Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • dehap26.12.2004 - 01:14

  bu ülkedeki siyasi partilerin her secim öncesi verdigi sözleri meclise girdiklerinde unuttuklarini gören kürt halkinin 'kendi adamlarimizi secelim, bizim insanimiz bize yardim eder, sözlerini unutmaz' düsüncesiyle olusturulan bir partidir. ama malesef onlarinda digerlerinden bir farki yoktur, sadece kendi ceplerini düsündüklerinden halkin umutlarini bosa cikarip, yangina körükle giden ve simge durumuna ulasmis olan insan topluluklari....

 • türk-kürt kardeştir26.12.2004 - 01:09

  türk kürt kardestir lafi bana hic bir sey cagiristirmiyor, cünkü böyle bir sey yok.
  kardes olsaydik su anda daha insanca yasiyor olurduk....

 • aşk26.12.2004 - 01:05

  sevdigimiz zaman ask o kadar büyüktür ki, bir bütün olarak icimize sigmaz, karsimizdaki insana dogru hareket etmeye baslar. orada kendini durduran, baslangic noktasina geri dönmeye zorlayan bir yüzey bulur.iste karsimizdakinin hisleri dedigimiz sey, kendi sevgimizin carpip geri dönüsüdür. bizi gidisinden daha fazla etkilemesinin, büyülemesinin sebebiyse kendimizden ciktigini farketmeyisimizdir.

 • ırak savaşı26.12.2004 - 01:00

  irak savasi bana dünyanin geldigi son noktayi cagiristiriyor. hic bir seyden haberi olmayan zavalli sivilleri öldürmeyi, sanki cok ihtiyacim varmis gibi amerikadan nefret etmem icin bir sebep daha ortaya ciktigini cagiristiriyor...
  kuslar gibi ucmasini,
  baliklar gibi yüzmesini becerdik te
  cok kolay bir is olan
  sevgiyle, kardesce, dostta yasamasini beceremedik
  helal olsun bize
  ne kadar övünsek azdir.

 • adolf hitler 25.12.2004 - 00:48

  yaptiklarina hic bir sekilde mantikli bir aciklama bulunmayan tüm fasistler gibi sadece yakip yikmayi istediginidüsündügüm, insanlarin yasamak icin kurmaya calistigi dünyayi yok etmeye ugrasan biri olarak geliyor bana.
  ve onu destekleyenlerde bu dünyayi yikmak icin ikinci birer sans arayanlar bence.
  ve daha öncede yazmistim ya, yahudileri sevmemek adina onu savunanalara lafim, birakin elin fasistini savunmayi yahudileri protesto etmek istiyorsaniz daha mantikli seyler yapin, örnek mi hic cola icmeyin...

 • ahmet kaya25.12.2004 - 00:42

  sadece kendi gibi olmak istedi, basaramadi, izin vermediler. ama sarkilariyla damgasini vurup cevap vermeyi bildi herkese.

 • sezai karakoç19.11.2004 - 14:07

  begendigim bir sair ve yazar. mona rosayi ilk okudugumda cok etkilenmistim. halada benim icin cok fazla sey ifade eder ve alippp götürür eskilere.
  zaman ne cabuk geciyor mona
  saat on ikidir
  söndü lambalar
  uyuda turnalar girsin rüyana
  bakma tuhaf tuhaf göge bu kadar
  zaman ne cabuk geciyor mona.
  harbiden daha ötesi yok, sevgideki son nokta :)))

 • gözlük18.11.2004 - 14:15

  liseden beri kullandigim bir nesne. gerci daha cok ileri düzeyde olmadigi icin sadece pc basinda yada derslerde takiyorum. dünyayi daha pembe gördügümü düsünürdüm ilk gözlük takmaya basladigimda ee benimki dinlendirici nede olsa :))
  artik öyle düsünmüyorum, dünyayi pembe degilde oldugu renkte ama net olarak gösteriyor :)))

 • ayrılık18.11.2004 - 13:50

  acilardan yastik yaparak onun üzerinde 24 saat uyumak sanki....

 • çay ve sigara15.11.2004 - 20:35

  kendimi bildim bileli cay ve kahveyle aram yok. ama sigara deyince orda duracaksin. bazen sigarayi benim bir dostum olarak adlandiriyorum. cünkü üzüntüde de sevinctede yanimda :))
  yemeklerden sonra hele hele aksam yemeginden sonra cok iyi gidiyoo :))
  sevgiler