Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Pınar Vardar
Pınar Vardar

Gökyüzü varken kuşlar kafeste

 • rind-i şeyda18.02.2014 - 19:51

  'Mecnun, bir âşık- ı sadık imiş Şahra,
  Rind- i şeyda gibi ötermiş çölün ıssızlığında.'

  Hasan Ildız

 • akrep burcu03.08.2010 - 16:26

  Hiç bir akrebin gözlerine baktınız mı?
  Bakmamanız elde diil.Çünkü onlar gözeri ile hemen dikkat çeker.Konuşmasına gerek yoktur.Yaşadığı derin duygular,içine gömdüğü hisleri,6. hissiyle herşeyi anlaması,kuvvetli hafızası,içinde taşıdığı sonsuz şehvet,tanrı vergisi çekiciliği,seksapelliği,tam bir sırdaş oluşu,sağlam karaktere sahip olması........işte buynların hepsi onun gözüne vurur.Bir akrep size öyle bakar ki kendinizi hipnotize olmuş hissedersiniz.Duyguları çok derin yaşıyan akrep,içinden her şeyi düşünür hisseder.Ama asla dışarı belli etmez.Onlarda çok dikkat çekici bir sakinlik ve ağır başlılık görürsünüz.Aslında onun içinde fırtınalar kopmaktadır.Eğer herhangi bir kötü niyetiniz varsa bunu kesinlikle farkeder.Çünkü o bunu sezer ve bilir.İşte o zaman ordan kaçın.Duygusal,romantik,sevgiy i sonuna kadar hisseden ve yaşıyan akrep konu savaşa gelince ondan korkulur.Çünkü onlar doğuştan ağır konuşma özelliğine sahiptir.Size öyle birşey söylerki,bu sizi damarlarınıza kadar zehirler.Boşuna onlara akrep denmemiş.Aslında çoğu insana ağzını yormaya bile değmiyeceğinden şöyle bir gözlerini size dikmesi yeticektir.... Akrep gizemli burçlardandır.İçinde ne düşündüğünü bilemessiniz.Çünkü hayal dünyaları okadar geniştir ki buna kapasiteniz yetmiyebilir.Su grubu olduklarından sesiz sedasız olduklarında seyrine doyum olmaz.Ancak kızdığı zaman kendinize sığınıcak sağlam bir liman bulsanız iyi olur. İşte karşınızdaki alımlı,sizi kendine mıknatıs gibi çeken,duyguları uç noktalarda yaşıyan,zehir gibi hafızası olan,yapılan iyiliği ve kötülüğü asla unutmayan ve karşılığını vermek isteyen,vefakar,sevdiği insana sonuna kadar büyük birt tutku ile bağlanan,sağlam ve kendinden emin duran,karizmatik kişiyi gördünüz mü? Büyük ihtimalle gördünüz.Onu fark eder etmez okyanus gibi derin bakışları ile sizi hemen etkiliycektir.İşte o bir AKREPTİR! ! ! ! Baktığınızda AKREBİN GÖZLERİ.....

 • anne28.06.2010 - 15:03

  Dünya da kaç kişi elleri olan fakat onu kullanamayan, ayakları olan ama yürüyemeyen, isteklerini ağlamasıyla bildiren, konuşamayan, altına yapan, geceleri tatlı uykulardan uyandıran birine bakmak ister?

 • Elif26.06.2010 - 01:35

  elif olmak zordur / çünkü elif olmak
  yuvarlak bir dünyada dik durmanın
  dik ve önde / belki acıyla
  ama vazgeçmeden durmanın
  dünya ne kadar dönerse dönsün
  olduğu yerde kalmanın adıdır elif olmak
  kaç silah varsa elife çevrilir
  elif hep olduğu yerdedir


  -Mevlana İdris-

 • mutluluk24.06.2010 - 11:35

  Ne diyorduk, mutluluk biraz da cesaret ister
  Balığa çıksan sandalsız dönmeyi göze alacaksın
  Elmas yontmaya kalksan taşın dağılması da var
  Çünkü mutluluk biraz da cesaret ister
  Nice keşşaf saklıyor okyanuslar bağrında

  -alıntı- • sevgi23.06.2010 - 13:45

  Dünyada sebep aramak, açıklamak gereği olmayan biricik şey, herhalde sevgidir.

 • ayna23.06.2010 - 13:44

  Bir aynada hiçbir şey yoktur, içini dolduran görüntülerin ne ağırlığı vardır, ne süresi. Öyle ama bir ayna da, bazı bazı, bir tuz gölü gibi gözleri yakar.

 • affetmek23.06.2010 - 13:42

  Akılsız adam ne affeder ne unutur; saf yürekli adam önce affeder sonra unutur; bilge ise affeder ama hiçbir zaman unutmaz.

  — Thomas S. Szasz

 • Eylem23.06.2010 - 13:38

  Her eylemin sonucu, o eylemin içindedir... • yürek - beyin17.06.2010 - 16:31

  Ne kötüdür insanın aklı ile yüreği arasında çaresiz kalması....Ne kötüdür an kadar yakın bir asır kadar uzak olması..Ve bilir misiniz ne acıdır insanın bildiğini anlatamaması BEN deyip susması SEN deyip ağlamaklı kalmasıı..! ! !