Kültür Sanat Edebiyat Şiir

yeni dünya düzeni sizce ne demek, yeni dünya düzeni size neyi çağrıştırıyor?

yeni dünya düzeni terimi Cem Nizamoglu tarafından tarihinde eklendi

 • Ley Yam
  Ley Yam

  'yalan'
  yüzeysel bir değişiklik sadece,değişen mahiyet değil..

  eski zamanlarda da vardı zulüm,adam kayırma,fırsatçılık,bilmem ne.......şimdi de var.dünya döndükçe de olacak
  bu dünyanın düzeni ve asla değişmez,çünki insan değişmez

  geçmişi ya da geleceği 'güllük gülistanlık görmek' ya da 'perperişen görmek' şimdinin sorumluluğundan kaçmak demek

 • Tuba Koçak
  Tuba Koçak

  yeni dünya düzeninde yerimiz nedir
  dünya zaten senin arka bahçendir
  yeni dünya düzeninde yerimiz nedir
  dünya zaten senin arka bahçendir

  ya eşin, çocukların, üçüncü dünyadan gelen dostların nasıllar?
  açlığın pençesinde, silahın gölgesinde geçtiğimiz çılgın fasıl
  özgürlük adına anlattıkların yalan mıydı yoksa
  olamaz, hayır, bunca ölüm boşuna mıydı yoksa

  mister brown, mister brown
  hey bay brown, hey bay brown

  biraz aydınlat beni, nasıl çıkar üstümdeki kan izi
  bay brown
  tüm savaşlar senindir, ölen öldü kalan sağlar bizimdir
  her zaman

  hey bay brown, bu bomba nasıl düştü dersin tam buraya
  hey johnny, salla, kültürel bir bomba da tam şuraya

  mister brown, mister brown
  hey bay brown, hey bay brown

  kesmeşeker olayı cok güzel özetlemiş...

 • Onur Umut
  Onur Umut

  herkes mutlu,bir tek çocuklar mutsuz....

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  Keep On Rotting In The Free World

  The threads of global fabric are untied
  The role of the western free world is in decline
  Still free to consume, free to breathe
  Free to exist, free to dream, your life of dreams
  Keep on rotting, keep on hoping, keep on dreaming
  One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
  Whilst in the real world you...
  Consumer or consumed, your life is cheap
  Economic salvation in sweatshops returned from the east
  Despair the only quality of strife
  A reason for existence if you can afford the price,
  If your price is right
  Keep on rotting, keep on hoping, keep on dreaming
  One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
  Whilst in the real world you...

  Carcas

 • F
  F

  Galiba gerçeği sonunda görmeye başladılar

  Pazar günü Güneri Civaoğlu'nun yazı başlığını görünce çok sevindim.

  Bir süre önce bu köşede anlamını anlattığım 'Ordo Ab Chao' (Kaostan Çıkan Düzen') cümlesini başlığa koymuştu Cıvaoğlu.

  Bu köşeyi düzenli izleyenler bilirler, ben çok uzun süre dünyanın atıldığı karmaşayı anlamlandırma amacıyla 'kontrollü kaos' kavramını ortaya atmıştım.

  Amerika görünürde rasyonel açıklaması yokmuş gibi görünen nedenlerden dolayı dünyada bir büyük kaos çıkarma niyetindeydi.

  Amaç kaosun yaygınlaştırılması, gerekirse bir büyük savaşın da göze alınması ve oldukça acı ve kanlı geçeceği belli olan bir kısa dönemden sonra da dünyada yeni bir düzenin kurulması gibi gözüküyordu.

  Basınımızda hemen hiç kimse bu tür bir akıl yürütmeye uzun süre rağbet etmedi.

  Yeni düşünce üretmekten nedense korkar gibi davranmakta ısrarlı olan kalemler Büyük Ortadoğu Projesi türünden içi boş laflarla vakit öldürdüler, hatta tüm olan biteni birkaç insanın (Bush, Sharon gibi) kötü olmalarına bağlayarak teori yaptıklarını bile düşündüler.

  Hep birlikte yaşadığımız bu süreci hatırladığınızda Cıvaoğlu gibi 'makul' yazılar yazan bir yazarın da sonunda 'galiba bu işin içinde başka şeyler de var' diyerek, meselenin farklı yönlerine bakmaya çalışmasını neden sevinçle karşıladığımı anlamışsınızdır.

  Çünkü, bir süredir sürekli vurguladığım üzere 'gerçek', görünenin dışında, başka bir yerde yatıyor, dolayısıyla ne kadar fazla beyin bu işe konsantre olursa o kadar hızla kolektif bir bilinç yaratabiliriz olan biten hakkında.
  * * *
  Cıvaoğlu'nun yazısını dayandırdığı kitap bu konuda öğrenmeye başlamak için bulunabilecek kitaplar arasında en zayıf içerikte olanıdır.

  'İllimunati: Entrika Çemberi' adlı kitabın yazarı Texe Marrs adı kült olmuştur ama, yazarın aynı zamanda dünyaya son derece paranoyak baktığını da kitabı okuyunca anlamamak mümkün değildir.

  Siz dünyada güç sahibi olan hemen her insanı bir gizli örgüte üye olarak kabul edip, yaşama böyle bakarsanız o zaman ne anlamını açıkladığınızı zannettiğiniz örgütü gerçekten anlayabilirsiniz ne de onun zengin tarihini kavrayabilirsiniz.

  İlluminati 1776 yılında Adam Weishaupt tarafından Almanya, Bavyera'da kurulmuştur. Dolayısıyla Cıvaoğlu'nun yazısında yer alan 1575 tarihinin bu örgüt ile bağlantısını ben pek çözemedim.

  Bu örgütün en büyük hedeflerinden bir tanesi 'Bütün dinlerin feshedilmesidir.' Yani İllimunati bugün yeryüzünde var olan bütün dinlere düşmandır.

  Ve açıkça söylemek gerekirse bu özelliğiyle de kökenleri hem Tapınak Şövalyeleri'ne hem de Avrupa'da 15'inci yüzyılda adını duyurmaya başlayan Gül-Haç (Rose Croix) derneğine kadar gider. Mason örgütlerinin az sayıdaki, çok yüksek derecedeki bilgili insanları da bu bağlantılardan haberdardır (Bu yüzden de 33'üncü dereceye erişebilen Masonlar'a verilen madalyonun üzerinde 'Ordo Ab Chao' yazar)

  Ellerinde dünyanın düzeninin gerçek anlamı, gizi ve olası sonuyla yeni başlangıcı konusunda bilgi taşıdıkları iddiasında olan bu örgütlerin kökenlerinin pagan dinlerde olduğunu, tek tanrılı dinlere düşman oldukları ve dini yıkarak yeni bir düzen kurmayı amaçladıklarını anlamazsak, bugün çıkarılmaya çalışılan kaosu da tam kavrayamayız.

  Hedef dünyada devletlere karşı bir inançsızlık yaratmak, dinleri birbirine düşürmek, gerekirse dünyayı ateşe boğacak bir büyük savaş çıkarmak ve sonunda da dünyada yeni bir düzen getirmektir.

  Ben hedefin bu olduğunu düşündüğümden Irak'ta işkence fotoğraflarının bulunmasını hiç de şaşkınlıkla karşılamadım. Bu fotoğraflar başta ABD'de ama tabii ki tüm Hıristiyan dünyasında 'iyi bir Hıristiyan bunu yapar mı' sorusunu da sordurmuştur ki amaç da budur.

  İkinci amaç da tüm Müslümanlar'ı kinlendirmektir ki bu da başarılmıştır.

  Bush ve savaşan arkadaşları göründükleri gibi değildirler. Onlar dindar değil övünerek üyeliklerini ilan ettikleri 'Skulls and Bones' yarı gizli örgütü ile 'tüm dinlerin feshedilerek dünyada yeni bir inanç düzeninin ve yönetim sisteminin' kurulmasını amaçlayan gizli ezoterik derneklerle bağlantılılardır.

  * * *
  Bunlar üzerinde lütfen düşünelim. Şunu hiç unutmayın: bazı konular bize saçma ve delilik gibi gelebilir, muhtemelen bazıları öyledirler de.

  Ama dün de vurgulamaya çalıştığım gibi önemli olan bunları bizim nasıl algıladığımız değil, bunlara inananların, kökenleri çok eskilere giden ezoterik inançları nedeniyle neleri yapmaktan korkmayacaklarını anlamamızdır.

  Ben birkaç gün içinde sizlere bu konuda daha sağlıklı bilgilendirme sağlayacak bir okuma listesi vereceğim.

  Bunları okuduğunuzda sonunda okuduklarınızın tek kelimesine bile inanmasanız da emin olun önemli değil, vakit harcamış olmayacaksınız.

  Çünkü dünyada çok önemli güçler bu gizemli dünyalar içindeler, onların kurallarına ve hedeflerine inanarak hareket ediyorlar. Onları daha iyi anlama yolunda büyük adım attığınızı göreceksiniz kitapları okuduğunuzda.
  * * *
  Son olarak dün Sabah'ta yayınlanan Erdal Şafak'ın yazısına değinmek istiyorum.

  Bu yazı da basınımızda dünyanın içine atıldığı kaotik ortamı anlamak yolunda atılmış doğru adımlardan bir tanesi çünkü.

  Evet, Amerika askeri bir yönetime doğru hızla gitmektedir. Bu, Amerikan özelliklerinden dolayı bir askeri darbeyle olmayacak, sivil insanların yönetiminde totaliter bir rejim olacaktır.

  Bunun hazırlıkları çoktan yapılmış, sistemin işleyişi detaylı bir şekilde belirlenmiş, kimin nerede nasıl görev yapacağı bile net kurallara bağlanmıştır.

  Bunun koordinasyonunu FEMA yani Federal Emergency Management Agency yapacaktır, ilgilenenler FEMA adını araştırıp, açık bilgilere ulaşabilirler.

  FEMA, Amerikan başkanından bile daha fazla yetki ve güce sahiptir ve bunu da yeri geldiğinde kullanacaktır.

  Totaliter rejime gidiş yolu aşamalı olarak, hem de ne olduğundan zerre kadar haberdar olmayan sıradan Amerikan insanının gönülden desteğiyle atılmaktadır.

  O totaliter rejimin büyük kaosa nasıl da katkıda bulunabileceğini şu anda düşünmek bile istemiyorum.

  Serdar Turgut (Akşam-25.5.2004)

 • Ebubekir Korucu
  Ebubekir Korucu

  her gece iki gündüz arasındadır.ve karanlığın en koyu olduğu noktada aydınlık başlar.
  dünya hiçbir zaman bu kadar karanlığa mahkum olmamıştı.

 • Nedim Uğur
  Nedim Uğur

  sadece ve sadece çıkar çıkar çıkar demek...

 • F
  F

  Kuantum fiziğine karşı Yeni Dünya Düzeni
  Alev Alatlı
  (Zaman-29-3-2002)
  Birinci Aydınlanma Çağı’na hakim olan “atomistik” kâinat/dünya görüşü, “bütün’ün anlaşılabilmesi için parçalara bölünmesi ve parçaların arasındaki ilişkinin saptanması gerektiği” şeklindeydi. İkinci Aydınlanma Çağı’nın “bütüncü” kâinat/dünya görüşü ise, “bütün’ün parçalarının toplamından daha büyük” olduğu savından yola çıkıyor ve oluşumların ya da sistemlerin doğasını anlamak için tümüne bakılması gerektiğini söylüyor.

  Bütüncü düşüncenin desteklerinden birisi, kuantum mekaniğinin “Potinbağ Teoremi.” Potinbağ Teoremi, ne kadar bölünürse bölünsün, maddenin temel olarak nitelendirebileceğimiz bir parçasının olmadığını, hiçbir parçanın diğerlerinden daha vazgeçilmez olmadığını, “bütün”ün birbirleriyle örülü olayların devingen ağı olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor.

  Potinbağ Teoremi’nin toplumsal yaşamdaki telmihi, “üstün ırk”, “üstün ulus” vb. kavramlarının yüceltilme nedenlerinin bilimsel değil, “politik” olmaları. Ve tabii, “en zeki”, “en çalışkan” vb. gibi kavramların da öyle. Bu çerçevede, toplumsal örgütlenmenin “üstünler”in dorukta yer aldığı piramitler, koniler yerine herkesin merkezden eşit mesafede durduğu daireler ve küreler olması gereği konuşuluyor. Potinbağ Teoremi doğrultusunda “madde”yi, yeryüzündeki yaşamın bütünü olarak yorumlamamız halinde, sadece insan ırklarının değil, milletlerin değil, tüm canlı türlerinin birbirlerinin yaşamlarıyla örülü birlikteliklerini gözetmek durumundayız. Hiçbir ulusun yaşam biçiminin diğerininkinden daha temel, dolayısıyla daha vazgeçilmez, dolayısıyla daha “üstün” olmadığını teslim etmek durumundayız.

  21. yüzyılda kendinden giderek daha çok söz ettirecek olan “küreselleşme” eğiliminin temel entelektüel dayanaklarından birisini bu teoremde buluyoruz. Ne var ki, teori pratikten farklı ve her ne kadar “küreselleşme” ve “Yeni Dünya Düzeni” eşanlamlı oluşumlar olarak sunuluyorsa da, günümüzde oturtulmak istenen düzenin “bütüncü” düşünceye ters düştüğünün işaretleri ihmal edilemeyecek kadar çok. Bu işaretlerin başta geleni de, “dünya devleti” düşüncesi. “Dünya devleti”nin temellerinin daha 1877 yılında, John D. Rockefeller, John P. Morgan, Andrew Carnegie, Mayer A. Rothschild ve Cecil Rhodes beşlisi tarafından atıldığı iddia ediliyor.

  John D. Rockefeller, petrol imparatoru, ünlü Standard Oil Tröst’ün sahibi, 1890’lı yıllarda Birleşik Devletler petrol endüstrisinin yüzde yetmiş beşi kendisine ait. Ayrıca demir madenleri, ormanları, imalat sanayiinde ve ulaşım sektöründe büyük iştirakleri var. Yaklaşık 150 yıllık bir “Rockefeller hanedanı”ndan bahsediliyor, servetlerinin 1–2 trilyon dolar olduğu hesap ediliyor. John P. Morgan, uluslararası banker ve gezegenimizin ilk milyar dolarlık (1901 yılı itibarıyla) endüstrisinin, U.S. Steel’in sahibi, “Amerika’yı Amerikan yapan adam” diye bilinen kişi. Andrew Carnegie, 1890’da İngiltere toplamından daha fazla çelik üreten Carnegie Çelik’in sahibi, ayrıca kömür ve demir madenleri, ticaret gemileri ve demiryolları var. Mayer Rothschild, ünlü Rothschild Hanedanı’nın kurucusu banker –Rockefeller’den daha zengin– 2000’li yılların başındaki servetlerinin 3 trilyon dolar olduğundan bahsediliyor. Ve Cecil Rhodes, ünlü elmas imparatoru. Güney Afrika elmas tarlalarını işleten, Güney Afrika’yı İngiltere adına fetheden adam. Rhodesia, adını onun soyadından alıyor. Ayrıca apartheid/ırk ayrımının mucidi.

  Bu beş adamın akıl hocaları, Oxford Üniversitesi profesörlerinden John Ruskin. 1877’de “Yuvarlak Masa” adındaki gizli cemiyeti kuruyorlar. Amaçları: İngilizce konuşan dünyayı bir oligarşik federasyon halinde birleştirmek. Büyük Britanya İmparatorluğu’nu siyasi, ekonomik ve kültürel olarak yeniden yapılandırmak suretiyle, oligarşik dünya federasyonuna giden yolu açmak. Otuz yıl sonra, 1908 yılına gelindiğinde, ‘Yuvarlak Masa’yı çokuluslu, Anglo–sever bir yarı açık cemiyet olarak görüyoruz.

  Bilderberg Grubu, 1954’te Avrupalı Rothschild hanedanı öncülüğünde kuruluyor, Amerikalı rakibi, Rockefeller hanedanı tarafından destekleniyor, ev sahipliğini eski SS–Nazi Hollanda Kralı Bernhard yapıyor. “Bilderberg” kralın sahip olduğu otelin adı. Bilderberg’ciler, 1954’ten itibaren her yıl dünyanın değişik şehirlerinde toplanıyorlar. Gündem gizli, katılanlar gizli, meğer ki patron olsunlar gazeteciler Bilderberg toplantılarına alınmıyorlar. Hatta, ABD ve Avrupa devletlerinin gizli teşkilatları, toplantıların yapıldıkları otellere gazetecileri sokmamak için olağanüstü önlemler alıyorlar. İçeri sızmayı başarabilen birkaç muhabirin feci şekilde tartaklandığı, tutuklandığı biliniyor.

