Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Yakup İcik
Yakup İcik

DÜŞ-ÜN-EMİ-YORUM

 • rockefeller18.12.2016 - 17:44

  Hristiyan Papa,sinin bile elini öptügü Rockefeller, gizli Dünya Devletinin yöneticiligine bir asiri askindir düne kadar sahiptiler(kismen hala öyle) oysa; günümüzde küresel sistemin isleyisindeki catlaklar olusunca gizlilikleri ifsa oldu ve son 30 yildir dünyada kaos planini devreye soktular, isgal edilen devletler, savas ve ic savas basgösteren ülkeler Rockefeller atesinden sicrayan alevlerdir.

 • özgürlük10.07.2013 - 16:58

  En demokratik ülkelerde bile 'Özgürlük' kanunlarla sınırlıdır.

 • Troll12.06.2013 - 17:09

  antik ve ortaçağda okullarda okutulan retorik, diyalektik, aritmetik gibi yedi özgür sanattan biridir. keşiş okullarında 'trollica' adı verilen bu sanat bireylere ahalinin ilgisini toplama, farklı düşünme, iletişim gibi alanlarda beceri kazandırırken uzmanlaşanlara popüler olma, sıkıntı giderme gibi avantajlar sunmaktaydı.
  bu okullarda trollica eğitimi almak isteyen öğrenciler özel yetenek sınavına tabi tutulurdu.
  sınavlar 'teorica' ve 'pratica' adı verilen iki aşamadan oluşmaktaydı. teorica aşamasında sosyoloji, felsefe, tarih, psikoloji, gündemi takip etme gibi alanlarda öğrencilerin bilgisi ölçülür, özellikle politika, antropoloji ve din testlerinde en alakasız şıkkı işaretleyenler extra puanlarla ödüllendirilirdi.
  pratica adlı aşamada ise öğrenciler halkın arasına salınır*, kendilerinden iletişim konusundaki becerilerini sergilemeleri istenirdi. bu aşamada en fazla dikkat çeken, coşan, coşturan, kitleleri peşinden sürükleyen ve düşünsel boyutta farklılaşan adaylar trollica eğitimi almaya hak kazanırdı.
  iki yıl süren yorucu bir eğitimden sonra başarılı olanlara 'magistertrolla' ünvanı verilir ve derhal boş kadrolara atanarak 'trollük sanatını' icra etmeye başlarlardı.

 • Troll12.06.2013 - 17:08

  'Troll 2' filmini izlemistim...

 • Sedat Erdoğdu09.06.2013 - 18:22

  O, şarkı sözleri yazıyor. ÇİNGENEM-Ebru GÜNDEŞ, ALTAY, GÜCENDİM-KİBARİYE, GÜLSEN, MAHPUS TÜRKÜSÜ Selami ŞAHİN, GEBERİYORUM Gökmen KARGIN, YÜREĞİME KAR YAĞIYOR NAZİRE, DİLİ BELASI Sezgin BÜYÜK, TAKSİMDEN AŞAĞI KASIMPAŞA-ÇILGIN SEDAT V.B.şarkıların sözlerini yazdı. Ayrıca TRT sanat müziği repertuarında 9 şarkısı vardır. TEBESSÜM-Zeki MÜREN,
  uçuyor kalbim uçuyor-Nalan ALTINÖRS Yıldırım BEKÇİ-Zekai TUNCA V.B.GİBİ RADYO SANAÇILARI TRT.Radyosuna okunan şarkıları vardır. En son ŞABBAT' romanı çıktı...

 • Zaar21.05.2013 - 15:10

  1-Yöresel olarak 'Zaar' (öyledir, herhalde, kimbilir) yerine kullanılmaktadır.
  2 -'Zaar' kimi yörelerimizde de bir tür iri (köpek) ismine denmektedir.
  3 -'Zaar' osmanlıca bir kelime olup (şiddetli korku) anlamına gelmektedir.

 • Üngürüzü21.05.2013 - 15:00

  Yöresel olarak, günlük kullanılan kalın saplı (bıçak) 'Üngürüzü' denmektedir.

 • pino daeni18.07.2010 - 13:30

  Pino Daeni resimlerindeki karakterlerin çoğu sık duygusal Boudoir veya soyunma odalarıda yaşayan, kocaları veya aşıkların beklentisiyle tasvir edilmektedir.
  İtalya'da Bari Sanat Enstitüsü, ve Milan'ın Akademisi Brera daha sonra az eğitimli, Pino hünerlerini resim nü ve figür çalışmaları, Pre-Raphaelites ve Macchiaioli,den etkilenmiştir. Anavatanına başarılı bir sanatçı olarak kendini bulmasi sonra Pino ABD, daha fazla sanatsal özgürlük ve fırsatlar oldugunu düsünerek göç etti. Kısa süre sonra seçkin Borghi Galerisi, New York ve Boston'da onun için çok sayıda sergi verdi tarafından keşfedilmiştir.

 • kapitalizm06.06.2010 - 14:19

  (48) ***Bütün dünya milleti olarak, kapitalist(KAPİTALİZM) sistemin kar hirsina hizmet eden birer orospuyuz...(yakup icik)

 • israil06.06.2010 - 13:09

  CENDERELERE SIKISMIS PSIKOPAT-OBSESYON-IRONIK ISRAELIN SON CIGLIGIDIR BU: ' I WILL NOT FAIL '