Kültür Sanat Edebiyat Şiir

 • Aliye04.08.2006 - 10:32

  Güzel bir dizi.Zevle izlediğim.Ama bölüm sayısı olarak bu kadar uzatmasalardı daha iyi olurdu.Cıvıdı artık.Ayrıca nejat işler iyi seçim dğer oyuncularda ama aliyeyi bence Sanem ÇElik yerine başka biri oyanasaydı daha iyi olurdu

 • levent yüksel03.08.2006 - 13:54

  Türk popunda gerçekten parmakla sayılacak sanatçılardan biri.Bana çok duygusal bir o kadar çekingen ve utangaç ama işinde çok bir sanatçı gibi geliyor.Bir tarafı muzip, bir tarafı duygusal br tarafı radikal.Bence süper her şarkısı güzel ve kaliteli.Başarılar

 • kenan doğulu03.08.2006 - 13:52

  İyi bir söz yazarı.besteci.Vokalist.Şimdiye kadar severek dinlediğim erkek vokallerden biri.Ama son albümünsanki bir iki şarkı hariç ticari kaygıyla yapılnış gibi geldi bana.Bir önceki albümleri kadar duygu yüklü değil bence.İyiyi yapa kötüyü yapa yapa öğrenecek tabi iyi bir vokal olmayı

 • kâzım taşkent03.08.2006 - 13:50

  YAZAR.Anılarım adlı bir kitabını okumuştum.Her konuyal ilgili yorumları vardı.Politikadan, dine,yaşamdan,umuda kadar her konuda.

 • Kuran Kursu02.08.2006 - 09:49

  Kutsal kitabımızı okumayı öğrenmek için gittiğimiz bir mekan.Falaka, dayak geride kaldı yok artık bunlar.Kuran kurslarıyla ilgili kötü örnekler var olabilir ama gerçekten Kuran-ı Kerimi eğitimli ve doğru bir şekilde öğretildiğine itimat ettiğimiz denetimli yerlere yönlendirilmek gerekiyor.Çünkü bir harfi yanlış okuduğunuzda anlam tamamen değişebiliyor. Bazı insanlar nedense düşündüklerini ifade ederken bile seviyesizleşebiliyor.Bu tür tipler neden burada.Buranın bir süzgeci yok mu :)

 • Irvin Yalom01.08.2006 - 17:28

  Varoluşçu psikoterapinin savunucusudur.

  Varoluşu ele almamıştır.Bireyin varolmasından kaynaklanan endişelere odaklanan dinamik bir terapi yaklaşımıdır.Freund u eleştirmiştir.Annem ve Hayatın Anlamı kitabını okuduğumda hayal kırıklığına uğramıştım.Nietzsche ağladığında kitabı daha iyiydi.

 • Kuğu Gölü Balesi01.08.2006 - 17:10

  P.I ÇAYKOVSKİ muhteşem 4 perdelik balesidir.Rusların muhteşem bir sanat haline dönüştürdüğü, klasik dönemde romantik balenin temel eserlerinden biridir.Prens evliliğe hazır değildir.Annesinin baskısıyla bir balo düzenlenir ve eşini seçmesi istenir.Kötü büyücü tarafından ördeğe dönüştürülen bir kıza aşık olur. Özetle şunu söyleyebilirim.Gerçek Aşk Her Zaman Kazanır!

 • rudolf nureyev01.08.2006 - 17:01

  bale dünyasındaki ilk erkek süper star diyebiliriz.Asi kişiliğine karşılık olarak mesleğinde zirve yapmış birisi.Aıds ten öldüğünü ve eşcinsel olduğunu biliyorum.Bunu bütün herkesin bilmesine rağmen tek bir kelime bile açıklama yapma isteği duymamıştır. Bir dergide okumuştum partneri olarak 19 yaş büyük olan Fonteyn ile birlikte dans etmesiyle kariyerinin zirve basamaklarını oluşturmuştur.

 • lale devri01.08.2006 - 16:44

  Osmanlı imparatorluğu döneminde batılılaşma ve batıyı örnek alma adına yapılmış bazı olumlu faaliyetlerin yapıldığı dönemdir.Osmanlının rönesansı diyebilirz. Ekonomik olarak pahalı lalerinin getirilmesi vs bir yana her dönemin kazandırdıkları ve kaybettirdikleri vardır.HEr bitiş bir başlangıca gebedir.Tarihimizi bölemeyiz.

 • kabir azabı01.08.2006 - 16:33

  Ölen kişilerin toprağa gömüldükleri ilk gece sorgu sualleri yapıldıktan sonra günahları fazla ise kıyamet günü gelene kadar bulundukları mezar ruhlarına dar gelir.Kıyamet günü gelene kadar görecekleri azap demektir.Günahı çok olana mezar cehennemdeki bir çukur gibi gelir,azap görürlermiş.Burda birçok konuda laylaylomu anlıyorumda böylesine ciddi bir konuda espri kabiliyetli nasıl tavan yapabiliyor şaşıyorum doğrusu.CAhil insanlarla ve böyle devam eden bir nesille çok zor holucak herşey.