Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • kurtlar vadisi16.01.2005 - 12:01

  Hepimiz güzel hayallerle büyüdük.. Kerdeşlik vardı, sevgi vardı hayatta. Kurt ile kuzunun kardeşliği... Kötülüğün hicvedildiği fabllar... Sevmek öğretildi hepimize. Karşılıksız ve yaradan aşkına... Ya şimdi! ... Her haberde bir vahşet, her dizide bir silah,, karizmanın adı kaş çatmak, en iyi silahı taşıyıp en hoş kızlarla, beylerle gezmek. Toplumun açık yönlerini eleştireyim derken yaptıklarımız doğru mu? Yanlışlar örnek olmaz insana. Daha bilinçli izlemek ve mümkünse hiç izlememek en iyisi. Yoksa stres hastalığı kapımızda.Panik atak olacağız Allah korusun.

 • türk-kürt kardeştir16.01.2005 - 11:55

  Allah yaratıyor, insanlar sınıflandırıyor. Biz o kadar zalim yaratıklarız ki herkesi sııflandırma, işkence yapma, hor görme hakkına sahip zannediyopruz kendimizi. Ne olursa olsun Kürt de olsa, Türk de olsa her ikisi de özgürlük ve barışı istemiyor mu? Hepsi mutlu olma peşinde değil mi? Öyleyse amaçları aynı olanları söylemlerinin de aynı oması, aynı yolda ilerlerken birbirlerine zararları dokunmasın diyoum. Sonuçta her ikisinin de ereceği son aynı... Eleştirmeden, kötülemeden de sadece yararlı olmak amacıyla yaşamak varken nedir bu kavga anlamamışımdır....

 • ırak savaşı16.01.2005 - 11:48

  Herkes, dünyanın hemen hepsi bu savaşın neden çıktığını biliyor. Hala sorgulanıyor. Hala 'neden? ' soruları soruyor. Özgürleştirmek adına yapılanlar rezillikten öteye gitmiyor. Bizse acizane dualarımızı gönderiyoruz müslüman kardeşlerimize. Rabbim onlara dayanma gücü versin inşallah. Bunları yazarken bile yüreğim acıyor.. Bir de onları düşününce Allahım diyorum sen bilirsin her şeyin güzelini, doğrusunu...

 • nazım hikmet11.01.2005 - 21:49

  Şiirlerinin çoğunu okudum. Çok sevdiğim şiirleri de var. Hayatını daha doğru idame ettirmesini yürekten dilerdim.. Dahasını söylemek haddimi aşar.

 • üç şey11.01.2005 - 21:47

  Allah, Hz. Muhammed, Kur'an- Kerim... Dünyanın üzerine döndüğü üç şey...

 • ölüm11.01.2005 - 21:41

  Ölüm, yaşam kadar gerçek. Birini kabul ederken, diğerine sırt çevirmek mümkün mü? Bence ölümden korkmak gerekmez, nasıl öleceğimizi düşünerek korkmak ve ona göre hayatımızı düzenlemek gerekir. Çünkü her şey de olduğu gibi ölümde de sınav vardır! Allah yardımcımız olsun.

 • türban11.01.2005 - 21:33

  Türban, :)) Kimilerine göre örümcek ağının bir görüntüsü, kimilerine göre beynin işareti, kimilerine göre gereksiz....Kimilerine göre....
  Yani kişiye göre manası değişen bir nesne. Evet bir nesne. Yalnızca bir yaşam tarzı sembolü.. Neden korkuyorlar bilmem ki bir ufacık bez parçasından? Yoksa korktukları........................... :))))

 • allah (c.c)11.01.2005 - 21:31

  ALLAH, yaratan, en güzel, en affedici, en cömert, ennnnnnnnnnnnn.....
  Biz kimiz ki RABBİMİZİN ne olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Var mı onu anlatmaya kudreti yeten?

 • aşk11.01.2005 - 21:28

  Bence aşk, Mecnun'daki gibi, Fuzuli'nin yürekten yanması gibi Yaradan'a duyulan aşktır. Gerçekten onu yürekten, kendimizden geçerek seversek, onun aşkının ateşiyle yanıp kül olursak en yüce aşklardan bile daha büyük bir aşk olmaz mı?