Yakup İcik Antoloji.com

Onun gözleri bizim gözlerimiz değildir, o başka türlü görür ve bizim görmediklerimizi gösterir. Onun kulakları,kalbi,ruhu başkadır; bizim duymadıklarımızı, bizim sezemediklerimizi, bizim duyup ta anlatamadıklarımızı o duyar, o anlatır. Onun gözlerinde her varlığın başka başka adı ve görünüşü vardır. O, yaratıkları kendi diliyle çağırır. Güzele güzel, güle gül demez, renklerin, ışıkların, duyguların cünüsleri, büyüleri içinde anlatır. O bir bal arısıdır. Denizler, dağlar vadiler aşar; sayısız güller, çiçekler üzerinde dolaşır, onların gizli renklerinden, kokularından, tatlarından bir iksir yaparak ruhumuzu besler. Nasıl yapar, ne yapar: kâh gözyaşlarını, acılarını, kâh sevinç ve mutluluklarını kendine özge gönül ve ruh inbiğinden geçirterek bizlere sunar. Şair gün olur kelimelerden anıtlar kurar, cennetler yaratır. Gün olur kasırgalar, fırtınalar, cehennemler yaratır. Gün olur merhamet, fazilet, hamiyet tabloları çizer ve bizlere en tatlı, insancıl gözyaşları döktürür.
..

Devamını Oku
 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.07.2023 - 23:15

  * KUTLAMA *
  Sitemizdeki gruplarımızın saygın üyelerinden Sn. Yakup İcik
  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN **

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 04.07.2022 - 23:13

  Gruplar arkadaşımız Sn. Yakup İcik
  << DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN >>
  * Antoloji Yetkili Şairleri - Evrensel Sanatçılar - Çağdaş Şairler - Özgür Şair-Yazarlar *

 • Hüsamettin Sungur
  Hüsamettin Sungur 04.07.2022 - 01:51

  DOGUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN
  Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın

Toplam 7 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


Toplam 10843 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR
 • rockefeller

  18.12.2016 - 17:44

  Hristiyan Papa,sinin bile elini öptügü Rockefeller, gizli Dünya Devletinin yöneticiligine bir asiri askindir düne kadar sahiptiler(kismen hala öyle) oysa; günümüzde küresel sistemin isleyisindeki catlaklar olusunca gizlilikleri ifsa oldu ve son 30 yildir dünyada kaos planini devreye soktular, isgal edilen devletler, savas ve ic savas basgösteren ülkeler Rockefeller atesinden sicrayan alevlerdir.

 • özgürlük

  10.07.2013 - 16:58

  En demokratik ülkelerde bile 'Özgürlük' kanunlarla sınırlıdır.

 • Troll

  12.06.2013 - 17:09

  antik ve ortaçağda okullarda okutulan retorik, diyalektik, aritmetik gibi yedi özgür sanattan biridir. keşiş okullarında 'trollica' adı verilen bu sanat bireylere ahalinin ilgisini toplama, farklı düşünme, iletişim gibi alanlarda beceri kazandırırken uzmanlaşanlara popüler olma, sıkıntı giderme gibi avantajlar sunmaktaydı.
  bu okullarda trollica eğitimi almak isteyen öğrenciler özel yetenek sınavına tabi tutulurdu.
  sınavlar 'teorica' ve 'pratica' adı verilen iki aşamadan oluşmaktaydı. teorica aşamasında sosyoloji, felsefe, tarih, psikoloji, gündemi takip etme gibi alanlarda öğrencilerin bilgisi ölçülür, özellikle politika, antropoloji ve din testlerinde en alakasız şıkkı işaretleyenler extra puanlarla ödüllendirilirdi.
  pratica adlı aşamada ise öğrenciler halkın arasına salınır*, kendilerinden iletişim konusundaki becerilerini sergilemeleri istenirdi. bu aşamada en fazla dikkat çeken, coşan, coşturan, kitleleri peşinden sürükleyen ve düşünsel boyutta farklılaşan adaylar trollica eğitimi almaya hak kazanırdı.
  iki yıl süren yorucu bir eğitimden sonra başarılı olanlara 'magistertrolla' ünvanı verilir ve derhal boş kadrolara atanarak 'trollük sanatını' icra etmeye başlarlardı.

Toplam 124 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR