kindar,cinselliğe düşkün,ketum,acımasız vs) olarak kabul etmeniz pek tabii ki doğaldır. Ancak gerçek bundan çok daha fazlasıdır.

  Ruhsal açıdan gelişmemiş hiçbir ruh Akrep olarak Dünya'ya gelmez.
  Onlar Işığın sadık hizmetkarları ve Cennet'in batı kapısının bekçileridirler.

  Duyuların ötesindeki algıları onları kainatın en yüce kartalları halinde yahut yer altı dünyasının(arzuların) karanlık şafağında tekamül etmeye mahkum bir yılan olarak yaşatır.


  Gerçek Akrepler hiçkimseden kendilerini gizlemez yahut kin tutmazlar. Gizledikleri tek şey ise onların duyuların ötesinden aldıkları ilahi bilgilerdir. Onların yüzlerine emrettiği o soğuk ifadenin arkasındaki kaynayan yaşam kaynağını sizler ancak tahmin edebilirsiniz.

  Unutmayın; Muhammed ve M.Kemal'i selamlayın...

 • Dianadina
  Dianadina02.04.2009 - 20:09

  Akrep burcu kadınını neredeyse çok iyi tanırım denilebilir. Çünkü ben kaçtıkça onlar beni buluyor.Hep gözde olmak hırsındadırlar. Ellerini kollarını sallamazlar, şans onlarladır. İstekleri ayaklarına geliverir. En çirkinleri bile erkeklere çekici gelir. Beğenilmeye bayılırlar. Hep kendilerinin sorunları vardır. Sizin derdiniz var mı diye sormazlar bile. En iyi aracılar bunlardandır. Kalbinizi rahatça kırabilirler. Asla yetinmezler. Sürekli her şeye sahip olmak isterler. Bu yolda herkesi de kullanıp harcayabilirler. Bilin ki çıkarı varsa sizi çevresinde tutuyordur. İkiyüzlüdürler. İnsanlar da bunları bir şey sanırlar. Siz uğraşıp didinirsiniz. Ama bir bakarsınız yine bunlar pohpohlanmakta. Gerçekten burçlar kuşağının bence en şanslı burçları bunlar.Ama bence en gıcıkları da. Ya inşallah bunlardan kurtulurum. Çünkü adamı akrep gibi de sokarlar...