  Bilderberg’cilerin amaçlarının dünyayı sıkıca koordine edilmiş küçük, seçkin bir uluslar–ötesi bankerler ve sanayicilerden oluşmuş, entelijensiya destekli oligarşinin eline teslim etmek olduğu söyleniyor. Avrupa Birliği’nin Avrupa kıtası için yaptığını dünya için yapmak ve bir Dünya Devleti kurmak istiyorlar. David Rockefeller’in farklı zamanlarda farklı yerlerde (bu arada 1999 yılı Şubat’ında Newsweek International dergisine verdiği bir mülâkatta) “Hükümetlerin yerini alacak birileri olmalı ve bana öyle görünüyor ki, bunu da en iyi şirketler yaparlar...” demekten çekinmemiş olmasına işaret ediliyor ve yaygın söylemin aksine karşı çıkılmadığı takdirde önümüzdeki asırlarda dünyanın “yeni feodal lordlar”ın boyunduruğu altına gireceği hakkında uyarı yapılıyor. Uyaranlar, Yeni Dünya Düzeni muhalifleri.

  Muhalifler, Yeni Dünya Düzeni’nin anlamının, dünyanın siyasi ve yasal hüviyetini tümüyle değiştirmek, ulus–devletlerin tarihi rollerini ortadan kaldırmak, kontrolü uluslar–ötesi tröstlere devretmek suretiyle millet kavramını ortadan kaldırarak, idareyi İngilizce konuşan Anglo–sever bir oligarşiye teslim etmek olduğundan eminler. Yarı şaka ileri sürdükleri bir iddiaları da Birleşmiş Milletler teşkilatının bundan böyle “Birleşmiş Tröstler Teşkilatı” olarak isim değiştireceği şeklinde. Bilderberg toplantılarına katılanların isimlerinin saklı tutulması, görüşmelerin basına kapalı olması, dünya ekonomisine ve siyasetine dair kararların kapalı kapılar ardında alınmasını ülkelerinin anayasalarının en galiz ihlâli şeklinde algılıyorlar. Ulusal politikacılarının, özgür iradeleriyle seçtikleri vekillerinin etkisizleştirilmesine tepki gösteriyorlar. Amerikan başkanlarından, Dünya Bankası guvernorlarına, diğer ülkelerin başbakanlarına varıncaya kadar, dünyanın kaderini etkileyen eşhasın kapalı kapılar ardında saptanmasına şiddetle karşı çıkıyorlar. Dünya basın devlerinin Bilderberg’cilerle işbirliği içinde oldukları gerekçesiyle, seslerini ya bağımsız basın aracılığı ile ya da internet üzerinden duyuruyorlar. Zaman zaman da, Seattle’da, New York’ta olduğu gibi gösterilerine de şahit oluyoruz.

  “Yuvarlak Masa” cemiyetinin bir diğer uzantısının “Roma Kulübü” olduğu söyleniyor. Roma Kulübü, 1968’de kuruluyor. Kendilerine “özel think–tank” nitelemesini yakıştırıyorlar. İlân edilmiş amaçları, barışı desteklemek, insanların ‘tehlikeli’ uçlara, kısır milliyetçiliğe ve sınıf çatışmalarına yönelmelerini önlemek.” Roma Kulübü’nün güçlü adamı, SGI’nin başkanı, Daisaku İkeda, “İnsan ırkının sesi ve zekâsı... İnsanlığın yolunu aydınlatan bir deniz feneri, tüm dünyaya umut saçacak olan ışık...” olduklarından bahsediyor. SGI, “Soka Gakkai International”ın kısaltılmışı; Japon kökenli, Nichiren Daishonin Budist tarikatının uluslararası örgütü. Muhalifleri, Roma Kulübü’nün, kurulacak dünya devletinin resmi dinini oluşturduğunu söylüyorlar. Çokça Hıristiyanlık, biraz Budizm bir dinden bahsediliyor.

  “Yeni Feodal Lordlar”ın ne denli güçlü olduklarını, ulusların kimliklerini kaybetmemek için ne denli direnebileceklerini kuşkusuz zaman gösterecek. Ancak, Yeni Dünya Düzeni, muhaliflerinin iddia ettikleri gibi “yeni bir toplumsal mühendislik projesi” ise, ki öyle görünüyor, ulusların işlerinin zor olduğunu kabul etmemiz lâzım. Bir yandan “İkinci Aydınlanma Çağı”nın reddettiği “tek doğru” anlayışı, öte yandan finans oligarşisi, bir arada yaşayamayacak oluşumlar gibi görünüyorlar. Nitekim, daha bugünden Birleşik Amerika’da iki bin beş yüz muhalif “kült”ün varlığından bahsediliyor.
  (Alev Alatlı)

 • F
  F

  yeni dünya düzeni ile ilgili kitaplardan biri de 'DÜNYAYI YÖNETEN GİZLİ ÖRGÜTLER' dir.Yazarı Erol Bilbilik, Kaynak Yayınları, inceleme-araştırma, 280 sayfa.
  'Dünyayı Yöneten Gizli Örgütler' emperyalizmin, egemenliğini Süpernato, CFR, Trilateral ve Bilderberg gibi bir dizi gizli örgüt aracılığıyla sürdürdüğü ve bu bilgi ortaya çıktığında, bu sistemin görevlilerince komplo teorisi itirazlarıyla karşılaştığını ortaya koyan bir kitap. 'Dünyayı Yöneten Gizli Örgütler' kitabı, dünyayı yöneten gizli örgütleri oluşturan mafyalaşmış büyük sermayenin elebaşlarını konumlarıyla birlikte ortaya koyarken, CFR, Trilateral, Bilderberg üyesi 5000 kişinin ve Türk Bilderberg üyelerinin isim listesine de yer veriyor.

 • F
  F

  farkli cografyalara farkli kaoslar getirir. irak, afganistan, somali, ruanda, haiti, endonezya gibi örneklerde din-mezhep-etnisite ayriliklarini körükler (suriye-iran-türkiye-kafkasya buna dahildir) . kosova'da yasanan, kibris'ta yasanacak olan budur. 'düzen' ve 'demokrasi' adi altinda gercekte kaos getirir ve bunu yönetir. her ayrisma daha cok güvenlik ihtiyaci, daha cok ekonomik düskünlük demektir cünkü. bununla birlikte ortadogu'da yaratilacak her yeni kaos, israil'in güvenligini artirir.
  abd, ingiltere, ispanya gibi merkez cografyalarda ise ayrisma temelli kaos yerine, birlestirici temelli kaoslar yaratir. elektrik kesintileri, kaynagi net olmayan terör hareketleri (11 eylül gibi) , bunun örnegidir. bunlar vesile edilerek yönetimler ele gecirilir, neofasist tedbirlerle kitleler istenildigi gibi yönlendirilir.

 • F
  F

  latincesi 'Novus Ordo Seclorum' 1 ABD DOLARI nın arka yüzündeki piramitin, hemen altinda yazar.
  Philadelphia kongresi ile paranın üzerinde bulunması kararlaştırılmış bir yazıdır.
  Piramitin tepesindeki göz de bu kongrede alınmış kararlardan biridir.Bu piramit ve göz tüm MASONİK metinlerde de bulunur.

 • F
  F

  calisma yöntemleri söyledir:
  yeni dünya düzeni stratejistleri önce bir problem yaratirlar. bunu kurulu bir politik güce (bu bir devlet, bir bölge, hatta bir kita olabilir) muhalif olan bir grubu fonlamak, böyle bir grup olusturmak veya olanlari egitmek suretiyle yaparlar. bu iki zitlasan grubun catismasi 'yeni dünya düzeni'nin manevra alanina girmesi demektir kafadan. kontrolünü tamamen elinde tuttugu medya, bu gruplari 'özgürlük savascilari' adi altinda lanse eder.
  bu arada politik gücün lideri de 'iste yeni hitler' gibi yayinlarla 'demonize' edilir (bkz.saddam,milosevic,kaddafi) . bununla birlikte yeni dünya düzeni stratejistleri, politik gücü de silah, danisma vs. gibi konularda destekler, hatta bunlari da yaratir. yani ikili oynamakta ustadirlar ve her iki taraftan da para götürmede gelismislerdir.
  kontrol altindaki medya tarafindan, konu dünyanin gündemine getirilir: bir seyler yapilmali! bu da istenilen tepkinin dogmasidir zaten.
  yeni dünya düzeni'nin kuklalari bu bölümde devreye girer. bm baris gücü, koalisyon, nato gibi isimlerle bölgeye girilir ve yönetim ele gecirilir. bir daha asla ayrilmamak üzere... ana fikir yeni dünya düzeni'nin kontrol ettigi silahli güclerin temel stratejik bölgeleri ele gecirmesi ve kontrol altina almasidir.

  kim bunlar?
  uluslararasi bankerler, petrol baronlari, ilac kartelleri ve baska ulusötesi güclerdir. ingiliz kraliyet ailesi, alman kökenli avrupa soylulari üst düzey aktörlerdir. birlesmis milletler, dünya bankasi, imf, dünya saglik örgütü bunlarindir. nato askeri güclerini olusturur. tüm g-8'ler bunun aktif elemanlaridir. bu ülkelerin baskan veya basbakanlari özel olarak bu ülkelerin basina getirilir. bunun kim oldugu farketmez. adi bugün bush olur, yarin john kerry...
  hepsi ayni tornadan gecmistir. oyuna dahil olmayan ortadan kaldirilir (bkz: kenedy,aldo moro,ali bhutto) .

 • F
  F

  farkli cografyalara farkli kaoslar getirir. irak, afganistan, somali, ruanda, haiti, endonezya gibi örneklerde din-mezhep-etnisite ayriliklarini körükler (suriye-iran-türkiye-kafkasya buna dahildir) . kosova'da yasanan, kibris'ta yasanacak olan budur. 'düzen' ve 'demokrasi' adi altinda gercekte kaos getirir ve bunu yönetir. her ayrisma daha cok güvenlik ihtiyaci, daha cok ekonomik düskünlük demektir cünkü. bununla birlikte ortadogu'da yaratilacak her yeni kaos, israil'in güvenligini artirir.
  abd, ingiltere, ispanya gibi merkez cografyalarda ise ayrisma temelli kaos yerine, birlestirici temelli kaoslar yaratir. elektrik kesintileri, kaynagi net olmayan terör hareketleri (11 eylül gibi) , bunun örnegidir. bunlar vesile edilerek yönetimler ele gecirilir, neofasist tedbirlerle kitleler istenildigi gibi yönlendirilir

 • Ebubekir Korucu
  Ebubekir Korucu

  ne garip artık bu kavram üniversite dersleri arasına girdi..

  bu konu hakkında geniiişşş bilgi sahibi olmak isteyen Atilla Akar'ın derin dünya devleti adlı kitabını okumalıdır...

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  bebek aç, bebek hasta, bebek yaralı, yetim bebek, ağlayan bebek, bebekler ölüyor... kurtlar sofrasına düşmüş bebek.. bebek can bebek

  Erkekler yürüyor asfalta ellerinde beyaz bayraklarla
  Bir yere gidiyorlar dönüşü olmayan
  Otoyolda askerler, helikopterler... beyazı kırmızı gören boğalar

  Bombalar düşüyor yağmur yerine
  Çamur değil çocukların oynadığı birikinti KAN
  Yeni Dünya Düzenine hoşgeldiniz
  Aileler uyuyor siperlerde, baba nöbet tutyor
  Ne ev, ne iş, ne de rahat bir uyku

  Şehir canlı bugün
  Özgürlük diskosu açık her gece
  Deccal DJ
  Canlı kalkanlar dans edenler
  tepelerine düşen akıllı bombalar

  Kutsal kitabı açıyor bir inanan
  Ölmeden önce okuyor daha önce ölenleri
  ve içinde bir rahatlama
  Yalnız değilim YALNIZ DEĞİLSİN

  Şu şarkı takıldı aklıma bir hayalet için yazılan:
  Wherever a newborn baby cries
  Where there's a fight 'gainst the blood and hatred
  in the air
  Look for me Mom I'll be there
  Wherever there's somebody fightin'for a
  place to stand
  Or decent job or a helpin' hand
  Wherever somebody's strugglin' to be free
  Look in their eyes Mom you'll see me.'