Mahmut Mücahit Özdemir Antoloji.com

Ben,20.05.1954 tarihinde,memur bir ailenin üçüncü çocuğu olarak,Samsun Vezirköprü`de dünyaya gelmişim.Babamın memuriyetinden dolayı Anadolu´nun çeşitli yörelerinde yaşama olanağımız oldu.Son durak Sakarya idi,orada orta ve liseyi bitirdim,1980 yılında ani bir kararla Berlin'e geldim,bir yıl sonra evlendim.İki oğlum var.Uzun yıllar ticaretle uğraştım,bunun yanında amatör olarak yine uzun yıllar futbol oynadım,amatör takımlarda antrönörlük yaptım...Orta okul yıllarımdan başlayan edebi yolculuğum,gurbette artarak devam etti.90'lı yıllarda Türk Star gazetesinin avrupa baskısına ilaveten yayınlanan Türk Star Şiir ve Edebiyat dergisinde uzun yıllar şiirlerim yayınlandı..Sevdiğim uğraşlarım olarak;yağlı boya resim yapmak,şiir,hikaye yazmak,sinamaya gitmek,seyahat etmek,balık tutmak,maç seyretmek gibi hobilerimi sayabilirim. 36 yıldır Berlin´de hayatıma devam ediyorum

AH BİR ÇEVİREBİLSEM TERSİNE
....Oysa,
İnsanoğlunun,deyilmi elinde,
Sevginin şevkatin anahtarı,
Neden kötüler hiç düşünmez.?
..

Devamını Oku
 • Önder Karaçay
  Önder Karaçay 11.06.2018 - 23:53

  Günün şiiri seçilen 'Kafes' aslı şiirime yaptığınız değerli yorum ve beğeni için çok teşekkür eder derin saygılar sunarım.

 • Serap Irkörücü
  Serap Irkörücü 06.06.2018 - 16:10

  Günün Şiiri seçkisinde yer alan Eksen Kayması şiirimin dokusunu özünden yakalayan bir yorum .. Evet belki de dediğiniz gibidir... Çünkü yaşananlar yaşanacakların habercisidir. Bunu kabullenme, bizim algımıza ve değerlendirmemize göre değişir ama yaşanacakları değiştiremez...

  Değerlendirmeleriniz, ...

 • Işık German Ersoy
  Işık German Ersoy 20.05.2018 - 21:07

  Gruplar arkadaşımız Sayın Mahmut Mücahit Özdemir

  ** DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN...**

Toplam 186 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR


 • Kahve Ve Aşk

  Serpil Taşyürek

  15.11.2018 - 23:09

  Sevdaya özleme dair duyguların dizelerden yağmur olup yüreklere damladığı,bir çırpıda okuyanının iliklerine işlediği cap canlı bir aşk şiiri..Çok sevdim..Kaleminize naif yüreğinize sağlık Serpil hanım..Canı gönülden kutluyorum..


  Selam ve saygılarımla..

 • Kar Taneleri

  Ömer Çelik

  15.11.2018 - 13:17

  Canı gönülden kutluyorum değerli şairim bu güzel, her yönüyle övgüleri fazlasıyla hak eden anlamlı,duygulu şiirini..ve değerli şahsını..Nicelerine inşallah..

  Selam ve saygılarımla..

 • Kar Taneleri

  Ömer Çelik

  15.11.2018 - 12:05

  Canı gönülden kutluyorum değerli şairim bu güzel, her yönüyle övgüleri fazlasıyla hak eden anlamlı,duygulu şiirini..ve değerli şahsını..Nicelerine inşallah..

  Selam ve saygılarımla..

Toplam 3474 mesaj bulundu

TÜM YAZILANLAR