Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • eylem atmaca27.09.2007 - 19:06

  Ezginin Günlüğü'nün solistidir.
  Evlidir. Hoş hatundur. Şayet bekar olsaydı,Hüsnü Arkan'ın yanında bu kadar çok bulunması,uykularımı kaçırabilirdi :-)

  Şaka bir yana..

  Sesi geri vokalde kulaklara şölen yaşatır.. Şarkıyı tek başına okuyup,Hüsnü abimizi arkada bıraktığı zamansa,kulaklarımı tırmalar.Ağır gelir..(Örn: Bana bir koca lazım-Sıgaramın dumanı)

  Şarkıların cümle sonlarını aşırı titrek,inişli çıkışlı bitirir..Belki bu nedenle,sanki kulağım çınlamışta, başka şarkı dinlemeye mecalim kalmamış duygusu beynimi kemirir..Yorar..


  Ezginin Günlüğü'nde ki kalite düşüşü bu hanımla başladı derken,ani bir toparlanmayla yüreğimizi ferahlatmışlardır. Hanımefendinin sesi de evrim geçirmiştir,yüzü de.. Bu değişim,bir estetik ameliyat sonucu mudur,yoksa botoks,solaryum,doku enjektesi mi kendisini bu derece hoşlaştırmıştır,makyaj mucizesi midir,evlilik mi yaramıştır bilememekteyim..Ama,gurubun geçmişine bakarsak,soluk bir renktir.


  Belirtmeden geçemeyeceğim,giydiği her elbise yakışır.

  Şarkı söylesem kargalar kaçar..Ama ben de yok diye de,olanınkini körü körüne beğenecek değilim..Geri vokal olarak çok başarılı olduğuna inanıyorum.Öyle kalmasını diliyorum.

 • Askeri Darbe27.09.2007 - 15:19

  Ordumuzun takkelilerin takkesini yakması,hainlerin kulağını çekmesi...
  Tek ümidim...TÜRK için,TÜRK tarafından vurulması gereken yumruk!
  Türk Silahlı kuvvetlerinin birinci ve en önemli vazifesi.Tanrı Ordumuzu ve Paşamızı korusun.

 • aids (h.i.v.)26.09.2007 - 19:17

  Hastanede kan vermem gerektiği bir gün,kan alma odasında sıra beklerken,adamın birinin 'bu ne testi dohhtorr biiiy' demesi üzerine,aldığımız 'elizaaaa' cevabının üzerine hönk! ! olup kaldığımız,adamın elizanın ne olduğunu bilmeyip,(belki de bilip) 'heee öleyse tamammm' deyip seke seke gitmesi üzerine donakaldığımız,varlığı yokluğu bu testle belirlenen hastalık.

 • abc26.09.2007 - 18:38

  İlkokuldayken,yani taaa 20 sene önce,kara önlüğüme takmak zorunda bırakıldığım,her hafta annem tarafından kolalanıp boğazımı kesti kesecek duygusu yaratan beyaz yakamın üzerinde yamuklamasına yazardı.. A B C...

 • röntgen26.09.2007 - 16:29

  Argoda,dikiz anlamına gelir.. Ci eki almış hali,dikizleyen kişiyi belirtir.
  Bizim mahallede çoktur.Birini cama tırmanmış halde yakalamışızdır,bizi polis olduğuna inandırmaya çalışıp,sahte polis kimliği çıkarmasına rağmen titrek hali kendini ele vermiştir.Kaçmıştır yakalayamamışızdır.


  Ve karşı mahallenin bir röntgencisi vardır ki...Röntgenciliğinden çok,kız arkadaşının burnunu yaptırmasıyla meşhurdur.Gündüz iyi bir erkek arkadaş,gece meraklı bir röntgencidir. Bi tuhaftır,anlayamamışımdır.

 • neden tanrım ! neden...26.09.2007 - 16:09

  9 yaşında bir kız çocuğunun mezarında yazar: NEDEN

 • genç osman25.09.2007 - 13:03

  Ahh Genç Osman...Türküsünü çok dinlemişimdir.

  15 yaşında hükümdar olmuştur. Saftır,iyi niyetlidir,cimridir,çabuk etkilenir..Çocuktur..

  Seferini,savaşını yazan çoktur.Kardeşini boğdurtmuştur.İçki yasağı koyup,içen yeniçerileri denize attırmıştır.Meyhaneleri kapatmıştır.Cariye istememiştir.Tek eşlilikten yanadır.

  Bir gün,yeniçeriler ve sipahiler,Atmeydanı'nda toplanıp ayaklanmış,arkalarına halkı,ulemayı alıp,Genç Osman'ı entarisiyle kaptıkları gibi götürmüşlerdir.. Genç Osman yalvarmıştır:

  'Kötülük ettim ise affedin,siz etmeyin..Dün padişahtım,bugün çıplak kaldım..Halimden ders alın..Hangi padişahın kulları,padişahına bu hıyaneti yaparlar'.
  Sonuç: Yalvarmak kar etmemiştir ve Genç Osman,Yedikule zindanında öldürülmüştür...

  Temiz uzun yüzlü,kalın kısa kaşlı,yumuk gözlerinin altı hafif torbalanmış,aşağı doğru sivrilen burunlu bir çocuktu rahmetli.. Çocuktu işte...

 • seda sayan24.09.2007 - 23:03

  -Seda abla,kocam sinir hastası,şu ramazanın yüzü suyu hürmetine bişey istiycem..
  -He bacım,iste..
  -Bir derin dondurucu istiyorum..
  -Ne?
  -Derin dondurucu..
  -Kocam hasta tedavi ettir desene..Gebersin istiyorsun adam demi? Hasta etmişsin adamı.
  -Tedavi görüyor o.Kocamı seviyorum Allah benim ömrümü ona versin..
  -Heee belli sevdiğin,adamın neresini donduracan dondurucuda? En çok neresini seviyon adamın.. Böbreğini mi neresini donduracan..Ben sana alacam dondurucu alacam...Neresini donduracan ama...Herifi ne kadar sevdiğin belli...Gebersin istiyon!

  Heyy benim canım milletim,ne hale geldin... Herşeyine dil uzattırdın...Gururun,şerefin,haysiyetin kalmadı...Ekran dilencisi oldun..


  Herkes kalbinin ekmeğini yermiş... Bu zamanda neyin ne kadar para ettiğini herkes biliyor..Günde 15 saat çalışıp,450 lira alan gençlerimiz,aile babalarımız neyin ekmeğini yiyor? Ter akmadık yeri kalmayan ameleler,döner ustaları neyin ekmeğini yiyor? Onlarında güzel popoları,memeleri olsa,bir de tüm Türkiye'ye açacak kadar teşhirci olup salıverseler ortaya,kalpleri geniş olurdu cepleri de şişşşş....
  Böylesine saçma bir cümlenin kurucusudur...'Herkes kalbinin ekmeğini yer' Hey benim kalpsiz fakirim...

 • şamanist24.09.2007 - 20:04

  Şamanlar,yüksek düzeyde insanlardır.Yaşamın sırlarını pek çok insandan çok daha üst bir boyutta çözmüş,bu yolda disiplin,cesaret,sabır gerektiren adımlar atmışlardır.Onlar saygı duyulan,dikkat çekici kişiliklerdir. Pek çoğu,aklın beden üzerinde ki etkileri konusunda uzmandır.


  'Büyücü doktorlar' olarak adlandırılırlar.Herkes Şaman olamaz..Şamanlık ya doğuştan gelir,ya da Şaman atanızın ruhuyla uyandırılmanız,uyarılmanız gerekir..


  Uygar yaşamda,boyut değiştirmek için,davul kadar olmasada,etkili olabilecek müzikler vardır.. Bunlardan bazıları:

  Ancient Voices og children (George Crumb)
  Dans Macabre (Camille saint Sans)
  And God Created Great Wales (Alan Hovanness)
  The Planets (Holst)

  Şamanlar,anlaşılması zor,sevilecek türden kişilerdir... Akıllarını seveyim...

 • kuyu24.09.2007 - 19:09

  Bir kaç kısa boylu tanıdığımın,'aman kimse görmesin,gözden düşmek olmaz' mantığıyla,bardan pavyondan uzak bir Ankara ücrasında,ellerinde biralarla girip,sarhoş olduktan sonra,boylarının kısalığınında azizliğine uğrayıp,çıkamadıkları yer.. Sicillerine işlenmiştir... :-)