Yakup İcik Antoloji.com

"Herkesi mutlu etmeye çalışanlar en sonunda yalnız kalmaktadırlar."

....(edebiyat-görsel sanat) araştırma-özel-hobi

http://schair.de.tl/

http://vecizeler.de.tl
..

Devamını Oku
 • Filiz Kalkışım Çolak
  Filiz Kalkışım Çolak 22.06.2015 - 00:56

  çok teşekkürler ayın hocam şiirime verdiğiniz desteğe ve güzel yorumunuza sonsuz saygılarımla...

 • Nazlı Nalçacı
  Nazlı Nalçacı 26.03.2010 - 18:25

  Sayfama hoş geldiniz,giderkende,muazzam şeyler bıraktınız.Merhabanın anlamıda söyleminizde (Farsça'dan) harika tekrar merhaba...iyiki izinizi bıraktınız,sağ olunuz.

 • Nazım İnce
  Nazım İnce 27.10.2009 - 11:53

  Yakup İcik çok sevecen,dost canlısı oluşu,beyefendiliğ,hoşgörülü ve edebiyata gönül vermiş kimliğiyle; sanal alemde tanıdığım sayılı şairlerden biridir.Yüce Allah'ımın her şeyi gönlüne göre vermesi,sevenleriyele beraber huzurlu ve mutlu, sağlıklı bir ömür sürdürmesi dileklerimle bu değerli insana en ...

Toplam 4 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Ödünç hayat,

  Mehmet Göden

  23.06.2017 - 12:09

  Kafamda sırlı, yığınla açmaz sorular bir yanım delik deşik öbür yanım yara bere, yaşam döngüsü hipnozunun etkisinden çıkan her insan gibiyim şu aralar agabey...saygılarımla...

 • O Günde.!

  Mehmet Göden

  18.06.2017 - 23:53

  Mehmet ağabey, dingin havasındaki ruh halimle, şiirsi bir özlemle okudum ve daldım gittim uzaklara...

 • Aşka Vakit Yok...

  Adnan Çatalbaş

  15.06.2017 - 14:52

  aslinda vaktin olmali cünkü; "hic bir seysiz anlasabilecegin tek sey asktir"(y.i) oysa...

Toplam 10904 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • rockefeller

  18.12.2016 - 17:44

  Hristiyan Papa,sinin bile elini öptügü Rockefeller, gizli Dünya Devletinin yöneticiligine bir asiri askindir düne kadar sahiptiler(kismen hala öyle) oysa; günümüzde küresel sistemin isleyisindeki catlaklar olusunca gizlilikleri ifsa oldu ve son 30 yildir dünyada kaos planini devreye soktular, isgal edilen devletler, savas ve ic savas basgösteren ülkeler Rockefeller atesinden sicrayan alevlerdir.

 • özgürlük

  10.07.2013 - 16:58

  En demokratik ülkelerde bile 'Özgürlük' kanunlarla sınırlıdır.

 • Troll

  12.06.2013 - 17:09

  antik ve ortaçağda okullarda okutulan retorik, diyalektik, aritmetik gibi yedi özgür sanattan biridir. keşiş okullarında 'trollica' adı verilen bu sanat bireylere ahalinin ilgisini toplama, farklı düşünme, iletişim gibi alanlarda beceri kazandırırken uzmanlaşanlara popüler olma, sıkıntı giderme gibi avantajlar sunmaktaydı.
  bu okullarda trollica eğitimi almak isteyen öğrenciler özel yetenek sınavına tabi tutulurdu.
  sınavlar 'teorica' ve 'pratica' adı verilen iki aşamadan oluşmaktaydı. teorica aşamasında sosyoloji, felsefe, tarih, psikoloji, gündemi takip etme gibi alanlarda öğrencilerin bilgisi ölçülür, özellikle politika, antropoloji ve din testlerinde en alakasız şıkkı işaretleyenler extra puanlarla ödüllendirilirdi.
  pratica adlı aşamada ise öğrenciler halkın arasına salınır*, kendilerinden iletişim konusundaki becerilerini sergilemeleri istenirdi. bu aşamada en fazla dikkat çeken, coşan, coşturan, kitleleri peşinden sürükleyen ve düşünsel boyutta farklılaşan adaylar trollica eğitimi almaya hak kazanırdı.
  iki yıl süren yorucu bir eğitimden sonra başarılı olanlara 'magistertrolla' ünvanı verilir ve derhal boş kadrolara atanarak 'trollük sanatını' icra etmeye başlarlardı.

Toplam 124 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR