Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması
 • Belalı Baldız13.03.2006 - 18:39

  dizin konusu komedi zannedersem! ama ben bu dizide sadece bir komiklik goruyorum:oda hic komik olmamasi.
  okadar siradan okadar ucuz espriler varki yani espiri birden yapilmiyor,kucuk bir espri icin bir suru zemine yer veriliyor,bir suru mekan degisiyor,ve en sonun da ordan birisi cikip kucucuk bir espri patlati veriyor..sonra ne oluyor hadi arkadaslar hep beraber gulelim oluyor...kalite isterim..komediyse komedi..dramsa dram..aksiyonsa aksiyon..butur dizilere firsat vermeyin lutfen...

 • semra hanım24.01.2005 - 18:46

  semra hanım..aslında benim eklemek istediğim,fakat başkaları tarafından eklendiğini gorünce eklemekten vazgectiğim bi terim..

  şu kadar soyleyim...o kadını bu kadar ünlü yapan televizyon kültürü yoksunu cahil kesimlerin olduğunu biliyorum..amaaaaaaa
  bunda bizim sucumuz neydi..sizler ünlü yaptınız diye bütün kanallarda onu ve onun gibileri gormek zorundamıyız..artık tv de izlemiyorum..lanet olsun..kusacam..

 • yerli diziler13.07.2004 - 22:39

  SİZİ BİLMEM AMA BEN BIKTIM..COGALDIKCA KALITE DUSUYOR BIRI DIGERINI AYNISI SANKI KESKE BIRAZ DAHA DEĞİŞİK BİRAZ DAHA SEVİYELİ BİRAZ DAHA KÜLTÜREK OLSALAR DIIIIIIIIII..BU ARADA DA SİNEMAYA HASRET KALDIK HEPMİ DİZİ YAWWWWWWWWWWWWWWWW..

 • avrupadaki yeni nesil türkler22.06.2004 - 21:19

  avrupadaki yeni nesil TÜRKLER..ben bunları üç gurupta inceliyorum..
  1) orada doğan ve orad büyüyen TÜRKLER imiz..
  2) evlilik yapıp daha sonradan gidenler..
  3) orada doğmuş ve bunun dez avantajlarından daha fazla yararlanmayı bilmiş..ülkesine daha fazlana bağlanabilmiş taktire değer türkler..
  şimdi bunları sırasıyla bi değerlendirelim..
  1) orada doğan ve orada büyüyen TÜRK lerimiz: bunlar genelde,özünden kopmuş yada kopmaya meyilli,geçmişindeen utanan ve daha acısı kaçmaya çalışan,basit TÜRKLER..
  2) evlilik yapıp daha sonra oraya yerleşen TÜRKLER: bunların işi ise daha zor,mesela en başta dil sorunu,en az üç beş tane kültürün çarpışması ve bunun kişi üzerinde doğurduğu sonuçlar,üstelik mbunun evlilik üzerine yansıması sonunda apışıp kalan TÜRKLER... ki en kötüsü bu....
  3) orada doğmuş ve orada büyümüş ama özünden bi şey kaybetmemiş..ayakları üzerinde sağlam duran atalarının yolunda bir TÜRKTE bulunması gereken en önemli şeyi(aklını) kullanabilen taktire değer TÜRK lerimiz..
  allah hepimize selamet versin.. kimsenin elinde oyuncak etmesin inşallah..

 • av19.06.2004 - 15:40

  DARKSİE... FİKİRLERİNİ SÖYLEMİŞ,SAYGI DUYYOR AMA KATILMIYORUM..AV İNSANLIĞIN VAR OLUSUNDAN GÜNÜZE KADAR,BAZEN ZEVK BAZEN İHTİYAÇ SEKLİNDE GELMEYİ BAŞARMIŞTIR..AMA LÜZUMSUZLUĞU DÜŞÜNÜLEMEZ BİLE..ZATEN LÜZUMSUZLUK BÖLÜMÜ EN YAKIN JANDARMAYI İLGİLENDİRİR..BU NOKTADADA İLKEL OLDUĞU DÜŞÜNÜLEMEZ,ŞAYET ÖYLE DÜŞÜNÜRSEK GEÇİMİNİ BALIK AVLAYARAK SAĞLAYAN TÜM KESİMİMİZE Bİ HAKARET OLMAZMIYDI? AV İLGİLİLERİ TARAFINDAN DÜNYA ÇAPINDA RAĞBET GÖRMÜŞ,ÇOĞU YERDE AV KULÜPLERİYLE,DERGİLERİ,KİTABLARI,HİKAYELERİYLE,TAMAMEN YASAL VE DOĞAL EYLEM DİR..BU ARADA AYININ ELİNE MAVZE4R VERME FİKRİ İSE GERÇEKTEN ÇOK KOMİK..ÇÜNKÜ AZATEN AYININ İNSANA ATACAĞI KÜÇÜK BİR PENÇE DARBESİ EN Bİ KAÇ TANE MAVZER GÖREVİ YAPACAKTIR..KISACASI KOMİK..HANİ DESEKKİ Bİ TAVŞANA MAVZER VERELİMDE AVCINI ÜZERİNE SALALIM BELKİ O KADAR KOMİK OLMAZ.. AĞUSTOS 15 BILDIRCIN SEZONU...SABIRSIZLANIYORUM..

 • kıraç18.06.2004 - 20:48

  KIRAÇ DEMEK KALİTE KALİTE DEMEK KIRAÇ.. O BİTANE..BİTANE İSE O DUR(ŞARKICI KAPSAMINDA) ......

 • atatürk ve din16.06.2004 - 00:24

  ATATÜRK VE DİN:
  ELHAM DÜLİLLAH MÜSLÜMANIM VE BUNU ATATÜRKE BORÇLUYUM..ATATÜRK TE BENİM DİNİM GİBİ Bİ TANE..KENDİMİZE AİT BİR VATANIMIZ..KENDİMİZE AİT BAYRAĞIMIZ..KENDİMİZE AİT BİR DİNİMİZ VAR DAHA NE OLSUN..

 • öpüşmek15.06.2004 - 20:32

  ÖPÜŞMEK:
  kutsal bir eylem ücüncü dünyaya yolculuk..sihirli bi sey...
  ama bayramlarda öpüşmek cok gıcık oluyor gördüğün herkesin eline atlamak zorundasın..:(

 • av15.06.2004 - 19:46

  AV..MI?
  AV BENIM HERSEYİM..EN İYİ YAPTIĞIM VE YAPARKEN HERŞEYDEN DAHA COK MUTLU OLDUĞUM DOYUMSUZ EYLEM..DOĞA İLE BAŞBAŞA HİÇ BİR İRENÇ SURAT YOK..ÇİRKEFLİK ÇAMUR ATMA..YALAN DOLAN DEDİ KODU YOK..TAMAMEN BANA AİT BÜTÜN KURALLARINI SADECE BENİM KOYDUĞUM KENDİMİ EN SEXİ HİSSETTİĞİM Bİ EYLEM..ARTIK HAYATTAN ZEVK ALAMAYAN HERKESE TAVSİYE EDERİM..MÜTHİŞ Bİ OLAY ABİ.. AĞUSTOS 15 RESMİ OLARAK AÇILIR..EKİM 12 RESMİ OLARAK KAPANIR...

 • gece14.06.2004 - 22:52

  GECEMİ? benim en sevdiğim yeryüzü,gökyüzü renk değişimi..onu dahada cok düşündüğüm anlardan biri..sevmediğin suretler yok, sen,yıldızlar,sokak lambaları, hayallerin....en güzel bi sey abi..ben cok seviyorum keske hiç gündüz olmasa valla :)