Kültür Sanat Edebiyat Şiir

avrupadaki yeni nesil türkler sizce ne demek, avrupadaki yeni nesil türkler size neyi çağrıştırıyor?

avrupadaki yeni nesil türkler terimi 3rd3m tarafından tarihinde eklendi

 • Aytug Sari
  Aytug Sari

  canim iyi olanlari dün birine cevap olarak yazdik, ama heryanimizda dört dörtlük degil ya, var böyle takintilarimiz dogru söylüyor aslinda bu nüfusla en basa oynamamiz lazim ama bizde iyi entegre olan bir toplumuz yani anadoludada bir gurp var bayagi nüfusa sahip ama yillardir baraji bile gecemezler, iste bizde avrupada böyleyiz o gecenlerde fransadaki meclisten gecen karari verdiren sadece 300 bin ermeni, Berlinde sadece 250 bin üstünde türk var, ne yapiyoruz? koca bir hic demeyecegim ama bayagi etkisiz, ancak üc bes tane üniversiteden terk Kenan Kolat ve karisi milletvekili Dilek Kolat gibi, tek isleri siyeset oynamak baska birsey degil.

 • Bay Grey
  Bay Grey

  ne güseeelll.

 • Aytug Sari
  Aytug Sari

  Yerden göge kadar haklisin, karsilikli is yerleri acarak birbirlerini baltalayan tek toplum neden acaba?

 • Bay Grey
  Bay Grey

  Basit şeyler ile bazen bir afiş kandırılabildiği için Avrupada pek ciddiye alınmayan, doğru dürüst lobicilik ve işbirliği yapamadıkları için kendilerinden sayıca çok daha az oya sahip olan Ermeni,Rum lobilerinin yaptıklarını bile engelleyemeyen, Parlementolara soktukları vekillerinin kendilerinden başka herkese hayrı dokunduğu, nicelik olarak çok nitelik olarak az topluluk...

 • Didem Kahraman
  Didem Kahraman

  Evet disaridan bakinca yasadigi yerlere uyum saglayamamis genclerin varligi üzüntü veriyor.Yalniz herkes uyumdan ne anliyor o cok önemli.
  Size zorla diliniz unutturuluyorsa, ailede huzursuzluk egitiminizi etkiliyorsa, yabanci oldugunuz icin isyeri basvurularinda'öncelik yerlilerin'diye gericevriliyorsaniz, sizden heran bir yanlisi bekleyen gözler arasindaysaniz ve daha bircoklari.... neye ve kime uyum saglamayi düsünüyoruz?

 • İsmail Canlı
  İsmail Canlı

  ''Duvara karşı'' benzeri filmleri izleyip az cok bilgi sahibi oluyoruz. Bir bitki iklim koşulları uygun olduğu sürece her yerde yetişebilir yeterki uyum sağlasın ama bizim türkler uyum sağlamamış karman çorman değişik bir ırk olmuşlar.. görünüşleri türk sosyal davranışları belirsiz. avrupalı gibiler diyemem çok fransız arkadasım var alakaa yok...

 • Leyla Acba
  Leyla Acba

  yazin fransa, kisin almanya, ilk bahar ingiltere üclemesinin arasinda kosup duruyorum. Avrupanin dört bir yanina dagilmis ailemi ziyaret etmekten türkiyenin yolunu unuttum. Bu yaz gitmem gerekiyor ama aslinda Bretagne'ye söz vermistim.

 • Savaş Delibudak
  Savaş Delibudak

  avrupadaki yeni nesil TÜRKLER..ben bunları üç gurupta inceliyorum..
  1) orada doğan ve orad büyüyen TÜRKLER imiz..
  2) evlilik yapıp daha sonradan gidenler..
  3) orada doğmuş ve bunun dez avantajlarından daha fazla yararlanmayı bilmiş..ülkesine daha fazlana bağlanabilmiş taktire değer türkler..
  şimdi bunları sırasıyla bi değerlendirelim..
  1) orada doğan ve orada büyüyen TÜRK lerimiz: bunlar genelde,özünden kopmuş yada kopmaya meyilli,geçmişindeen utanan ve daha acısı kaçmaya çalışan,basit TÜRKLER..
  2) evlilik yapıp daha sonra oraya yerleşen TÜRKLER: bunların işi ise daha zor,mesela en başta dil sorunu,en az üç beş tane kültürün çarpışması ve bunun kişi üzerinde doğurduğu sonuçlar,üstelik mbunun evlilik üzerine yansıması sonunda apışıp kalan TÜRKLER... ki en kötüsü bu....
  3) orada doğmuş ve orada büyümüş ama özünden bi şey kaybetmemiş..ayakları üzerinde sağlam duran atalarının yolunda bir TÜRKTE bulunması gereken en önemli şeyi(aklını) kullanabilen taktire değer TÜRK lerimiz..
  allah hepimize selamet versin.. kimsenin elinde oyuncak etmesin inşallah..

 • Cem Nizamoglu
  Cem Nizamoglu

  bende yok micheal yandan kaykıl :)

 • Oktay Karaca
  Oktay Karaca

  'Hey corç versene borç' nidalarıyla dolaşan tipler :)