Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

tek çocuk sizce ne demek, tek çocuk size neyi çağrıştırıyor?

tek çocuk terimi Sinemis Can tarafından tarihinde eklendi

 • Aylin Ay
  Aylin Ay

  15 yaşıma kadar her şey çok güzeldi; oyuncaklarımı,annemi,babamı kısacası hiçbirşeyimi paylaşmak zorunda değildim..ama yaş 18 e gelince insan paylaşımın sadece onlardan ibaret olmadığını anlıyor ama ne yazık ki çok geç kalınmış oluyor(o yaştan sonra abla değil de 2. anne olabilir insan)
  kısacası tek çocuk olmak bence çok kötü bir şey..

 • Ahmet Sogutmaz
  Ahmet Sogutmaz

  ŞIMARIK

 • Ayşegül Karanfil
  Ayşegül Karanfil

  iki çocuktan az,hiç çocuktan çok...

 • Selin Pamuk
  Selin Pamuk

  tek bebek
  tek çocuk
  tek genç kız
  tek kadın
  tek bir kişi...

 • Yaşam Aslan
  Yaşam Aslan

  Ben tek çocuğum ve şahsen budurumdanda çok memnunum. Hiç bir zaman isyan etmedim yada bir kardeş talebinde ısrarla bulunmadım.... Ama bir kardeşim olmasınıda düşünemedim. Evimizde annem,babam ve ben yaşıyoruz ama öyle bir aile ilişkimiz varki kuzenlerimle kardeş gibi büyüdüm, kardeşim diyebileceğim dostlarım oldu... Annem ve babam benimle arkadaş oldular paylaşımlarımız hep farklı oldu... Belkide bu yüzdendir eksikliğini hiç çok hissetöedim.....
  Ama geçenlerde bir sünnet düğününün kına gecesine gittik.. Orada sünnet çocuğunun annesine ablasının nasıl destek olduğunu görünce hayatımda ilk defa yüreğim cız etti.
  Ama eminim ki benimde şayet evlenirsem ve bir çocuk sahibi olma şansını elde edersem çocuğuma teyzelik ve dayılık yapacak okadar çok gönül dostlarım varki.... Sanırım bunun içinde çok şanslıyım :)))

 • Şule Yılmaz
  Şule Yılmaz

  Tek çocuk problem diyenler bence çok yanılıyorlar. Çünkü tam tersine çok çocuk artık problem bu yaşadığımız dünyada vallabenim bir kızım var dünyalar tatlısı hiçde problem yaşamadım, önemli olan eğitimi, eğitemiyorsan zaten biride ziyan ikiside... O kadar çok örneği varki saldım çayıra mevlam kayıra. yaşayan çocuklar..