Kültür Sanat Edebiyat Şiir

Ümraniye Belediyesi Şiir Yarışması

sakıp sabancı sizce ne demek, sakıp sabancı size neyi çağrıştırıyor?

sakıp sabancı terimi Harun Kesik tarafından tarihinde eklendi

 • Macid Aydın
  Macid Aydın

  bizzat kendisiyle görüştüğüm yoktur.bi kaç defa vizyon telede gördüm bu abimizi.sonra duydumku allaha kavuşmuş.allah rahmet etsin.allah epey servet vermişti kendisine.inşaallah yatırımını yapmıştır.hakikaten masum gibiydi.yani şahsiyetim olarak abimizi iyi bilirim

 • Pelin Candan
  Pelin Candan

  bunca insana ekmek kapısı açan teşekküre layık biri

 • Kenan Alpogan
  Kenan Alpogan

  Bu dünyanın aldatmacadan başka birşey olmadığı gerçeğinin kanıtı..insanların uğruna en iğrenç suçları bile işlediği modern çağın putu paranın esasında ne kadar önemsiz birşey olduğunu gösteren en net delil..o kadar zenginliği vardı..şimdi nerede peki? toprağın altında..çürüyüp gitti...her insanın değişmez kaderi bu..onun için her zaman maddeci düşünmeyenler iki boyutta da kazanan olucaklardır...

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  sıfırdan gelerek bu noktalara gelmiştir..koç gibi mirasın üzerine konmamıştır..

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  Sakıp Sabancı

  Hacı Ömer Sabancı Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı
  Sakıp Sabancı, 7 Nisan 1933 tarihinde Kayseri'nin Akçakaya köyünde fakir bir çiftçi ailesinin çocuğu olarak dünyaya geldi.Çok genç yaşlarda, Bossa Un Fabrikası'nda veznedarlıkla iş hayatına başladı. Sırasıyla, çiftlik müdürü ve Bossa Tekstil İşletmesi Müdürü oldu. Babasının 1966 yılında vefatından sonra kurulan Sabancı Holding'in yönetim Kurulu Başkanlığı'na getirildi. Halen bu görevi yanında Holding'e bağlı çok sayıda kuruluşun Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı ve Murahhas Üyeliklerini yapmaktadır.1964 yılından itibaren, 25 yıl müddetle Adana ve Kocaeli Sanayi Odaları, Türkiye Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği üyeliği ve başkanlığı yaptı. Muhtelif vakıflarda çeşitli zamanlarda görevler üstlendi.1986 yılında Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği TÜSİAD'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı üstlenen Sakıp Sabancı, 1987-1990 yılları arasında Yüksek İştişare Konseyi Başkanlığını yaptı. Son dönemlerde sosyal ve kültürel içerikli çalışmalara yoğun zaman ayıran Sabancı, Türkiye'nin 52 yerleşim merkezinde 111 kalıcı eğitim, sağlık,spor ve kültür tesisi meydana getiren Hacı Ömer Sabancı Vakfı'nın başkanıdır.Sakıp Sabancı evli ve üç çocuk babasıdır..

  GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM 11 MAYIS 2001

  İzmir-Aydın Otoyolu’na Kaynak
  Türkiye 11 Mayıs 2001

  Akbank ve Sabancı Bank liderliğinde, İzmir-Aydın Otoyolu Projesi için 50 milyon dolarlık kredi sağlandı.

  Akbank'tan yapılan yazılı açıklamada, Ankara'da sözleşmesi imzalanan kredinin, projenin ikinci kısmının finansmanında kullanılacağı ve kullanım süresinin 1 yıl olduğu kaydedildi. Açıklamada, 5 yıl vadeli sendikasyon kredisinin geri ödemelerinin, sözleşme imza tarihinden itibaren 24. aydan başlamak üzere her 6 ayda bir 7 eşit taksitte yapılacağı belirtildi.

  GÜNDEM GÜNDEM GÜNDEM 1 HAZİRAN 2001

  Çilemez ne zaman dolacak!
  haberturk.com 1 Haziran 2001

  YALOVA'NIN İSİTFASINI ATV'DE CANLI YAYINDA İKEN ÖĞRENEN İŞADAMI SAKIP SABANCI, 'İNANAMIYORUM. TALİHSİZLİK. ÇİLEMİZ NE ZAMAN DOLACAK? OY HESABIYLA, SİYASETTEKİ KRİZ NEDENİYLE, BAZI İŞLERLE YAŞIYORUZ. DÜNYA BİZE NE DİYOR ACABA? ANLIYORUZ, GENÇ DEMOKRASİNİZ VAR.. AMA BÖYLE CIVITIKLIKLARDA OLUR MU! ! ZIRT BORSA KALKIP, İNİYOR... OY, OY.. TÜTÜN MESELESİ, BUĞDAY MESELESİ... GELİR KONUSUNDA YILLARIN YIĞDIĞI PROBLEMLER.. BÖYLE ŞEY OLMAZ' DİYE KONUŞTU! ! !
  Xx

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  çalışmak
  çalışmak
  çalışmak

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  Gül: 'O'na gösterilecek en büyük vefa, çalışmak, çalışmak, çalışmaktır'

 • Var Mısın?
  Var Mısın?

  türkiyenin yetiştirdiği gerçek bir iş adamı.halk ile iç içe olan insanları seven,mütevazi bir büyük...allah rahmet eylesin..kayseride bir dükkanda başlayan öykü mezarda son buldu..ibret alın para biriktirp cimri olmayın kefenin cebi yok..

 • Mesut Kurt
  Mesut Kurt

  Maddi zenginliği unutup manevi zenginlikte yaşayabilen herkesle samimi olabilen ender insanlardan
  ALLAH rahmet EYLESİN

 • Ahmet Dinler
  Ahmet Dinler

  Allah rahmet

  eylesin samimim insandı

 • Erol Ayyildiz
  Erol Ayyildiz

  Sensizlik ve sessizlik!
  Ağlattın gittin be ağam
  Keşke diyesim geliyor, susuyorum
  Isıttığın yüreklerden sana
  Paha biçilmez bir kefen dikiyorum

  Sitemim kime olsun ki?
  Alan zaten veren değil mi?
  Bizim sevdiğimiz kadar en az sevip
  Allah aldı götürdü seni yanında
  Niyaz ve dua ile ardından
  Cennetin kapısına doğru
  Islak gözlerimle, sevgimle peşindeyim!

  Ozan Özel
  http://www.antoloji.com/ozan_ozel

 • Oguz Yasar
  Oguz Yasar

  Karikatürize görünüşü olan esprili adam! Sevimli görünüşüyle kendisine de yakıştırılan ağalık kavramındaki iticiliği azaltmış bir insandı.

 • Hande
  Hande

  Allah rahmet eylesin kendisine.. yaptıgı basın acıklamalarından buyuk konusmamak gerektigini anlıyoruz.. (sanki hic olmeyecekmis gibi..) yani mutlaka insaallah kelimesini soyleyelim projelerimizden, onumuzdeki gunlerden bahsederken..

 • İch Bins
  İch Bins

  vergiden döneniiiin gasugu girilsuuun...

 • Yalçın Çakmak
  Yalçın Çakmak

  Kurduğu vakıftan burs aldığım şahsiyet.Allah razı olsun.Bide burs geri ödemeli olmasa....

 • Ozcan Polat
  Ozcan Polat

  Bu Ülkenin önünü bence bu korkak işadamları tıkıyor biliyormusunuz.
  1-) TOYOTA SA BASARIMIDIR? sizce
  bence degil neresi türk bu otomobilin sadece ortaklık para kazanmak için nerede ülkenin gelişimi?

  2-) Şu marketler zinciri yokmu? beni öldürüyor zaten..Ya sen bu ülkenin en zengin adamlarından birisin ne işin var marketcilikte falan ya gözünü seveyim.. ortalıkta konusması degil..

  3-) Bu ülkenin kendine ait bir ürünü yok yurt dışı piyasalarıda kapsayacak...Sen varya sen nerde cok para getiren iş orada parlamışsın üretmemişsin ortaklıklarla işi götür parayı kap ondan sonra bu ülke neden gelişmiyor TABİİ GELİŞMEZ BU ÜLKE SENİN GİBİ İŞADAMLARI TEKNOLOJİK BİLİMSEL GELİŞMELER ORTAYA ATMAZ VE DESTEKLEMEZSE NE OLUR BU ÜLKENİN HALİ soruyorum......

 • Tunç Taşbaş
  Tunç Taşbaş

  varyemez amca
  yada
  el inde uc unbi riol anadam

 • Berfin Numa
  Berfin Numa

  vampir

 • Kubilay Devrim
  Kubilay Devrim

  Zenginden alıp yoksula veren Kayserili bir Robin Hood. Ne dedim ben ya? Kafayı mı yedim, üstelik Grup Yorum dinlerken! Nesli tükenmekte olan pelikan kuşu.