Yakup İcik Antoloji.com

"Herkesi mutlu etmeye çalışanlar en sonunda yalnız kalmaktadırlar."

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 04.07.2021 - 08:55

  DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın
  Saygılarımla

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.07.2020 - 20:56

  Arkadaş Grubumdan Sn. Yakup İcik
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.07.2020 - 20:56

  Grup arkadaşımız Sn. Yakup İcik
  < DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >
  * Çağdaş Şairler *

Toplam 9 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Beklentilerim

  Reyhan Aydıner

  08.07.2018 - 16:40

  Belkentilerde cogalma hakki cocuklarimiza miras, ergen fertlerin "beklentilerde cogalma" lüksü yoktur hayatta...

 • Merhaba Anne

  Selma Liman

  08.07.2018 - 16:30

  Hepimiz yaşamın kıyısında yaşıyoruz, Yaradan,ın bahşettiği ne varsa biz insanlara gümüşten tepsi altından tasla sunulmuş bir nimet olarak kabul ederim, sevgili selma sizi(şiirlerinizi) sadece tesafüfen okuyorum dogrusu şiir yazmaya muktedir yüce bir duyguya sahipsin, yazmaya devam...

 • Suçluyum

  Sedat Erdoğdu

  07.07.2018 - 16:58

  Cizgisinden degisiklik göstermeyen can dostum, gerek romanlarin gerekse sarki sözlerin ruhumuzda taht kurarken icimizde olusan sevinclerimizi size borcluyuz...harikasin

Toplam 10801 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • rockefeller

  18.12.2016 - 17:44

  Hristiyan Papa,sinin bile elini öptügü Rockefeller, gizli Dünya Devletinin yöneticiligine bir asiri askindir düne kadar sahiptiler(kismen hala öyle) oysa; günümüzde küresel sistemin isleyisindeki catlaklar olusunca gizlilikleri ifsa oldu ve son 30 yildir dünyada kaos planini devreye soktular, isgal edilen devletler, savas ve ic savas basgösteren ülkeler Rockefeller atesinden sicrayan alevlerdir.

 • özgürlük

  10.07.2013 - 16:58

  En demokratik ülkelerde bile 'Özgürlük' kanunlarla sınırlıdır.

 • Troll

  12.06.2013 - 17:09

  antik ve ortaçağda okullarda okutulan retorik, diyalektik, aritmetik gibi yedi özgür sanattan biridir. keşiş okullarında 'trollica' adı verilen bu sanat bireylere ahalinin ilgisini toplama, farklı düşünme, iletişim gibi alanlarda beceri kazandırırken uzmanlaşanlara popüler olma, sıkıntı giderme gibi avantajlar sunmaktaydı.
  bu okullarda trollica eğitimi almak isteyen öğrenciler özel yetenek sınavına tabi tutulurdu.
  sınavlar 'teorica' ve 'pratica' adı verilen iki aşamadan oluşmaktaydı. teorica aşamasında sosyoloji, felsefe, tarih, psikoloji, gündemi takip etme gibi alanlarda öğrencilerin bilgisi ölçülür, özellikle politika, antropoloji ve din testlerinde en alakasız şıkkı işaretleyenler extra puanlarla ödüllendirilirdi.
  pratica adlı aşamada ise öğrenciler halkın arasına salınır*, kendilerinden iletişim konusundaki becerilerini sergilemeleri istenirdi. bu aşamada en fazla dikkat çeken, coşan, coşturan, kitleleri peşinden sürükleyen ve düşünsel boyutta farklılaşan adaylar trollica eğitimi almaya hak kazanırdı.
  iki yıl süren yorucu bir eğitimden sonra başarılı olanlara 'magistertrolla' ünvanı verilir ve derhal boş kadrolara atanarak 'trollük sanatını' icra etmeye başlarlardı.

Toplam 124 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR